DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Curge benzina sub rezervor, Am facut plinul si pierd cam 5 litri se scurge

andreiB74DAK
post 17 Mar 2010, 00:28
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 46
Joined: 23 November 08




Azi am facut plinul la masina si daca tot aveam de facut un drum mai lung am umplut pana cand a ajuns la capacul rezervolui. Surpriza vine un nene din benzinarie si i-mi spune ca curge benzina sub masina m-am uitat si se prelingea pe sub acele gauri de la protectia rezervorului vreau sa spun ca furtunele sunt etansate ok sunt noi si nu curgea pe margine.Este a doua oara cand se intampla si nu pot sa imi explic de ce cel din benzinarie a zis ca a vazut tot la o nova gluma asta cu risipitu benzinei.


--------------------
Dacia Nova gt] 1998 - B-74-Dak
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danciusergiu84
post 17 Mar 2010, 00:54
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.738
Joined: 25 February 08




avea dreptate benzinaru, e problema la nova, se creapa teava de plastic de la gura de umplere, la mine era rupt suportul de prindere in aripa si a facut gaura, se pierdea benzina si la curbe mai ales cele pe stanga si se vedea benzina cursa pe aparatoarea de noroi si mirosea in masina chiar in mers, am lipit cu poxipol si tine fara probleme, vezi la tine sa nu fie ceva si la furtunul sau colierele acestuia dintre acel cot de plastic si rezervor


--------------------
ex Dacia ex Nova GTi 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elm
post 17 Mar 2010, 07:23
Post #3


Biciclist de cursa lunga


Group: Members
Posts: 207
Joined: 30 July 09




QUOTE(danciusergiu84 @ 17 Mar 2010, 00:54)
avea dreptate benzinaru, e problema la nova, se creapa teava de plastic de la gura de umplere, la mine era rupt suportul de prindere in aripa si a facut gaura, se pierdea benzina si la curbe mai ales cele pe stanga si se vedea benzina cursa pe aparatoarea de noroi si mirosea in masina chiar in mers, am lipit cu poxipol si tine fara probleme, vezi la tine sa nu fie ceva si la furtunul sau colierele acestuia dintre acel cot de plastic si rezervor
*



sad.gif

La mine au fost crapate si teava de plastic, si furtunul de cauciuc si nu numai ca picura benzina din rezervorul mai plin, dar de multe ori aveam mizerie pe partea interioara a busonului


--------------------
Dacia Logan II 2018, Prestige
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danciusergiu84
post 17 Mar 2010, 08:50
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.738
Joined: 25 February 08




inseamna ca era din rezervor, ca benzina urca sus la buson in curbe


--------------------
ex Dacia ex Nova GTi 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
G I M
post 17 Mar 2010, 13:03
Post #5


Membru cu indemanare


Group: Members
Posts: 2.191
Joined: 26 April 08
From: Brasov




Si eu am avut cotul ala de plastic crapat si pierdeam benzina pe acolo doar cand faceam plinul. L-am schimbat si de atunci nu mai am mai avut probleme. Este o problema des intalnita la nova.


--------------------
Una d'aia cu 5 roti
Fii atent la volan! Cineva drag te asteapta acasa!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicuviv
post 23 Mar 2010, 21:22
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 253
Joined: 31 January 10




dai capacu de vizita de la plutitor si sa vezi dak ai urme pe la garnitura sau dak nu da scutu jos si vezi despre ce este vorba

This post has been edited by nicuviv: 23 Mar 2010, 21:23


--------------------
dacia nova 1995
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd June 2024 - 14:37
Forum Renault