DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cei care vor primi gratuit "accesoriile", Cei ce au comandat inainte de 17.09.2004

Deceneus
post 18 Feb 2005, 10:58
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 94
Joined: 18 January 05
From: Timisoara




QUOTE(klaus @ 18 Feb 2005, 12:50)
Cei cu comanda dupa 17.09.2004 nu prea au ce face, din pacate... Pentru ei gaina este moarta in cotetz...
*


dry.gif mad.gif
Dupa ce ca dau si mai multi bani primesc mai putin decat cei care au dat si mai putini bani. E nedrept, va spun, nedrept.
Sa fiti sanatosi voi astia norocosi. Nici macar un pres nu au vrut astia sa "arunce" in afacere cand i-am intrebat la comandarea masinii. Mai incerc odata cand vine.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.6 - TM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan75
post 18 Feb 2005, 11:51
Post #32


Membru


Group: Members
Posts: 103
Joined: 6 September 04
From: Bacau




Bravo Klaus,cand treci prin Bacau (contacteaza-ma) AI O BERE !!!!(UN BAX)


--------------------
DACIA LOGAN AMBITION - BC75---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 18 Feb 2005, 12:09
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Am trimis si eu mail pentru accesorii. Masina comandata pe 23 august. Astept reactia lor.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luxxxian
post 18 Feb 2005, 16:33
Post #34


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 6 September 04
From: Cluj-Napoca




Voi nu v-ati cumparat accesoriile astea intre timp?
Eu mi le-am cumparat demult..
Ce putem face cu ele?
Eu am intrebat in email daca nu se poate sa primesc suma echivalenta, sau alt produs (platind o eventuala diferenta)..


--------------------
Dacia Logan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Deceneus
post 18 Feb 2005, 16:44
Post #35


Membru incepator


Group: Members
Posts: 94
Joined: 18 January 05
From: Timisoara




Mah voi ma inervati, da tare de tot. tongue.gif
Pai ce, eu ca nu primesc nimic in plus ce sa mai zic?
Offf... Mi-e asa de ciuda, ca nu mi-am comandat-o mai devreme. Ca o luam si mai ieftin. Din sept. 2004 pana in ianuarie 2005 cand am comandat-o eu s-a si scumpit.
Nu ziceti nimica, sunt eu si asa necajit.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.6 - TM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zetu
post 18 Feb 2005, 22:58
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 633
Joined: 18 December 04




QUOTE(Deceneus @ 18 Feb 2005, 16:44)
Mah voi ma inervati, da tare de tot.  tongue.gif
Pai ce, eu ca nu primesc nimic in plus ce sa mai zic?
Offf... Mi-e asa de ciuda, ca nu mi-am comandat-o mai devreme. Ca o luam si mai ieftin. Din sept. 2004 pana in ianuarie 2005 cand am comandat-o eu s-a si scumpit.
Nu ziceti nimica, sunt eu si asa necajit.
*



Depinde ce moneda ai, ca dacia nu s-a scumpit ci s-a ieftinit. Cand am dat eu 8000 de euro pe ea insemna 320 000 000 iar acuma la 8200 masina e 290 000 000 vorbesc de Ambition.
Eu nu mi-am cumparat treburile alea ph34r.gif (sa nu ma vada politia ). Si nu vad de ce sa le trimitem mail daca astia nici nu stiu despre ce e vorba de la Wc. Klaus tu ai primit ceva ?


--------------------
NISSAN QASHQAI 1.3 dct Tekna 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 18 Feb 2005, 23:25
Post #37


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




am primit mai l de la WC, si au zis ca asteapta confirmarea din partea autoritatilor... ce-o fi asta?! blink.gif blink.gif si doar le-am trimis linkul catre topicul asta...


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DomnulK
post 19 Feb 2005, 09:32
Post #38


ex kAndrei


Group: Members
Posts: 1.403
Joined: 7 September 03
From: Bucuresti




Am trimis si eu mail la VC...astept raspunsul......daca nu vine pana luni...ma apuc de telefonat .......


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.6 MPI 2004
Asfalt Uscat!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luxxxian
post 21 Feb 2005, 16:06
Post #39


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 6 September 04
From: Cluj-Napoca




Uitati ce raspuns am primit de la Dacia.. :

Stimate domnule ****,

Confirmam primirea mesajului dumneavoastra din data de 18.02.2005 in care ne solicitati informatii in legatura cu primirea elementelor de securitate pentru autoturismul Dacia Logan achizitionat.

