DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> antifonare, sprijin

CIZMARU
post 15 May 2012, 11:13
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 11 January 12




Salut
Am tot cautat pe aici si nu am gasit cum sa imi pregatesc masina pentru antifonare
Ma refer la cum o sprijin atunci cand o intorc pe o parte.Am vazut ca se pune o roata in dreptul stalpului si ceva propte in partea opusa ......sincer nu prea vad o solutie mai buna dar astept poate una si mai buna ..Am spatiu din curte care nu pot spune ca este destul de mare dar cat sa ma invart pe langa ea am loc Nu vreau ca sa cada peste cineva accidental deci astept sa imi spuneti cum o mai pot sprijinii sa nu cada pe mine
PS Este vorba de o Dacia pik-up cu 2 locuri de la care am luat coviltiru jos blush.gif


--------------------
Dacia Sandero 2015 - BH-72-DSG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucian MC
post 16 May 2012, 16:26
Post #2


Mandru Posesor De Dacie Sport


Group: Members
Posts: 628
Joined: 17 May 09
From: Iasi




Cel mai bine pui o roata sau 2 ca sa fii sigur in dreptul stalpului si pe lonjeroane vei pune bare de metal proptite tare ca sa fii sigur.


--------------------
Dacia Un sport si un break 1989 1410 si 1995 1410 - IS-60-GVE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1310CL
post 16 May 2012, 17:04
Post #3


1310 DRIVER


Group: Members
Posts: 1.219
Joined: 25 January 10
From: Arad




Salut,uite aici un topic perfect,de unde te poti inspira.

http://www.daciaclub.ro/-t5768.html

Bafta ! cheers.gif


--------------------
Dacia 1310 TLX 1990 - AR06GKI
CREM 427
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CIZMARU
post 19 May 2012, 21:06
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 11 January 12




Salutare si mersi pentru indicatii Ca o concluzie la lucrul facut acasa (antifonare) sau cel de la service ..cred ca as alege pe cea de pe urma E numar cateva mici probleme:- Adus masina acasa fara stopuri de spate de la tinichigiu ca ..a uyitat cum vine firele ,cautat si gasit de abia ceva capra (VEDETI VOI IN POZA) speciala pentru sprijinirea masinii,Cautat 4 oameni cu bicepsi la vedere contra o bere,o cafea si sa nu uite sa imi povesteasca ,,amintiri din copilarie,,Cumparat perie de sarma (3),perie pe bormasina,3 cutii de deruginol,2 litri de diluant+benzina din masina(3l),3 cutii de autovapant,convins un nepot sa mi se alature smile.gif ,dat bateria jos +paravant+carlinga,pus propte sa nu devieze pe careva,cumparat un set de pensule si chinuit prin locurile mici si uneori renuntat ca..nu ajunge pensula..si..apleacate,ridicate baga mana unde nu vezi si dai si dai... blink.gif si la sfarsit sa arat ca un tractorist (fara suparare daca jicnesc pe cineva)

Attached thumbnail(s)
DSC04673.JPG ( Size: 514.41k ) Number of downloads: 449
DSC04687.JPG ( Size: 408.49k ) Number of downloads: 566
DSC04690.JPG ( Size: 424.24k ) Number of downloads: 591


--------------------
Dacia Sandero 2015 - BH-72-DSG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nikuniku
post 19 May 2012, 21:34
Post #5


Nu ne tragem din maimuță,dar ne îndreptăm cu pași repe


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 14 January 11
From: bucuresti




aste este stii cum se zice,,,baba la frumusete rabda,,
tu macar ai dat noroiu jos,la service dadeau cu teroson direct pe noroi/rugina si alte chestii pe care nu trebuie sa ajunga teroson


--------------------
opel zafira f75 1.6-16valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CIZMARU
post 20 May 2012, 10:50
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 11 January 12




Da ..ai dreptate nikuniku.A fost ceva noroi pe sub ia si asa am luat-o la periat cm cu cm dupa ce am dat jos vechiul antifon cu un spaclu (pana unde sa putut) dry.gif La service mi-a cerut 200 ron +materialele si zice ei ca e gata in 5 zile huh.gif La mine a durat .3. Prima zi am intors-o,spalat,periat.A 2a zi dimineata un strat de deruginol si dupa masa al 2-lea (ma ajutat vremea frumoasa)A 3a zi un strat (nediluat) de autovapant A iesit destul de gros si am zis sa nu mai dau al 2 lea strat oricum nu cred ca imi ajungea vapantu Seara am dat un strat subtire de vopsea ce am gasit prin garaj peste vapant si am lasat-o jos biggrin.gif A mai ramas putin vapant si ma gandesc sa dau in bena ca oricum am dat cu putin deruginol si pe acolo In bena confectionez eu ceva gratar din leturi si o scot la plimbare cool.gif


--------------------
Dacia Sandero 2015 - BH-72-DSG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th May 2024 - 11:41
Forum Renault