DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Nelamuriri - Lumini Si Directie, Sint probleme? Nu se stie... inca...

gibi_gi
post 16 Sep 2004, 20:46
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 17 June 04
From: Buc




Am un Ambition.

Daca dau drumul la volan, masina o ia usor in dreapta. Nu foarte rapid, dar o ia. Ezit sa ma duc in service acum (sunt din Buc) pentru ca ma gandesc ca o sa fiu primul Logan care le incape pe mana si... Sunt cam stresat de chestia asta.
Mai are cineva problema asta?

Treaba cu luminile nu stiu daca e o problema sau asa e si la alte masini. Daca aprind luminile (faza mica, de intalnire) am impresia ca farul dreapta bate undeva departe, iar farul stanga se opreste destul de aproape. Se observa bine pe strazi neluminate.
Exista acest defazaj la alte masini cumva sau tre sa merg si cu asta la service? :?


--------------------
Logan Ambition 1.6, Alb
Logan Ambition 1.6, Alb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FiveThreeFive
post 16 Sep 2004, 20:58
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 232
Joined: 26 June 03
From: Bucuresti




QUOTE
Daca dau drumul la volan, masina o ia usor in dreapta. Nu foarte rapid, dar o ia.

E posibil sa fie de la inclinatia drumului sau de la faptul ca placutele de frana inca nu s-au asezat si cele din dreapta freaca putin. Cel mai bine iesi cu masina in afara orasului, pe o sosea cat mai bine asfaltata si cu trafic redus. Aseaza placutele de frana astfel:
a) mergi cu 40 Km/h si franeaza lin pana aproape se opreste;
cool.gif mergi cu 60 Km/ h si franeaza mediu pana aproape se opreste;
c) mergi cu 100 Km/h si franeaza puternic pana aproape se opreste.
Apoi mai parcurgi inca aprox. 1..2 Km fara sa franezi, dupa care testeaza iar directia:
daca atunci cand mergi pe partea dreapta a drumului merge drept sau o ia usor dreapta, iar cand mergi pe partea stanga (vezi ce faci cu traficul din contrasens) merge drept sau o ia usor stanga, directia e OK. Oricum, e putin probabil ca directia sa fie prost reglata. Poate ar fi bine sa mai parcurgi inca vreo 500..1000Km, apoi sa tragi o concluzie.

QUOTE
Daca aprind luminile (faza mica, de intalnire) am impresia ca farul dreapta bate undeva departe, iar farul stanga se opreste destul de aproape.

E o setare "traditionala" a farurilor, specifica soselelor cu cate o banda pe sens. Prin anii '70..'80 mai toti soferii seriosi reglau farurile astfel. Cel din stanga mai jos, sa nu orbesti traficul din sens contrar. Cel din dreapta mai sus, sa vezi din timp biciclisti, carutasi, etc.
Daca defazarea nu este ridicola, e foarte bine sa mergi cu ele astfel setate.


--------------------
ex- Dacia 1310 Break , on the road: 1988-2003 , scrapped: 2010
VIN# UU1R13300J0056523. User formely known as "old1310".
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy-LGN
post 16 Sep 2004, 21:00
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 44
Joined: 28 August 04




La a mea nu am observat aspectul cu luminile. S-ar putea sa fie astfel reglate pe considerentul ca farul din stanga sa nu ii orbeasca pe cei care circula din sens opus. NU BAG MANA IN FOC dar iti PROMIT CA MAINE SEARA VOI VERIFICA CUM STA PROBLEMA LA A MEA.
Cu directia nu am nici o problema


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wickedgam
post 16 Sep 2004, 21:16
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 30 August 03
From: in the club




@gibi_gi-exista doua cauze cu directia-presiunea sa nu fie egala in roti sau rotile nu sunt echilibrate.chestia cu discul de frana nu am auzit-o in viata mea.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SilviuB
post 17 Sep 2004, 06:22
Post #5


Membru de BUKOWINA


Group: Members
Posts: 281
Joined: 19 August 04
From: Suceava-Bukowina




Eu nu am observat vreo problema la farurile mele si nici la directie care am testat-o sa vad daca merge drept masina. In schimb farurile nu le-am testat, dar cat am condus seara nu mi s-a parut sa bata unul mai jos si altul mai sus.


