DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

21 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Care ati comandat Dustere si pe cand le primiti

crimsonrain
post 6 Apr 2010, 16:25
Post #91


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 2 December 09




QUOTE(daniM @ 6 Apr 2010, 16:16)
Altul care abia a ajuns la Solenza dar critica alte masini .Singurul contact cu skoda a fost beat.Bravo!Ia tu Golf si mai vorbim(daca o sa iti iei vreodata)
*


colegule nu te mai grabi la firmatii uitandu-te la masina pe care o am ..nu-i musai sa nu fi condus si alte masini, chiar daca tu te-ai limitat doar la octavia 2...si daca vrei sa facem testul spune-mi, insa sa nu imi ceri si tu asigurarea si nr vreunui tinichigiu...asta e adevarul...tabla aia de de rahat si se indoaie de la pietricelele de pe drum...sfatul meu...daca vrei o masina adevarata ia-ti duster si nu te mai chinui cu toate second handurile...dupa ce o sa-l conduci sa intri pe forum sa-mi spui diferenta dintre el si octavia 2...si intr-adevar 1.4 e submotorizata la octavia..chiar am un prieten care are.....si (rusine)....... i s-a parut mai vioaie solenza...wink.gif

a...apropos...am avut si dacie si am si sandero(personal nu l-as da pe octavia2)...si ca tot veni vorba stiu vreo 2 dacii 1300 mai bengoase decat multe masini "straine"...ce-i drept au fost facute pentru raliu...dar in 1970 si ceva...wink.gif

This post has been edited by crimsonrain: 6 Apr 2010, 16:27


--------------------
dacia Sandero 2009/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 6 Apr 2010, 16:26
Post #92


-


Group: Members
Posts: 21.851
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(daniM @ 6 Apr 2010, 17:16)
Altul care abia a ajuns la Solenza dar critica alte masini
Faptul ca tu ai O2 nu te face mai destept. Probabil in gasca ta "prieteni" asa este, dar aici pe forum, din posturile tale se vede contrariul.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniM
post 6 Apr 2010, 16:27
Post #93


Membru autentic


Group: Members
Posts: 580
Joined: 11 July 07
From: Gugulania




Uita-te in semnatura si o sa vezi ca am avut si Solenza scala,ma mir ca tu cu Solenza si cu tabla ei,vorbesti de tabla de pe Skoda...

<span class='edit'>6 Apr 2010, 17:30:</span>
QUOTE(IRONICK @ 6 Apr 2010, 17:26)
Faptul ca tu ai O2 nu te face mai destept. Probabil in gasca ta "prieteni" asa este, dar aici pe forum, din posturile tale se vede contrariul.
*


Eu?Uita-te la postarile tale"ironice",si vede clar in toate cele 11 mii de posturi cine e mai prost.Daca te-ai luat de toti pe aici pe simplul fapt ca ai impresia ca ai 3 coae,te crezi tu mai destept?Mitic prost si cu tupeu...

This post has been edited by daniM: 6 Apr 2010, 16:35


--------------------
. . . - Skoda Octavia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crimsonrain
post 6 Apr 2010, 16:34
Post #94


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 2 December 09




hmmm...hai sa facem un raport pret/calitate?...solenza versus octavia2?...dar nu aici ca suntem offtopic....wink.gif...daca mergeai tu cu octavia pe unde am mers eu cu solniza cred ca te-ai fi intors cu ea in carca....


--------------------
dacia Sandero 2009/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniM
post 6 Apr 2010, 16:36
Post #95


Membru autentic


Group: Members
Posts: 580
Joined: 11 July 07
From: Gugulania




TU NU VEZI CA AM AVUT SI EU SOLENZA?Ce ma tot freci la cap cu ea?


--------------------
. . . - Skoda Octavia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
venusake
post 6 Apr 2010, 16:49
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 280
Joined: 5 March 07
From: ARAD




Herr DANI!
Ce dreaq compari tu ? chiar is curios ...!
Daca n-ai observat vorbeam despre Duster (ala care inca nu a aparut, nu s-a urcat nimeni in el, ala de care numeni nu stie nimic, al care ...... nu exista "practic" inca)!

