DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cum sunt vazuti romanii in afara

mil
post 8 Nov 2004, 02:16
Post #31


ocupat


Group: Members
Posts: 309
Joined: 23 January 04
From: x




Sony, cei din puscarie sunt deja inchisi in "rezervatii"...oamenii cinstiti de orice rasa ar fi ei, nu trebuie inchisi in rezervatii, iata de ce Andrei te-a banat. Il aprob si martor imi e forumul ca atunci cand s-a pus cu prigoana pe cineva am cerut minim explicatii.












--------------------
x x - x
I Bog te veselit!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 8 Nov 2004, 10:17
Post #32


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




De acord cu masura luata de asarban!


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_s
post 8 Nov 2004, 10:55
Post #33


.


Group: Members
Posts: 305
Joined: 2 July 04
From: .




de acord ca nu toti tiganii sunt la inchisoare dar asta nu inseamna ca aia care nu sunt acolo sunt oameni cinstiti (stim cum functioneaza la noi justitia) Pe de alta parte majoritateaau un comportament infractional si antisocial .Un ex :in tramvai unul ii trage unui prieten un picior sa se ridice ca are chef muschiu lui sa stea jos (iar ex ca asta sunt comvins ca stie fiecare o duzina)aa si apropo in tramvai toti sau facut ca nu vad!!!!!! de ce crezi? (daca oamenii se teme inseamna ca au motive ,doar nu sufera toti de paranoia

This post has been edited by paul_s: 8 Nov 2004, 10:57


--------------------
. . . - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mil
post 8 Nov 2004, 11:11
Post #34


ocupat


Group: Members
Posts: 309
Joined: 23 January 04
From: x




Tu care ai vazut ce ai facut? Ai tacut si ti-ai vazut de ale tale si te-ai pus cu condamnatul pe altii.

Opinia publica e compusa din reactiile unor indivizi. E usor sa dai vina pe soiul rau dar toti avem o vina pentru ca societatea noastra arata asa.


--------------------
x x - x
I Bog te veselit!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_s
post 8 Nov 2004, 11:39
Post #35


.


Group: Members
Posts: 305
Joined: 2 July 04
From: .




eu nu ii invinuiam ca nu au intervenit am spus doar ca se tem si pentru asta au motive(comportamenul violent ,de care incearca sa se fereasca neintervenind)Pana si politistii se temde ei (un tip a sunat la politie ce e cu baiatul in curtea unei scoli si niste tigani il agreseaza (bat) si nu a aparut nici dupa o ora nimeni, lau umplut de singe, cred si eu ca dupa ce vezi asta nu te mai bagi) ce vreau eu sa spun este ca poti fii adus usor in stare sa faci afirmati rasiste si ca ele sunt indreptatite, desi solutia pe care o cer e absurda(nu avem voie sa condamnam o etnie intreaga )


--------------------
. . . - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mil
post 8 Nov 2004, 20:46
Post #36


ocupat


Group: Members
Posts: 309
Joined: 23 January 04
From: x




Mai uit si eu virgule si puncte...promit sa nu mai fac smile.gif.

Bine paule, eu ma "teme", tu te "teme", de unde rezulta ca noi ne "teme". Dar atunci ei de ce sa se "teme"? De "teme" noastra...de aia sa se "teme"?
Nu, ei nu se vor "teme" si pe zi ce trece o sa devina mai "teme"rari si noi o sa ne "teme" din ce in ce mai mult!

"Teme" nu e o solutie...solutie e ca locatarii sa dea telefon la sectie in continuare dupa comandant si sa ii raporteze ca a fost o agresiune in cutare zi si la cutare ora, si nimeni nu a intervenit. Dl. comandat o sa caute pe fisa si o sa ii cheme pe cei de se "teme", si o sa ii trimita la facut "teme". Hai si tu tot acolo, lasa solutiile astea cu lagare pentru secolul trecut, vezi tu la istorie ca nu au rezolvat nimic. Pana una alta ia de intra in surprinzatoarea lume a a acordului subiectului cu predicatul.


