DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Reguli circulatie, Sageata dreapta verde intermitent

cosmin_m
post 23 Jul 2005, 18:49
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(dragOn @ 23 Jul 2005, 18:45)
Iar lui cosmin îi recomand să pună puțin mâna pe regulament pentru a-și reînprospăta memoria.
*



Musiu, eu am dat citate din lege. Tu din memorie. Astept pasajele de lege care sa sustina ce ai afirmat mai sus.


--------------------
Lada / Logan 1200 / 1.6 8v ABS - B-NN-MMM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 23 Jul 2005, 18:55
Post #32


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Și doar din ce citate ai dat tu și e suficient, dar mai este, mai caută! Oricum nu sunt obligat să-ți dau nici o explicație. Vrei să mă crezi... bine, nu... nu! wink.gif


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
Never drive faster then your angel can fly !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulus
post 23 Jul 2005, 18:56
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 20 July 05




QUOTE(bogdan20020 @ 23 Jul 2005, 18:33)
Pai daca vrei sa mergi inainte de ce sa te incadrezi pe prima banda. huh.gif
Iar pentru ati raspunde la intrebare: DA  poti sa mergi pe verde intermitent si inainte doar in cazul in care semaforul care are verde intermitent are sageata si pentru inainte si pentru dreapta.Daca are sageata doar pentru dreapta atunci la dreapta trebuie sa virezi. happy.gif
*



Nu e deloc gresit sa mergi inainte de pe prima banda daca nu sunt marcaje care sa interzica acest lucru.
Iar in nebunia de trafic bucurestean incadrarea pe o anumita banda devine de multe ori foarte dificila daca nu chiar imposibila.


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-99-AAA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_m
post 23 Jul 2005, 19:00
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




Pei unde scrie acolo ca fara marcaj sau indicator esti obligat sa faci dreapta ? Mai dau citatul o data:

QUOTE( Regulament de aplicare a noului Cod Rutier ( 25 02 2003 ))
Art. 27. La intersecțiile cu marcaje, conducătorii de vehicule se vor încadra pe benzile corespunzătoare direcției de mers voite, cu cel puțin 50 m înainte de intersecție, având obligația de a respecta semnificațiile indicatoarelor și marcajelor pentru semnalizarea direcției de mers.

La intersecțiile fără marcaje, conducătorii vehiculelor vor ocupa în mers, la o distanță de cel puțin 50 m de intersecție, următoarele poziții:

a) cei care vor să schimbe direcția de mers spre dreapta, banda din dreapta;

cool.gif cei care vor să schimbe direcția de mers spre stânga, banda din stânga;

c) cei care vor să meargă înainte, oricare dintre benzi.


Art. 29. Dacă în apropierea unei intersecții este instalat un indicator sau aplicat un marcaj care obligă să se circule într-o anumită direcție, vehiculele vor fi conduse numai în direcția sau direcțiile indicate.


Cand faci o afirmatie asa transanta:

QUOTE(dragOn @ 23 Jul 2005, 18:28)
LEGAL, semaforul cu verde de dreapta nu are ce căuta împreună cu alt semn pe jos decât cel de obligatoriu dreapta!
Deci... chiar dacă nu e nimic pe jos, chiar dacă apare alt semn pe jos, este doar pentru că s-a făcut o greșeală! Ne-am înțeles?
Unde e semaforelul... pe banda întâi se face NUMAI dreapta!
*



ar trebui sa o si sustii dpdv legal. Asa e elegant.

This post has been edited by cosmin_m: 23 Jul 2005, 19:00


--------------------
Lada / Logan 1200 / 1.6 8v ABS - B-NN-MMM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 23 Jul 2005, 19:00
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




QUOTE(dragOn @ 23 Jul 2005, 16:21)
...  trebuie să dea prioritate pietonilor și mașinilor ce le vin din stânga!!!!!!
*



E absolut irelevant, dar pentru ca tot ii dai inainte, incerc sa-ti explic:
in constructia de mai sus, formularea e echivoca, o exprimare clara nepermitand asemenea interpretari (m-am luat de ea mai mult pentru tonul didactic pe care il abordasei cand i-ai dat replica celui de mai sus, dar scapand tu insuti asemenea formulari precare). Virgula de care ziceam eu ar fi condus, de ex., la o formulare de genul: "... pietonilor si, evident, masinilor ce le vin din stanga, etc"

Crede-ma, e o constructie permisa de limba romana si prin clasa a VII-a se poate afla ca exista constructii in care virgula si cuvantul "si" (dar nu folosit ca si conjunctie!) pot sta alaturi.

All the best!