Referitor la comparatii, fi bun, te uita in semnatura mea (pt tine special modificata/actualizata si CREDE-MA/NE .... SOLNITA A FOST O MASINA BUNA)

Aaaaa, ..... nu ne trebuie SCODA (pt ca nu avem bani, pt ca nu ne place, pt ca nu e ce ne treba, pt ca ..... fiecare stie de ce si e problema personala a fiecaruia)


Si inca un "Aaaaa": Nu te lua de altii ca si cunoscator suprem pt ca neu esti! Nici tu, nici eu, nici .... cred ca nici unu d-aici!

Sa ai o zi buna!

This post has been edited by venusake: 6 Apr 2010, 16:50


--------------------
DACIA DUSTER 2011 - 1,5dci, 2x4 Laureate Black - AR Rosu
======================
Visele ne ajuta sa pasim INAINTE!
======================
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniM
post 6 Apr 2010, 16:57
Post #97


Membru autentic


Group: Members
Posts: 580
Joined: 11 July 07
From: Gugulania




Parca sunteti toti de la o mama blink.gif CAND DRACU AM ZIS EU CA SOLENZA E SLABA?pai tabla e slaba pe ea,asta e adevarat,am avut aproape 3 ani Solenza.CAND M-AM CONTRAZIS EU CU VREO MASINA PE CARE NU AM CONDUS-O CUM FACETI VOI?CAND M_AM DAT EU CUNOSCATOR DE MASINI?Am scris eu pe aici de vreun Bmw,de vreun Megane?M-am luat eu de Laguna aia a ta ,sa iti spun ca dieselurile de la Renault sunt cele mai proaste din lume?Pai voi va luati si de asta pe care ati vazut-o numai in poze.Skoda are 1300 kg,voi doar o vedeti mare,mai informati-va si voi...

This post has been edited by daniM: 6 Apr 2010, 16:59


--------------------
. . . - Skoda Octavia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 6 Apr 2010, 17:01
Post #98


-


Group: Members
Posts: 21.851
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(daniM @ 6 Apr 2010, 17:27)
Eu?Uita-te la postarile tale"ironice",si vede clar in toate cele 11 mii de posturi cine e mai prost.Daca te-ai luat de toti pe aici pe simplul fapt ca ai impresia ca ai 3 coae,te crezi tu mai destept?Mitic prost si cu tupeu...
*
Vezi ca toata lumea iti spune ca esti beat.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tasmania
post 6 Apr 2010, 17:04
Post #99


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 11 March 10




Fratilor, lasati-o moarta in cotet!!! Vorbim de Duster sau merem acasa si ne culcam!?


--------------------
Dacia Solenza 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicku01
post 6 Apr 2010, 17:08
Post #100


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 18 March 10
From: Timisoara




QUOTE(tag21 @ 6 Apr 2010, 14:45)
AMR = 8 zile !  ... si o vom putea in sfarsit ATINGE pe viu ... !!!  icon_mrgreen.gif  biggrin.gif  biggrin.gif
*



O sa fie pelerinajul la shoowroumuri mai mare ca la Sf. Paraschiva de la Iasi blink.gif


--------------------
opel astra G OPC - Dacia Papuc 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 6 Apr 2010, 17:51
Post #101


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




QUOTE(daniM @ 6 Apr 2010, 17:27)
Eu?Uita-te la postarile tale"ironice",si vede clar in toate cele 11 mii de posturi cine e mai prost.Daca te-ai luat de toti pe aici pe simplul fapt ca ai impresia ca ai 3 coae,te crezi tu mai destept?Mitic prost si cu tupeu...
*



Ai dreptate si tu ... se vede foarte bine si clar.


