DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Computer de bord Logan, Unde se afla acest CB la Logan?

Vast vass
post 16 Oct 2020, 18:47
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 6 October 20




Salut..știu că sună aiurea...dar am un Logan din 2007 fara computer de bord..adică nu îmi arată consumul sau consum instant...am urmărit tutoriale...că ar fi un cip din spatele ceasurilor de bord ce trebuie schimbat...bun...dar mă gândesc așa...eu am schimbat ceasurile de pe logan...aveam cele cu negru acum am cu argintiu pe margini care provin sigur de pe un Logan cu CB...adica nu ar mai trebui schimbat cipul nu?ar trebui doar firele? Sau cum mă pot dumeri de acest lucru??


--------------------
Dacia Logan 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alfabit
post 17 Oct 2020, 06:26
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 447
Joined: 26 September 09




QUOTE(Vast vass @ 16 Oct 2020, 18:47)
adica nu ar mai trebui schimbat cipul nu?ar trebui doar firele? Sau cum mă pot dumeri de acest lucru??
*



Foarte ușor, ții apăsat butonul de reset km parțial de pe tabloul de bord și pui cotactul cu cheie ( aprinzi tabloul ), deci cu butonul apasat, îți va apărea softului tablului, de forma abcX, dacă X=2 softul e cu CB activ, dacă X=1 CB e inactiv

CB activ trebuie doar info filar de consum din ecu și maneta cu buton meniu CB monomaneta dreapta ( stergătoare ) tot un fir tras spre tablou asta e tot și CB va arăta toate informațiile dorite.


--------------------
Dacia patru cilindri 201x
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 01:09
Forum Renault