DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Lampi plafon=>upgrade, daca mai vrea cineva

StefanT
post 15 Jan 2005, 14:42
Post #1


STF - Special Tactical Force


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 19 April 04
From: Bucuresti




Eu la masinutza aveam plafoniere de alea nasolici, mititele, pe care nu le puteai aprinde fara sa deschizi usa sau le inchizi complet cum sunt astea noi. Ei, mi s-a pus pata, mi-am cumparat un polizor unghiular (ca era la oferta si imi mai terbuia si altele), si cu cateva mici (mijlocii si mari) modificari. si vin super ok. si-a mai facut cineva modificari pt asa ceva? aveti intrebari? pot sa va ajut? Daca cineva care are drum prin Bacau vrea, sunt dispus sa i le fac. Nu e mare filozofie..taiat putina tabla, 1mm ca sa intre, facut 3 gauri (2 nu ajung) si cam atat.

This post has been edited by Steffyx: 15 Jan 2005, 14:42


--------------------
Suzuki GSX-1300-R 2008 - B'100'HAY
Fan Reno 53379
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi_21us
post 15 Jan 2005, 21:39
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 274
Joined: 5 March 04
From: Brasov




salut.uite si eu m-am gandit la asta dar am zis ca e mult mai complicat
poti sa imi dai niste detalii.din ce parte ai taiat.altceva ce a mai fost de modificat.mersi


--------------------
Fiat Albea 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
StefanT
post 15 Jan 2005, 22:15
Post #3


STF - Special Tactical Force


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 19 April 04
From: Bucuresti




QUOTE(cristi_21us @ 15 Jan 2005, 23:39)
salut.uite si eu m-am gandit la asta  dar am zis ca e mult mai complicat
poti sa imi dai niste detalii.din ce parte ai taiat.altceva ce a mai fost de modificat.mersi
*


pai uite ca nu e complicat. Deci: Am taiat 1 mm pe latime, pt ca partea aia care intra inauntru in laocul ei acolo la astea noi e mai mare, si aprox 1,1 cm pe lungime, spre parbriz, pt ca incolo e mai multa tabla (daca crezi ca mine, ca acolo e tabla multa si ai unde face modifica, te inseli). Acolo ai doar suportul ala de tabla special pt pafoniera. Daca ai sa apesi pe musama ai sa vezi ca mai incolo putin de plafoniera e gol pe dedesubt. Deci ai nevoie de o pila si un fierastratu circular (cu cat mai mc discul de taiere cu atat mai bine, pt ca iese mai exact, cred ca stii de ce. Pt ca ala fiind mai mare, face si o taiettura mai lunga pana ajunge pe capatul celalalt al talblei, deci nu e ff exaCT. Asa am avut eu, de 115, ca mai mici nu se gasesc; recomandat ar fi cam pe la jumate; oricum incet si cu atentie, "las-o ba ca merge asa"). Daca te apuci, bafta si atentie. Iti recomand cu caldura ochelari de protectie pt ca o sa iti sara nasol in ochi...mi-a sarit putin.

Oricm sunt super. Fac si lumina ceva mai buna (sunt mai curate biggrin.gif)si nu trebuie sa iti intre frigul in masiuna pt putina lumina.

P.S.: Pt treaba asta mi-am facut special si un prelungitor de 35 metri....doar nu era sa aduc masina in casa.. smile.gif

Spor la lucru


--------------------
Suzuki GSX-1300-R 2008 - B'100'HAY
Fan Reno 53379
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi_21us
post 15 Jan 2005, 23:56
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 274
Joined: 5 March 04
From: Brasov




mersi pt informatii.dupa ce o sa efectuez operatia am sa scriu aici.bafta


--------------------
Fiat Albea 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
StefanT
post 16 Jan 2005, 00:08
Post #5


STF - Special Tactical Force


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 19 April 04
From: Bucuresti




QUOTE(cristi_21us @ 16 Jan 2005, 01:56)
mersi pt informatii.dupa ce o sa efectuez operatia am sa scriu aici.bafta
*


ok spor la gaurit masina...oricum eu am avut o placere deosebita sa bag fierastraul in ea...mai alea dupa ce mi-a facut probleme cu alternatorul.. :DDD


--------------------
Suzuki GSX-1300-R 2008 - B'100'HAY
Fan Reno 53379
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
StefanT
post 16 Jan 2005, 17:45
Post #6


STF - Special Tactical Force


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 19 April 04
From: Bucuresti




apropo..nu stiu unde sa postez, dar cred ca e ok aici....vreau sa imi fac un sistem care sa imi apronda plafonierele cand dezactivez alarma...ca la masinile straine... oricum cred ca are legatura si cu centralizata.... ceva de genul cand se inchide un consumator, intra in functiune altul. Se stinge ledul de la alarma-> se aprind lampile din plafon? ce ziceti e posibil? adik posibil e, dar stie cineva cum, ce, de unde, cat?Bafta


--------------------
Suzuki GSX-1300-R 2008 - B'100'HAY
Fan Reno 53379
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius-gabriel
post 28 Jan 2005, 21:23
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.006
Joined: 14 November 03
From: CALARASI




eu am avut de-aia mare la jumatea masinii si cand am capitonat-o am taiat cu flexul in dreptul unde am crezut ca ar veni cele tip nou si am nimerit-o.smile.gif
am mai dat si cate 2 gauri in diagonala pt holtzsuruburi ca sa le pot prinde.


--------------------
HONDA CIVIC EX HONDA ACCORD -
MARIUS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
StefanT
post 31 Jan 2005, 12:00
Post #8


STF - Special Tactical Force


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 19 April 04
From: Bucuresti




QUOTE(marius-gabriel @ 28 Jan 2005, 23:23)
eu am avut de-aia mare la jumatea masinii si cand am capitonat-o am taiat cu flexul in dreptul unde am crezut ca ar veni cele tip nou si am nimerit-o.smile.gif
am mai dat si cate 2 gauri in diagonala pt holtzsuruburi ca sa le pot prinde.
*


da, ma gandesim si eu la o din aia mare, dar mi s-a parut mai ok si mai aspectuos un sistem de asta cu 2. Legat de aprinderea plafonierelor cand dezactivezi alarma am gasit o metoda pt a realiza sistemul. L-am intrebat pe proful de fizica si a zis ca o sa imi dea raspunsul in 3-4 zile... IMPORTANT E CA SE POATE FACE. !!


--------------------
Suzuki GSX-1300-R 2008 - B'100'HAY
Fan Reno 53379
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 1st May 2024 - 05:56
Forum Renault