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniM
post 6 Apr 2010, 18:03
Post #102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 580
Joined: 11 July 07
From: Gugulania




Hai las-o in plm.Sunteti cativa aici cu mii de posturi care va credeti regii forumului ,iar restul sa isi tina gura in fata voastra.Hai mars!Majoritatea nu v-ati urcat in masini straine decat in taxi,dar va contraziceti ca pilotii de incercare...


--------------------
. . . - Skoda Octavia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 6 Apr 2010, 18:21
Post #103


-


Group: Members
Posts: 21.851
Joined: 19 April 05
From: Romania




Poate din alta directie vezi mai bine. De cateva posturi bune te pisi impotriva curentului si faci pe tine. Este destul ce clar?

This post has been edited by IRONICK: 6 Apr 2010, 18:35


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crimsonrain
post 6 Apr 2010, 18:22
Post #104


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 2 December 09




acu hai sa nu ne suparam si sa ne scuipam pe aici...mai si deviem de la subiect...omu asta saracu vrea sa-si ia duster si noi ne luam de skoda lui pe care o si vinde...asa am facut si la revolutie....o vorba batraneasca spune:"e si asa e si asa"....nu trebuie sa ne certam pe ce masina a condus sau n-a conds unul sau altul....fiecare vine si imparte ce a auzit sau ce stie cu siguranta....daca il credem sau nu depinde de fiecare...

parerea mea dani este sa-ti iei duster si sa ne spui si noua cum merge...wink.gif...fii pionier...biggrin.gif...nu-ti recomand masina second hand ca mi-am luat si eu si uite...tabla de pe solenza...wink.gif....iar sa-ti iei o masina la un pret uuun pic mai mare decat dusterul cred ca nu se merita...chiar daca e chevrolet...sa fim seriosi astea facute pentru europa cred ca sunt de la alta firma...chevy face masini adevarate dar la alt nivel...acu vine si reversul...nasu-meu are aveo de vreo 4 ani si zice ca n-a bagat nici un ban in el; cica singura problema sunt serviceurile foarte proaste...Dumnezeu stie...

ca sa inchei...inca o data...IA-TI DUSTER!...wink.gif...si incearca sa nu mai vorbesti urat pe forum...altii s-ar putea simti jigniti...toti ptem sa injuram pentru ca avem o limba poetica....nu inseamna ca trebuie s-o si facem...smile.gif

6 Apr 2010, 18:24:
QUOTE(nicku01 @ 6 Apr 2010, 17:08)
O sa fie pelerinajul la shoowroumuri mai mare ca la Sf. Paraschiva de la Iasi blink.gif
*


pai paraschiva nu e la curtea de arges?biggrin.gif
abia te asteptam si noi...smile.gif
in ce oras stai?

This post has been edited by crimsonrain: 6 Apr 2010, 18:24


--------------------
dacia Sandero 2009/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asgard1955
post 6 Apr 2010, 18:45
Post #105


membru


Group: Members
Posts: 1.665
Joined: 8 July 09
From: BH




QUOTE(aphophis @ 5 Apr 2010, 20:22)
pt cei care e foarte simplu (oricum asgard a zis-o la misto) inseamna ca sunt niste fanatici ai marcii:

*



Nu am zis-o la misto ci e parerea mea personala. Inainte sa stiu ca va aparea duster ma gandeam in viitorul indepartat la ul ML second, dar ca sa iti cumperi o masina second trebuie sa ai bani sa o intretii.
Costul unei masini este mult mai mare decat cel de achizitie: consum, revizii, anvelope, piese de schimb, asigurare, rovinieta, impozit, etc si intr-un an se aduna destul de mult.
Concluzia la care am ajuns eu este ca decat o straina second si scumpa de intretinut, mai bine un duster nou.


