DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Nu ne mai facem bine, Cu si despre cum ne furam singuri caciula

einstein1984
post 14 Jun 2023, 13:33
Post #121


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(radian @ 14 Jun 2023, 12:13)
Nu ai voie sa mergi daca esti invitat la o carciuma la care nu-ti poti plati consumatia? Tare ciudat, cine-ti interzice? Constiinta?
*


Exista un regulament de etica de respectat ca sa nu isi cumpere furnizorii favoruri la cei care pot face decizii care sa ii favorizeze. Si nu e doar la noi, e mai peste tot in mediul privat. Unde evident e inetrzis sa si dai spaga sau cadouri la oficiali sau alte firme pt a obtine favoruri.
La medici e ANM care vegheaza ca furnizorii sa nu dea petreceri cu alcool sau DJ, ca ei singuri ar face pe dos.
La stat e din contra , pun in caietul de sarcini al licitatiei ca furnizorul sa plateasca un training de 6 zile la sediul lui, cu transport si diurna+cazare incluse in pretul contractului, ca sa prinda baietii si un weekend la destinatie.

14 Jun 2023, 13:35:
QUOTE(bion @ 14 Jun 2023, 12:34)
Sejur e 5 zile. Adeca o saptamana muncitoare + 2 zile drum dus intors.

<span class='edit'>14 Jun 2023, 13:40:</span>
ZweiStein e o firma de kkt. Cand mergi la un congres ceva ca vrei tu e ok sa iti platesti toate alea. Daca ai bafta iti sponzorizeaza careva drumul sau toata calimera. Cand e ceva organizat de angajator si ultimu paduche de patron suporta toata regia.
*


sejur inseamna sa petreci o perioada de timp, nespecficata ca durata dar minim o inoptare.

This post has been edited by einstein1984: 14 Jun 2023, 13:35


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 14 Jun 2023, 13:36
Post #122


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.906
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




nu numai in privat


https://romania.europalibera.org/a/cadouri-...s/32230503.html

la americani..nu mai tin minte...la vice Pence..le lipsea o sticla de beutura primita. scandal mare

https://www.nytimes.com/2021/08/04/us/polit...an-whiskey.html

edit Pompeo nu Pence

This post has been edited by wolfin: 14 Jun 2023, 13:38


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 14 Jun 2023, 13:42
Post #123


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Mai ce zici tu este OK. Eu n-am inteles conditionarea mentionata de tine. Interdictie la carciuma unde nu ti-ai putea plati singur consumatia. Ce are sula cu prefectura? Adica la carciumi ieftine a voie sa primesti conunatia sub forma de spaga dar la alea scumpe nu? Nu stiu ce salariu ai tu si nu ma intereseaza, dar in ideea in care ai ti controlul asupra cardului de salariu si nu d-na ta, ma indoiesc ca este in Ro vreo carciuma la care sa nu-ti poti plati macar o cafea si o apa plata.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 14 Jun 2023, 13:44
Post #124


-


Group: Members
Posts: 21.841
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(bion @ 14 Jun 2023, 12:50)
Mai postez anapoda dar nu te intrec. blush.gif
*


iar ai postat unde trebuie
wub.gif


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 14 Jun 2023, 13:45
Post #125


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.906
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Poate nu bea cafea seara...si apa nu ii place.

Si uite asa comanda o sticla de don perignon si lasa salar pe 2 luni..sau plateste furnizorul.

