DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages « < 5 6 7 8 9 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ati cumpara un Duster 4x2?, Din curiozitate, nu pentru statistica

Daca ati vrea sa luati un Duster acesta ar fi:
 
Numai 4x2 [ 78 ] ** [15.60%]
Numai 4x4 [ 422 ] ** [84.40%]
Total Votes: 500
Guests cannot vote 
Squirrel
post 17 Mar 2010, 08:50
Post #181


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!




Dacă este chiar adevărul gol-goluț. Eu unul nu comit asemenea acte de bravură bugetară!


--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
voinicel
post 17 Mar 2010, 08:53
Post #182


Noua mea pisica


Group: Members
Posts: 149
Joined: 9 June 06




QUOTE(smailmiami @ 17 Mar 2010, 09:20)
Chiar nu pricep cum poate cineva cumpara o masina pe care n-a vazut-o decat in poze ... si alea comerciale.
*


Pai daca omul are nevoie si vrea un 4x4, ce optiuni crezi tu ca are la banii astia pentru o masina noua. Si apoi mai pui la socoteala si costurile de intretinere, care sunt relativ mici pentru cine se descurca. Singurul motiv pentru care eu vreau sa astept cu achizitia cam inca un an este ca vreu sa se rezolve eventualele buguri aparute.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tag21
post 17 Mar 2010, 10:49
Post #183


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 4 February 10




QUOTE(voinicel @ 17 Mar 2010, 08:53)
...........................  Singurul motiv pentru care eu vreau sa astept cu achizitia cam inca un an este ca vreu sa se rezolve eventualele buguri aparute.
*



-----------
Mda ... trebuie sa recunosc ca este un punct de vedere deloc de neglijat. Oricum nici eu nu as plati bani in avans pt CEVA ce nu am vazut decit in poze ... sorry ... fiecare insa face cum crede wink.gif


--------------------
Toyota Corolla D4D Excellence
Dacia Duster (again) Duster 1.6 16v 4x4 ... made in "Sparta" :))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
god
post 18 Mar 2010, 13:32
Post #184


wizard


Group: Members
Posts: 328
Joined: 15 November 04
From: Bucuresti




Daca voi avea banii necesari pentru Duster o sa fie 4X4 neaparat pentru simplul fapt ca imi place sa merg la munte pe drumuri neprietenoase si daca e sa imi iau masina care e cat de cat de teren nici nu ma gandesc la 4X2 ca nu ii vad rostul.


--------------------
Dacia Duster 1.5 dci 4X4 Iunie 2010 / Prestige
It's time to burn™
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Squirrel
post 18 Mar 2010, 15:23
Post #185


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!




Bogdan Stelea: As cumpara un Duster, dar ca o a a doua masina
QUOTE
Bogdan Stelea, fostul portar al Nationalei, a declarat la lansarea Dacia Duster pe piata romaneasca ca ar cumpara un Duster, dar ca o a doua masina. In prezent, Bogdan Stelea detine un SUV full size care, in opinia portarului, este altceva decat Duster, care este un SUV de oras.


Ce au comandat romanii? Versiunea de top, culoare caju si tractiune integrala.
QUOTE
    80% dintre clientii din Romania ai Dacia care au comandat pana acum un SUV Duster au optat pentru versiunea de top, Laureat, al carei pret se ridica la 15.000 de euro, a declarat joi Fabrice Cambolive, directorul comercial al Dacia, cu ocazia lansarii pe piata romaneasca a SUV-ului realizat de producatorul roman.
    De asemenea, mai mult de 50% dintre clienti au preferat versiunea cu tractiune integrala. Aproximativ 20% dintre acestia au optat pentru tapiterie din piele si 40% pentru culoarea maro caju, culoarea masinii oficiale.
    Oficialul Dacia a declarat ca se asteapta sa atraga clientii care prefera Logan MCV.


