DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

31 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Caterinca zilei, topic cu replici amuzante

Merced
post 12 May 2010, 19:51
Post #1


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Stateam intr-o seara si ma uitam pe diverse topic-uri, si am gasit faze amuzante mai vechi pe care pur si simplu le-am ratat la vremea lor. Asa ca m-am gandit ca ar fi frumos sa avem si noi organizate chestiile astea amuzante.
"Regulile" topicului sunt simple. Se pune citatul amuzant, daca e nevoie se explica pe scurt cum s-a ajuns la replica respectiva, ori tot un citat, ca sa inteleaga toti despre ce e vorba. Daca topicul abunda in amuzament, se pune si link spre acesta. Stiu sigur ca macar un om care sa se descurce cu link-urile avem. 04.gif

Incep eu, o replica a grecului de pe topicul de filme, am observat-o ieri cand cautam ceva de vazut, si era sa ma inec cu apa pe care o beam in timpul ala. radmasa.gif

QUOTE(Markos @ 19 Apr 2010, 14:29)
"Legenda Marelui Alb", un documentar foarte interesant.

Recunosc ca m-am uitat crezand ca e despre esperolimo, dar e despre rechini de fapt.
*



radmasa.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 12 May 2010, 19:59
Post #2


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.884
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




QUOTE(Marty @ 4 Nov 2006, 11:30)
NU mai mergeti pe premisa ca celor de la firme nu le pasa de masini! Agentii de la Acvila isi platesc singuri reparatiile in cazul accidentelor sau oricaror distrugeri rezultate din altceva decit din rulajul masinii.
Pentru viitor, daca neam prost ala te mai blocheaza, se aplica urmatoarea metoda:
- se ia una bucata cirpa/prosop/material textil mai mare sau mai gros si se impatureste astfel incit sa rezulte o chestie cam de 30 x 25 cm
- se aseaza cu spatele la masina gaozarului, cu spatele lipit de aripa spate si cu genunchii indoiti astfel incit mainile sa ajunga la pasajul aripii spate
- se pune bucata de cirpa intre palme si muchia aripii spate si, cu spatele drept, se face balans si se impinge
- se aseaza masina pirdalnicului homosexual de asa maniera incit sa poti iesi cu masina proprrie din parcare si va fi lasata atfel incit sa-si ia cit mai mult pulingurin, pulincurin si muiomicin de la ceilalti soferi care vor trece pe acolo
*




--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 13 May 2010, 08:36
Post #3


__________________


Group: Members
Posts: 12.985
Joined: 4 September 04
From: -




QUOTE(asarban @ 3 May 2004, 11:38)
Primind sesizare oficiala si delegare verbala din partea sefului ierarhic superior ne-am deplasat cu echipajul din dotare la fata lucului un de am constatat urmatoarele:
Numita Xulescu de profesie pomanagioaica, in timp ce parcipa plenar la desfasurarea unor activitati de intrunire neautorizata de tip masa tip POMANA sectiunea PARASTAS subsectiunea 40 zile, aflata in mod clar sub influenta bauturilor alcoolice si pentru ca din vina ersponsabililor de eveniment pe mese nu se mai gaseau recipiente care sa contina apa potabila de baut, s-a deplasat aflandu-se deci in stare de ebrietate pe drumul public dinspre capatul de NV al mesei catre fantana satului situata la o distanta de cca aproximativ cam 30 m fix. Din cauza starii conditiilor de drum, coroborate cu starea de ebrietate si cu neadaptarea vitezei la condutiile de trafic, numita a pierdut controlul galetii care in cadere, deoarece nu avea montata centura de siguranta, a antrenat-o in cadere liber consimtita stopata brutal la nivelul -14m corespunzator nivelului subsol 3 de impactul craniului numitei cu suprafata oglindita a apei.
in urma impactului a rezultat ingurgitarea de catre numita a unei cantitati neprecizate de apa din fantana, prejudiciu care nu a putut fi recuperat
Din declaratiile martorilorm aflati la locul accidentului rezulta  ca ultimele cuvinte ale numitei au fost :un desert as mai manca"!
'traiti!"
*




--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 13 May 2010, 08:54
Post #4


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05






--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 13 May 2010, 08:55
Post #5


__________________


Group: Members
Posts: 12.985
Joined: 4 September 04
From: -




Cum sa nu!