E putin mai complicat

This post has been edited by wolfin: 14 Jun 2023, 13:46


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 14 Jun 2023, 13:48
Post #126


-


Group: Members
Posts: 21.841
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(einstein1984 @ 14 Jun 2023, 13:09)
A cui limita de jos? Stai chill ca aia mai sefi iau si peste 10 000 in euro.
@bioane, asa ca idee, in industria in care lucrez daca ma invita funrizorul la o carciuma, nu am voie sa ma duc daca e o carciuma la care nu mi-as permite sa maninc din banii mei. Sau daca face o conferinta undeva, imi platesc singur transportul pana acolo si hotelul, ca altfel e incalcare de etica. Iar daca primesc ceva mai scump de un pix sau umbrela trebuie sa il declar si sa il fiscalizez.
Stiu, poate parea SF pt un medic, dar te poti forma si pe banii tai.
*


Asa se spune cand primesti pixuri? huh.gif


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 14 Jun 2023, 13:51
Post #127


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Lasa cat il lasa tartita, dar nu cred sa existe prea multe carciumi in RO in care sa nu-ti poti permite o consumatie.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 14 Jun 2023, 13:52
Post #128


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Stii, nu vizitam furnizori doar prin Romania, si sunt carciumi la noi pe unde meniul de degustare e 700 de lei de persoana fara vin.... Cand diurna e 200 de lei ar fi mai greu, prefer sa dau 700 sa maninc cu sotia, nu cu un MArty sau Ironik de la furnizor. Aia nu prea te primesc sa bei apa si cafea....
Idea e ca e normal sa mergi la o masa sa mai discuti business si ala sa plateasca dar asta nu ar trebui sa te faca sa te simti obligat, adica nu e musai sa fie la Cantine de Nicolai, Joseph sau Fouquet's (si ala nu e nici pe departe extrem de scump) daca vorbim de PAris.
Daca e pranzul, maninci bine merci si cu operatorii la cantina ce maninca si ei, sau iti comanda o pizza si clatite, uneori catering daca sunt ceva sefi in vizor.
Idem, cum zice wolfin si daca primesti un bilet la meci e cu cantec.

This post has been edited by einstein1984: 14 Jun 2023, 13:59


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 14 Jun 2023, 14:18
Post #129


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.906
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




cand mergi impreuna ...e ok invitatia. cand primesti doar TU bilete la nu stiu ce concert eveniment spectacol...se refuza politicos

This post has been edited by wolfin: 14 Jun 2023, 14:21


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 14 Jun 2023, 14:24
Post #130


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.466
Joined: 1 November 04
From: sat




Există traininguri prin multinaționale cu privire la chestiile astea.
Cu privire la mâncat prin restaurante cu ștaif, la una dintre fostele plantații se sărbătorea succesul proiectului. Mâncam pe banii firmei, plătea managementul la final. În rest, cât am fost la clienți, era fiecare cu a mă-sii. Dacă aveau cantină mâncam și noi cu ei, eventual plăteam redus ca și ei, dacă dădea cineva cu badge-ul pentru noi. Altfel, mergeam în oraș pe undeva unde bănuiam că e ok să mâncăm.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 14 Jun 2023, 14:36
Post #131


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Doctorii au si ei traininguri, cum sa vina vina cu nevasta si copchilu la conferinta sponsorizata de farma, aia maninca la bufet ca spartii si dupa aia se plang ca nu l-ea ajuns mancarea (ca nu e doar unu care face asa). Eventual goleste si imnibarul si zice ca nu a luat nimic cand face checkout, ii cauta aia de la hotel pe reprezentantii d ela compania farma cu factura....

This post has been edited by einstein1984: 14 Jun 2023, 14:59


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 14 Jun 2023, 14:53
Post #132


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Asa fomisti is doctorii, sotiile si copii lor? Nu mi-as fi putut imagina una ca asta…


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 14 Jun 2023, 16:59
Post #133


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Vad ca unii amesteca deplasarile cu trainigurile congresele conferintele prezentrarile.
La training
plateste angajatorul si mergi obligatoriu. . In A era in urma cu ceva ani moda sa ii duca cu familiile. Astfel cursantii nu incercau sa se eschiveze
El scoala full, fumeia cu loaza 7 zile vacanta moca
Congres
Te duci daca vrei si e pe bani. Daca ai sponzor e super. Uneori angajatorul plateste daca stie ca ce inveti acolo o sa ii aduca profit
Daca ai lucrari acceptate cu prezentare iei si ceva gologani.