PS: cu claxonatul ai omorat-o definitiv, acum urmeaza sa ne zici ca nici tu nu-i intelegi pe aia de calxoneaza...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan20
post 23 Jul 2005, 19:01
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 383
Joined: 1 August 04
From: Iasi




Nu am zis ca e gresit dar cand prima banda e pentru viraj la dreapta cam trebuie s-o lasi libera cu atat mai mult ca mai este si verde intermitent.Iar cu mersul inainte pe verde intermitent cred ca am rezolvat-o, mai ales cu fragmentele citate din Regulament. biggrin.gif


--------------------
Honda Accord ES 2007 - IS 01 DOR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 23 Jul 2005, 19:06
Post #37


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Dar e simplu. Daca pe banda aia e sageata cu obligatoriu la dreapta sau daca exista un indicator in acest sens atunci da, ai obligatia sa faci virajul la dreapta. daca nu, poti sa o iei si inainte. Semaforul nu e sa te oblige sa faci la dreapta ci numai sa iti permita acest lucru. Daca vrei sau nu e alegerea ta. Nu semaforul te obliga sa o iei intr-o directie sau alta. Marcajele si indicatoarele fac lucrul asta iar in lipsa lor se merge pe aliniatul din regulament care spune ca, in cazul de fata, de pa banda din drepata poti sa o iei fie inainte fie la dreapta.

Ce am spus mai sus e din punct de vedere legal. Omeneste ar fi ca, daca stii ca de pe banda aia majoritatea o iau la dreapta ca au semaforul cu verde intermitent sa nu te pui tu acolo numai asa, ca idee. Daca te-ai pacalit insa si marcajul nu te obliga la altceva poti face ce vrei. Iar aia cu claxoanele sa se abtina ca si ei gresesc.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_m
post 23 Jul 2005, 19:08
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




Mai oameni, si eu am zis pe pagina anterioara ca nu ai ce sa te bagi pe banda respectiva, si ca e frumos si elegant sa o lasi pentru cei la care fac dreapta.
Dar legea nu te obliga sa faci dreapta decat daca sunt marcaje sau semne.


--------------------
Lada / Logan 1200 / 1.6 8v ABS - B-NN-MMM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 23 Jul 2005, 19:09
Post #39


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Corect.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 23 Jul 2005, 19:11
Post #40


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(cosmin_m @ 23 Jul 2005, 20:00)
Pei unde scrie acolo ca fara marcaj sau indicator esti obligat sa faci dreapta ? Mai dau citatul o data:
Cand faci o afirmatie asa transanta:
ar trebui sa o si sustii dpdv legal. Asa e elegant.
*


Dacă nu mă luai cu "musiu" ți-aș fi arătat, dar văd că nu te-ai putut abține. Sorry!

ursu-alb, ai dat un exemplu... știi foarte bine la ce m-am referit wink.gif

Iar pe cei ce claxonează îi înțeleg perfect, numai că eu m-am lăsat de sportul ăsta...


Încă ceva:
De ce încercați să găsiți tertipuli ca să rămâneți pe banda aia când e mai mult decât evident că atunci când greșești trebuie să încerci să repari cât de cât greșeala și faci dreapta, nu să cauți scuză să rămâi acolo. Nu zice nimeni că n-ai voie să greșești, dar să mai rămâi și moț acolo... e chiar PROSTIE!

PS: Nu are nimeni ca "language" la tastatură româna??


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
Never drive faster then your angel can fly !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 23 Jul 2005, 19:18
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




QUOTE(dragOn @ 23 Jul 2005, 19:11)
Iar pe cei ce claxonează îi înțeleg perfect, numai că eu m-am lăsat de sportul ăsta...
*



si eu ii inteleg, suntem romani si suntem nervosi din cauza asta laugh.gif

dragon tu nu intelegi ca aia nu e gresala ?

This post has been edited by andu911: 23 Jul 2005, 19:20


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_m
post 23 Jul 2005, 19:20
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




Da, mi se intampla sa devin ironic cand lumea face afirmatii transante sustinand ca au suport legal, iar la cererea de lamuriri suplimentarea adopta o pozitie de paternala de superioritate. Imi cer scuze daca te-am jignit apelandu-te cu musiu, am o fire mai impulsiva.

Dragon, nu neg ca ai putea avea dreptate. Gabi-is-back m-a corectat o data cu privire la regulile de circulatie, cu citate din lege. Discutia nu e numai intre noi doi, plus ca va ramane pe forum si va fi citita de mai multe persoane.
Daca "musiu" ma decade din drepturile de partener de dialog, poate macar pentru restul sa faci niste clarificari.

[Later edit]: Inca o data, discutam despre aspectul LEGAL al problemei, nu cel moral. La cel moral toata lumea este de acord ca banda respectiva trebuie lasata libera in masura posibilitatilor.

