DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

150 Pages « < 145 146 147 148 149 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Recomandari Culinare (locuri, Retete)

einstein1984
post 17 May 2021, 14:32
Post #4381


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.908
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




pui lapte praf in lapte normal pana face consistenta care trebuie.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 17 May 2021, 21:27
Post #4382


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




QUOTE(Marty @ 17 May 2021, 12:46)

Aici e problema, ca nu stiu exact care-i aia.

*




--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 21 May 2021, 19:03
Post #4383


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Deci s-a executat prajitura, un succes! Am folosit lapte "condensat" pentru cafea, de la Kaufland (nu de alta, da' acolo am intrat pentru cumparaturi si daca l-am gasit...).


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 21 May 2021, 19:23
Post #4384


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




Maresi la sticlă de sticla?


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 22 May 2021, 08:07
Post #4385


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Nu, ma, Kaufland, cutie.

22 May 2021, 12:42:
Reteta

This post has been edited by Marty: 22 May 2021, 11:42


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 22 May 2021, 19:14
Post #4386


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




Condensat din ala de unde ai gasit? Stiu ca incepusera sa apara si la noi pe la conserva, dar n-am prea vazut, sau nu prea m-am uitat dupa el. Mai aduceau pe la magazinele cu produse din Rusia, ca acolo e nebunie cu el, si cred ca si pe la asiatice. Cu lapte condensat din ala gros se facea cafeaua prin Vietnam, iesea ceva de intepeneai, daca nu o beai putin cate putin.

Si apropo de lactate care nu se gasesc pe aici, voi ce folositi in loc de buttermilk? Sana sau lapte batut? Am folosit la un moment dat sana si nu mi s-a parut ca a facut chiar o treaba buna. Ma refer pentru marinat pui, de exemplu.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 23 May 2021, 00:09
Post #4387


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Pentru marinat pui baga-l in iaurt cu ce condimente vrei.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 23 May 2021, 08:02
Post #4388


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(Merced @ 22 May 2021, 19:14)
Si apropo de lactate care nu se gasesc pe aici, voi ce folositi in loc de buttermilk? Sana sau lapte batut?
*


Buttermilk este ceea ce rămâne după ce s-a făcut unt, deci este lapte bătut. Dacă vrei să faci "biscuits", sau "spotted dick" îți trebuie lapte bătut.

Nu am încercat să marinez carne in lapte bătut, nu știu de rezultate.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 23 May 2021, 08:11
Post #4389


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




De ani buni marinez carnea de pui într-o pastă de sare, piper și boia dulce, omogenizate cu puțin ulei. Carnea de pui trebuie să fie musai la temperstura camerei când se unge cu pasta respectivă, după care se ține la frigider măcar 2-3 ore ( sau mai mult dacă e neporționat puiul). Ideal e ca acesta să se răcească și în profunzime. Uleiul are două roluri: ține marinada pe pui și astupă porii, a.î. carnea nu se uscă la coacere.
Cele mai bune rezultate le obțin cu fâșii de piept sau pulpă, marinate astfel și prăjite pe grill electric cu prăjire sus-jos.


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 23 May 2021, 08:53
Post #4390


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(Merced @ 22 May 2021, 20:14)
Condensat din ala de unde ai gasit? Stiu ca incepusera sa apara si la noi pe la conserva, dar n-am prea vazut, sau nu prea m-am uitat dupa el.
E peste tot, dar nu ti-a trebuit si n-ai balegat de seama. Eu l-am luat de la Auchan, marca lor (se numeste "Lapte concentrat"), dar au si cei de la Prodlacta (daca vrei autohton).

QUOTE
Cu lapte condensat din ala gros se facea cafeaua prin Vietnam, iesea ceva de intepeneai, daca nu o beai putin cate putin.
Nimic nu se compara cu ceaiul de anghinare, freshul din fructul pasiunii si homarii fierti si serviti pe bordura la coltu' strazii wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif.