Prezentari etc.
Pe baza de invitatie. Se specifica daca aduci fumeia sau nu la balul dw dupa
Daca te coopteaza sa faci o lucrare pe tema respectiva esti platit sau ai diverse cafouri.
Cursuri neobligatorii.
Pe banii tai sau daca firma zice ca e util iti deconteaza, de obicei partial


La cele comerciale cum e la farmacisti, aparatura e cu invitatie si te apasa sa faci contracte. Nu faci nu te mai cheama.
Ai cumparat ceva bariu set CT, RMN , laborator etc. te plimba o perioada la congrese intruniri in locuri mijto. Te arata ca la parada, clientul exemplar😁


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 14 Jun 2023, 17:05
Post #134


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.466
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(einstein1984 @ 14 Jun 2023, 14:36)
Doctorii au si ei traininguri, cum sa vina vina cu nevasta si copchilu la conferinta sponsorizata de farma, aia maninca la bufet ca spartii si dupa aia se plang ca nu l-ea ajuns mancarea (ca nu e doar unu care face asa). Eventual goleste si imnibarul si zice ca nu a luat nimic cand face checkout, ii cauta aia de la hotel pe reprezentantii d ela compania farma cu factura....
*


Hai, nu mai băga generalizări. Ai fost tu la o conferință din asta și ai văzut? Că eu am vreo 3-4 din astea la activ, ca "remorcă", și la penultima la care am fost mi-am plătit biletul de avion și diferența de la cameră single la double. În afară de bufet "all inclusive" n-a fost nimic pentru însoțitori, cine a vrut să vină cu partenerul a trebuit să-și plătească cheltuieli de transport și cazare. Cu altă ocazie evenimentul a avut loc lângă oraș. N-a venit vreo limuzină să ne ia sau să ne aducă, într-adevăr masa și dansul au fost sponsorizate.
Când a trebuit să-și facă doamna un curs la Viena a plătit "distracția" din buzunar. Deplasare, cazare, curs, toate au costat mult mai mult decât cele 3-4 "pișcoturi" sponsorizate, dar na, de asta nu e bun sistemul medical la noi, că merg medicii la conferințe și cursuri sponsorizate de firmele de medicamente. Dincolo de "gratuități" sunt informații care trebuie actualizate, și asta costă, iar ca să ajungi pe lista de sponsorizări trebuie să mai și ai ceva în cap, să fii cât de cât bun în ce faci, că altfel nu te caută nimeni: nici pacienții, nici "mafia farma". Dacă nu "performezi" nu aruncă nimeni cu sponsorizări în tine.

14 Jun 2023, 17:10:
QUOTE(bion @ 14 Jun 2023, 16:59)

Pe banii tai sau daca firma zice ca e util iti deconteaza, de obicei partial

Decontează o laie. Mă rog, depinde de firmă, probabil.
QUOTE(bion @ 14 Jun 2023, 16:59)
La cele comerciale cum e la farmacisti, aparatura e cu invitatie si te apasa sa faci contracte. Nu faci nu te mai cheama.
Ai cumparat ceva bariu set CT, RMN , laborator etc. te plimba o perioada la congrese intruniri in locuri mijto. Te arata ca la parada, clientul exemplar😁
*


După care, dacă nu mai bagi bani în ei, își bagă ei ceva în tine radmasa.gif

This post has been edited by marksman: 14 Jun 2023, 17:10


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 14 Jun 2023, 20:32
Post #135


-


Group: Members
Posts: 21.841
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(marksman @ 14 Jun 2023, 18:05)
Hai, nu mai băga generalizări. Ai fost tu la o conferință din asta și ai văzut?
*


Insistu si tu sa il bagi in seama pe ajnstain. El povesteste din ce aude, nu din ce face.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 14 Jun 2023, 20:50
Post #136


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Marksman
Am scris "o perioada". Apoi vine altul, si altul..
Referitor la angajator vb de cei care au interes sa isi califice oamenii In rest...