This post has been edited by Squirrel: 18 Mar 2010, 15:25


--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Michael
post 18 Mar 2010, 15:46
Post #186


Membru


Group: Members
Posts: 134
Joined: 25 August 04
From: Bucharest




QUOTE(Squirrel @ 18 Mar 2010, 15:23)
Bogdan Stelea, fostul portar al Nationalei, a declarat la lansarea Dacia Duster pe piata romaneasca ca ar cumpara un Duster, dar ca o a doua masina. In prezent, Bogdan Stelea detine un SUV full size care, in opinia portarului, este altceva decat Duster, care este un SUV de oras.
*
Si va merge Stelica cu SUVu' full size pe drumuri de munte, iar pe "oraseanul" Duster il va folosi cand va iesi cu bombele sexy in cluburile de noapte radmasa.gif Sau am inteles eu pe dos si Duster e vreun off-roader? nedumerire.gif

This post has been edited by Michael: 18 Mar 2010, 15:47


--------------------
Volkswagen Jetta 2008/Comfortline
1.4 TSI 122 CP DSG7
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 18 Mar 2010, 15:47
Post #187


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




romanu ar fi in stare sa cumpere un range cu 1.5 dci si cu tractiune fata doar sa arate bine tongue.gif


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
voinicel
post 19 Mar 2010, 14:29
Post #188


Noua mea pisica


Group: Members
Posts: 149
Joined: 9 June 06




Pai normal la 1.5 dci platesti 60Ron pe an impozit iar la 3.0 diesel platesti 2200Ron pe an impozit. De ce crezi ca Dacia a scos Dusterul cu motorizari mici

pana la 1.600 cm 3 inclusiv: 8 lei/200 cm 3
intre 1601 si 2000 cm 3: 18 lei/200cm 3
intre 2001 si 2600 cm 3 : 36 lei/200 cm 3
intre 2.601 si 3.000 cm 3: 72 lei/200 cm 3
peste 3000 cm 3: 145 lei/200 cm 3


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lar
post 19 Mar 2010, 18:29
Post #189


Agent Smith


Group: Members
Posts: 456
Joined: 27 September 04
From: Bucuresti




Nu as cumpara Duster si niciun alt SUV 4x2. Daca tot as lua SUV as lua macar 4x4, daca nu-mi permit mai bine nu iau deloc.


--------------------
Seat Leon 1P 2009 Sport Pack - B xx xxx
Curiozitatea omoara pisica !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 19 Mar 2010, 18:33
Post #190


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Poll-ul nu e facut bine. Personal as prefera 4x4, dar daca bugetul nu-mi permite, ma multumesc si cu un 4x2. Si atunci de ce SUV 4x2 si nu berlina? Pai pentru garda la sol, pentru un plus de siguranta si pentru ca imi place cum arata.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
valioglu
post 20 Mar 2010, 13:59
Post #191


Membru autentic


Group: Members
Posts: 498
Joined: 2 July 04




4x4 merita doar daca il folosesti, altfel consuma mai mult, e mai putin dinamic in majoritatea timpului, e mai scump la achizitie, e mai poluant. Voi lua Duster doar daca voi folosi aceasta facilitate, altfel voi opta doar pentru logan berlina, sau break, sandero, sau alta masina de acest gen.


--------------------
DACIA SOLENZA CONFORT 1.4 - B-01-DOG
viata e scurta dar nedreapta
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 20 Mar 2010, 15:49
Post #192


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




s-ar putea totusi ca 4x4-le sa fie mai dinamic, din cauza suspensiei independente smile.gif


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stavreschi
post 22 Mar 2010, 11:59
Post #193


Membru


Group: Members
Posts: 109
Joined: 13 February 05
From: GALATI




Eu consider că dacă vorbim de SUV atunci este musai să vorbim de 4x4.. smile.gif
Discuțiile despre consum, gardă, restul sunt inutile. Este SUV și atât, deci logic e să fie 4x4 pentru restul avem berline, MCVuri, etc. etc.
Că sunt și "șjmecheri" care consideră că dacă e "jeep" e suficient. și nu îi interesează chestia cu 4x4 și mai ales anvelope de iarnă (sau off-road) iar este irelevant pentru discuție...


--------------------
dacia Logan 1,6 l GTI - Gl xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 22 Mar 2010, 13:00
Post #194


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Sunt "șjmecheri" care au nevoie de o masina mai inalta , cu unchiuri de atac si degajare mai mari decat la o berlina sau MCV pentru a face fata unor drumuri mai proaste dar care nu necesita tractiune integrala . De ce sa-mi iau tractiune integrala daca nu-mi este necesara , cost de schizitie mai mare , cost de intretinere mai mare , pentru asta ?, ca sa ma dau mare ca am integrala si nu o folosesc niciodata , nu stiu cine este "șjmecher" in cazul asta .