Va comunicam ca, in acest moment, situatia prezentata de dumneavoastra se afla in analiza companiei noastre si va asiguram ca va vom transmite, in cel mai scurt timp, un raspuns cu punctul nostru de vedere.

Domnule ***** , Automobile Dacia ramane la dispozitia dumneavoastra si va asteptam in continuare sesizarile si sugestiile in legatura cu produsele si serviciile companiei noastre.

Cu stima,

Costel DIN
Serviciul Back Office
Vocea Clientului Dacia

Blah blah Blah blah Blah blah Blah blah ...
Sant cam pierduti in spatiu astia, asa greu se misca..

[Later Edit] Bine ca mi-au confirmat primirea mailului, acuma sant mai linistit biggrin.gif
Cica or sa-mi si raspunda! tongue.gif
Parca ideea era ca trebuie sa raspunda in 2 zile, nu? E si asta un raspuns: "Am primit mailul, va raspundem mai tarziu!" smile.gif

This post has been edited by luxxxian: 21 Feb 2005, 16:09


--------------------
Dacia Logan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tttvvv
post 23 Feb 2005, 16:50
Post #40


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 29 January 05




Azi am primit si eu un mesaj asemanator de la vocea clientului. Sa speram ca se va rezolva.


--------------------
dacia logan laureate1,4 - DJ 15 RVL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 23 Feb 2005, 17:06
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




am primit si eu un mesaj de-ala, ieri.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hentiu
post 24 Feb 2005, 09:08
Post #42


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 2 July 04
From: Timisoara




Intrebare intrebatoare:
Cum se va intra in posesia accesoriilor respective ? Stam cuminti acasa si asteptam invitatia de a vizita dealerul din nou sau tre' sa mergem noi din proprie initiativa la el sa ne cerem drepturile ?

Bravo Klaus !


--------------------
Dacia Logan Ambition - TM-96-HEN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 24 Feb 2005, 09:33
Post #43


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Oameni buni, de ce nu cititi voi tot topicul, mai ales ca nu e un topic de aberatii...
Ma faceti sa ma citez din nou (dati o pagina inapoi si o sa gasitit si originalul...):
QUOTE(klaus @ 17 Feb 2005, 23:52)
Eu zic sa le trimiteti mail. Va sfatuiesc sa le atasati si raspunsul primit de mine de la ANPC, ca sa le reimprospatati memoria. Daca asteptati sa va contacteze dacia, o sa asteptati muuuult si bine...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cataiff
post 24 Feb 2005, 09:47
Post #44


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 23 July 04
From: Bucuresti




Situatia e mai mult decat clara : incepind cu 17.09.2004 NU se mai livreaza acele accesorii in pretul masinii.
Un ordin bashit prin care producatorul nu-i obligat sa includa in dotare acele accesorii incalca o LEGE. Despre asta nu se sezizeaza nimeni, aici e problema. Pentru rezolvarea ei, detinatorii de Logan de dupa 17.09.2004 ar trebui sa nu mai discute cu Dacia, ci cu alte organe ale statului, nu stiu cu care... nu cred ca e de domeniul curtii constitutionale, ci mai degraba acel autor al acelui ordin ar trebui dat in judecata, toti detinatorii de masini constituindu-se in parte civila...
Apropo, Klaus... in raspunsul venit dela OPC catre tine se spune numarul si data ordinului, dar cine l-a emis ?? smile.gif sau n-ai remarcat asta ?


--------------------
Logan Laureate 1,4 - B 82 MLD
urasc mirc'u....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 24 Feb 2005, 10:28
Post #45


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




pentru cei care nu se stiu despre ce se vorbeste aici, le reamintesc:
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=7507


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 24 Feb 2005, 11:52
Post #46


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Mesajele off topic au fost sterse. Pentru problemele mentionate la celalat topic, se posteaza acolo. Aici topicul discuta altceva.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luxxxian
post 25 Feb 2005, 15:09
Post #47


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 6 September 04
From: Cluj-Napoca




Uitati ce raspuns am primit de la Dacia S.A... :

Stimate domnule *****,

Lansarea comerciala a modelului Logan a avut loc pe data de 09.09.2004, când vehiculul a fost prezentat pentru prima data publicului in concesiunile Dacia din întreaga tara.