This post has been edited by cosmin_m: 23 Jul 2005, 19:22


--------------------
Lada / Logan 1200 / 1.6 8v ABS - B-NN-MMM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 23 Jul 2005, 19:25
Post #43


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Sa incercam si altfel. Exista intersectii (cred ca ati vazut si voi ca sunt o gramada) care au 2 semafoare. Sub unul e plusa placuta cu sageata la stanga iar sub celalalt e pusa placuta cu sageata spre inainte. Cu alapentru stanga nu am nici o treaba. Alta e ideea. Tu vrei sa faci drepata si nu ai semn care sa iti interzica acest lucru. ce faci, nu mai faci dreapta doar pentru ca sub semafor era doar sageata pentru inainte. Sau o iei la dreapta ca si-asa nu ai semafor pentru asa ceva? Eu nu cred. Semafoarele nu te obliga sa o iei intr-o directie anume. Ele iti permit sau nu sa o iei in acea directie.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 23 Jul 2005, 19:28
Post #44


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




andu9111,

1. greșEală nu greșală
2. m-ați obosit

De curiozitate, câți dintre înverșunații staționări ca c.. pe banda dreapta au făcut-o vreodată și au de gând să o repete în loc să facă naibi dreapta și să nu mai blocheze întreaga circulație pentru nesimțirea lor???


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
Never drive faster then your angel can fly !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_m
post 23 Jul 2005, 19:30
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




Si eu m-am lamurit cum sta treaba. Lipsa de argumente duce la intrebari retorice si corectari ale greselilor gramaticale.


This post has been edited by cosmin_m: 23 Jul 2005, 19:30


--------------------
Lada / Logan 1200 / 1.6 8v ABS - B-NN-MMM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 23 Jul 2005, 19:31
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




ti-as fi raspuns, dar nu vreau sa te mai obosesc...


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 23 Jul 2005, 19:38
Post #47


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Iar ție cosmin o să-ți răspund când o să ai o altă atitudine.

Ceva s-a înțeles greșit, eu nu zic că din cauză că în semaforașul ăla mic există o săgeată de dreapta e obligaoriu dreapta ci că semaforașul ăla mic este întotdeauna asociat cu o bandă de obligatoriu la dreapta.
Pentru cei ce au acces la programe juridice să pună exact paragraful în care se precizează acest lucru. (Eu momentan nu am acces la acest fel de program, dar am avut și m-am documentat)


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
Never drive faster then your angel can fly !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_m
post 23 Jul 2005, 19:42
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti






--------------------
Lada / Logan 1200 / 1.6 8v ABS - B-NN-MMM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bihomoldoveanul
post 23 Jul 2005, 19:52
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 515
Joined: 31 December 03
From: Bucuresti




Deci nu dati cu parul, nu am citit tot topicul si nici nu pot baga mina in foc pentru ceea ce spun, dar din cite am observat eu pur empiric sageata verde intermitenta se pune pe banda de "obligatoriu" la dreapta in timp ce cea galbena se pune pe marcaj "dreapta sau inainte".


--------------------
Dacia Solenza Scala 1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulus
post 23 Jul 2005, 20:04
Post #50


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 20 July 05




QUOTE(Bihomoldoveanul @ 23 Jul 2005, 19:52)
Deci nu dati cu parul, nu am citit tot topicul si nici nu pot baga mina in foc pentru ceea ce spun, dar din cite am observat eu pur empiric sageata verde intermitenta se pune pe banda de "obligatoriu" la dreapta in timp ce cea galbena se pune pe marcaj "dreapta sau inainte".
*


unsure.gif Exista si sageti dreapta galben intermitent? In Bucuresti inca n-am vazut.


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-99-AAA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulus
post 23 Jul 2005, 20:10
Post #51


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 20 July 05




QUOTE(dragOn @ 23 Jul 2005, 19:38)
Ceva s-a înțeles greșit, eu nu zic că din cauză că în semaforașul ăla mic există o săgeată de dreapta e obligaoriu dreapta ci că semaforașul ăla mic este întotdeauna asociat cu o bandă de obligatoriu la dreapta.
*


Si atunci cand sageata dreapta verde intermitent nu este asociata cu o banda de obligatoriu la dreapta? Adica pe asfalt nu este pictata sageata alba de dreapta.
Caci asta este situatia pe care am pus-o in discutie.

This post has been edited by paulus: 23 Jul 2005, 20:11


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-99-AAA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 23 Jul 2005, 20:14
Post #52


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Această situație nu există decât din cauza greșelilor de marcaje!
Oricum, nu am primit nici un răspuns la: "De curiozitate, câți dintre înverșunații staționări ca c.. pe banda dreapta au făcut-o vreodată și au de gând să o repete în loc să facă naibi dreapta și să nu mai blocheze întreaga circulație pentru nesimțirea lor??? "
Nici că da, nici că ba...