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 15 Jun 2023, 06:59
Post #137


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




marksman, sotia organizeaza genul ala de evenimente, la alea mari este la fata locului, cred ca are cateva zeci la activ doar ea, ca mai fac si alti colegi.... Da, fix asa e. Zic de alea din Romania, cu medici romani nu ce ai fost tu pe nu stiu unde.
Si apropo de limuzine, unii medici au lehamite sa conduca de la galati de exemplu la poiana brasov, le plateste cineva un transfer privat (ca daca sunt 2 din galati se scuipa in aceiasi masina atata drum).
Si pt nea bion, mereu, dar mereu la alea de care zic platea compania farma, nu spitalul, nu medicul.

This post has been edited by einstein1984: 15 Jun 2023, 07:01


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 15 Jun 2023, 08:09
Post #138


bgd


Group: Members
Posts: 3.319
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




hmm, si tu dai din casa

Mai bine o lasa i asa, ca stii din auzite.

La cum sunt doctorii si asistentele din Romania, eu ii cred capabili de orice, inclusiv de imbuibat cu familia

This post has been edited by bgdrenault: 15 Jun 2023, 08:10


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 15 Jun 2023, 09:59
Post #139


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Teoretic, e ce am auzit de la sotie. Dar pun mai multa baza in ce aud de la ea decat in ce aud de la bion, stii?
Si oricum ea nu e in culpa, ca nu e nici medic nici in compania farma.


This post has been edited by einstein1984: 15 Jun 2023, 10:02


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 15 Jun 2023, 10:20
Post #140


bgd


Group: Members
Posts: 3.319
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Mai organizam si noi evenimente, dar de alta natura.

Daca as scrie pe forum si ar citi cineva, s-ar putea sa pierdem ceva contracte sau sa fiu bestelit.
Ma rog, tu stii mai bine.


Cei din domeniul medical, aici de pe forum, oricat de corecti ar vrea sa fie, tot nu pot sa si toarne colegii. In rest, situatia din spitale e 80% intr un fel. Cine a cunoscut celalat 20% e fericit.

Sa spun ca anual imi fac un control. La unul din cabinete intra un individ, il intreaba pe doctor daca a inceput sa prescrie alea........doctorul, da, ca de multa vreme, cum dle, nu se vede in vanzari..........individul, da, dar sa fie mai insistent, si rade, apoi, din usa ii spune, vedeti , sa verificati, cred ca au intrat.........
Probabil banii .

This post has been edited by bgdrenault: 15 Jun 2023, 10:25


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 15 Jun 2023, 10:29
Post #141


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Faptul ca nevasta se ocupa de susanele farma e una. Eu si ltii vorbeam de o serie de alte evenimente profesionale.Astea sunt organizate de Universitati, societati medicale de profil( fiecare specialitate are o societate cAre se ocupa de cursuri, congrese conferinte etc.lA ASTEA ESTI MEMBRU SI PLATESTI COTIZATII ANUALE. Astea sunt pe banii cursantilor. Ca ei isi gasesc surse de finantare diverse e problema fiecaruia.La curs mentionezi daca vrei cazare si o platesti in avans odata cu taxa de participare9 inclusiv daca vrei la cocktail de welcome cina festiva. Sponsorii actiunilor sunt de obicei mai multi din diverse domenii.Congresele se organizeaza uzual in fiecare an in alta locatie si fericitii care sunt alesi tre sa se ocupe de tot.Firmele de aparatura baga bani penca acolo isi oragnizeaza expozitii si demonstratii cu noile deviceuri.Altfel platesc si ei taxe piparate de expozitie ( la mp).
Excetie congresul european care e anual in martie numai la Viena. Dar simultan acolo e cea mai mare expozitie targ de aparatura noua sin EU.Sunt jde cursurui in cadrul evenimentului , platite. Invataceii au uneori gratuit sau au taxe reduse la toata calimera.De mers se merge ca trebuie sa inveti tot timpul si sa stii ce e nou.
Atfel fabrici renouri tongue.gif

