DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> pasapoartele biometrice, si sfarsitul lumii...

sinaxis
post 4 Feb 2009, 02:44
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 388
Joined: 30 March 04




Un filmulet care nu mai e SF despre asta
http://s4.transfer.ro/storage/Six_-_The_Ma...2004_-80ea5.rar.


--------------------
tohan stas 2012 full
"as fi de parere ca ar trebui interzisi copiii din locurile publice (...). Un sugar stie doar sa manince, sa se cufureasca si sa urle" by Marty
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 4 Feb 2009, 07:58
Post #62


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(titiDSN @ 4 Feb 2009, 01:20)
...toata lumea stiti ce spune: "Doamne ajuta sa fie bine"..asta o spunem cu totii...
*



Vorbeste in nume personal, nu generaliza ca nu-i cazul!


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 4 Feb 2009, 07:59
Post #63


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(sinaxis @ 3 Feb 2009, 14:18)
http://www.cotidianul.ro/pasapoartele_biom...cate-71881.html
&eurl=http://victor-roncea.blogspot.com/
*



Io o sa inventez portmoneu cu cusca Faraday in el biggrin.gif Problem solved. Singura grija care ramane e cea cand esti nevoit sa deschizi portmoneul sa prezinti un act sau sa scoti bani, sa te asiguri ca nu is sticleti prin jur.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b64chr
post 4 Feb 2009, 09:41
Post #64


Moderator incepator


Group: Moderatori
Posts: 1.004
Joined: 17 December 04
From: Buzias, Timis




QUOTE(cristianco2002 @ 4 Feb 2009, 00:54)
Scuze de off topic, sistemul cu rfid e generalizat la ski in sinaia, predeal, poiana, cred ca de acum 2 ani.
*


biggrin.gif Ce inseamna sa fii batran si exilat la TM, n-am mai servit sinaia, predeal, poiana din mileniul trecut, pe atunci nu erau rfid-uri de astea.

Acuma, cu teama asta ca daca ai un cip de ala te urmareste interpolul, ganditi-va ca aveti la voi cheia de la masina, cartela de intrat in bloc, eventual badge-ul de la servici, toate cu rfid. Nu poti fi urmarit cu astea. Poti fi urmarit dupa telefonul mobil sau dupa tranzactiile pe care le faci cu cardul.


--------------------
Dacia Solenza 2003 / Skoda Octavia 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 4 Feb 2009, 09:43
Post #65


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Pai daca suntem asa de vizibili, de ce mai vor si amprentele?


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 4 Feb 2009, 10:25
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




QUOTE(titiDSN @ 4 Feb 2009, 01:20)
Probabil am sa fiu macelarit dupa ce am sa scriu aici sau macar frigiderul o sal am mai plin..partea a 2 a chiar vas ruga pt ca nu prea mai am hamos.
Ma rog, mie nu mi se pare ceva de ras in toata treaba asta. Cati dintre voi ati citit Biblia? sincer acum...daca veti rasfoi cu atentie veti observa ca toate au o legatura..la un moment dat scrie pe acolo ceva cu insemnarea oamenilor cu un numar
*



pai suntem insemnati de cand fiecare din noi am primit cnp biggrin.gif icon_mrgreen.gif chiar is curios cand s-a inventat cnp-ul, ca de atunci ar fi trebuit sa vina sfarsitul lumii rolleyes.gif


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 4 Feb 2009, 10:32
Post #67


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




icon_mrgreen.gif
QUOTE(b64chr @ 3 Feb 2009, 23:24)
O chestie misto, eram in 2002 la ski undeva in Austria si la unele instalatii nu trebuia sa scoti ski-pass-ul, ti-l citea din buzunar.
*

laugh.gif
asa e si la predeal


QUOTE(cristianco2002 @ 4 Feb 2009, 00:54)
Scuze de off topic, sistemul cu rfid e generalizat la ski in sinaia, predeal, poiana, cred ca de acum 2 ani. Garantia pe cartela e 200.000 lei vechi, si iti dau bani inapoi cand le dai cartela. De vreo doi ani, gecile de ski au buzunar pentur ski-pass in maneca, cam pe unde vine ceasul si mai spre cot.