QUOTE
Si apropo de lactate care nu se gasesc pe aici, voi ce folositi in loc de buttermilk? Sana sau lapte batut? Am folosit la un moment dat sana si nu mi s-a parut ca a facut chiar o treaba buna. Ma refer pentru marinat pui, de exemplu.
*

Lapte batut. Am facut niste clatite americane care necesitau buttermilk si am pus lapte batut.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 1 Jun 2021, 21:00
Post #4391


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




Am fost azi o tura cu niste amici prin Targoviste, ca avea un posesor de electrica chef sa se plimbe, undeva nu prea departe. Pentru ca vremea a fost cum a fost, mare lucru n-am facut pe acolo, dar ne-am bagat sa mancam ceva sushi la Ganbare. Am trecut cand eram in interes de serviciu pe langa, si mi-a ramas in cap, parea sa aiba revew-uri bune si pe facebook si pe google.
Pentru mine cred ca-i prima experienta in tara, poate sa mai fi gustat din alea de prin hypermarket, deci n-am o referinta. Si eu am bagat mai mult sashimi, evit carbohidratii de cateva luni bune. Bine, am gustat si vreo doua roll-uri.
Ce sa zic. Pentru cat costa, nu e rau. Nici locatia nu e naspa, au o gradina interesanta dar cum era vremea asta de inceput de noiembrie am stat in interior unde nu e cine stie ce.
Servirea decenta, s-au miscat repejor. Sushi-ul ok, supa miso in schimb nu prea avea nicio treaba cu ce ma asteptam eu si ce mai mancasem eu prin Japonia sau pe vapoare la sushi bar-uri, dar le-as mai trece pragul si pe viitor, mai ales cand o sa fac o pauza si o sa bag orez mai cu spor.
N-am facut poze ca n-am considerat ca are rost, arata destul de apropiat de ce au afisat pe site, oricum.
Daca aveti drum prin Targoviste si sunteti fani, merita sa testati!

Acum ma gandesc cum dracu' merge un local din asta in Targoviste, dar in Pitesti nu s-a gandit nimeni sa faca. Ma rog, exista si au existat chestii asiatice, dar nimic specific japonez, mai degraba chinezesc cu ceva produse de prin Japonia, pe alocuri.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 2 Jun 2021, 08:27
Post #4392


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Acolo cre' ca-i chef Alex ala de la Chefi la cutite.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 2 Jun 2021, 11:49
Post #4393


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




Nu știu, nu am mai urmărit de mult emisiunea, poate așa fragmente.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 20 Aug 2021, 13:57
Post #4394


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.065
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




Pe FB ma tot urmarea reclama la Porto Gallo. Teoretic pui marinat intr-un sos mai deosebit, si prajit la gratar. Practic... hai sa vedem, i-am zis azi unui coleg.

Am luat de incercare doua Rollito, practic o shaorma taiata in doua la mijloc, in unghi.

De bine: packaging f bun, portia mare si satioasa; in rulota destul de curat, n-am vazut nimic naspa; servire cu manusi etc.

De rau: puiul nu avea vreun gust mai deosebit, si era cu tot cu piele (bleah, urasc pielea); portia era doar usor calduta, desi unii ar putea spune rece; sosul picant abia se simtea picant.

Pentru 16 lei sa zic ca daca ti-e foame si nu esti prea simandicos, merge. Dar doar asa.



--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 20 Aug 2021, 16:11
Post #4395


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




Avem/aveam si noi franciza(cred ca-s francize) in parcarea unui hypermarket. De vreo doua ori cand eram curios sa incerc, era inchis si apoi cand am citit review-uri mi-am vazut de treaba mea. Parca aveau poutine, daca nu ma insel, de aia eram eu mai mult curios. Intre timp nu mai mananc cartofi, deci e ok. blush.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 20 Aug 2021, 17:52
Post #4396


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Rulota fara apa . aceleasi manusi si la bani.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 21 Aug 2021, 07:58
Post #4397


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




Ehe... Cele mai bune aripi de pui mancate vreodata de mine au fost prin Malaezia, pe marginea drumului. Se simtea mirosul demential cand am trecut cu scuterul intr-o directie, si la intoarcere nu ne-am putut abtine. Eram cu un coleg indian. Ma rog, noi am zis ca suntem crescuti in mizerie, vorba aia, cu apa din fantani care cine stie cu ce sunt infestate, si ne-am riscat.
Erau multi colegi din tari mai civilizate care cand mancau in locuri de genul asta, se kkau pe ei cu zilele ulterior. De altfel la toate "sedintele" capitanului cu echipajul, inainte de porturi din astea "exotice", se spunea sa aveti grija ce mancati, bla bla.

In fine, aripile ca aripile, dar langa am luat si ceva bautura locala fara alcool, facuta din niste gheata tinuta in conditii foarte naspa, de niste babute care aveau negru sub unghii. Culmea ca la final, n-am avut nici pe dracu'.