--------------------
VW POLO 2005 - 8XSYL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 17 Sep 2004, 07:13
Post #6


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




si la mine, mi s-au reglat farurile de 2 ori la solenza, si tot timpul ala din stanga era mai jos decat cel din dreapta. acuma am inteles si eu de ce smile.gif .. se pare ca asa e normal.

cu directia: este dacie, si tot o sa ai probleme cu directia, pana cand o sa te obisnuiesti. crede-ma ca eu m-am stresat prin service-uri f. f. mult cu asta, am facut zeci de geometrii si echilibrari de roti (nu glumesc cand zic zeci, si am cam 7000 km) si tot degeaba, tot trage, bine mai nou trage f. f. putin (aproape insesizabil, se observa numai la viteze > 120 km/h biggrin.gif).


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 17 Sep 2004, 09:36
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Treaba asta cu luminile o au toti producatorii auto. Intotdeauna fasciculul luminos este mai lung in dreapta decat in stanga. Dar mai conteaza si care este proportia dintre cele doua componente ale acestui fascicul.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddan
post 17 Sep 2004, 09:46
Post #8


Speedy Gonzales


Group: Members
Posts: 795
Joined: 27 February 03
From: Bucuresti




Verifica presiunea din pneuri. Este foarte posibil ca pe o parte sa fie mai dezumflate...


--------------------
Renault Megane II 1.5 dci 100 CP Lux Privilege... 2006/7 - Bsiceva...
Mirror mirror on the wall, show me where the forums fall...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
calin.c
post 17 Sep 2004, 09:59
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 310
Joined: 27 July 04
From: sighisoara




e prea repede sa-ti dai seama daca e reglata bine directia trebuie sa se "lase" putin arcurile dupa aceia iti poti da cu parerea si daca te deranjeaza farurile ca bat prea jos le poti regla singur cu un hexagon de 5 sau 6 nu mai tin minte


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 17 Sep 2004, 10:56
Post #10


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Da' ia du-te tu in service, daca zici ca nu te prinzi de unde este, ca am o impresie vaga de rezolvare rapida, ca mi-a soptiti mie o psarica ceva ca Dacia ar dori un prim lot cam fara probleme.
Faptul ca deja au aparut unele mici probleme pe aici (directie, faruri) nu le cade bine...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
turatii
post 17 Sep 2004, 11:12
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 5 September 04




Avem in proprietate Logan si nu sunt probleme cu farurile. Vezi sa nu le tii prea sus. Este normal ca pe dreapta sa bata mai lung si usor mai sus. Stanga nu trebuie sa-i deranjeze pe cei ce vin din fata. Cat despre directie, nu-s probleme, ba chiar s-a nimerit si volanul drept.


--------------------
Kia Ceed 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibi_gi
post 17 Sep 2004, 11:25
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 17 June 04
From: Buc




klaus:
QUOTE

Da' ia du-te tu in service, daca zici ca nu te prinzi de unde este, ca am o impresie vaga de rezolvare rapida, ca mi-a soptiti mie o psarica ceva ca Dacia ar dori un prim lot cam fara probleme.  
Faptul ca deja au aparut unele mici probleme pe aici (directie, faruri) nu le cade bine...


Pai eu m-as duce, dar am mai citit aici pe forum ca baietii de la service au zis ca eu nu stiu la Logan, ca e nou, etc.

Sunt convins ca vor s-o rezolve, dar mi-e teama de "aa, Logan, asta e ca la Solenza, ia sa desfacem aici...oops surubul asta nu e la fel, oare cum o fi... bai nu acolo, dincoace, etc."

Poate totusi ar trebui sa ma duc si sa nu imi mai fac atatea probleme. Stie cineva daca la IPSO lucreaza baietii civilizat la roti?


--------------------
Logan Ambition 1.6, Alb
Logan Ambition 1.6, Alb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu77
post 17 Sep 2004, 11:28
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 116
Joined: 11 August 03
From: Bucuresti




Umila mea parere de amator in reglaje ale masinii referitor la faruri:
1. cauza lentilei farurilor(care sunt la fel dar nu simetrice) ai impresia ca dreapta bate mai lung.
2. Farurile trebuie sa priveasca in fata cu o inclinare de 1% in jos(asa e la DSN si cred ca mai la toate masinile - deschide capota de la motor si undeva trebuie sa fi un actibild cu inclinarea farurilor). Evident reglajul asta se face intr-un service.