*


in predeal acest sistem a fost introdus in iarna 2006.
in poiana NU e! e cu cartele magnetice clasice rolleyes.gif
gecile de ski au de multi ani buzunar special wink.gif
la inceput cand s- introdus sistemul de acces ski-data la noi-asta prin 98-99 au fost si o serie limitata de ceasuri.puteai sa le incarci cu puncte de la casa.dar dupa vreo 2 luni s-a renuntat! nu prea cumpara nimeni acele ceasuri swatch-ski data.
la aparatele tip vechi ski data care se mai afla prin poiana si sinaia se mai vede locul special -unde puneai ceasu wink.gif


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 4 Feb 2009, 17:33
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




Stiti ce este interesant in toata treaba asta ? Suntem ultima generatie care mai poate face ceva. Daca se adopta sistemul cu date biometrice in pasaport, va urma la rand buletinul, etc. Generatiilor care vor urma, li se va parea normal sa fie controlati si verificati pe toate partile.

Tin minte ca bunicii mei nu incuiau usa la poarta. Aveau, e adevarat, un sistem rudimentar din lemn de blocat poarta, dar era mai mult ca sa nu o deschida vantul, caci se actiona atat din interior cat si din exterior. Acum tuturor ni se pare normal sa avem incuietori peste incuietori la toate usile si purtam o multime de chei dupa noi. Tot asa, li se va parea normal oamenilor de peste 50 de ani sa poarte tot felul de acte si de cipuri cu inregistrarile lor.

Cu alte cuvinte, in loc sa se actioneze asupra infractorilor, se actioneaza asupra oamenilor cinstiti. Infractorii scapa pe motiv de deviere de sept, sau viciu de procedura, iar noi dam banii degeaba pe tot felul de sisteme de incuietori si de alarme. Iar in viitor vom accepta sa fim urmariti si ascultati, chipurile tot din motive de siguranta.

This post has been edited by bendix: 4 Feb 2009, 17:34


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 4 Feb 2009, 17:56
Post #69


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.466
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(bendix @ 4 Feb 2009, 17:33)

Tin minte ca bunicii mei nu incuiau usa la poarta. Aveau, e adevarat, un sistem rudimentar din lemn de blocat poarta, dar era mai mult ca sa nu o deschida vantul, caci se actiona atat din interior cat si din exterior.
*




Daca pe atunci incuiai usa lumea isi inchipuia ca ai ceva de ascuns.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 4 Feb 2009, 18:10
Post #70


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(bendix @ 4 Feb 2009, 17:33)
...in loc sa se actioneze asupra infractorilor, se actioneaza asupra oamenilor cinstiti...
*

Infractorii nu cumva provin din randurile oamenilor cinstiti?
Sau fac parte din vreo populatie de pe alta planeta?


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 4 Feb 2009, 19:12
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




Am spus-o cu sensul ca infractorii ar trebui pedepsiti pentru faptele lor, nu cetatenii cinstiti.

Poate nu credeti, dar mai exista tari in care poti lasa geanta plina cu bani in automobilul deschis.


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 4 Feb 2009, 19:14
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




arabia saudita? biggrin.gif


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 4 Feb 2009, 19:16
Post #73


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




Pe-aproape wink.gif


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
turturel
post 4 Feb 2009, 22:09
Post #74


membrisor


Group: Members
Posts: 1.385
Joined: 2 May 08
From: Braila




din toata treaba asta murdara cu cipurile..pe care oricum sufleteste nu o accept..mai este si cea a numarului minunat..de ce lau ales pe acesta? e o idiotenie sa alegi un nr care deranjeaza foarte multa lume..probabil asa a fost sa fie. cipurile ar trebui folosite..cum spunea colegul de mai sus @bendix..impotriva infractorilor..sau in alte cazuri. nu e normal asa ceva si poate ca intradevar suntem ultima generatie care poate riposta intrun fel sau altul.