Bine, imi mai amintesc o faza de prin tinerete, la 19 ani, foamea era mare, pe litoral. Am stat la coada la o saormerie juma de ora, si cand ajunsesem si eu aproape sa comand, au taiat aia ce carne mai ramasese si au venit cu carnea cruda pe tepusa. Incepuse sa curga apa din aia de la puiul crud pe puiul ramas taiat acolo. Cu toate ca m-a scarbit maxim, la final din cauza ca foamea era prea mare si dracii ca am stat la coada aia o gramada erau si ei maximi, am mancat-o asa. Culmea ca tin minte ca era o saorma foarte buna, si tot asa, n-am avut nimic.

rolleyes.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 21 Aug 2021, 14:43
Post #4398


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.087
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(Bicicleta galbena @ 20 Aug 2021, 14:57)
De rau: ... era cu tot cu piele (bleah, urasc pielea);

Nu-i prima data cand aud chestia asta, nu discut gusturile nimanui, dar.... de ce? Mai ales cand puiul e facut la cuptor (in punga de hartie sau pe sticla) sau chiar prajit, e misto pielea, crocanta. Soric mananci? unsure.gif

QUOTE(Merced @ 21 Aug 2021, 08:58)
Ehe... Cele mai bune aripi de pui mancate vreodata de mine au fost prin Malaezia, pe marginea drumului. Se simtea mirosul demential cand am trecut cu scuterul intr-o directie, si la intoarcere nu ne-am putut abtine.

Pai la dus ati accidentat puiu', la intors era numa' bun, proaspat jumulit si facut. biggrin.gif


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 21 Aug 2021, 18:14
Post #4399


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.065
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




Chestie de gust, niciodata nu mi-a placut pielea, in nici o forma; sorici mancam cand eram mic, acum n-am mai gustat de peste 10 ani.

Cele pe care vi le-am spus le-am transmis si celor de la Porto Gallo, care mi-au raspuns ca se poate cere sa se dea pielea la o parte, daca vrei; la fel poti solicita sa ti se incalzeasca portia, daca consideri.




--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 23 Aug 2021, 07:52
Post #4400


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.908
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




DUpa ce ai zis parca mai degraba as incerca si eu poutine montreal decat saorma aia.
In alta ordine de idei, mi-am luat grill de fonta, bestial iese carnea de pe el, mai bine ca de pe mangal. Dar curatatul e mereu in 2 pasi, ca dau odata dupa ce termin, apoi cand se usuca si apuc sa vad unde mai e grasimea, il mai dau o tura. Am luat sare grunjoasa fix pentru curatul lui....

This post has been edited by einstein1984: 23 Aug 2021, 07:57


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 23 Aug 2021, 21:38
Post #4401


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




Am și eu unul mic, de prin Kaufland luat. E bun, dar trebuie sa ai hota bună, că face fum. Eu l-am cam spălat tot cu buretele și puțin detergent de vase. La final l-am mai dat și cu niște ulei sa nu ruginească cat sta.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 24 Aug 2021, 09:14
Post #4402


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




1. Porto Gallo: fiind curios de Poutine si gasindu-l in oferta lor, am zis sa-l incerc. Un fel de shaorma la farfurie, nu cred s-aiba vreo legatura cu preparatul canadian. Am mai incercat si rollito, si burger. Decent spre bun.
Pro: cartofii sint naturali, taiati in fata ta;
Contra: cartofii sint taiati cu tot cu coaja, dar fara sa fie macar spalati in prealabil.
2. Cu mincatul de pe marginea drumului, nu le am si consider ca e mai sanatos asa. Nu m-a pasionat niciodata nimic, chiar daca-n Nha Trang stateau la coltul strazii cu ligheanul pe foc, lighean din care ieseau cozi de homar si langustine
Totusi, in Gili Trawangan erau restaurantele incredibil de ieftine si, cu toate astea, erau goale in timpul serii. Plimbindu-ma p-acolo, am descoperit si de ce: seara era deschisa o piata de peste (vreo 10 "standuri"), unde-ti si gateau inotatoarea pe care ti-o alegeai. Toate bune si frumoase, gustos si tot ce trebuie, numai ca tot ce gateau, era spalat in prealabil intr-un lighean. ACELASI lighean! Si vindeau lejer citeva sute de kile de peste pe seara fiecare.
3. Pielea de pui e o delicatesa, dar, na, depinde si de gust. In Koh Samui am mincat niste sorici rotisat sau facut la plita, d-ala dus la friabilitate extrema. Yummy!
4. Voi mai folositi gratarul pe aragaz? Eu m-am transferat in cuptor, aproape tot fac asa, inclusiv omletele.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 24 Aug 2021, 10:23
Post #4403