--------------------
Dacia Duster Laureate 1.6 16V 4x4 Noir Nacre 2011
"Uite, copilul meu, exista doua puteri in lume: Dumnezeu si Diavolul. Depinde cu cine se inrudeste cineva. Eu sunt cu Dumnezeu, cu Hristos."Pr. Paisie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Michael
post 6 Apr 2010, 19:14
Post #106


Membru


Group: Members
Posts: 134
Joined: 25 August 04
From: Bucharest




In tot subforumul Duster, probabil sunt cel mult 10% posturi ce merita citite. Sau sunt oare eu prea optimist? Restul de 90% sunt, in cea mai mare parte, socializare (sau, altfel spus, "aflare in treaba", "bifare de posturi" si "reglare de conturi") si ceva discutii despre alte marci, dar fara legatura cu Duster. Cei care vor incerca ulterior sa gaseasca informatii utile despre Duster cred ca vor trebui sa caute in alta parte, pentru ca le va fi aproape imposibil aici, unde trebuie sa iti pierzi vremea sa citesti cel putin 10 posturi ca sa gasesti unul util...

This post has been edited by Michael: 6 Apr 2010, 19:16


--------------------
Volkswagen Jetta 2008/Comfortline
1.4 TSI 122 CP DSG7
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
minny
post 6 Apr 2010, 19:16
Post #107


Membru porcos


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 18 April 06




Cred ca e timpu sa se gate o data discutiile despre tabla cu atat mai mult cand e vorba de tabla de pe capota care la ora actuala la orice masina care se respecta e foarte moale din motive de Euroncap (protectie pietoni).
Eu inca ma chinui sa explic la multa lume ca loganu nu e masina proasta ca se indoaie ca dracu in fata la accidente nu neaparat foarte serioase. Ii intreb, mai tu ce vrei, sa fii tu intreg sau masina ? Dar ei batman, batman...


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniM
post 6 Apr 2010, 19:18
Post #108


Membru autentic


Group: Members
Posts: 580
Joined: 11 July 07
From: Gugulania




Eu stiu ce sa zic?tot caut info pe net sa vad in ce stare poate fi un Captiva la 30-40-50k km,nu gasesc nici un posesor.Am condus unul diesel acum vreo 2-3 ani inchiriat,dar nu mai stiu motorizarea;mi-a placut ca era totusi silentios,am fost pe un drum de tara cu el,m-a atras mult interiorul si bordul tot in leduri verzi,elegant.Diesel oricum nu mi-as lua.


--------------------
. . . - Skoda Octavia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
galba
post 6 Apr 2010, 19:24
Post #109


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 30 March 10




cam asa am judecat si eu - dusterul ar fi punctul tangenta intre curba dorintelor mele si dreapta posibilitatilor si conditiilor locale wink.gif



--------------------
Dacia Duster 2010 - ---------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniM
post 6 Apr 2010, 19:27
Post #110


Membru autentic


Group: Members
Posts: 580
Joined: 11 July 07
From: Gugulania




Abia astept sa vina Duster sa vad macar confortul interior.As accepta bordul de Logan in favoarea faptului ca e masina noua

6 Apr 2010, 20:29:
QUOTE(galba @ 6 Apr 2010, 20:24)
cam asa am judecat si eu - dusterul ar fi punctul tangenta intre curba dorintelor mele si dreapta posibilitatilor si conditiilor locale  wink.gif
*


Uitati,si Cornel Dinu vrea sa-si ia Duster!

This post has been edited by daniM: 6 Apr 2010, 19:29


--------------------
. . . - Skoda Octavia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
galba
post 6 Apr 2010, 19:41
Post #111


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 30 March 10




QUOTE(daniM @ 6 Apr 2010, 19:27)

Uitati,si Cornel Dinu vrea sa-si ia Duster!
*



ha-ha, misto trimiterea ...
felicitari biggrin.gif


--------------------
Dacia Duster 2010 - ---------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniM
post 6 Apr 2010, 19:45
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 580
Joined: 11 July 07
From: Gugulania




Uite ,cu asta rivalizeaza Duster-ul(la mine);poate sa fie o masina slaba la 2-3 ani si 40-50k km?