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Michael
post 22 Mar 2010, 13:14
Post #195


Membru


Group: Members
Posts: 134
Joined: 25 August 04
From: Bucharest




Potrivit datelor dupa primele comenzi, cele mai populare par a fi benzinarul si dieselul de 110 cai, in echiparea de top (Laureate). Deci romanul nu a facut economie la caii putere si nici la varianta de echipare. Mai mult, 20% dintre ei au ales si pachetul piele. Totusi, cat priveste tractiunea integrala, optiunea clientilor este pana acum 50-50, ceea ce inseamna ca jumatate dintre ei nu au fost dispusi sau nu au avut de unde sa dea bani si pe tractiunea integrala. Cati dintre cei care au optat pentru varianta 4x2 au facut-o pentru ca intradevar nu aveau nevoie de ea sau doar ca au fost "smecheri" nu avem de unde sa stim.
Daca ar fi sa aleg Duster (util pentru unii prin garda la sol si unghiurile de trecere mai bune) in varianta 4x4, as face-o in primul rand pentru scuturile de protectie metalice (daca intradevar difera fata de cele ale variantei 4x2), pentru suspensia independenta si pentru faptul ca ESP-ul poate fi configurat doar in varianta 4x4 si abia apoi - si doar daca buzunarul o mai permite - pentru tractiunea pe cele 4 roti (din pacate, aceste "optiuni" nu pot fi disociate). Iarna, cu niste anvelope performante, dar si cu lanturile si lopata in portbagaj, poti sta destul de linistit, chiar daca ai o masina cu tractiune fata.
Cum Duster nu exceleaza la capitolul putere si nu se pune problera ruperii brutale a aderentei (ca in cazul hot hatch-urilor 4x4), un Duster 4x4 il vad util pentru cei care circula in zone cu ploi si zapezi frecvente sau care parcurg frecvent drumuri forestiere in pante sau insuficient pietruite. Oricum, am rezerve ca Duster - atat prin prisma dimensiunilor reduse cat si a brandului low-cost Dacia - va avea multi clienti din zona celor care doresc sa se afiseze intr-un "jeep".

This post has been edited by Michael: 22 Mar 2010, 13:20


--------------------
Volkswagen Jetta 2008/Comfortline
1.4 TSI 122 CP DSG7
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tag21
post 22 Mar 2010, 13:28
Post #196


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 4 February 10




QUOTE(Michael @ 22 Mar 2010, 13:14)
...............................
*



up.gif aplauze.gif


--------------------
Toyota Corolla D4D Excellence
Dacia Duster (again) Duster 1.6 16v 4x4 ... made in "Sparta" :))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TAW
post 22 Mar 2010, 13:33
Post #197


membru asociatiarenault


Group: Members
Posts: 796
Joined: 1 August 07
From: Bacau




@Michael: Ma raliez si eu opiniei lui tag21 si confirm aprecierea pentru o argumentatie corecta si la obiect, in legatura cu o posibila optiune de a cumpara Duster... up.gif smile.gif aplauze.gif

This post has been edited by TAW: 22 Mar 2010, 13:33


--------------------
Renault Scenic 1.6 16v Dynamique D11 2008
Renault Clio III 1.4 16v CFD 2006
Arguing on the Internet is like competing in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 22 Mar 2010, 13:58
Post #198


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Duster are ca optional ESP plus ASR-250 euro (plus inca 100 euro volan din piele care "ti-l baga pe gat") si in varianta 4x2 dar numai la versiunea Laureate echipata cu motorul 1.5 dci 110 CP.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Squirrel
post 22 Mar 2010, 15:05
Post #199


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!




Întrebarea mea persistă: De ce numai pe 1,5 dci 110CP?
Pe restul motorizărilor de ce nu l-au lăsat ca opțional chiar și contra unei sume mai mari?