Conducerea societatii noastre a luat decizia de a furniza accesoriile trusa medicala, triunghi reflectorizant, becuri de rezerva si sigurante fuzibile, ca gest comercial, acelor clienti care au comandat autoturismul Logan în perioada 09 - 17.09.2004.

Multumindu-va pentru întelegerea corecta a contextului în care se înscrie actiunea societatii noastre din perioada mentionata mai sus, ramanem în continuare la dispozitia dumneavoastra pentru orice alte informatii referitoare la produsele si serviciile companiei noastre.

Cu stima,

Costel DIN
Serviciul Back-Office
Vocea Clientului DACIA


Tot nu mi-au raspuns cum pot intra in posesie, si daca pot sa primesc in schimb alte produse..
Cam dubioasa " .. ca gest comercial..", tinand cont ca sant obligati de ANPC. smile.gif
Buna treaba ai facut Klaus. Se mai invata si astia minte, altfel va ca nu sant in stare decat sa scrie tot felul de texte..

[Later-Edit] Hopa..! ohmy.gif
Nu am citit atent inaine : inteleg eu bine, sau vor primi accesoriile doar cei care au comandat masina in perioada 09.09-17.09 ?? blink.gif
"... acelor clienti care au comandat autoturismul Logan în perioada 09 - 17.09.2004. .." mad.gif
In textul primit de Klaus de la ANPC se mentioneaza ca vor primi accesoriile gratuit "consumatorii care au intocmit bonuri de comanda pana in data de 17.09.2004"
Cred ca vor sa spuna ca furnizarea accesoriilor era o promotie pe care au avut-o doar la lansarea masinii, si de aceea restul nu le mai primim ?
Mama lor excl.gif

This post has been edited by luxxxian: 25 Feb 2005, 15:31


--------------------
Dacia Logan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 25 Feb 2005, 15:29
Post #48


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




da-le un tel sa-i intrebi sau un mail... Am eu o banuiala dar nu o pun aici ca s-ar putea sa citeasca cine nu trebuie si sa le dau idei...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 25 Feb 2005, 15:35
Post #49


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Am vorbit eu:
Pentru cei care au facut comanda intre 09.09.2004 - 17.09.2004.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luxxxian
post 25 Feb 2005, 15:36
Post #50


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 6 September 04
From: Cluj-Napoca




Le-am scris deja Klaus smile.gif
Scuze, mi-am modificat si postul anterior de vreo 3-4 ori, dupa ce am citit un pic mai atent email-ul lor.
Nu stiu daca merita sa mai sun inca o data, precis iar nu stie despre ce vorbesc operatoarea de la VC.


--------------------
Dacia Logan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luxxxian
post 25 Feb 2005, 15:38
Post #51


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 6 September 04
From: Cluj-Napoca




Pai, asa scrie si in email, nu am inteles eu la inceput, cum l-am citit pe fuga..
Totusi, in hartia pe care ai primit-o de la ANPC era vorba sa primeasca toti cei care au facut comanda inainte de 17.09.2004, nu?


--------------------
Dacia Logan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 25 Feb 2005, 15:42
Post #52


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Pai faceti si voi niste plangeri la ANPC, ca model aveti pe prima pagina din topic, si nu cred ca sunt sanse mici de a obtine "accesoriile".
Ceea ce nu vroiam eu sa zic, era sa nu fie intre 01.09 - 17.09 intervalul (adica clientii au putut vedea masina cu "accesoriile" pe ea numai in acest interval si atunci numai ei ar fi putut beneficia de asa ceva. Cei care au facut comanda inainte de a vedea si pipai fizic masina, au facut comanda pe NV, fara a se putea spune clar ce ar fi trebuit sa contina produsul, in speta masina).
As putea sa le fac niste scrisorele la baietii astia de la Dacia, ca si asa mai sunt in bete cu ei si cred ca or sa mai schimbe niste chestii tiparite ce se livreaza cu masina...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luxxxian
post 25 Feb 2005, 15:48
Post #53


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 6 September 04
From: Cluj-Napoca




Pai nu se poate motiva ca noi oricum stiam ca trebuia sa le primim (chiar daca nu am vazut trusa) - erau obligati prin lege..? :/
Eu am pierdut ceva timp cu ANPC (am facut un drum si am scris o cerere), dar am prea putin timp liber..Prefer sa lucrez in timpul asta.

