DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dacia Nova/Supernova opinii pertinente

discipolii
post 19 Sep 2004, 12:03
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 19 September 04




Salut salut! O intrebare ptr. cei mai intzeleptzi posesori Dacie Nova/Supernova:

Vreau sa imi cumpar o Dacie Nova/Supernova Sh (ar fi prima) din 1997-1999 si dupa cum se vede nu am prea multi bani, doar pana la 2000-2500 de para. Ce vreau sa va rog, daca puteti a imi spuneti, cate ceva din experieta voastra, ce fiabilitate are masina asta,costuri,cat consuma in medie, cam cat de proasta e tablaria (ca am auzit multe de rau despre Dacia la capitolul asta), dificultate de gasire a pieselor de schimb,cam care sunt cele care se strica mai repede,ce trebuie schimbat in primul rand la o masina achizitionata recent, etc.
La banii as avea si alte variate Sh din anii '80. Voi ce stiti ? Merita de ex un BMW sau VW din '83-'85 ? Starea "vizuala" a masinilor e aproximativ la fel,toate au acte in regula, un pic la tabla ar mai avea de lucru (normal la banii astia), motor relativ bun, interior acceptabil. Sunt disperat si de aia poate sunt cam insistent si cred eu, enervant. Sorry !
Un sfat mi-ar prinde bine si orice alte sugestii referitor la alte marci sunt binevenite
Thanks.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lookin4cash
post 19 Sep 2004, 13:05
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 2 July 04
From: Iasi




Cu 2500$ iti cumperi un Golf I 1.6D in perfecta stare de functionare si fara probleme la caroserie (cum ar fi rugina). Cu siguranta ar fi mai nimerit decat o Nova.


--------------------
Dacia Logan 2004, 1.4 MPI
cash rulez!!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 19 Sep 2004, 14:18
Post #3


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Să mute cineva topicu' de aici!!!


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
Never drive faster then your angel can fly !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gabi
post 19 Sep 2004, 19:09
Post #4


Preacuvincios moderator


Group: Members
Posts: 591
Joined: 25 July 03
From: Bucuresti




Asta merge mult mia bine la Cafenea sau diverse nu la Tips and Triks


--------------------
Renault Megane 2 bicorp 2004 - 1.5 dci Conf Exp - XXXXXXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 19 Sep 2004, 19:59
Post #5


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Se muta la Diverse.


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 19 Sep 2004, 20:35
Post #6


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Ati mutat mortu' la mine....Bineeeee!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 19 Sep 2004, 21:55
Post #7


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




Eu cred ca daca omu nostru nu se grabeste, mai strange inca 500 euro, da avans 3000 euro la Logan de 5.700 si daca are un salariu (+sotia) de circa 8 mil (dublul ratei) lei isi cumpara o masina noua, si o sa-l doara la basca :!:

Daca nu vrea Logan se poate orienta la o Solenza Confort, pt un avans de 2500 euro rata o sa fie 3.500.000 lei (atat am eu smile.gif ) iar salariul poate sa fie ceva de genu 7 mil :!: La o Europa rata ar fi 3 milioane smile.gif

Daca nu vrea sa se bage la rate (cu toate ca ar avea o masina noua care nu face probleme asa dese - eu am 4650 km in 2 luni si 3 sapt si nu am bagat decat benzina..) il sfatuies sa mai astepte inca putin pt ca preturile la supernova sunt in permanenta scadere (cineva vindea o SuperNova Confort 2001 cu 3000 si ceva de euro - masina arata f bine, 41.000 km) :!:

Cat despre nova simpla.... Este o masina peste berlina, dar nu se compara cu motorul si cutia (+ subansamblele) Renault :!: Consumu este mai mare, confortul mai mic (acustic)... Exemplele pot continua!

Iar SH-ul ... Oameni buni, incurajati omu sa isi ia o masina noua, nu un stift de prin 80... Cat ar fi el de golf, bmw tot are 25 DE ANI - adica UN SFERT DE SECOL :!: Masinile bune, ingrijite de varsta asta in general SE PASTREAZA pt ca proprietarul le iubeste, prezinta amintiri pt el... Cazanele care sunt de vanzare, cu inca inspe mii de proprietari inainte, sunt vai de ele (nu zic ca absolut toate..) si deci nu merita banii astia..

Noi trebuie sa ne schimbam mentalitatea, visul masinilor straine a venit odata cu aparitia Logan... Nu mai cautati calitatea in niste troace...
Apropos de valoarea masinilor: cu 4000 euro in Germania si-a cumparat un prieten de-a lu taicamiu' (neamt) un Ford Mondeo Caravan (break) din 1998 cu clima, si 90.000 km - masina impecabila, jante aluminiu etc... La noi cu 4000 euro incepi sa visezi la un golf 3 din 93-94 (care are totusi 10 ani...) sau vectra '93..