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 13 May 2010, 09:08
Post #6


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Intra, dar eu zic sa dai si vreo doua citate amuzante pe langa link, ca nu toata lumea sta sa citeasca un topic intreg. Oricum e clasic ala, da' poate unii l-au ratat. Un mic "teaser" nu e rau daca pui. 04.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Micutzu_BH
post 13 May 2010, 09:58
Post #7


Driving around


Group: Members
Posts: 283
Joined: 11 September 06
From: D'aci ia




"Sa traiti bine!" tongue.gif


--------------------
Dacia Logan Ambition - 2005
Este mai bine sa dezbati o intrebare fara sa o rezolvi, decat sa o rezolvi fara a o dezbate!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 13 May 2010, 10:04
Post #8


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Cred ca asta-i antologic ! Mosorul !
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=35437#
Nu ma lasa sa citez..

This post has been edited by corbex: 13 May 2010, 10:06


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 13 May 2010, 10:43
Post #9


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Imi bag picioarele, il citez pe myself biggrin.gif


Alt topic numa' bun


QUOTE(popaandreey_27 @ 20 Jul 2009, 23:57)
da MUTTLEY e un cuplaj intre motor si roti........mai pe scurt ambreiajul e o frana....care trebuie sa fie strans nu sa patineze cand intri intro curba cu 80/h...si ii dai treapta a 3 a...pt mai mult cuplu...dak vrei sa faci numai liniute cu ea nu iti trebuie...... biggrin.gif

*




QUOTE(bucatzel @ 21 Jul 2009, 18:31)
nu toti calutii aia ai motorului ajung la roata. 10 sunt in rezerva activa (stau de obicei pe pajistea de langa drumul unde se face liniuta). vreo 3 trag de alternator. Cativa nu fac nimica util, se lupta cu pierderile inerente cutiei de viteze. Adicatelea mecanisme de roti dintate, planetare, itcsetera, ictsetera. Iar restu', ajung pana la roata, si se uita cu jind la aia 10 dinainte, aia care stau pe pajiste. Si trag muult mai in scarba.

Eu recomand sa bagi niste nutret (si-o sticla de unirea) in carcasa la ambreiaj, sa-i convingi pe aia 10 de pe pajiste sa nu mai fie asa delasatori.

L.E. Mai sunt inca vreo doi care stau pe teava de esapament si trag vanturi. era sa uit de ei. De aia se pune ca primul pas in a face o dacie sport e sa dai toba jos. Nu recuperezi caii aia, dar in schimb scapi de greutatea lor.
*



Cre' ca o dat si pe la bula daciotului topicu' asta

L.E.
Si altu' oldie but goldie...

Care mi-a ciordit numele?

Incredibil cati au recunoscut biggrin.gif

14 May 2010, 08:15:
Si pe un topic electoral de-al dacieiclubului

Greșeli gramaticale, Propunere de modificare regulament


QUOTE(walleye @ 8 Dec 2005, 15:33)

apoi tata accentu' ii chestie de vorbire, nu de scriere. si doua la mina, e corect si cu ii, din cite stiu io. e forma a verbului "a fi", asa cum "io" e forma a lui "eu". si daca e sa se faca atita scandal pe asta, atunci IO sustin ca posturile mele au valoare literara si reprezinta stilul meu slefuit in douaj' de ani de vacante in caras-severin si bihor si sa dea dracu' sa va luati de mine pe tema asta ca va bag o plingere la oficiul EU pentru minoritati ca ma discriminati ca nu mai intra romania in veci in ioroopa si cind afla guvernu' ca am fost refuzati pe motiv de discriminare etnica pe daciaclub va ia mama dracu', va scoate marinaru' in afara legii si o sa fie interzis prin constitutie sa circuli in dacie si renault o sa dea faliment din cauza instabilitatii produsa de prabusirea uzinei de la pitesti din lipsa de piata si or sa se piarda slujbe si va va uri o tara intreaga, fiarelor cu fata umana mai putin marty care-i inuman,  si atunci sa vedeti voi daca n-o sa regretati ca v-ati luat de mine ca scriu cum gindesc adica bihobanateneste si in fond si la urma urmei pina nu-i lege in codul penal pentru prostie voi ce va excitati atita?

