DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> "fierbe" apa in vasul de expansiune

AL
post 22 Jul 2005, 07:18
Post #31


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




am mai observat o "bula", daca se poate numi asa... fara suparare... bulele de gaz de la partea superioara a borcanului, adica afara din lichid, nu pot exista... alea sunt picaturi de lichid... bulele pot fi doar cele provocate de amestecarea lichidelor (cum a descris Klaus) = normal sau datorate fierberii lichidului = anormal.


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zane
post 22 Jul 2005, 07:43
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 20 July 05




Ei, am fost si la celalalt service, recomandat de cei de la VC...Ce sa va spun, diferenta MARE!
Mi-au explicat, cu mult calm, care este "secretul". ESTE NORMAL!Si acest lucru se intampla, intradevar, din cauza caderii apei din furtunul superior (evident al vasului)...
Iluzia optica, pentru cine se uita superficial, in "viteza", se manifesta din plin...mai ales pt cine a avut Dacia clasica si stie ca bule in vasul de expansiune inseamna BELEA!
Consider ca problema, care a facut subiectul acestui topic, AR PUTEA FI TRCUTA LA CAPITOLUL:

"REZOLVAT- casca bine ochii, stai si GANDESTE si...apoi manifestate."

MULTUMESC MULT CELOR CARE AU LUAT NECAZUL MEU IN SERIOS SI AU INCERCAT SA-MI EXPLICE CE AM DE FACUT!Toti, fara exceptie, ati fost amabili...

Forumul? Excelent pt noi, toti cei care avem LOGAN, si nu numai...

Ciao, si o zi buna de la

Zane


--------------------
Renault Megane 2.2 Sedan Expression 1,6/16v 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mimunku
post 22 Jul 2005, 08:12
Post #33


Membru de rezervă


Group: Members
Posts: 176
Joined: 18 October 04
From: Românica




Inainte de a se inchide topicul poate ne spui si noua la ce service ai fost, este util mai ales pentru cei din Bucuresti, sa cunoasca acest service care te trateaza asa cum trebuie.


--------------------
Dacia Săndel de Brasil 2009
Daca n-ar fi proștii, deștepții ar muri de foame (Camil Petrescu)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 22 Jul 2005, 08:21
Post #34


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




mimunku... daca vei citi cu atentie, zane e din Timisoara si a fost trimis la alt service de acolo.... in Timisoara conform site-ului Dacia sunt doua service-uri: CARDO si EUROPA...

TOPIC CLOSED si se muta la Diverse LGN deoarece s-a dovedit ca nu este o problema tehnica... daca va fi nevoie sa fie redeschis, va rog sa va adresati moderatorilor prin mesaje private.


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 16:23
Forum Renault