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
Never drive faster then your angel can fly !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulus
post 23 Jul 2005, 20:25
Post #53


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 20 July 05




QUOTE(dragOn @ 23 Jul 2005, 20:14)
Această situație nu există decât din cauza greșelilor de marcaje!
*


Ok. Acum m-am lamurit cum sta treaba cu acest semn. 10q.


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-99-AAA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulus
post 23 Jul 2005, 20:26
Post #54


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 20 July 05




QUOTE(dragOn @ 23 Jul 2005, 20:14)
Oricum, nu am primit nici un răspuns la: "De curiozitate, câți dintre înverșunații staționări ca c.. pe banda dreapta au făcut-o vreodată și au de gând să o repete în loc să facă naibi dreapta și să nu mai blocheze întreaga circulație pentru nesimțirea lor??? "
Nici că da, nici că ba...
*


Astepti de la mine un raspuns?


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-99-AAA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
free_fiber
post 23 Jul 2005, 20:41
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.555
Joined: 25 October 04
From: Bucuresti




Raspund eu la itnrebarea ta. N-am stat niciodata pe banda din dreapta blocand astfel pe cei care vor sa vireze la dreapta (permisiune dandu-le verdele intermitent). De asemenea n-am stat niciodata pe banda din stanga (luand cazul in care pentru dreapta si inainte e un semafor, iar pt stanga e altu') blocandu-i pe cei care vor stanga.
Aa, gresesc. M-am trezit pe banda din stanga dar, atunci cand s-a facut verde pt stanga, am virat corespunzator, desi eu vroiam inainte. Bine... ca era cam acelasi lucru pentru mine, era un drum alternativ. Daca intr-adevar nu vroiam stanga, probabil ca ma plasam ca placinta pe trecerea de pietoni in fata celui de pe banda de mijloc.

Haideti mai copii ca topicul asta si-a atins scopul, acuma observ ca se da in offtopicareala, bla bla. Moderatorii sa faca ceva, ce cred ei ca e mai bine. smile.gif
Bafta


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.5dci 85CP 2008 - B xx XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 23 Jul 2005, 21:45
Post #56


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Te bagi in fata un pic cat sa faca dreapta ala din spate!
Nu e loc, faci dreapta, prima stanga, stanga iar si prima dreapta.
Se mai intampla sa gresesti ca doar nu suntem supraoameni.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AND
post 23 Jul 2005, 22:47
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti




Inainte dreapta intermitent era un galben. Acum ele sunt sageata verde intermintent.

On topic : Din cate am inteles eu , sa zicem ca sunt 3 benzi pe sens ! Pt inainte e rosu , dar pt dreapta e verde intermitent. Iar tu esti pe banda I , insa stai la culoarea rosie pt ca vrei sa mergi inainte. Pai nene , nu te obliga nimeni sa faci la dreapta , DAR e chestie de bun simt sa te dai mai in fata ca sa poata sa treaca cei care au tot dreptul si posibilitatea sa faca la dreapta! Aia n-ar trebuii sa stea la rosu cand au verde doar ca nu te-ai incadrat tu bine ..chiar daca LEGAL nu ai gresit cu nimic.

Exemplu Intersectia dr taberei cu valea ialomitei (langa materna) - BUC !


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - B - xx - xxx
Audi's 5.9 TDI V12 - Worlds most powerful production diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 24 Jul 2005, 01:27
Post #58


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




AND, se pare că "mi-am bătut gura" degeaba!!!!

ATUNCI CÂND EXISTĂ SEMAFORAȘ D-ĂLA CU VERDE, ÎNSEAMNĂ CĂ PRIMA BANDĂ ESTE EXCLUSIV DEDICATĂ CELOR CE FAC DREAPTA (OBLIGATORIU DREAPTA) AȘA CĂ NU AI VOIE SĂ STAȚIONEZI ACOLO CÂND E ROȘU PENTRU ÎNAINTE!!!

S-a înțeles odată pentru totdeauna????

Și închideți topicul ăsta odată că se mai drezesc "naucefaceacasă" să mai zică că defatpt nu e așa!!!!


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
Never drive faster then your angel can fly !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bihomoldoveanul
post 24 Jul 2005, 07:21
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 515
Joined: 31 December 03
From: Bucuresti




Eronezi dragoane, am spus mai demult ca sint extrem de multe intersectii in care banda 1 e de "inainte sau la dreapta" pe marcaj si are semafor dreapta intermitent (verde sau galben).


--------------------
Dacia Solenza Scala 1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 24 Jul 2005, 07:29
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




dragOane, dar nu ai aratat ca este asa cum zici tu!


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th June 2024 - 18:15
Forum Renault