DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages « < 2 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Recuperare taxa de poluare !, Actionare in instanta ?!

kinggeorge5
post 23 Jun 2011, 18:20
Post #91


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 10 May 11




klaus,
Zici ca:

,,Motivul suspendarii este public, e postat si pe portalul instantelor (portal.just.ro). Scrie acolo in baza carui articol s-a suspendat.
Daca spui ca ai urmarit dosarele, banuiesc ca te-a interesat si motivul suspendarii, ca sa nu o patesti si tu la fel, macar doar din aceasta ratiune.
Ca-s mai multe prevederi care pot duce la suspendare (de ex. art. 21, 114 al. 3, art. 155^1, 242 - 244, etc din C.pr.Civ.).
Si d-aia am intrebat care e motivul, ca am banuit ca te-ai interesat daca tot le-ai urmarit."

Exact asta am spus si eu. De pe portal am luat articolul 244 si am citit si la ce se refera.
Ar fi interesant sa-mi spui ce ar trebui sa fac eu inainte de termenul de pe 29.iun. ,,sa nu o patesc la fel". Crezi ca as putea sa fac ceva, daca ar depinde de mine, daca se suspenda prin invocarea nu stiu carui caz aflat pe rol?
Sunt foarte curios... Sa nu-ti imaginezi ca ca ma voi reprezenta singur.
Am un avocat, cred eu, foarte bun in acesta speta. Am schimbat 2 mail-uri, am vorbit cu el 2 minute la telefon, dar am gasit pe portalul public foarte multe solutii favorabile irevocabile in dosare de taxa pe care le-a sustinut. M-am oprit la el dupa ce am discutat de ordinul orelor cu cel putin 20 de baieti isteti care erau total pe langa subiect, dar toti mai aveau ceva in comun: doreau banii inainte; pe mine tata m-a invatat sa dau banii inainte decat anumitor persoane si numai daca voi fi disperat.
Daca as avea timp, as merge la asemenea spete.
As fi foarte curios sa vad cum se ,,judeca".




--------------------
Renault Laguna 2 2003 - OT 18 GXG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 24 Jun 2011, 14:05
Post #92


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




QUOTE(PhilipMorris @ 23 Jun 2011, 17:59)
Marian66
cunosti pe cineva destept care cu 20 ron a castigat procesul? confirma-mi si mie, noi de pe aici cunoastem cativa care au platit bani multicei. La 4000 ron taxa recuperata, taxele de proces cu totul au fost 1000 ron.  de aia ne expunem parerile.
Si cel mai probabil o sa platesti taxa de inmatriculare la vanzarea meganului 1,5 dci. pentru ca daca tu nu o sa platesti, atunci vor veni si altii care vor declara ca taxa este iarasi discriminatorie. statul a vazut deja cu cine lupta, deci are o aparare pregatita. noi asa intelegem wink.gif
*



da, au bagat ”taxa speciala” ca sa cuprinda toate denumirile pe care le-a avut taxa sad.gif sa vezi distractie cand cumperi masina inmatriculata si ala si-a recuperat taxa smile.gif)

cu 20 (ma rog, cam 40, ca e 10% din ce ceri, maxim 39) poti sa castigi daca te ocupi singur de ea. ca sa te ocupi singur, trebuie sa cauti multe modele, multe pareri, si sa ai putin gandirea antrenata cat sa iti dai seama ce e de pastrat si ce nu. parerea mea e ca se poate, daca ai putin timp liber (un week-end gen) si eventual o persoana cat de cat din domeniu pe care sa o mai intrebi una-alta ca sa stii cum se pune problema pe acolo (poate sa fie si notar, si student intr-un an mai mare, consilier juridic, nu neaparat super avocat).
TOTUSI, eu am zis ca daca nu te descurci, sa iti iei avocat, dar sa iti iei cu contract de asistenta juridica si onorariu fix (ai zis bine, cam pe la 1000 de lei se invarte treaba). de ce? pentru ca daca castigi ii recuperezi si pe astia 1000, daca faci cu onorariu de succes, banii nu ii mai vezi. bine, e avantajul aparent ca daca pierzi procesul, nu pierzi nimic din portofel. depinde cat de multa dreptate crezi ca ai.