Pt reglajul asta nu are ce suruburi sa desfaca asa ca du-te fara grija!
Cat despre unghiuri eu m-as duce la autofan(au site web).


--------------------
Dacia SupeRNova Rapsodie - B-29-EZI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibi_gi
post 17 Sep 2004, 11:29
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 17 June 04
From: Buc




Andy-LGN:
QUOTE

La a mea nu am observat aspectul cu luminile. S-ar putea sa fie astfel reglate pe considerentul ca farul din stanga sa nu ii orbeasca pe cei care circula din sens opus. NU BAG MANA IN FOC dar iti PROMIT CA MAINE SEARA VOI VERIFICA CUM STA PROBLEMA LA A MEA.  

Daca mergi pe sosea luminata nu prea bagi de seama. Se vede clar cand esti undeva fara lumina prea multa (o strada mai laturalnica, ceva), ca sa distingi exact unde cade fascicolul tau.


--------------------
Logan Ambition 1.6, Alb
Logan Ambition 1.6, Alb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 17 Sep 2004, 11:31
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Aprinde si proiectoarele si vezi ce mai constati! smile.gif


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
db
post 17 Sep 2004, 11:58
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 24 June 03




Masina este noua si mi se pare normal sa mai traga putin. Amintesc ca numai cand se pun cauciucuri noi se recomanda sa se "aseze" vreo 500km si apoi sa le refaci echilibrarea.
Ca farurile bat inegal asa trebuie sa fie. Farul din stanga tot timpul va "bate" mai jos, sa nu deranjeze.
Parerea mea este sa faci vreo 1000km si apoi sa te duci in service cu ea. Altfel te duci acum, si te mai duci si dupa 1000 ca deja se schimba setarile.
Un pic de rabdare si tutun nu strica, in fond e un produs nou cu multe elemente in miscare ce trebuie sa se "aseze". :inger:


--------------------
Renault Megane 2000 Coupe
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 17 Sep 2004, 12:56
Post #17


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Eu nu cred ca e normal sa traga intr-o parte sau in alta. Eu am luat SLZ si nu tragea deloc. Nici acum un an si nici acum nu trage dreapta sau stanga. Farurile bateau bine pana m-am jucat la rotita de reglaj, sa vad si eu daca functioneaza sau nu. Acum mi se pare ca bate unul hais si altul cea. O sa le reglez din nou ca ma deranjeaza situatia. Rotita aia e de decor, mai mult strica decat ajuta, file-ar sistemul sa le fie. Pana si Matizul are reglare electrica. Numai la Dacia s-a mai pomenit reglare cu cabluri ca pe vremea lui Pazvante.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Nice_Guy
post 17 Sep 2004, 17:52
Post #18


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 11 September 04
From: Bucuresti




In legatura cu luminile.
Cand am testat un Logan si am verificat Geamul protector al farului care defapt e plastic, am intrebat pe cel care amers cu mine in masina daca pot sa schimb becurile care sunt pe masina cu cele albastre(cu xenon).
Mi sa spus ca nu se poate deoarece becurile de pe masina sunt tratate HV(Ultra Violet) si schimbarea acestora cu altele care nu au acest tratament ar duce la ingalbenirea palasticului protectordin fatafarului sau al oglinzi.
Cunoaste cineva ceva despre acest aspect?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy-LGN
post 17 Sep 2004, 22:42
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 44
Joined: 28 August 04




QUOTE
In legatura cu luminile.
Cand am testat un Logan si am verificat Geamul protector al farului care defapt e plastic, am intrebat pe cel care amers cu mine in masina daca pot sa schimb becurile care sunt pe masina cu cele albastre(cu xenon).
Mi sa spus ca nu se poate deoarece becurile de pe masina sunt tratate HV(Ultra Violet) si schimbarea acestora cu altele care nu au acest tratament ar duce la ingalbenirea palasticului protectordin fatafarului sau al oglinzi.
Cunoaste cineva ceva despre acest aspect?





hhaahhaahhaha


Asa ceva nu am mai auzit.