*




This post has been edited by bucatzel: 14 May 2010, 07:15


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 14 May 2010, 07:33
Post #10


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




QUOTE(walleye @ 23 Nov 2005, 18:04)
domnilor! azi, in jurul orei 17.30 am avut ocazia sa observ lingura lui ciombe folosita EXPERT de o doamna(domnisoara?) asa pe la virsta a doua impotriva unei haite de ciini comunitari.

mai precis, doamna cu pricina (actiunea se petrece in zona pietei 700) se indrepta spre zona de comercializare a brinzeturilor cu niste recipiente cu telemea in brate. haita, actionind la unison, a planuit acapararea respectivei proteine in urmatorul fel: doi ciini mai mititei s-au virit intre cracii gospodinei, cauzind in cele din urma prabusirea, brinzele s-au rostogolit pe jos, celelate javre au sarit pe ele. femeia a incercat sa-si apere produsul fiind intimpinata cu colti rinjiti, miriituri si bale scurse. a injurat de mama, s-a retras in mishubitzul spacewagon verde proprietate personala de unde a iesit cu o lingura de tuci mare si dupa toate aparentele aflata la capatul unei lungi cariere de amestecat. a urmat contraatacul homo sapiens.

primul ciine rontaia prin celofan incercind sa ajunga la brinza cind lingura s-a abatut naprasnic asupra spinarii sale. surprins, a hamait si clantanit, reusind sa prinda in colti arma. se pare insa ca precupeata era fiica adoptiva a lui misagi-san, caci i-a altoit un shpitz in flanc javrei de-a aruncat-o doi metri incolo, eliberind cu aceasta ocazie linguroiul. seful haitei, sesizind provocarea, a lasat brinza si s-a dus sa-i dea o lectie acestei cenzuratri ticaloase care ataca cel mai bun prieten al omului. colegii de haita l-au acompaniat, inconjurind cenzuratrea. care fara sa stea mult la discutii a aplicat o lovitura cu hacuire de jos in sus in maxilarul celui mai apropiat bandit, a masat crupa altuia prea uimit de chelalaiturile confratelui ca sa sesizeze primejdia care-l ameninta, a aruncat lingura in directia generala a haitei care deja decisese sa se retraga (cu lasitatea specifica gastilor de golani) si a cadorisit cu un extrem de violent bombeu asortat cu diverse injurii consortul care a sosit atras de zgomot: "undi fusashi proclietulie, ma ushid javrilie shia tu biei la birt, fiti-ar bliestematie gura si foalili da puturos!" si jart! una pe cocoasa la proclet cu linguroiul recuperat intre timp. "ci dai babo, iesti nebuna?" e tot ce a putut sa articuleze procletul.

de prisos sa spun ca toata piata se c.ca pe ea de ris. imi pare rau ca n-am avut cu ce sa inregistrez lupta, 75% din comic a fost de situatie si 25% a fost de "proclet". dadea din linguroiul ala de parca avea diploma de jedi.
*




http://www.daciaclub.ro/ciombeletul-page-1-t29914-s0.html


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 14 May 2010, 08:25
Post #11


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.884
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




radmasa.gif

Macar pune-o si p-aia cu ciombeletele, ca-i antologica...

This post has been edited by vis-a-vis: 14 May 2010, 08:26


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 14 May 2010, 08:26
Post #12


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




e una pe zi, scrie in titlu biggrin.gif


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 14 May 2010, 09:14
Post #13


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Puneti ma cate vreti, haz sa aiba. radmasa.gif

14 May 2010, 10:51:
QUOTE(dr_mKe @ 14 May 2010, 10:39)
Cat despre argoneatza care nu vine, problema lui. Avand in vedere purtarile dumnealui de pe forum, este de mirare ca nu i-am rearanjat personal septul nazal la prima intalnire. Va spun eu ca-n realitate-i o fiara mult mai domoala  tongue.gif
*


radmasa.gif



This post has been edited by Merced: 14 May 2010, 09:51


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 14 May 2010, 09:55
Post #14


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




tara arde si .....


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 14 May 2010, 18:48
Post #15


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




QUOTE(Muttley @ 14 May 2010, 19:43)
Edit 1: a bipuit. Ce ma-sa vrea? blink.gif
*



radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


Intregul post il puteti vedea cu un simplu click.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmwh548
post 14 May 2010, 19:34
Post #16


Membru cu insomnii


Group: Members
Posts: 1.943
Joined: 27 March 08
From: Iasi




Trebuia si postul lui Markos...radmasa.gif


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 1 Jul 2010, 18:17
Post #17


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Iar ma citez 04.gif

E deja a treia oara cand dau un sfat care include utilizarea acidului astuia minune.