referitor la practica asta neuniforma, unii iau efectiv niste cereri de pe net si completeaza datele, si poate nu se pupa datele (gen are masina noua si motivarea e facuta pt second) si poate si d-aia pierd.

eu am o actiune pe rol la tribunalul bucuresti, cu termen pe 6 dec. (mi s-a respins cererea de preschimbare de termen). intamplator sunt student la drept, dar nu facusem nimic super relevant la facultate atunci cand o depusesem, 90% am luat de pe net, din carti si de la altii.


--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GOGO 5
post 24 Jun 2011, 19:37
Post #93


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 18 February 10




SALUT. MirceaVio ma bucur f mult ca ai solutia favorabila si concediu placut.Dar te rog mai da niste detalii:-ai avut avocat ;cat timp a durat procesul;ai cerut si recuperat dobanzile de la plata taxei;ai cerut si recuperat cheltueli de judecata...Eu, in data de 15 a primit tribunalul actiunea si astept cu nerabdare citatia cu primul termen.
Marian66 scri ca ai termen in 6 dec mi se pare foarte departe.E primul termen?
Oameni buni NU MAI POSTATI ABERATII.Daca tot screti dati datalii care ar interesa pe mai multi,ca sa ne marim sansele de recupera a banilor, pe care guvernantii ni iau cu japca . EU CRED CA ACESTA NE ESTE INTERESUL. SUCCES.SI SA NE RECUPERAM BANIIIII wink.gif




--------------------
RENAULT SCENIC II 2003/1,9DCI/88KW/PRIVILEGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 24 Jun 2011, 20:12
Post #94


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(GOGO 5 @ 24 Jun 2011, 20:37)
Oameni buni NU MAI POSTATI ABERATII.
*

Daca nu e cu banat, la cine te referi cand zici ca scrie aberatii pe aici?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 24 Jun 2011, 20:18
Post #95


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




QUOTE(GOGO 5 @ 24 Jun 2011, 20:37)
           
        Marian66 scri ca ai termen in 6 dec mi se pare foarte departe.E primul termen?
     
*



nu ti se pare, e foarte departe smile.gif) asa e la bucuresti, am avut noroc ca am prins anul asta, un prieten a pus la 2 sapt. dupa mine (eu am pus pe 1 martie) si a prins in ianuarie sad.gif

TERMENE DE JUDECATÃ:
Data Detalii
26/04/2011 Amână cauza
Solutie: Amana pronuntarea la data de 03.05.2011. Pronuntata in sedinta publica, azi 26.04.2011.
03/05/2011 Încheiere
Solutie: Respinge ca neintemeiata cererea de preschimbare a termenului. Cu recurs odata cu fondul. Pronuntata in sedinta publica, azi 03.05.2011.
06/12/2011 Termen preschimbat
Solutie:
Pagina 1

m-am dus pe la jumatatea lui mai sa ma uit in dosar, inca nu venise motivarea de la preschimbare, si de atunci n-am mai avut curiozitatea sa o vad. oricum, era previzibil..


--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MirceaVio
post 27 Jun 2011, 14:07
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 418
Joined: 15 October 08
From: Oradea




Si mie mi-au pus termenele haaat la cateva luni bune. Sincer sa fiu, foarte multe detalii nu stiu despre toata tarasenia asta. Pur si simplu un prieten de-al unui prieten de-al meu smile.gif s-a ocupat de tot. Eu i-am dat la inceput 150 de lei, nici nu stiu exact pentru ce si cam atat. Si m-a sunat omul sa ma tina la curent cu desfasurarea "ostilitatilor". Prietenul prin care am ajuns sa-l cunosc eu pe asta ce s-a ocupat de treaba si-a recuperat deja banii de vro 2 saptamani. Culmea, eu am depus mai din timp fata de el si lui i-au dat termene mai devreme decat mie.
Sincer sa fiu eram putin sceptic la inceput, si de aceea nu prea m-a interesat, dar am zis ca incercarea moarte n-are. Sper sa vad banii cat de repede. icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Megane 1.6e Classic/Megane 2.2 1.6, 16v Dynamique - 1998 / 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CRY 79
post 27 Jun 2011, 20:35
Post #97


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.974
Joined: 25 April 09
From: Sibiu




Banii cat de repede nu o sa ii vedeti deoarece toate datoriile statului vor fi reesalonate din 2013 incolo. Veti primi cate 100 lei pe luna cand vrea Boc.


