DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Carenaje roti spate Lodgy

petreb
post 22 Jan 2021, 14:52
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 150
Joined: 29 June 07




Salut

Am observat ca Lodgy ul meu din 2013 nu are carenaje la rotile din spate. Astfel tot nisipul, tot noroiul, toata apa, zapada sarea de depun pe tabla practic. Binenteles a aparut rugina in zona unde este montat busonul de benzina. A mai avut cineva aceeasi problema?
La masinile Lodgy, mai noi s-au montat carenaje? Sau se pot monta de la alte modele, se pot adapta?


--------------------
Dacia Lodgy 2013 Laureate 1.2Tce
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lodgy1.6
post 25 Feb 2021, 21:45
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 24 February 21




Nici la a mea din 2018 nu exista. Nu am fost atent la acest detaliu pana acum. Trebuie spalat mai des, pentru ca nu cred ca se poate proteja altfel.


--------------------
Dacia Lodgy 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 26 Feb 2021, 07:10
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.986
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




Eu am pus de la firma asta pe Logan: http://novline.md/ro/products/carenaje-pentru-roata/
Le aducea cineva din Oradea in urma cu ceva ani. Între timp nu stiu daca le mai comercializează cineva în RO. Dar poți sa sapi putin. In lista de produse nu vad Lodgy, doar Logan, Sandero, Docker si Duster, dar poate se potrivește ceva. Personal sunt foarte mulțumit ca le am. Am pus ceva poze de la montare pe jurnal, cred, inclusiv cu ce am găsit acolo când am curatat.

This post has been edited by Victorine: 26 Feb 2021, 07:11


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 17:04
Forum Renault