This post has been edited by daniM: 6 Apr 2010, 19:46

Attached thumbnail(s)
captiva1__Medium_.jpg ( Size: 59.33k ) Number of downloads: 770
captiva__Medium_.jpg ( Size: 46.3k ) Number of downloads: 839


--------------------
. . . - Skoda Octavia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 6 Apr 2010, 19:49
Post #113


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




raportat la alte suv-uri de pretul ei e slaba. A iesit ultima intr-un master test ams. Dar la tine nu cred ca se pune problema cat e de slaba. Ci daca vrei si iti permiti intretinerea ei si iti permiti sa joci la loteria sh. Si daca vrei sa cheltui mai mult pentru niste dotari sau vrei sa ai un buget predictibil mai echilibrat luand dusterul


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
galba
post 6 Apr 2010, 20:00
Post #114


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 30 March 10




QUOTE(daniM @ 6 Apr 2010, 19:45)
Uite ,cu asta rivalizeaza Duster-ul(la mine);poate sa fie o masina slaba la 2-3 ani si 40-50k km?
*


la 2-3 ani, cu 40-50 k la bord, eu vad asa: s-a tras de ea dar i-a mai lasat ceva aer pt inca 2-3 ani, dupa care ar cam trebui sa te tii ... stii tu ...
iar ca s-o revinzi blush.gif


--------------------
Dacia Duster 2010 - ---------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniM
post 6 Apr 2010, 20:02
Post #115


Membru autentic


Group: Members
Posts: 580
Joined: 11 July 07
From: Gugulania




Si Duster-ul cat e de tare daca asta e cel mai slab SUV?Nu sunt singurul care joaca la loteria SH;deocamdata si Duster e o loterie,nu?Si as prefera un Captiva de 2-3 ani decat un Touareg,Grand Cherokee,ML sau X5 de 6-10 ani si cu 3-400.000de mii la bord...

6 Apr 2010, 21:04:
Alt SUV care ar fi?Tucson-ul ala nu imi place de nici o culoare,parca e proiectat de aia care fac desenele manga...

This post has been edited by daniM: 6 Apr 2010, 20:04


--------------------
. . . - Skoda Octavia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 6 Apr 2010, 20:06
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




pai s-ar putea sa fie peste captiva in offroad, unde masa aia mare a captivei nu cred ca o ajuta foarte tare, din moment ce chestii in plus fata de duster in 4x4 nu cred ca are. Cat despre loterie, la sh daca pierzi platesti din banii tai, la masina noua plateste producatorul


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniM
post 6 Apr 2010, 20:12
Post #117


Membru autentic


Group: Members
Posts: 580
Joined: 11 July 07
From: Gugulania




Lasa-l incolo de offroad,cati din proprietari de SUV fac offroad?Mie imi trebuie pentru craterele din astfalt.


--------------------
. . . - Skoda Octavia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 6 Apr 2010, 20:14
Post #118


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




pai nu numai la asta se rezuma acest vs. Oricum hai sa nu mai poluam topicul, o sa fac un topic despre asta (daca nu e deja facut) unde eventual putem continua


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
galba
post 6 Apr 2010, 20:17
Post #119


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 30 March 10




[quote=daniM,6 Apr 2010, 20:02]
si Duster e o loterie,nu?Si as prefera un Captiva de 2-3 ani decat un Touareg,Grand Cherokee,ML sau X5 de 6-10 ani si cu 3-400.000de mii la bord...
corecta judecata
si inca, recunosc ca e mai rasata Captiva ca Dusterul! Dar pe coclaurile mele Captiva s-ar potrivi ca nuca de perete. Eu o vad ca un suv urban (sau inter-urban).


--------------------
Dacia Duster 2010 - ---------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 6 Apr 2010, 20:19
Post #120


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Am trecut in vichendul asta pe langa Pitesti, iar la intrare in Pitesti pe partea stanga, cum vii de la Bucuresti, imediat de iesi de pe autostrada noua pana in trecerea de pietoni, era o parcare plina cu jipane de la Dacia.
Baietii probabil fac stocuri.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
21 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 5th May 2024 - 04:45
Forum Renault