--------------------
Renault Trafic Iunie 2005, 74 Kw si multi cai frumosi - SB 10 KXF
With under cover face.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 28 Jun 2011, 01:12
Post #98


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




datoriile statului inseamna una si creantele fiscale inseamna alta. este ca orice alt impozit platit gresit si se ramburseaza ca atare (compensare + cash)


--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PhilipMorris
post 28 Jun 2011, 23:27
Post #99


dependent de internet banking


Group: Members
Posts: 708
Joined: 14 November 07
From: Where the streets have no name




gogo, faza cu SA LE LUAM BANII nu am inteles-o. Cui? Ca de la ei din buzunar nu o platesc. Ci tot de la sanatate, invatamant, si de la altele.
Si banii nu ii ia nimeni cu japca. Pentru ca atunci cand iti cumperi o masina sh din afara si esti surprins ca exista o taxa de inmatriculare, inseamna ca nu ai avut acces la informatie. Din contra, cei care isi cumpara masina stiu ca au de platit taxa dinainte sa dea banii neamtului pe bmw pisicuta. Si vin si au pretentii ca li se iau banii DE CATRE JEPCARI. Eu in locul judecatorilor as incrimina pe cei care vin sa dea statul in judecata. Este ca si cum stii ca te arzi dar continui sa bagi mana in foc sa scoti castanele. E de bun simt sa iti dai seama ca oamenii pur si simplu profita de sistem.
Este unul din motivele pentru care semenii nostri din parlament nu ne respecta pe noi. Pentru ca si noi trantim mucii in fasole cat putem noi de verzi.
Si masini bune se gasesc si in romania, nu numai neamtul stie sa tine o masina. Dar e mai bine sa ii dai banii neamtului si el sa te renege peste tot pe unde te gaseste.
Nu sunt de acord cu taxa. Dar populismul a la dan diaconescu ma infioara.


--------------------
MK2 Black panther, sexiest hatchback ever TiVCT
Dacă vrei să iti arati superioritatea și ți-e rușine ca nu intelegi cuvintele potrivite, posteaza un link.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 29 Jun 2011, 13:08
Post #100


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Faptul ca tu crezi ca o taxa e ilegala, si esti obligat sa o platesti, nu inseamna ca ea devine legala din moment ce ai platit-o si judecatorii nu ti-ar mai putea da dreptate.
Judecatorii nu judeca cat stiai sau nu ca taxa e legala, ei judeca daca este sau nu legala.
Mai ales ca nu e o taxa benevola (sa-i zic donatie), e o taxa obligatorie


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PhilipMorris
post 29 Jun 2011, 13:40
Post #101


dependent de internet banking


Group: Members
Posts: 708
Joined: 14 November 07
From: Where the streets have no name




Foarte adevarat ce spui tu klaus. Ce am specificat mai sus tine numai de legea bunului simt. Imi vine in cap comparatia cu omul care comanda ceva foarte scump de mancare intr-un restaurant de lux si la sfarsit pretinde ca "a gasit" un fir de par in farfurie. Pleaca de acolo cu buzunarul la fel cum a intrat, satul si putin adus de spate din cauza coloanei vertebrale.
Taxa este prost pusa, fara discutie. Dar este vorba de ceva mai sus de bani la mijloc. De principii.