--------------------
Dacia Supernova 2003 confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 4 Feb 2009, 22:27
Post #75


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(bendix @ 4 Feb 2009, 17:33)
Stiti ce este interesant in toata treaba asta ? Suntem ultima generatie care mai poate face ceva. Daca se adopta sistemul cu date biometrice in pasaport, va urma la rand buletinul, etc. Generatiilor care vor urma, li se va parea normal sa fie controlati si verificati pe toate partile.

Tin minte ca bunicii mei nu incuiau usa la poarta. Aveau, e adevarat, un sistem rudimentar din lemn de blocat poarta, dar era mai mult ca sa nu o deschida vantul, caci se actiona atat din interior cat si din exterior. Acum tuturor ni se pare normal sa avem incuietori peste incuietori la toate usile si purtam o multime de chei dupa noi. Tot asa, li se va parea normal oamenilor de peste 50 de ani sa poarte tot felul de acte si de cipuri cu inregistrarile lor.

Cu alte cuvinte, in loc sa se actioneze asupra infractorilor, se actioneaza asupra oamenilor cinstiti. Infractorii scapa pe motiv de deviere de sept, sau viciu de procedura, iar noi dam banii degeaba pe tot felul de sisteme de incuietori si de alarme. Iar in viitor vom accepta sa fim urmariti si ascultati, chipurile tot din motive de siguranta.
*



Faci un talmes balmes ca nu mai inteleg ce vrei tu de fapt sa zici...

In primul rand, care din acele date care sunt trecute in noul pasaport erau inainte ascune? Autoritatile aveau acces la ele la fel de usor...

In al doilea rand, in caz ca ajungi sa suferi de vreo boala cornica si ti se face rau, sau suferi vreun accident si ai nevoie de o interventie medicala de urgenta, faptul ca autoritatile medicale au la indemana o sursa de informatii cu privire la istoricul tau medical poate fi de mare ajutor.

Nu in ultimul rand, acest sistem isi propune, daca va fi su nu eficient urmeaza sa vedem, sa ajute si la prinderea infractorilor,

In legatura cu tarile alea unde lasi portofelul plin de bani pe banca in parc si a doua zi il gasesti neatins, nu uitati ca acolo, vinovatilor li se taie mana... Nu cred ca v-ati dori un astfel de sistem legislativ... In caz de eroare judiciara, poti sa faci contestatii pana crapi, ca tot ramai cu mana amputata...

TitiDSN idiotenie este sa atribui valente mitice unu simplu numar...

This post has been edited by radian: 4 Feb 2009, 22:29


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
turturel
post 4 Feb 2009, 22:36
Post #76


membrisor


Group: Members
Posts: 1.385
Joined: 2 May 08
From: Braila




nu atribui nici o valenta..asta e istoria acestui nr.
sa inteleg ca nu crezi in Biserica? e doar o intrebare..nu chestionar..ca nu sunt securist.
noi radem cateodata dar daca te uiti la tv in ziua de azi ai sa vezi numai dezmat..nu sunt batran..chiar tanar..sa stii ca nu e o rusine sati fie frica de Dumnezeu.


--------------------
Dacia Supernova 2003 confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 4 Feb 2009, 22:46
Post #77


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(titiDSN @ 4 Feb 2009, 22:36)
... sa inteleg ca nu crezi in Biserica?...
*



De ce vorbesti de biserica la singular? Faci cumva parte din radicalii care considera ca BOR este singura biserica legitima din RO?

Ce istorie a numarului 666? Niste tampenii sustinute de niste incuiati, la care pulimea pune botul...