--------------------
x x - x
I Bog te veselit!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 8 Nov 2004, 20:55
Post #37


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




a conjugarii verbului "a fi" și a folosirii cratimei!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 8 Nov 2004, 21:48
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




În scurta mea excursie din această toamnă din Grecia , am aflat din gura unei românce de la un restaurant cât de greu a reușit sa câștige încrederea grecoteilor din insula , parerea lor generală fiind ca de regula româncele sunt curve si românii sunt bețivi si puturoși , astfel că sunt cam la urmă la angajări , dupa noi fiind doar bulgarii , dar asta din rațiuni naționaliste , grecii nu îi înghit de loc pe vecinii noștri cu megaceafă pentru ca Bulgaria a avut pâna de cenzuratând pretenții teritoriale asupra Epirului si Macedoniei de est . Ne mai dăm noi mari , dar vorba cântecului :
Așa-i românul....

( Vad ca există pe forum o opțiune de cenzură , nu pot sa scriu curand , cred ca întelegeți ca recent , nu cenzuratând )

This post has been edited by Ghidioneanu: 8 Nov 2004, 21:53


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mil
post 8 Nov 2004, 22:13
Post #39


ocupat


Group: Members
Posts: 309
Joined: 23 January 04
From: x




curand

cenzuratând

e valabila doar pe taste romanesti smile.gif

This post has been edited by mil: 8 Nov 2004, 22:21


--------------------
x x - x
I Bog te veselit!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_s
post 9 Nov 2004, 13:09
Post #40


.


Group: Members
Posts: 305
Joined: 2 July 04
From: .




am scris repede asa ca mi-au scapat ceva greseli. Daca va opriti la o cratima lipsa , la doua cuvinte lipite si un "e" in plus nu este nici o problema , nu ma deranjeaza, dar nu asta am vrut sa spun.
mai devreme am scris "adr" in loc de "dar" , daca deranjeaza asa tare , pe viitor promit sa fiu mai atent.
Mi-a placut : "Nu, ei nu se vor "teme" si pe zi ce trece o sa devina mai "teme"rari si noi o sa ne "teme" din ce in ce mai mult"
si : "Dl. comandat o sa caute pe fisa si o sa ii cheme pe cei de se "teme", si o sa ii trimita la facut "teme". Hai si tu tot acolo, "
Eu nu propun solutiile din "secolul trecut" pentru minoritatile nationale fie si doar pentru ca fac parte dintr-o minoritate (scrisesem nimoritate) , dar credeam ca cineva poate sa-si spuna parerea, chiar si gresita.

This post has been edited by paul_s: 9 Nov 2004, 13:50


--------------------
. . . - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_s
post 9 Nov 2004, 13:27
Post #41


.


Group: Members
Posts: 305
Joined: 2 July 04
From: .




stiu de unde este "teme" acela . Inainte scria altceva acolo (a se vedea "edit"-ul) iar "teme" se acorda cu femininul "lume" care acolo era evident articulat "lumea" 04.gif

This post has been edited by paul_s: 9 Nov 2004, 13:32


--------------------
. . . - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 3 Sep 2010, 05:52
Post #42


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




http://www.antena3.ro/externe/jurnalist-fr...omi_105669.html

Pe langa asta am auzit la stiri ca si spaniolii vor sa expulzeze tiganii romani, iar ungurii (un partid extremist) vor sa faca lagare pentru tigani supravegheate de politie. Si ei mai au si tupeul sa ne zica noua ca noi nu facem nimic pentru rezolvarea problemei tiganilor blink.gif cand ei le rezolva scapand de tigani. Nici macar nu studiaza situatia noastra sa vada ca la noi cultura tiganeasca este la moda si in floare. Noi nu ii bagam in lagare ca asa vor ei sa traiasca, in ghetouri si in corturi. Sunt un popor de nomazi, nu au tara lor. Cred ca nicio alta tara fata de a noastra nu le ofera locuri de-a moaca la liceu si la facultate cand romanii trebuie sa munceasca pentru ele.

This post has been edited by spy_oh_joy1389: 3 Sep 2010, 05:58


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 3 Sep 2010, 06:05
Post #43


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




QUOTE(spy_oh_joy1389 @ 3 Sep 2010, 13:52)
[...] la noi cultura tiganeasca este la moda si in floare.
Si asta o fi exclusiv din cauza tiganilor? Nu stiu, intreb si eu.


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 3 Sep 2010, 06:11
Post #44


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




Nu cred, dar e la moda. Manele la fiecare colt de strada. Multi romani tiganizati.


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PaulT
post 3 Sep 2010, 07:57
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.294
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




Si cine e de vina? Ca nu prea aud de nemti tiganizati... nedumerire.gif


--------------------
Dacia/Mitsubishi Logan 1.6 mpi/Berlina 1300/Lancer Clasic 2006 Laureate/1973/2008 - B-00-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 3 Sep 2010, 08:00
Post #46


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Daca-i expulzeaza ce rezolva? cine-i opreste ca a doua zi sa nu se intoarca in tara respectiva sau in alta....