--------------------
MK2 Black panther, sexiest hatchback ever TiVCT
Dacă vrei să iti arati superioritatea și ți-e rușine ca nu intelegi cuvintele potrivite, posteaza un link.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 29 Jun 2011, 13:41
Post #102


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




La restaurant are optiunea sa comande sau nu, taxa nu e cu optiunea de plata sau nu...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MirceaVio
post 29 Jun 2011, 15:04
Post #103


Membru autentic


Group: Members
Posts: 418
Joined: 15 October 08
From: Oradea




Maine ma duc dupa sentinta la tribunal si o trimit la Finante. In 2-3 saptamani am cashu' icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Megane 1.6e Classic/Megane 2.2 1.6, 16v Dynamique - 1998 / 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 30 Jun 2011, 01:00
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




teoretic poti sa adopti si alta varianta: cumperi masina, constati nelegalitatea taxei, incerci sa o inmatriculezi fara taxa, primesti refuz, contesti refuzul.
asta inseamna ca nu poti sa folosesti masina cam 1 an de zile (durata procesului minus provizorii) + inca vreo 2-3 luni pana plimba serviciul de inmatriculari cererea ta si gasesc o varianta ca sa ti-o inmatriculeze dupa.
ca sa scapi de anul ala de la proces, TEORETIC, ai putea sa bagi o ordonanta presedintiala sa ti se inmatriculeze provizoriu masina pe durata procesului (gen sa ti se prelungeasca autorizatia pe baza de certificat de grefa), iar daca pierzi sa ti se anuleze autorizatia, si ori platesti taxa ori o dai la fier vechi. chestia asta are vreo 2% sanse, din 2 motive:
- s-a stabilit un curent prin jurisprudenta ca ordonanta presedintiala nu merge in materie fiscala. asta din cauza ca Codul de Proc. Fiscala spune ca nu se aplica suspendarea executarii silite din Codul de Proc. Civila (403 parca) in materie fiscala. Avocatii destepti care vroiau sa suspende executarea au inceput sa bage ordonante presedintiale (528 cred), care sunt generalul (fata de suspendarea exec., care e specialul). vrand sa apere avutia statului, judecatorii au dezvoltat rationamentul (aiurea rau) ca daca nu poti sa aplici suspendarea exec. silite nu poti sa bagi nici ordonanta presedintiala care sa faca lucrul asta. de aici au mers mai departe si ca sa se acopere, in practica, nu se prea mai admite ordonanta presedintiala in materie fiscala. NASOL!
- se pun toti la adapost. daca s-ar admite asa ceva, ar aduce toti cazane, ar tergiversa procesul (la Bucuresti de ex. mi se pare foarte usor sa faci un proces sa tina 2 ani) si s-ar folosi de cazan 2 ani si ceva, iar la sfarsit, chiar daca pierd, ei sunt pe plus, ca ala il dau pt piese


--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GOGO 5
post 21 Jul 2011, 18:50
Post #105


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 18 February 10




Salut. Am primit citatia. Termen 12 octombrie . Cerintele INSTANTEI:Taxa judiciara de timbru 39 lei; Timbru judiciiar 0,30 lei ;Inscrisurile in copii cu mentiunea ca sunt CONFORME CU ORIGINALUL; Dovada dobindirii vehiculului in traducere legalizata in limba ROMANA.EU am depus FACTURA in ITALIANA.


--------------------
RENAULT SCENIC II 2003/1,9DCI/88KW/PRIVILEGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MirceaVio
post 26 Jul 2011, 13:00
Post #106


Membru autentic


Group: Members
Posts: 418
Joined: 15 October 08
From: Oradea




icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif Azi am primit banii de la Finante. Sunt mai bogat cu 4400 de lei. cool.gif cool.gif cool.gif Au adunat dobanda 730 de lei in 18 luni biggrin.gif

This post has been edited by MirceaVio: 26 Jul 2011, 13:06


--------------------
Renault Megane 1.6e Classic/Megane 2.2 1.6, 16v Dynamique - 1998 / 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 26 Jul 2011, 13:12
Post #107


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Foarte bun daca s-au miscat aia asa repede cu returnatul.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MirceaVio
post 26 Jul 2011, 14:20
Post #108