Din partea mea, e problema ta strict personala de cine iti este frica si de cine nu. De dezmatul pe care il vezi la TV, cum ti-am mai spus de curand, daca te uiti la posturi tv de rahat o sa vezi emisiuni de rahat...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marius97fer
post 4 Feb 2009, 22:53
Post #78


Membru cu IQ :)


Group: Members
Posts: 208
Joined: 12 October 06




Daca aveti ocazia sa vedeti manuscrisul original din Apocalipsa Sf. Ioan, sa imi subliniati si mie unde scrie numarul 666.

Dupa aia eu merg la prima biserica din cale, imi donez averea saracilor si ma calugaresc.

Amin.


--------------------
Opel / Rover Astra / 25 2000 / 2001 hecibec
nu sunt inteligent
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 4 Feb 2009, 22:54
Post #79


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




titidsn-ai mare dreptate in ceea ce zici:)


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 4 Feb 2009, 23:02
Post #80


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




Domnu' Titi, lasati-o cum a cazut, uite, citeste despre codul EAN o explicatie foarte buna despre cum nu e vorba de nici un 666: http://www.virtualsalt.com/barcode.htm

Alte informatii: http://www.adams1.com/faq.html , la final se vorbeste si despre "celebrul" 666. Pe scurt: doua linii subtiri NU inseamna 6...

Daca logica de fier care a nascocit zvonul era buna, atunci ar fi insemnat ca toate codurile EAN "transcrise" in cifre ar trebui sa inceapa si sa se termine cu 6, plus un 6 in mijloc. Nu e asa...

Asta este, am ajuns sa traim timpuri in care oamenii sunt mai prosti decat lucrurile care ii inconjoara. Sa fi vazut cu cata competenta comentau babele din blocul lu' bunica-mea despre experimentul de la Geneva, ziceai ca au toate licenta in fizica nucleara la renumita universitate a lu' Dan Diaconescu dry.gif


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 4 Feb 2009, 23:09
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




QUOTE(radian @ 4 Feb 2009, 22:27)
Faci un talmes balmes ca nu mai inteleg ce vrei tu de fapt sa zici...

In primul rand, care din acele date care sunt trecute in noul pasaport erau inainte ascune? Autoritatile aveau acces la ele la fel de usor...


Nu erau amprentele digitale. Cam de-aici au inceput sa se inflameze spiritele, daca ai observat.

QUOTE
In al doilea rand, in caz ca ajungi sa suferi de vreo boala cornica si ti se face rau, sau suferi vreun accident si ai nevoie de o interventie medicala de urgenta, faptul ca autoritatile medicale au la indemana o sursa de informatii cu privire la istoricul tau medical poate fi de mare ajutor.


Asta ar fi bine sa se lase la latitudinea fiecaruia.

QUOTE
Nu in ultimul rand, acest sistem isi propune, daca va fi su nu eficient urmeaza sa vedem, sa ajute si la prinderea infractorilor,


Tocmai asta ma chinui sa explic de vreo 3 posturi, ca nu va fi mai eficient la prinderea/imputinarea infractorilor, ci se va "strange surubul" pentru cei care nu sunt infractori.

QUOTE
In legatura cu tarile alea unde lasi portofelul plin de bani pe banca in parc si a doua zi il gasesti neatins, nu uitati ca acolo, vinovatilor li se taie mana... Nu cred ca v-ati dori un astfel de sistem legislativ... In caz de eroare judiciara, poti sa faci contestatii pana crapi, ca tot ramai cu mana amputata...


Nu trebuie luate masuri drastice, trebuie doar prinsi infractorii si judecati dupa legile tarii. Nu ne trebuie tehnologie biometrica pentru asa ceva. Voi credeti ca tehnologia va face minuni, cand de fapt ceva cu adevarat minunatar fi sa se schimbe mentalitatea din sistemul nostru de justitie.