This post has been edited by bion: 15 Jun 2023, 10:43


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 15 Jun 2023, 10:58
Post #142


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Organizarile de congrese sunt f banoase pt anumite agentii de turism (unele cu monopol pe subiect) si care incaseaza la greu. Sponsorizarile medicilor pt participari la asa ceva mi se pare ca sunt pe liste publice.
Eu zic de mesele si consfatuirile periodice organizate de firme de farla pt sublinia avantajele produselor vandute de ei fata de concurenta, nu de "Zilele Sclerozei " organizate la iasi
Ce povestesc eu aici stie orice lucrator front office din vreun hotel 4* cu facilitati de conferinte din tara asta. Sau de la agentii de branding, aia de aduc tone de bannere, baloane, rolupuri, scene si alte din astea la respectivele evenimente
Pt informarea ta coane Bioane , si inginerii au parte de formare continua si e ceruta si aia prin lege ca altfel faceam tot Dacia 1310, doar ca nu e cu puncte la congres unde te duci tu doar pt prezenta si apoi dai chiul.... De bine de rau sunt la 6a meserie prin firma si in al 3lea departament diferit de cand lucrez, deci ceva tot oi fi invatat

This post has been edited by einstein1984: 15 Jun 2023, 11:03


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 15 Jun 2023, 11:35
Post #143


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Ca esti ??? asta e dar sa afirmi ce si cum am invatat eu la viata mea e ciudat ca sa nu zic altceva .
Daca zici ca ai fost prin scoli formele verbului a fi nu sunt niciodata cu doi de i. tongue.gif

poate nea Agrig sa fii fost

This post has been edited by bucatzel: 15 Jun 2023, 12:06


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 15 Jun 2023, 11:46
Post #144


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




oo, avem domnu nazistu garamaticii de la Gramarhaussen, ala care scrie corect dar neinteligibil.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 15 Jun 2023, 12:02
Post #145


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.226
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(bion @ 15 Jun 2023, 11:35)
Ca esti ??? asta e
*



Bace bioane, ar fi frumos sa bagi de seama ca einstein a avut grija sa fie suficient de generic incat sa se inteleaga ca persoanele de fata se exclud.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 15 Jun 2023, 16:51
Post #146


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




unde te duci tu doar pt prezenta si..
Curat generic. biggrin.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 16 Jun 2023, 12:30
Post #147


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Adica tu poti afirma ce stiu eu in repetate ocazii , eu despre tine nu, ca banatenii or fi niste supraoameni nu?


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 16 Jun 2023, 13:10
Post #148


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Pumpkin, in talica se poate ceti ca intr-un bucvar deschis. wub.gif
Ioismaivechiumpicsiammaivazut . wink.gif
Banatenii is oameni.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 22 Jun 2023, 11:11
Post #149


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.065
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




"DNA începe urmărirea penală față de trei șefi ai Inspectoratului de Aviație din MAI și a doi directori ai Școlii de Aviație Civilă. Sunt bănuiți că au decontat lucrări fictive de reparații la aeronave, cu prejudiciu de 23 de milioane de lei."

https://www.biziday.ro/dna-incepe-urmarirea...ii-la-aeronave/

Deci, aviatie , da? Nu niste Forduri luate in leasing...



--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 22 Jun 2023, 11:52
Post #150


-


Group: Members
Posts: 21.841
Joined: 19 April 05
From: Romania




Astia sunt daia de se pensioneaza devreme si au pensie speciala?


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages « < 3 4 5
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 18:04
Forum Renault