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lookin4cash
post 19 Sep 2004, 22:23
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 2 July 04
From: Iasi




Ai perfecta dreptate Adrian_Solenza, dar omul nu a spus nimik de vreo rata. Eu i-am sugerat un Golf I Diesel pt ca e mai rentabil decat o Nova (intre noi fie vorba tot o troaca e si Nova). Daca omul e dispus sa faca o rata, atunci sa-si ia Solenza sau Logan. Daca nu...


--------------------
Dacia Logan 2004, 1.4 MPI
cash rulez!!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 19 Sep 2004, 22:27
Post #9


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




Cred ca omu nu mai gaseste acum topicu :roll: Avand in vedere ca era incepator, rog sa i se dea un mp :!: Poate cauta ca diperatu ...

RATA :!:


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 20 Sep 2004, 01:43
Post #10


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




DSN. Atuuri: motor decent si fiabil, cutie foarte menevrabila si placuta in utilizare, consum mai mult decat rezonabil (acum depinde si de stilul de condus, dar oricum este destul de scazut), pret mic de achizitie, poate fi usor imbunatatita si pe bani putini, stablitate mai buna decat la SLZ.
Puncte slabe: tabla prost tratata (rugina e cea mai mare problema) si foarte subtire, zgomotele in exploatare sunt inerente, piese care pica cu o regularitate demna de invidiat (ax volan, caseta de directie, bucse bara stabilzatoare), design de conceptie veche (in special bordul care nu e foarte aspectuos, suruburi la vedere peste tot, asamblare de o calitate indoielnica a diveselor componente).


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M.C.
post 20 Sep 2004, 15:19
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.152
Joined: 24 January 04
From: Ploiesti ,din cind in cind.




La 2500 dolari gaseste o Nova buna.
Eu ce pot sa spun,am luat o Nova GTI prin aprilie la 2000 euro,avea pe atunci 47500 km ,fabricata in 1998,si sint foarte multumit de ea.
Consuma putin ,iar piesele nu pica asa cum spun unii,si sint accesibile ca pret.
Si intre timp s-a mers cu ea aproape 6000 km.
Tocmai de asta am luat o masina romaneasca,pentru ca se intretine usor si o poti repara oriunde.
Stai linistit cu masini vechi,ca acel VW I ,ala e o saracie,te bucuri ca dai bani putini pe el,dar o sa plingi cind o sa fie nevoie sa schimbi ceva sau sa faci vreo reparatie !
Singurul lucru care ma deranjeaza este ca nu are aer conditionat,dar la anul o sa o schimb cu o Supernova Clima,tocmai pentru ca am fost multumit de aceasta masina !


--------------------
Renault Megane II Sedan Influence 1,6 16 V ,2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lookin4cash
post 20 Sep 2004, 15:44
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 2 July 04
From: Iasi




Asta mai trebuie pe Nova: aer conditionat!!! Caci si asa se inchid portierele etans; la ce bun aer conditionat daca iti vajaie vantul prin masina biggrin.gif ?


--------------------
Dacia Logan 2004, 1.4 MPI
cash rulez!!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M.C.
post 20 Sep 2004, 16:07
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.152
Joined: 24 January 04
From: Ploiesti ,din cind in cind.




Omul a cerut niste sfaturi !
Asta este parerea mea personala si am spus adevarul.
Tu ai condus la viata ta o Nova sau Supernova ca sa vorbesti asa ?
Si culmea,nu vreau sa laud prea mult sau sa o transform acum in Rolls Royce,dar la masina asta chiar se inchid etans usile,si nici nu ploua in ea.
Iar daca ar avea aer conditionat,si ar trebui sa mergi cu geamurile inchise nici nu ar mai fi asa zgomotoasa.
Ia incearca tu la Loganul tau,si mergi cu 120 km/h cu geamul inchis si apoi cu el deschis si o sa vezi diferenta.
Dar tu de ce ti-ai luat Logan nou si nu ti-ai luat cu aceeasi bani o masina straina SH ,pe care o recomanzi cu atita convingere altora ?


--------------------
Renault Megane II Sedan Influence 1,6 16 V ,2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lookin4cash
post 20 Sep 2004, 16:35
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 2 July 04
From: Iasi




Mi-am luat Logan pt ca mi-am permis! Daca as fi avut doar 2500$ nu mi-as fi luat Nova. Am condus Nova GT si m-a impresionat doar faptul ca este fff nervoasa. In rest... nimik de laudat (de criticat sunt multe insa). Si daca omul tot are bani putini si e nevoit sa isi masina Sh, de ce sa isi ia neaparat Dacie? De ce sa nu-si ia o masina straina mai veche? Daca e mai veche inseamna neaparat ca e mai proasta decat Nova?
P.S: inteleg ca preferi Nova (fiindca detii asa ceva), dar asta nu inseamna ca e si buna.