DIN CEEA CE TI-A SPUS INDIVIDUL REZULTA CA PLASTICUL RESPECTIV SE VA BRONZA LA LUMINA BECULUI!!! laugh.gif :!:


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
michou
post 18 Sep 2004, 22:09
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 437
Joined: 25 August 04
From: Bucuresti




In legatura cu luminile nice_guy are dreptate...este facuta precizare si in manualul de utilizare la logan!!!!


--------------------
Dacia Logan Laureate 2004
daca ai condus Dacie stii sa conduci orice!!!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 18 Sep 2004, 23:38
Post #21


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




QUOTE
In legatura cu luminile nice_guy are dreptate...este facuta precizare si in manualul de utilizare la logan!!!!

Dar nu face nimeni o munca patriotica sa-l faca PDF? Asa s-ar scuti o multime de posturi...Apropo, cate pagini are?


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GolfIII
post 19 Sep 2004, 09:38
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 506
Joined: 5 April 04




QUOTE
In legatura cu luminile.
Cand am testat un Logan si am verificat Geamul protector al farului care defapt e plastic, am intrebat pe cel care amers cu mine in masina daca pot sa schimb becurile care sunt pe masina cu cele albastre(cu xenon).
Mi sa spus ca nu se poate deoarece becurile de pe masina sunt tratate HV(Ultra Violet) si schimbarea acestora cu altele care nu au acest tratament ar duce la ingalbenirea palasticului protectordin fatafarului sau al oglinzi.
Cunoaste cineva ceva despre acest aspect?

Care este motivul pentru care vrei sa-ti pui lumina albastra (xenon :mrgreen: )? E mai cool? Vei avea mai mult succes la fete? LASATI SISTEMUL DE ILUMINARE CUM A FOST PROIECTAT. Poti omori pe cineva cu porcariile de becuri pe care le gasesti in comert (xenon). Bine fac nemtii ca interzic circulatia cu astfel de becuri.
P.S. Daca ai fi vrut sa-ti pui cu adevarat xenon te-as fi incurajat


--------------------
Volkswagen Golf III 1995
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
michou
post 19 Sep 2004, 22:34
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 437
Joined: 25 August 04
From: Bucuresti




O alta problema pe care am descoperit-o azi cand am iesit pana la munte si inapoi pentru rodaj a fost legata de anvelopele Montana :vmad: :vmad: :vmad: nu stiam de ce ma claxonau si imi dadeau flashuri ceilalati partenerii de trafic.... ei se chinuiau sa ma atentioneze ca anvelopa din stanga spate efectiv tremura de parca mai avea putin si cadea de pe masina....culmea e ca prezoanele erau perfect stranse(deci nu se punea problema jocului din cauza slabirii prezoanelor) :vmad: :vmad: :vmad: ... in consecinta m-am oprit la prima vulcanizare aparuta in cale...aici au verificat presiunea tuturor rotilor evident erau valori diferite pe fiecare dintre ele....au scos roata cu pricina(initial pe partea exterioara e jentii avea un plumb de 15 grame si pe interior avea un plumb de 75 grame!~!!!!!!!) si au refacut reechilibrarea...desi masina de echilibrat arata ca roata e echilibrata ea are un joc stanga dreapta imens........concluzia lor a fost ca profilul anvelopei este deformat din fabrica si trebuie inlocuita.... acum ma voi prezenta la service pentru inlocuirea anvelopei ..parca vad ca ma tin vreo luna cu ea neschimbata pe motiv ca nu au anvelope pe stoc :roll: :roll: :roll:

Deci Montana au fost sunt si vor ramane anvelope de Rahat(scuzati cuvantul)!!!


--------------------
Dacia Logan Laureate 2004
daca ai condus Dacie stii sa conduci orice!!!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 19 Sep 2004, 22:46
Post #24


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Deja-vu....
Hai ca-mi place! Au lansat masina de 5 zile si deja....
Hai sa ne uitam la primele topicuri despre SLZ....
Astept cu interes: bricheta, geamurile, troncanelile, scartaiturile, litrometrul si mai ales...APA!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hentiu
post 20 Sep 2004, 07:17
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 2 July 04
From: Timisoara




Dragilor,
Referitor la anvelope si la plumbi de 75 grame am mai postat pe-aici parerea proprie. Daca veti da cautare, veti vedea care este parerea mea despre Montana...