QUOTE(bucatzel @ 1 Jul 2010, 19:02)
Asta pentru ca n-ai benzina suficient de buna...

Acu' pentru adevarati, se pune nitroglicerina in benzina. (au ei grija sa nu saraq in aer tongue.gif) Avand in vedere ca-i ilegal (si al naibii de periclos) sa detii asa ceva, ignora partea asta.

Ce poti face in schimb, e sa aditivezi benzina cu un pic de acid uric. Acidul ala are darul de a desface moleculele de benzen, astfel incat sa vaporizeze mai bine in camera de ardere.

Se dozeaza cam 100 ml la un plin. Ai grija sa nu-l scapi pe pantaloni sau pantofi, ca pateaza.
*




--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 1 Jul 2010, 18:20
Post #18


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




io am zis ca ma pis pe el de reno, dar era o exprimare plastica..


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bulldog
post 1 Jul 2010, 18:42
Post #19


"Nembru"


Group: Members
Posts: 566
Joined: 6 February 08
From: Cluj-Napoca




QUOTE(IRONICK @ 23 Jun 2010, 11:19)
5.86 sq ft (0.544 m2) 2001 Audi A2 1.2 TDI 3L
6.63 sq ft (0.616 m2) 2001 Audi A2

Pentru limuzina il lasam pe azot sa calculeze avand in vedere Cd 0.29
*




--------------------
Bicicleta, RATUC, Taxi
Imi scot mașina in ploaie să se tuneze cand tună
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 1 Jul 2010, 18:56
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




QUOTE(BAB @ 18 May 2010, 18:39)
Acest topic este aidoma societatii romanesti. Asta e "filozofia" romanului modern. Dincolo de subiectul in sine, niste banale capace de roti, aceeasi mentalitate scofalcita, a celor mai numerosi, impotriva vreunuia care mai are vreo idee, sau isi pune intrebari si cauta solutii. De aceea, in tara asta nu se mai creaza nimic. Suntem prea lenesi, avem doua maini stangi, avem diplome de ingineri si masteranzi, dar nu prea stim in ce sens se desurubeaza o piulita. Acum vreo 25 de ani, inflorea filozofia "ma fac ca muncesc, ca ei se fac ca ma platesc"... bineinteles, "ei' nu se faceau ca va plateau. Dupa vreun deceniu, a ajuns la moda dictonul: "dormi copile, dormi in pace, tara inginer te face". Dar s-a dus si vremea aia. Acum, mintile romanilor, se "cultiva" printr-un pseudo-sistem educational, imbacsit de birocratie, coruptie, tone de maculatura plina de "limbi de lemn". Invatamantul tehnic de nivel mediu, a disparut. In frumoasa noastra tara, nu mai exista scoli de meserii. Despre "instituia" mesterului inconjurat de calfe si ucenici, nici macar prin carti nu mai cititi, ca sunt obositoare si va mananca timpul... Facultatile arata precum niste lupanare sordide, adevarate lacase de prostitutie fizica si morala. Nu stiti, nu vreti si nici nu-i lasati pe altii sa incerce sa produca ceva, cu mintea cu mainile lor. Aia care mai au vreo sclipire, fug disperati prin tari straine, sperand ca acolo isi vor realiza scopul... Dar ce mizerii si umilinte inghit romanii nostri acolo...
Asta este situatia, astia sunt oamenii "noi": niste flecari, scamatori, mincinosi, imorali, dispretuitori, inculti cu vederi inguste indreptate strict catre bancnote, indopare si sex.
Este trist si atat. Imi cer scuze (sincer, nu prea stiu cui), pentru un "off-topic" asa de lung... si tardiv.
*


Unde dai si unde crapa. Eraa vorba de un ciudat care voia sa facacapace de roti din tabla biggrin.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 1 Jul 2010, 19:00
Post #21


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Alea de lemn, patentate aici nu-i mai ajungeau. Nu voia sa plateasca drepturi de autor.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nalodaniel
post 1 Jul 2010, 19:41
Post #22


a3a oara scriu corect


Group: Members
Posts: 361
Joined: 24 March 08
From: suceava




bine ca s-o reinfiintat PCR'u huh.gif


--------------------
dacia 1310 1986 - -- -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slider2
post 1 Jul 2010, 19:45
Post #23


doar membru si atat


Group: Members
Posts: 3.630
Joined: 15 April 08




3 replici de ale grecului la care am ramas de ma taram pe jos. primele 2 quote-uri fac referire la aceeasi persoana... tongue.gif

