DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages « < 6 7 8 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> A murit Adrian Paunescu

Victoras2001
post 8 Nov 2010, 13:00
Post #211


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Mda...
Orice om inteligent cedeaza in fata argumentelor. Ce belmesesti tu acolo nu face decat sa-mi intareasca convingerea.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 8 Nov 2010, 13:00
Post #212


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




QUOTE(Victoras2001 @ 8 Nov 2010, 12:54)
radmasa.gif
Esti de bula prietene.
Steaua se pune? I-a dat 5-1 lu' Galatasaray in semifinalele CCE.
Sa inteleg ca cei din PCR se indestulau, a?
Apai mai vere Eminescule, esti pardaf tata daca nu stii si tu cu perversa da pa Targu Ocna. Cu 3 versuri nu ajungi erou.

E lipsit de orice urma de maturitate postul tau, dar in sfarsit. Tara e libera, toti ne putem da cu parerea despre lucruri de care habar n-avem.
*


Da, se indestulau, pentru ca trebuia sa fii membru PCR sa poti sa urci in ierarhie pentru o cariera. In afara de atac la persoana mai stii ceva? Hai zi-o pe aia ca ce stiu eu, ca doar nu m-am nascut in comunism. De parca eu n-am parinti, sau batrani. Crede-ma ca postarea mea a avut mai multa maturitate decat a ta. Daca n-ai inteles, eram ironic cu paralelismul Paunescu-Stefan cel Mare.

Si argumentele tale.... Vad ca ai deviat discutia la mine

This post has been edited by spy_oh_joy1389: 8 Nov 2010, 13:02


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 8 Nov 2010, 13:09
Post #213


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Ai auzit tu ceva, da le-ai facut varza. Bunica era membra de partid si se ducea la paine cu buletinul. Avea dreptul la jumatate de paine pe zi. Bunicul la fel. Dar el se indestula. Ca-i dadeau si 20l de benzina pe luna. Nu te mai contra pe niste chestiuni pecare nu le stapanesti.

Presupun ca parintii tai au fost membri de partid. De aici trag concluzia ca se indestulau, conform spuselor tale.
Iar vinovat e Paunescu.

This post has been edited by Victoras2001: 8 Nov 2010, 13:11


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 8 Nov 2010, 13:18
Post #214


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




Nimeni de la mine din familie n-a fost membru. Nici parintii n-au fost membri de partid, pentru ca d-abea terminasera facultatea si pe langa asta aveau ganduri sa plece.
De ce e vinovat Paunescu? Nu intelegi ca singura mea problema cu el e ca nu merita onorurile pe care le-a primit? Au fost oameni, scriitori, torturati atunci care au fost lasati uitarii si nu au primit ceea ce meritau. Oare cand o sa moara si Iliescu o sa primeasca si el aceleasi onoruri?


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 8 Nov 2010, 13:26
Post #215


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Se pare ca nu aveti respect nici macar pentru morti, asa ca pentru omul Adrian Paunescu, se inchide aici.

Poetul Adrian Păunescu a murit, vineri 5 noiembrie, ora 7.15, la Spitalul de Urgență Floreasca, din cauza mai multor probleme de sanatate.

Nichita-Stanescu-Adrian-Paunescu.jpg
*Adrian Paunescu (dreapta) alaturi de Nichita Stanescu (stanga) la Sala Polivalenta.

This post has been edited by Maskatu: 21 Nov 2010, 21:37


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
8 Pages « < 6 7 8
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 06:26
Forum Renault