This post has been edited by Squirrel: 22 Mar 2010, 15:05


--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 22 Mar 2010, 15:13
Post #200


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Nu am idee dar cred ca este datorita constructiei motorului,cel putin asa spuneau anumiti forumisti caci cred ca cei de la Dacia sunt constienti ca multi ar opta pentru ESP+ASR deci implicit mai multi bani in buzunarul Dacia. Chiar sunt curios sa stiu si eu motivul exact si cand o sa avem ESP+ASR optional pe toate versiunile si de ce nu si pe Logan.

This post has been edited by CGDBZ: 22 Mar 2010, 15:14


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fansuv
post 22 Mar 2010, 18:38
Post #201


Membru autentic


Group: Members
Posts: 545
Joined: 28 March 09




Din totalul precomenzilor, clientii au optat in proportii egale pentru o motorizare diesel sau benzina. "Avand in vedere numarul de comenzi din prezent, cel mai probabil aceasta pondere se va pastra pana la finele anului. Este interesant ca la diesel, majoritatea au optat pentru versiunea de top, de 110 CP", a spus directorul comercial al marcii.

Pe langa atragerea de noi clienti pentru Dacia, Duster are ca obiectiv si vanzarile de flote, in special pentru companii care pana acum achizitionau SUV-uri ale unor marci din import.

"Duster va atrage nu numai clienti noi pentru Dacia, ci si multe companii. Spre exemplu, in zilele urmatoare vom semna primele contracte de flote. Primul va fi cu o firma de securitate", a subliniat Cambolive. Potrivit sefului directiei comerciale, publicul-tinta principal pentru noul SUV il reprezinta clientii care pana acum cumparau masini second-hand intre 8 si 15.000 de euro.

Nu se poate inca estima cati clienti noi pentru Dacia va aduce Duster, deoarece cine si-a comandat acum sunt considerati fani ai marcii. "Nu ne putem propune un target de acest gen, deoarece peste 60% din clienti cumpara un automobil pentru prima data sau o masina noua pentru prima data. Romania este o piata de cucerire", a spus Cambolive. Care sunt sansele ca Duster sa fie al treilea in functie de vanzari dupa Sandero si Logan. "Nu putem spune ca Duster va fi neaparat al treilea ca volum. Totul depinde de comenzi. Cu Duster vom cuceri noi clienti. Spre exemplu cel care in prezent conduce o berlina, dar vrea un 4x4 se va orienta catre un Duster. Si un alt client care pana acum isi permitea un 4x4, dar numai la mana a doua, acum isi va permite unul nou", a spus Jérome Olive, seful Automobile Dacia.


http://www.zf.ro/eveniment/mai-este-duster...-piele-5757048/

This post has been edited by fansuv: 22 Mar 2010, 18:39


--------------------
logan 1.6 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
valioglu
post 25 Mar 2010, 19:08
Post #202


Membru autentic


Group: Members
Posts: 498
Joined: 2 July 04




Parca vad ca o sa ofere mai incolo ESP doar pentru ca sa se auda: Dacia are ESP pe toate versiunile acum. - lumea mai aude inca o data de marca\model.... biggrin.gif


--------------------
DACIA SOLENZA CONFORT 1.4 - B-01-DOG
viata e scurta dar nedreapta
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kork
post 25 Mar 2010, 20:27
Post #203


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 20 August 06




Sper sa puna optional macar, si pe motorul de 1.6, din 2011.


--------------------
Dacia Supernova 2002 - Confort - b12ujv
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicku01
post 26 Mar 2010, 08:28
Post #204


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 18 March 10
From: Timisoara




QUOTE(kork @ 25 Mar 2010, 20:27)
Sper sa puna optional macar, si pe motorul de 1.6, din 2011.
*



ii o chiestie de marketing.... esp-ul nu are legatura cu motorul; vor sa vanda cat mai multe modele de top (sunt mai scumpe si castiga mai mult la ele), dupa ce va trece acest entuziasm de inceput vor pune esp-ul si pe benzinar iar pe 1.5 dci laureate poate vor veni cu climatronicul.


--------------------
opel astra G OPC - Dacia Papuc 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Squirrel
post 26 Mar 2010, 10:55
Post #205


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!




