DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Anvelope. De care?, 165/175 ???

sorin_f39
post 12 May 2006, 08:33
Post #31


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Pentru cel care a intrebat ce marca de pneu ar trebui sa-si puna in locul pneurilor Montana: am pneuri Debica Passio si sunt foarte multumit de ele. Le-am pus anul trecut la un pret de 850.000 ROL/pneu. Avand in vedere ca pana acum n-am avut nici o problema cu ele, ti le recomand.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadu221
post 13 May 2006, 11:42
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 726
Joined: 11 March 04
From: Ploiesti




ionutctn : vina mea smile.gif io nu am mai citit pana la capa si am dedus ca el mergea cu 70 si de fapt i-a aratat 80 smile.gif cum ar fi fost logic. Da, deci adevarat .. se mai lauda nush care ca merge cu supernova 170 cand are iel chef da` .. s`avem pardon si io am mers cu 170 pe kilometraj si mai putea dar ma cam indoiesc ca asta era viteza macar apropiata de cea reala plus ca ma gndesc ca daca ar fi avut pretext de lauda ar fi trecut fabricantu` mai mult la viteza maxima ca sa imbie romanii doritori de adrenalina. offtopic din cate am simtit eu pe pielea mea consider ca la peste 140 pe kilometraj masina isi cam schimba comportamentu`. Sau poate ma emotionez eu mai usor.


--------------------
DSN rapsodie - 2002 - ph-22-unu
Ie doar o amarata de dacie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ndorin
post 15 May 2006, 09:01
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 23 January 06
From: Cluj-Napoca





Despre Barum am auzit ca-s rele, au cauciucul foarte moale si plin de pori (asta zicea unul de la un mag. de anvelope, ca el a luat teapa). Eu am Debica Navigator 2 (cam 110 ron) si se comporta f.bine, frineaza bine pe zapada, nu tremura deloc directia, nu pierd aer, intr-un cuvint nici o problema cu ele (licenta Goodyear Polonia).




--------------------
Dacia Supernova Clima - CJ 71 xxx
Supernova Clima 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dic
post 25 May 2006, 10:18
Post #34


Membru


Group: Members
Posts: 185
Joined: 4 January 04
From: Bucuresti




Incearca Debica Navigator 2. Sunt bune si Debica Navigator 1, dar nu cred ca se mai fabrica si gasesti din stoc fabricate acum 12-18 luni.

Diferetne intre Debica Navigator 1 si 2 nu am remarcat, ambele comportandu-se cam la fel. Diferentele intre Montana si Debica Navigator se simt, toate in favoarea celor din urma:
- se obtine un confort la trecerile peste denivelari, iar zgomotul este mai mic in cazul Debica Navigator
- se comporta foarte bine prin zapada (cu Montana masina mergea pe unde voia ea si era greu de controlat)
- au aderenta mai mare si pe uscat (masina derapeaza mai greu la franare brusca si la curbe luate mai strans)
- Montana sunt mai grele si mai plastice (material mai dur) decat Debica Navigator.

Cu Debica Navigator 1 in cca 18 luni si 10.000km nu am avut probleme. De asemenea nu am avut probleme nici cu Debica Navigator 2 (cca 6 luni si 8000km).

LE: Am rulat ambele modele Debica Navigator la drum intins si nu apar vibratii la nici o viteza (am circulat pana pe la 150km/h).

This post has been edited by Dic: 25 May 2006, 10:20


--------------------
Dacia DSN Rapsodie x 2 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 5th June 2024 - 09:58
Forum Renault