This post has been edited by bendix: 4 Feb 2009, 23:10


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neumann
post 4 Feb 2009, 23:11
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 783
Joined: 6 November 03
From: Spermezeu




ca tot suntem pe un forum auto... cei care aveti laguna cu cartele hands-free, ce faceti? daca le citeste cineva cat stati la coada in supermarket? Dar telefoanele mobile, unele si cu gps incorporat?
In alta ordine de idei, eu zic/sper ca softul e luat din afara (ar fi culmea sa reinventeze roata) si amprentele stau criptate unde stau ele (iarasi sunt sigur ca asa e). Oricum, si acum s-au mai vazut manarii cu pasapoarte, deci nu vad cu ce se va inrautati situatia.

nou de la gugal: http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=138953&hl=

This post has been edited by cristianco2002: 4 Feb 2009, 23:15


--------------------
... .. ..
Americanii il vor pe Ciolos.. i-au dat si viza!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 4 Feb 2009, 23:16
Post #83


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Bendix, explica-mi si mie, ca nu inteleg, cum vor putea pasapoartele biometrice sa-i ajute pe infractori si sa "stranga surubul" le cei corecti?

Ca veni vorba: tu nu explici, ci doar iti sustii punctul de vedeer, adica mai exact faci niste afirmatii, dar nu le prea argumentezi...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 4 Feb 2009, 23:32
Post #84


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




de ex magazinu din colt e jefuit,si magazinu acela are sistem de citit cipurile alea,asa se face un log cu chipu care a fost pacolo la ora respectiva ,si gata biggrin.gif


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 4 Feb 2009, 23:59
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




radian : Am spus eu ca pasapoartele biometrice ii vor ajuta pe infractori ? blink.gif

Cat despre cealalata afirmatie, corect, asa am spus, se va "strange surubul" pentru cetatenii corecti. Argumente:

- cipul va contine amprentele digitale- fiinta umana isi pierde demnitatea, decazand la rangul unei vite insemnate.
- cipul va putea fi detectat din satelit. Fiinta umana isi va pierde astfel dreptul la intimitatea si in final isi va pierde libertatea. Desigur, la inceput nu va exista obligativitatea purtarii pasaportului, peste tot. Dar purtarea permanenta a cip-ului va avea loc cand acesta se va introduce si in buletin sau mai rau, subcutanat.
- cipul va contine date medicale ( tu ai spus-o, eu cred ca asta va fi doar in faza urmatoare). In acest caz, angajatorul (si nu numai), pentru o anumita suma, va afla date confidentiale despre angajati/ potentiali angajati. Daca cipul va contine si date ADN nici nu vreau sa ma gandesc la ce se va mai ajunge

This post has been edited by bendix: 5 Feb 2009, 00:00


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 5 Feb 2009, 02:11
Post #86


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




Cand ne vor citii ADN-ul va fi mai usor sa gaseasca organe atunci cand au nevoie. smile.gif ph34r.gif


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 5 Feb 2009, 08:38
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




Daca as fi singurul din lume compatibil cu Osama Bin Laden si acestuia i-ar trebui un ficat sau o inima, nu stiu cat de bine as dormi noaptea wacko.gif


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 5 Feb 2009, 09:02
Post #88


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Intamplator, ala nu are nevoie de tine fiindca ai mancat porc.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 5 Feb 2009, 09:23
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




QUOTE(Jack Daniel's @ 5 Feb 2009, 02:11)
Cand ne vor citii ADN-ul va fi mai usor sa gaseasca organe atunci cand au nevoie. smile.gif  ph34r.gif
*


Domnu' doctor, ce se intampla cu dumneavoastra? Nu va simtiti bine? S-a stricat dexonline? Se poate asa ceva? Academician de renume mondial sa nu stie sa vorbeste romaneste?
Etalon al culturii... Si-a prins urechili intr-un i...

This post has been edited by Victoras2001: 5 Feb 2009, 09:26


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 5 Feb 2009, 09:27
Post #90


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Intre doi de ii, ma-ntelegi? wink.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 1st May 2024 - 05:42
Forum Renault