This post has been edited by luxxxian: 25 Feb 2005, 15:48


--------------------
Dacia Logan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
algor
post 25 Feb 2005, 16:25
Post #54


Membru


Group: Members
Posts: 158
Joined: 4 December 03
From: iassy




Am primit acelasi raspuns! livreaza doar celor care au facut comanda in septembrie(9-17). Io care am facut comanda in august am luat-o prin gura! Ma duc luni la OPC!

Astia de la dacia gasesc tot felul de scuze puerile. Din mesujul lor inteleg ca dau kitul doar la cei care au dat comanda in perioada 9-17 septembrie si care au vazut masina in showroom. Pai noi ceilalti care am dat comanda inainte de prezentare ar trebui sa le mai dam cite ceva inapoi ca doar nu am vazut masina cum arata....io ma gindesc sa le trimit rezerva!

This post has been edited by see: 25 Feb 2005, 16:36


--------------------
LOGAN PREFERANCE - Tico SL
Sa traiti - bine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sclaud
post 25 Feb 2005, 18:38
Post #55


Status: activ


Group: Members
Posts: 480
Joined: 24 July 04
From: Brasov




Magaria asta ar trebui facuta "publica" ... prin presa ma refer.


--------------------
none none 2019 - BV-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 25 Feb 2005, 22:03
Post #56


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




bai, care mergeti luni la opc? ca vin si io, din bucuresti... asta e magarie


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 25 Feb 2005, 23:02
Post #57


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan





Eu am facut comanda pe 26.06.2004 si am achizitionat masina pe 14.09.2004,deci cum zicea klaus pe neve dar eu primit accesoriile biggrin.gif !


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisstian
post 28 Feb 2005, 10:00
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 25 January 05
From: Bistrita




Dupa cum stiti cea mai tare arma e PRESA.
Asadar cei care locuiti in Bucuresti, luati raspunsul dat de ANPC, si il prezentati presei. De acolo inainte se vor ocupa ei (presa).
Va dati seama ce impact ar avea stirea in presa. Cand o sa auda toti posesori de Loganuri din tara de chestia asta sa vedeti voi atunci reactie.
Daca o prezentati presei mai face-ti un lucru: pune-ti raspunsul de la ANPC ,,mai la vedere'' pe site, astfel daca stirea va fi prezentata la tv si se mai spune si sursa (adica DACIACLUB), multi o sa intre aici sa ia raspunsul dat de anpc, astfel putandu-i lua de gat pe astia da la dacia pitesti.
Sunt sigur ca presa va misca multe parghii.


--------------------
Logan Ambition 1.6l noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fluc
post 1 Mar 2005, 08:23
Post #59


Membru incepator


Group: Members
Posts: 65
Joined: 11 November 04




Am trimis si eu mesaj la Vocea clientului si uitati ce mi-au raspuns:

"Stimate domnule ,

Referitor la cele mentionate in mesaj, va aducem la cunostinta ca pentru a analiza cererea dumneavoastra ne sunt necesare documente care sa justifice cele afirmate. Astfel, asteptam sa ne puneti la dispozitie copii ale documentelor care atesta data efectuarii comenzii si de proprietate a autoturismului in cauza.

Cu stima,
Costel DIN
Serviciul Back-Office
Vocea Clientului DACIA""

Am sa trimit copii dupa bonul de comanda si factura sa vad ce se mai intampla. Oricum treaba e penibila deoarece ei sigur au in baza lor de date aceste informatii. Probabil ca spera sa nu le mai trimit documentele si sa renunt.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - Albastru Egee VL-74-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan75
post 2 Mar 2005, 12:02
Post #60


Membru


Group: Members
Posts: 103
Joined: 6 September 04
From: Bacau




Eu am comandat-o in perioada ''portilor deschise'',dar raspunsul celor de la VC este''conducerea societati analizeaza".Ce analizeaza ? Daca e real ce au comunicat sau ce...


--------------------
DACIA LOGAN AMBITION - BC75---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 19:35
Forum Renault