DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> logan 1.4 gpl, sound

adixp
post 25 Aug 2008, 16:50
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 4 August 07
From: Bucuresti




Are cineva pus pe logan cu gpl (butelia de gaz in portbagaj) subwoofer ?!

Va intreb ca vreau sa-mi pun si eu statie+subwoofer .. si ma gandeam daca are ceva cu butelia aia de gaz in portbagaj, ma gandesc sa nu se intample ceva cu ea din cauza bass-ului sau chestii de genul.

Astept un raspuns/sfat .. Va multumesc


--------------------
Logan 1.4 MPI/GPL Laureate 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexys
post 25 Aug 2008, 22:44
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 350
Joined: 28 February 06
From: Topoloveni




Exista niste legende cum ca daca ai magneti puternici langa rezervorul de GPL, nu mai functioneaza senzorul de nivel de pe multivalva si ca eventual electrovalva acestei multivalve se blcheaza pe inchis sau pe deschis. Legendele au aparut fiindca e foarte bine sa ai pe ce da vina ca montator, atunci cand sistemul montat nu functioneaza corect. Dialogul e standardizat: Dom'le nu-mi indica (nu-mi vine gaz) -Pai e zapacit senzorul (sau electrovalva), nu vezi ce boxe mari ai? Se aud tare? -Da, pai am dat 10 mil pe ele cu cas. cu tot, e cea mai tare din parcare, mai bine sa nu indice decat sa renunt la ele... Pe scurt, daca il tii fixat intr-un loc si ceva ai departe de zona multivalvei, poti sa pui orice sub.. vibratiile n-au ce sa-i faca.


--------------------
KIA Sephia 1996 - AG-11-LPG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 31st May 2024 - 08:57
Forum Renault