DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sfaturi cu suspensia

sebach22
post 25 Sep 2007, 12:59
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 25 September 07




Salutare oameni buni!..Am si eu o SN din 2001 50.000 km...totul e tun..mai putin suspensia nu-mi prea place pe fata cel putin...e foarte moale si aud niste batai infundate pe gropanele romanesti...nu am schimbat nimic inafara de niste bucse..capete de bara si ceva rotule.Astia la service au tras de roti de ce mai trebuie si au zis ca e ok...dar pe mine ma enerveaza ca e moale si bocane in schimb....ce sa fac?
sa schimb arcuri si amortizoare? de care sa pun? mentionez ca frec relativ des cu blindajul motor ..deci nu o vreau mai joasa. multumesc mult.


--------------------
Dacia Supernova Clima 2001 - mm 13 mis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
virtualu
post 25 Sep 2007, 13:33
Post #2


om_serios


Group: Members
Posts: 198
Joined: 6 June 06




daca o ai din 2001 si vei schimba arcuri ti se va ridicaca destul de mult asa ca schimba fara probleme, eu unul am schimbat si pe fata si pe spate ca sa nu fie inclinata (tot din 2001 o am, aveam un arc rupt )


--------------------
dacia supernova 2001 - clima
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sebach22
post 3 Oct 2007, 07:40
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 25 September 07




am fost cu ea la Service....si toata problema a fost de la bucsile barei de torsiune, 4 bucati de 4 lei bucata....deci o nimica toata. multumesc pentru sfaturi.


--------------------
Dacia Supernova Clima 2001 - mm 13 mis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th May 2024 - 06:16
Forum Renault