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PaulT
post 3 Sep 2010, 09:12
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.294
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




Practic nu ii opreste nimeni. Pot pleca din tara imediat dupa ce sunt lasati pe aeroport..


--------------------
Dacia/Mitsubishi Logan 1.6 mpi/Berlina 1300/Lancer Clasic 2006 Laureate/1973/2008 - B-00-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 3 Sep 2010, 09:38
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Toti vesticii astia de ne trimit neamurile inapoi, basca le mai dau si 300 de gheouroi sa vina inapoi, au uitat cand ne blamau ca de ce suntem rasisti fata de tigani, ca de ce nu-i integram, ajutam, de ajung saracii sa manance lebede prin parcurile din Austria, etc. Ok am inteles, noi, statul roman, suntem niste prosti ca nu-i integram, etc, dar ei daca tot sunt desteptii pamantului, de ce nu o fac? Sau, mai precis, de ce nu ii inchid in inchisorile lor?
Eu daca fac o magarie in Franta, ma baga in puscarie in Franta si voi "locui" pe teritoriu francez pana la eliberare. De ce nu m-ar recompensa si pe mine cu 300 de euro si un bilet gratis de intoarcere acasa? Doar pentru ca sunt mai alb la fata?

This post has been edited by Laurentziu83: 3 Sep 2010, 09:39


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 3 Sep 2010, 09:58
Post #49


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




Pentru ca francezii spera sa scape de ei, sa ii puna la loc in carca noastra sa arate in continuare cu degetul. Daca ii baga in inchisoare trebuie sa le dea mancare, asigurare medicala, conditii nedemne pentru un tigan roman, sau un european din est.


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
namidee
post 3 Sep 2010, 10:18
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 418
Joined: 19 September 08
From: Frankfurt




Eu cred ca adevaratul motiv cu expulzarile din Franta e popularitatea scazuta a presedintelui lor. Ca orice politician care se respecta, atunci cand popularitatea i-e pe duca si are si niste masuri naspa de luat (austeritate, cresterea varstei de pensionare sunt doar doua dintre ele), face ceva simplu: identifica o categorie sociala in care da cu pietre. Nu s-au schimbat prea multe de-a lungul istoriei: ieri Nero si crestinii, azi Sarko si tiganii.


--------------------
Dacia Sandero 1.4 MPI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
studioworks
post 15 Sep 2010, 19:05
Post #51


Membru


Group: Members
Posts: 172
Joined: 2 February 10
From: de aici




http://www.blick.ch/sport/fussball/champio...nd-muell-156554
cica tre sa protestam impotriva articolului laugh.gif


--------------------
Dacia Sandero 1.4 editia cu frana de mana supt bord
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4x4
post 15 Sep 2010, 19:42
Post #52


Übermensch


Group: Members
Posts: 3.394
Joined: 24 March 07




Se pare că obiectivul reporterului a căutat cartierele cele mai mizerabile, ocupate de țigani și cimitire de mașini de la periferia orașului.

Felicitări pentru găsirea acelui câine mort!

--

Retrag cele spuse, până acuma doar am citit articolul, acum am observat și pozele.
Așa ceva nu poate fi permis, nici măcar în Romania!

This post has been edited by 4x4: 15 Sep 2010, 19:47


--------------------
W S S
Attere Dominatum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CataOlar
post 15 Sep 2010, 21:05
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 318
Joined: 5 December 06
From: Oradea




Blick asta pare a fi un tabloid gen Click / Libertatea ( vezi homepage-ul ). Asa ca trebuie tratat ca atare: poze sordide intr-un ziar sordid. Chit ca sunt elvetieni si se tin cu coada pe sus ca scroafa in calduri....

