DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Problemă boxe SS3, Brusc sunetul nu se aude uniform din cele 4 boxe

BikermanRO
post 15 Apr 2023, 09:59
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 31 July 21




Salutare.

SS3 din septembrie 2021. Azi am întâmpinat prima problemă. La sistemul audio. Am plecat azi dimineață de acasă, am ascultat muzică în mașină, totul ok. Am avut o escală timp în care mașina a fost închisă. Plecat mai departe, totul ok. Am oprit la hypermarket, iar când am plecat sunetul se aude foarte tare pe stânga spate și slab în rest. Am verificat în setările de la Media Display, dar aici totul ok: sunetul este setat egal pe toate 4. Dacă mut pe rand pe fiecare boxă se aude din fiecare pe rând, dar dacă cer să se audă din toate stânga spate urlă, iar restul se aud în șoaptă. Am resetat unitatea multimedia, niciun rezultat.

A mai întâlnit care problema asta?

Mulțumesc.

LE: volumul la care ascult muzică este în general 6-8, ocazional 10 (mai ales pe radio)

15 Apr 2023, 12:35:
După ce mașina a stat închisă în parcare aproximativ 1 oră totul a revenit la normal.

This post has been edited by BikermanRO: 15 Apr 2023, 12:35


--------------------
Dacia Logan 2015
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madi
post 16 Apr 2023, 19:20
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 14 July 08




Vei mai intalni astfel de probleme, 99,99% isi revin dupa o pauza de 20 minute cu masina inchisa. Am avut o singura data volumul dat la maxim dar nu am avut rabdare sau urechi sa-mi dau seama care boxe functioneaza.


--------------------
Dacia Logan 2008 Laureate +
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 01:55
Forum Renault