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.908
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




cica detergentul de vase e Verboten la fonta, ca e poroasa. Daca puteam da cu fairy era simplu de tot.
FUm face putin spre deloc daca nu tii carnea prea mult.

am cuptor cu grill, dar banui ca dureaza mai mult si sa stau vara cu usa cuptorului deschisa.... mai bine fac pe aragaz.

This post has been edited by einstein1984: 24 Aug 2021, 10:30


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 24 Aug 2021, 11:04
Post #4404


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Ma, da' voi v-ati temperat gratarele inainte de prima utilizare? Unse cu ulei de in, bagate in cuptor, copt la 200 de grade juma-de ora - o ora, lasate in cuptor sa se raceasca, repetat procedeul de minim doua ori dar preferabil de 5-6 ori in total? Am impresia ca nu.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 24 Aug 2021, 11:26
Post #4405


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.908
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Sigur ca da, copt la cuptor, uns la 10 minute cu strat nou de ulei, iar la prajit.
Nu aveam totusi rabdare sa le tin 3 ore in cuptor vara, e negru tuci si destul de antiaderent.

OMleta la cuptor nu am facut, dar am facut ochi la sandwichmaker, fara ulei, absolut genial deja integrat in sandwich.

This post has been edited by einstein1984: 24 Aug 2021, 11:29


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 24 Aug 2021, 12:11
Post #4406


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Cam 2 ore dureaza un strat, uleiul trebuie dat pe rece.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 24 Aug 2021, 12:23
Post #4407


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.908
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




asa am auzit si eu, dar cica exista si varianta rapida
https://www.seriouseats.com/how-to-season-c...illets-cookware
apoi am gatit de cateva ori cu ea si se asezoneaza de fiecare data cand gatesti cu grasimea din friptan.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
volint
post 24 Aug 2021, 14:23
Post #4408


membru miserupist


Group: Members
Posts: 317
Joined: 7 September 04
From: Bucuresti (44.45682;26.13879)




QUOTE(Marty @ 24 Aug 2021, 09:14)
..., era spalat in prealabil intr-un lighean. ACELASI lighean!
*



ori... ori...

" Se duc oltenii la primărița din Craiova, să capete permisiunea să doarmă și ei pe cearșafuri, ca toată lumea, că până atunci dormeau pe rogojini.
- Bine, zice primărița, vă dau voie să puneți așternut, dar în prealabil să vă spălați pe picioare.
Un oltean nedumerit întreabă:
- Dar dacă n-avem prealabil, putem să ne spălăm în lighean? "

"Costica se duce la doctorul sau.
Dr: Suferi de anchiloza progresiva.
-Dati-mi un sfat.
- Trebuie sa cari lucrurile grele in mod echilibrat, cum ar fi doua galeti pline cu apa, cate un in fiecare mana.
- Asa voi face , dar trebuie sa fierb apa in prealabil?
-Daca n-ai prealabil, poti s-o fierbi in lighean"

"merge Piranda la jinecolog, mîncaț-aș; îi dă ăsta tratament și îi spune să se spele în prealabil, la care Doamna:
dom’ doctor, da’ dacî n-avem prealabil, pot sî mă spăl în lighean?"


--------------------
Dacia / Mitzu Nova GTI / hautlandăr 2000 / 2011 - B-22-YFL /
Credinta in Dumnezeu ma obliga sa fiu deschis oricarui adevar. Altfel sunt mai rau ca dracul, devin ipocrit.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 24 Aug 2021, 15:03
Post #4409


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.087
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Era mai interesant daca spalau in aceeasi apa.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 25 Aug 2021, 10:46
Post #4410


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




M-am exprimat eu incomplet, credeam ca se subintelege ca nici apa nu o schimbau (cel putin eu nu am fost martorul unui astfel de eveniment)

12031533_999741633381408_7219063307856468959_o.jpg ( Size: 126.81k ) Number of downloads: 148


This post has been edited by Marty: 25 Aug 2021, 10:51


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
150 Pages « < 145 146 147 148 149 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 05:20
Forum Renault