Membru autentic


Group: Members
Posts: 418
Joined: 15 October 08
From: Oradea




Pai am avut o cunostinta la Finante care a stresat-o pe doamna care s-a ocupat de calculare. I-am luat si un buchet de flori si mi-a si zambit o data(e mai acra asa din fire). biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 1.6e Classic/Megane 2.2 1.6, 16v Dynamique - 1998 / 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 26 Jul 2011, 14:27
Post #109


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




pcru' sa traisca wink.gif


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MirceaVio
post 26 Jul 2011, 14:40
Post #110


Membru autentic


Group: Members
Posts: 418
Joined: 15 October 08
From: Oradea




Pai altfel stateam 45 de zile negresit. Si Doamne bine imi pica exact acuma cand tre sa dau avans pentru apartament biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 1.6e Classic/Megane 2.2 1.6, 16v Dynamique - 1998 / 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GOGO 5
post 26 Jul 2011, 20:19
Post #111


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 18 February 10




MirceaVio. Ma bucur foarte mult pentru succesul tau.Si eu abia astept sa-i recuperez,dar mai am de asteptat.ACUM am mai multe sperante de reusita biggrin.gif .Sa auzim numai de bine si drumuri bune.


--------------------
RENAULT SCENIC II 2003/1,9DCI/88KW/PRIVILEGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MirceaVio
post 27 Jul 2011, 09:55
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 418
Joined: 15 October 08
From: Oradea




Succese mari si multe in continuare. Sper ca-i vei recupera in timp record. smile.gif


--------------------
Renault Megane 1.6e Classic/Megane 2.2 1.6, 16v Dynamique - 1998 / 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dragon_C
post 25 Aug 2011, 23:20
Post #113


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 29 March 09
From: Calarasi




Salut,

In luna Mai 2011, m-am hotarat sa incerc recuperarea taxei auto, cu toate ca toata lumea spunea ca e greu, ca sunt doar zvonuri cu cei care au castigat in instanta si au recuperat taxa de prima inmat. platita + dobanda calculata de la data achitarii pana la data returnarii.
Cei drept, nu am vazut/citit nici o sentinta definitiva si irevocabila si nici un document prin care solicitantul a incasat banii (cash sau prin cont) de la Admin. financiara.
In orice caz, am incercat pt. ca, spun eu, nu am nimic de pierdut. Timpul oricum trece, asa ca am avut si am rabdare in continuare.
Am stat cateva seri, m-am ambitionat si am cautat pe toate forumurile, fel si fel de modele de cereri cat mai recente, am pus cap la cap cateva formulari, am mentionate cateva articole si am argumentat ilegalitatea taxei de prima inmatriculare.
La fel ca si voi, spun ca nu iti trebuie neaparat un avocat ca sa intocmesti cererile necesare, ci doar putina atentie, putina minte si rabdare.
In data de 09.06.2011 am depus cererea de returnare a taxei la Admin. financiara, iar in 15.06.2011 am primit raspunsul, negativ bineinteles, din partea lor.
In 24.06.2011 am depus cererea la Tribunal, urmand ca in 06.07.2011 sa primesc citatia, cu termen de prezentare - 06.09.2011.

