DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Lichidul de racire, informatii de baza

Uhr
post 10 Jun 2005, 12:45
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 10 June 05




Salut.

Am un Logan de cateva saptamani. E prima mea masina si nici altceva nu prea am condus, pe scurt sunt un "newbie", fata de tot ce inseamna masina.

Am observat ca nivelul lichidului de racire este destul de scazut, am un drum lung de facut in week-end si as vrea sa il aduc la un nivel mai "linistitor".

Intrebarea e: ce fel de "lichid de racire" sa cumpar ? Stiu ca asa se cheama, generic, produsul, dar banuiesc ca sunt o droaie de posibilitati. Nu am intrat in viata mea intr-un magazin de Piese Auto, asa ca puneti-va in locul meu.. blush.gif

Mersi pentru orice ajutor. week-end placut.


--------------------
Dacia Logan - TM12SKY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxiK
post 10 Jun 2005, 12:57
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 346
Joined: 10 May 05




QUOTE(Uhr @ 10 Jun 2005, 12:45)
Am observat ca nivelul lichidului de racire este destul de scazut, am un drum lung de facut in week-end si as vrea sa il aduc la un nivel mai "linistitor".

ce inseamna "destul de scazut"?


--------------------
dacia logan laureate1.6 - B 37 KNH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Uhr
post 10 Jun 2005, 13:01
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 10 June 05




QUOTE(maxiK @ 10 Jun 2005, 12:57)
ce inseamna "destul de scazut"?
*



sub nivelul mediu.

Nu eu am condus masina primii 200 de km, si nu stiu cat a fost initial acel nivel si cat s-a consumat in cei 300 de kilometrii pe care-i are acuma la bord, adica nu imi dau seama care e ritmul in care se consuma.


--------------------
Dacia Logan - TM12SKY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 10 Jun 2005, 13:07
Post #4


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




nu se consuma sau daca se consuma nu e ok!

gasesti la magazinele autorizate dacia... sau magazinele se pe langa service-urile Dacia..se numeste antigel Glaceol RX tip D. DAca gasesti prin magazina, poti folosi "GlacElf Supra" fabricat de ELF... tehnologie organica!!!..asa scrie pe bidon... deci atentie ca bidoanele semana... dar cl mai bine e sa pui Dacia..."de origine"...

completezi pana la 1/2 intre reperele de min si max. NU MAI SUS!!! daca motorul e rece... si asa e bine sa fie cand faci operatiunea... busonul il strangi la loc sa fie etans!



--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 20:27
Forum Renault