--------------------
Dacia Logan Ambition - TM-96-HEN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 20 Sep 2004, 07:54
Post #26


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




QUOTE
desi masina de echilibrat arata ca roata e echilibrata ea are un joc stanga dreapta imens........concluzia lor a fost ca profilul anvelopei este deformat din fabrica si trebuie inlocuita.... acum ma voi prezenta la service pentru inlocuirea anvelopei ..parca vad ca ma tin vreo luna cu ea neschimbata pe motiv ca nu au anvelope pe stoc :roll:  :roll:  :roll:  

Deci Montana au fost sunt si vor ramane anvelope de Rahat(scuzati cuvantul)!!!


ATENTIE !.... te duci la service Dacia si ii pui sa faca echilibrarea si sa scrie ca au gasit deformare mare sau necesita cantitate mare de plumbi.... apoi trebuie sa te duci la reprezentanta TOFAN, cel care livreaza Montana.... acolo se va face un nou test si, teoretic, iti vor inlocui anvelopele... fara o constatare prealabila de la service Dacia, este posibil sa incerce sa te abureasca.... oricum vor incerca dar ii vei ameninta cu ANPC-ul... cauciucul nu trebuie sa prezinte urme de mers pe janta sau alte urme de taieturi etc. ...

Eu am avut o problema similara acum 3 ani cand am luat DSN si am reusit sa schimb 2 din cele 3 anvelope care aveau probleme de acest fel (plumbi peste 75 grame si ovalizare un planul vertical al anvelopei)... a treia este asi acum pe post de roata de rezerva...

succes!


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
geo.meg
post 24 Sep 2004, 22:11
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 328
Joined: 17 February 04
From: Bucuresti




Era sa uit , acum este ON TOPIC.
Lumini : farul din dreapta este reglat sa bata mai mult spre dreapta drumului si mai mult in lungime pentru a vedea mai bine marginea soselei .
Cel din stanga bate mai jos si mai spre centrul soselei pentru a nu ne orbi cum ma i injuram noapte cand prinzi pe unul cu farurile reglate prost . :vmad:

Directia . Cu directia este alta poveste , eu nu am reusit sa-i dau de cap , de ce trage dreapta mai tot timpul , trebuie facut unghi directie , cauciucuri echilibrate sau schimbate , si dupa aia mai vedeti . Mare atentie la gropi , mai ales ca aveti anvelope de 185/65 R15(mult mai late si mai grele ) fata de 165/70 R13 (mai usoare si mai inguste ).
Credeam ca cu aparitia Logan va disparea problema TRAGE DREAPTA si cu raspuns de la SERVICE : Asa face toate !!!!, dar se pare ca .......

:roll:


--------------------
Renault Megane Sedan 2.1 -Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pleosc
post 26 Sep 2004, 12:48
Post #28


Membru


Group: Members
Posts: 128
Joined: 1 March 04
From: Constanta




Hmm,nu e decat un singur caz,care e posibil sa fie si putin exagerat,nu inseamna ca intreaga gama are probleme cu directia sau farurile.


--------------------
Dacia Logan Ambition - CT-54-XXX
Orice solutie genereaza noi probleme.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cib
post 30 Sep 2004, 11:07
Post #29


fost posesor de Solenza


Group: Members
Posts: 493
Joined: 27 July 04
From: Iasi




mai oameni buni farurile nu au nici o problema, ci e normal sa bata asa, asa cum e la orice masina alta decat dacia din 1900 toamna. Deci nu e problema ca bat unul mai in scurt si unul mai in lung ci ar fi o prob daca ar bate in alt mod


--------------------
Nissan Almera Tekna Oltcit 12TRS 2005 - B-43-ZGO, SV-02-SST
Solenza... O masina buna! Pacat ca e facuta de romani.
nu ma cert cu nimeni, doar contrazic oamenii care spun tampenii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibi_gi
post 1 Oct 2004, 20:05
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 17 June 04
From: Buc




Da, si la altii cu Logan e la fel. Farul din stanga bate mai jos la faza scurta.

Cu directia merg maine la service.


--------------------
Logan Ambition 1.6, Alb
Logan Ambition 1.6, Alb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th May 2024 - 22:52
Forum Renault