QUOTE(Markos @ 12 Mar 2010, 21:05)
Eram blocat in trafic… injuram de mama focului... Si ghici pe cine vad in dreapta mea? Pe Scala, frate! Ma gandesc cum sa ma bag in seama sa mai treaca timpul…si-mi vine-n cap prenumele lui…George…il caut pe Facebook..ii recunosc poza. Ii umblu pe profil. Si vad ce-i place. Ghici ce? Linkurile, frate!…Ce fac.. Deschid geamul si ii strig ”www.stf.ma” cat sa ma auda. Bai si scoate mobilu frate …tasteaza rapid.. si zice ca ii place! Ne-am imprietenit si pe Facebook.
*




QUOTE(Markos @ 28 May 2010, 12:22)
am înteles, e Lord of the Links.
*




QUOTE(Markos @ 28 Jun 2010, 19:00)
Harap Alp ala e genu de fraier de-i fura fomeia apartamentul cumparat pe vremea comunistilor.
*




--------------------
symboala neagra 2008
mormantul n-are decat o singura usa... intrarea... atat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
membru_DC
post 1 Jul 2010, 20:01
Post #24


-


Group: Members
Posts: 1.149
Joined: 24 May 09




QUOTE(Muttley @ 28 Jun 2010, 16:29)
Ainjtain? N-are cum.
Acuma-i cu o bere-ntr-o mana, iar in cealalta are un calibru de lufturi, il trece pe la toate imbinarile frigiderului personal si rade malefic.
*





--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 2 Jul 2010, 08:13
Post #25


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




QUOTE(Laurentziu83 @ 1 Jul 2010, 21:33)
.....................................................
Masina e ca femeia: trebuie sa i-o dai bine ca sa faca treaba buna si, daca urla, inseamna ca ii place.
*




--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
denver2
post 2 Jul 2010, 12:20
Post #26





Group: Members
Posts: 0
Joined: 30 June 10




QUOTE(bion @ 1 Jul 2010, 19:56)
Unde dai si unde crapa. Eraa vorba de un ciudat care voia sa facacapace de roti din tabla biggrin.gif
*



radmasa.gif

Credeam ca exista o sectiune filozofica pe forum, dupa ce am vazut topicurile politice.


--------------------
BMW 318d 2004 - B-xxx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Altis
post 20 Jul 2010, 12:02
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 754
Joined: 24 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(einstein1984 @ 20 Jul 2010, 10:10)
La o masina cu anii aia se numea dauna totala.

*



Cu referire la o limuzina alba, in eventualutatea in care ar avea gume de 1600 lei si ar face pana .


--------------------
Tucson JM 2007 - .
Luati saitu' de cultura si bagati-l in duba sa-i acordam "primul ajutor"!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
koldun
post 28 Jul 2010, 12:54
Post #28


un om


Group: Members
Posts: 762
Joined: 1 November 07
From: CT




QUOTE(dariusz @ 28 Jul 2010, 10:17)
ati incercat jocurile online de pe Y8 ?  bestiale . iti maninca atit zilele cat si noptile
*




QUOTE(argon @ 28 Jul 2010, 10:20)
noi avem neveste pentru asta.
*



coffee_spitsk.gif


--------------------
Renault Captur TCe 0.9 2016
Oh, I’m in no condition to drive! Wait a minute... I don’t have to listen to myself, I’m drunk...!
Homer Simpson
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 15 Aug 2010, 21:33
Post #29


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




QUOTE(para06 @ 15 Aug 2010, 22:27)
Nu avea nimeni curaju sa ii vanda lu argon o masina cu cutie care nu rezista 1 milion de km
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 17 Aug 2010, 06:59
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




post de pe alt forum, era prea spumos ca sa nu il pun si aici: radmasa.gif

QUOTE
Eu am 40k km cu Octi II, 1.9 TDi, plăcuțele abia jumate sunt tocite, dar pe la 65k aș vrea să le schimb.
Îl jignești cu aberația ta, de unde știi tu cum conduce el?

În altă ordine de idei, tot Octavia aș lua. Dintre toate mașinile cu care am mers mi se pare că oferă calitate și tinde către o mașină premium low-cost.


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
31 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 13:45
Forum Renault