Și dacă ăia care s-au păcălit nu vor mai lua ulterior tot Dacia pe baza „insatisfacției clientului”? Este o chestie care pe termen lung nu este sănătoasă.
Da, mă simt direct vizat ca potențial client de Dacia Duster Laureate 1,6 16v 105CP 4Ś4 și ESP indisponibil.


--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicku01
post 26 Mar 2010, 11:06
Post #206


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 18 March 10
From: Timisoara




si eu sunt interesat de duster benzinar 4x4.... nu cred ca ii mai intereseaza asa mult odata ce ai dat banu' ..... vor incerca sa atraga alti clienti prin ''noi inovatii pe duster''. altcumva nu se explica de ce nu exista esp si pe 1.6 16v. ne da cu taraita pentru a fi o perioada mai lunga de timp in centrul atentiei nu numai la lansare....

This post has been edited by nicku01: 26 Mar 2010, 11:07


--------------------
opel astra G OPC - Dacia Papuc 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
undemerg
post 26 Mar 2010, 11:12
Post #207


Fan Logan


Group: Members
Posts: 448
Joined: 15 February 05
From: Bucuresti




Parca la motorul de 1.6 mai trebuiau ceva modificari in plus (comanda electronica a acceleratiei si inca ceva).
Solutia ar fi fost ori sa coste diferit ESP-ul in functie de motorizare (va strambati daca era asa, nu?) sau sa-l faca mai scump la ambele variante (astfel castigau si ceva in plus la dci) dar atunci v-ati fi strambat din nou, ca e dacie, ce dracului costa atat de mult esp-ul ala ca oricum e amortizat...


--------------------
Renault Symbol I 2009 1.5DCI 84
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicku01
post 26 Mar 2010, 11:17
Post #208


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 18 March 10
From: Timisoara




QUOTE(undemerg @ 26 Mar 2010, 11:12)
Parca la motorul de 1.6 mai trebuiau ceva modificari in plus (comanda electronica a acceleratiei si inca ceva).
Solutia ar fi fost ori sa coste diferit ESP-ul in functie de motorizare (va strambati daca era asa, nu?) sau sa-l faca mai scump la ambele variante (astfel castigau si ceva in plus la dci) dar atunci v-ati fi strambat din nou, ca e dacie, ce dracului costa atat de mult esp-ul ala ca oricum e amortizat...
*



Daca vroiau sa lanseze benzinarul cu esp o faceau..... modificarile de care spui tu le faci o singura data la proiectarea masinii.... nu cred ca costa mai mult sau cu mult mai mult pe langa zecile/sutele de milioane euro cat a costat proiectul duster.


--------------------
opel astra G OPC - Dacia Papuc 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Squirrel
post 26 Mar 2010, 11:18
Post #209


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!




Eu unul aș fi dat 400-500€ în loc de 250€ pe ESP dacă era disponibil pe 1,6 16v.
De n-ar fi fost camionetă și destul de scump, m-aș fi băgat la un Ford Ranger…


--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tag21
post 26 Mar 2010, 11:22
Post #210


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 4 February 10




QUOTE(nicku01 @ 26 Mar 2010, 11:06)
si eu sunt interesat de duster benzinar 4x4.... nu cred ca ii mai intereseaza asa mult odata ce ai dat banu' ..... vor incerca sa atraga alti clienti prin ''noi inovatii pe duster''. altcumva nu se explica de ce nu exista esp si pe 1.6 16v. ne da cu taraita pentru a fi o perioada mai lunga de timp in centrul atentiei nu numai la lansare....
*



----
De acord cu ce spui tu ... cam asta e politica Dacia/Renault parca ... chestii in timp, incet cu tzaraita ... vezi si cele numai 7 culori disponibile pt Duster ... ce mare paguba era daca apareau de la inceput cu toata gama de culori de la Logan de pilda ?

Si eu tot de benzinar 4x4 sunt interesat, dar m-as limita la Duster, Duster sa nu ma pun prea rau cu amicul portofel biggrin.gif


--------------------
Toyota Corolla D4D Excellence
Dacia Duster (again) Duster 1.6 16v 4x4 ... made in "Sparta" :))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
11 Pages « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 7th June 2024 - 05:20
Forum Renault