Pt. MirceaVio :
- am vazut primul post din 01.06.2010 in care ai mentionat ca ai dat statul in judecata, in 30.05.2011 ai spus ca in 15.06.2011 ai termen de judecata la recursul facut de Finante, in 22.06.2011 ai spus ca te duci sa ridici sentinta (favorabila) sa o duci la Finante, iar in 26.07.2011 ai spus ca ai primit banii de la Finante (inclusiv dobanda). De ce a durat 1 an ??? Pe unele forumuri spunea ca dureaza intre 4 si 7 luni toata tarasenia.
- cate saptamani a durat de cand ai depus cererea la Admin. financiara pana la proces, de la proces pana recurs, de la recurs pana la sentinta finala si de la sentinta finala pana la returnarea efectiva a banilor ?
- care e treaba cu 45 de zile ???
- cumva Admin. financiara a inaintat sau poate inainta un al doilea recurs ??? Sau poate fi suspendat procesul ???
- cu ce procent de dobanda ti-a calculat ? Ti-a calculat pe toate zilele de la achitarea taxei pana la returnarea efectiva sau doar pt. o parte din ele ???
- ce fel de dobanda au aplicat ??? Dobanda legala sau dobanda fiscala ???
- ti-ai recuperat intreaga taxa achitata ??? Te intreb pentru ca am citit o sentinta data inainte de recurs (din anul 2008), in care din 5.200 RON i-a scazut pana la 3.200 RON, nu au mentionat motivul, ci doar "La cererea solicitantului ...".
- banii i-ai incasat cash sau au fost virati intr-un cont de al tau ???
- poti sa imi trimiti pe mail, scanat, sentinta definitiva si irevocabila si documentul prin care ai incasat banii de la Admin. financiara ??? Sau pt. incasare te duci direct cu sentinta si iti dau banii ???
Mail -ul este dragomir_cristian77@yahoo.com.

Multumesc si multa bafta in continuare !!!


--------------------
RENAULT 19 1994 - X53
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bob737
post 24 Sep 2011, 02:55
Post #114


Membru autentic


Group: Members
Posts: 334
Joined: 29 March 09




pana la urma ce se mai aude cu taxa de poluare? cica se va plati o taxa anuala in functie de cat poluezi...


--------------------
BMW M Tech 330 Xi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 24 Sep 2011, 10:48
Post #115


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




fumigene guvernamentale. A ramas cum a fost.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 24 Sep 2011, 13:22
Post #116


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Ai rabdare, saptamina urmatoare iese Fekete la rampa cu alta taxa.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alc2
post 25 Oct 2011, 19:05
Post #117


Membru autentic


Group: Members
Posts: 568
Joined: 12 July 05
From: Bucuresti




Dragon_C , sau cine are habar : As vrea sa stiu daca se poate aplica cu succes si recuperarea taxei pt auto an fabricatie 2011 , adica auto 0 km achizitionat de la dealer roman ?



--------------------
Renault Kadjar Intens Flame red_K9K-648 -
Ex :Renault Clio III 2007/1.4 16v/98 CP/Privilege/ Beige Poivre
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GOGO 5
post 24 Nov 2011, 19:50
Post #118


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 18 February 10




SALUT.IERI AM FOST LA TRIBUNAL SI ACTIUNEA MEA A RAMAS IN PRONUNTARE.AZI AM SUNAT PENTRU A AFLA SOLUTIA ; ACTIUNEA A FOST ADMISA .ACUM ASTEPT SA INTRU IN POSESIA SENTINTEI.


--------------------
RENAULT SCENIC II 2003/1,9DCI/88KW/PRIVILEGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMZ
post 26 Nov 2011, 12:12
Post #119


Oldschool Member


Group: Members
Posts: 2.439
Joined: 13 September 04
From: Bucuresti




Ieri am reusit sa depun si eu Cererea de returnare la ANAF sec.2 in Pta.Rosetti pentru recuperarea taxei de poluare, acuma astept raspunsul...din cate am inteles toate raspunsurile au fost negative, dupa care urmeaza judecata.


--------------------
Renault Renault Grand Scenic 3.1.6 Dci 130 HP. 2011 - B.XXX.AMZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 7 Dec 2011, 00:06
Post #120


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




QUOTE(alc2 @ 25 Oct 2011, 20:05)
Dragon_C ,  sau  cine are habar : As vrea  sa  stiu  daca  se  poate  aplica  cu  succes si  recuperarea  taxei pt  auto  an fabricatie 2011 , adica  auto  0 km  achizitionat  de la  dealer  roman ?
*



nu, pentru ca pe acea portiune de piata legea nu discrimineaza; sunt taxate toate autoturismele noi, indiferent de provenienta

asa de mos niculae, am avut si eu termen azi, mi s-a admis actiunea, sa vedem daca ramane definitiva smile.gif


--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 18:13
Forum Renault