This post has been edited by CataOlar: 15 Sep 2010, 21:05


--------------------
Dacia/Renault Logan 3 1.0 EcoG Confort
Si nu ne duce pre noi in ispita, ca gasim drumul si singuri..
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 20 Sep 2010, 12:28
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08






--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
brigada_diverse
post 20 Sep 2010, 13:09
Post #55


Dacist cu permis si experienta mai mare de 30000 km :D


Group: Members
Posts: 2.505
Joined: 12 July 07
From: Constanta




sa va spun o povestioara
am mers in San Francisco(cu ocazia vizitarii sediului NASA Ames Space Center), SUA

eram intr-un magazin din Fisherman's Wharf, magazin de electronice diverse

si vorbeam cu vanzatoru..vroiam sa iau un incarcator cu acumulatori..era undeva pe la 50 de $ dak imi amintesc bine
eram mai multi elevi in magazin, fiecare se uita la ce vroia. banuiesc ca s-a prins vanzatorul ca suntem toti impreuna ca vorbeam toti romana

.imi prezinta ala incarcatorul si un obiectiv care se atasa al camera compacta si ii zic :"sorry sir, this is(setul incarcator+4 acumulatori) too expensive, maybe another time"
si imi zice ala "i see you're a tourist, where are you from?"
si ii zic "well, from Romania"
si zice ala cica "all of you?", ii rapsund afirmativ...
si imi zice ala "oh, Romania..poor country ..give you the charger for 25$"
am negociat, l-am scos la 20...si obiectivul de la 95$ l-a lasat pe la 55-60...le-a facut si colegilor redurece pt diferite chestii

concluzie :"oh, Romania...poor country" smile.gif)

altu mi-a zis "oh, Romania...how's Ceausescu doing?" si i-am raspuns "he's dead ...for 17 years"...era 2007 atunci

oricum, acolo mi s-au parut(intr-o saptamana de stat in San Francisco in 2007 si una in Houston in 2008) oamenii muuuuuuuuuuuuuuuuult mai cumsecade, si vanzatorii la fel(mai fac reduceri, isi fidelizeaza clientii: unul din san francisco avea un magazin cu suveniruri cu nasa..si am luat noi de x$ fiecare si ne mai dadea el gratis diferite articole la care ne uitam, ne-a servit cu suc, etc)
, mai mult respect, curatenie, etc...
sanatate

This post has been edited by brigada_diverse: 20 Sep 2010, 13:13


--------------------
Dacia ex: Dacia 1310 / actual: Dacia Logan TLX 1989/ Abs Plus 1.4 MPI
Let us die young or let us drive Dacia
FRANEZ BRUSC SI FARA ROST!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 20 Sep 2010, 13:28
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




Americanii fiind o natie de imigranti sunt mai toleranti decat europenii.


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 20 Sep 2010, 13:49
Post #57


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Romanii sunt vazuti bine in strainatate, romanii muncitori, ca sunt si de astia, am fosti colegi care acum lucreaza la consiliul europei, sau la banca in Spania sau Italia, si sunt apreciati de colegi si sefi.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 20 Sep 2010, 13:55
Post #58


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




De acord argon, dau in orice alt loc decat la job numai apreciat nu esti cand esti strain, mai ales din est.


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 3 Nov 2010, 12:37
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09




QUOTE
O fetita romanca in varsta de doar 10 ani a adus pe lume un bebelus sanatos, intr-un spital din localitatea Jerez din Spania, anunta Mediafax, citand presa internationala. Detaliile despre identitatea tinerei mame, a tatalui copilului sau despre bebelus nu au fost facute publice. Anuntul a fost facut de ministrul Egalitatii de Sanse, Micaela Navarro, din cadrul Guvernului Regional Andalusia. Oficialul spaniol a explicat ca atat tanara mama, cat si bebelusul vor ramane alaturi de familie, insa serviciile locale de asistenta sociala au demarat o ancheta in acest caz.


http://www.hotnews.ro/stiri-diaspora-79980...pil-sanatos.htm

Mama româncei de 10 ani care a născut în Spania: "Așa e la noi, în România" blink.gif

QUOTE
Într-un interviu acordat televiziunii Cuatro, Olimpia, mama fetiței de 10 ani care a devenit părinte la rândul ei, șocând întreaga Spaniei, explică bucuroasă: "Sunt fericită că sunt bunică. La noi e ceva normal".
gun3.gif

http://www.adevarul.ro/actualitate/romani_..._365363695.html


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sqryn
post 3 Nov 2010, 14:03
Post #60


Clio rulezzz


Group: Members
Posts: 736
Joined: 2 February 06
From: München




e tiganca toata ziua. pe ma-sa o chema olimpia RO_flag.gif


--------------------
RENAULT Clio II Bicorp Phase1 1.4 8v Alize/1999 - B-xx-xxx
Clio II Bicorp Phase1 Alize, 1.4 8V 75cp - sept.99
Opel Astra H 1.9 CDTI DPF 120cp - iun 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 23:06
Forum Renault