--------------------
Dacia Logan 2004, 1.4 MPI
cash rulez!!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristimm
post 20 Sep 2004, 16:35
Post #15


Membru vechi


Group: Members
Posts: 664
Joined: 30 September 02
From: Bucuresti




La banii astia iti recomand o Nova de prin 2000 in stare buna decat o supernova varza. Supernovele bune incep cam de la 3500.


--------------------
ex Dacia Nova GTi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 20 Sep 2004, 16:37
Post #16


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




si-a luat o colega o supernova europa (cheala ce-i drept) din 2002, cu 3000 de euroi, cu 10.000 de km la bord (miroase a nou in masina). Deci se poate si mai ieftin, dar din pacate trebuie cautat mult. Ea a stat vreo 3-4 luni pe romania libera pana a gasit-o.


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 20 Sep 2004, 16:43
Post #17


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




bah terminati mah cu novele astea ca nu e cazul sa le comparam cu SuperNova... Am mers cu ambele masini si sunt diferente mari... Nu zic ca Nova e cazan, dar nu se ridica nici pe departe la nivelul SuperNovei...

Si preturile la DNS sunt in scadere dramatica... In iarna era o clima 2002 4000 euro, acum o iei cu 3300 (am vazut anunturi multe la 3500) .
DNS RULEZ :!:


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 20 Sep 2004, 16:43
Post #18


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




aceleasi observatii ca mai jos
QUOTE
DSN. Atuuri: motor decent si fiabil, cutie foarte menevrabila si placuta in utilizare, consum mai mult decat rezonabil (acum depinde si de stilul de condus, dar oricum este destul de scazut), pret mic de achizitie, poate fi usor imbunatatita si pe bani putini, stablitate mai buna decat la SLZ.
Puncte slabe: tabla prost tratata (rugina e cea mai mare problema) si foarte subtire, zgomotele in exploatare sunt inerente, piese care pica cu o regularitate demna de invidiat (ax volan, caseta de directie, bucse bara stabilzatoare), design de conceptie veche (in special bordul care nu e foarte aspectuos, suruburi la vedere peste tot, asamblare de o calitate indoielnica a diveselor componente).

plus cateva completari personale:
-cred ca daca pui inca 500 poti lua o supernova din 2002 foarte putin rulata de la cei care vor sa-si ia Logan acum. Ca paranteza, eu am Sn din 2002 si n-am nici un punct de rugina la vedere.
-lista cu minusuri e ceva mai mare, cele din categoria " ASA face toate" le poti gasi rasfoind topicuri de la "probleme tehnice DSN" (scaune scartaitoare, usi caraitoare, tobe cazatoare, etc...)


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 20 Sep 2004, 16:48
Post #19


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




Carcotasi o sa fie mereu, dar eu cred ca daca bibilesti masina cand ai un pic de timp liber, nu pot sa cred ca vei avea probleme cu o DNS :!:
Daca se merge prin gropi cu 80 la ora normal ca o faci praf... Masina e ca pantofii, ii bagi la apa- se dezlipesc, joci fotbal- se rup .. etc...


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M.C.
post 20 Sep 2004, 16:49
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.152
Joined: 24 January 04
From: Ploiesti ,din cind in cind.




Nu, tu nu ai inteles intrebarea !
De ce nu ai luat cu aceeasi bani o masina SH straina?
Si cum am mai spus,nu o laud dar asta este adevarul !
Ei,si ce sa-i faci nu toti isi permit asa ca altii! :wink:
D-aia am eu numai Nova ! :oops:
Iar pentru Adrian:
Nu am comparat Nova cu Supernova,normal ca e diferenta,si daca citesti ce am scris mai sus,chiar o sa iau o Supernova ,dar numai Clima !
Eu i-am spus omului ce poate gasi bun la 2500 $,atit si nimic mai mult.


--------------------
Renault Megane II Sedan Influence 1,6 16 V ,2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 20 Sep 2004, 16:53
Post #21


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




Io am avut 2500 euro si am preferat sa fac rata... Un sh inseamna sa risti prea mult... Si prefer sa stiu lucru ca e nou :!:

Dar decat sa iau nova acum la 2500 euro mai astept si cu 3000 imi iau sigur in 2-3 luni o DNS Confort 2001 ... Parerea mea :!:

Cat despre mitul masinilor straine: tot tabla e... Si nu vreau sa aiba 25 de ani biggrin.gif


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 20 Sep 2004, 16:55
Post #22


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




ca doar nu o sa va apucati la cearta !

nova, supernova, un fel de same shit different day (la modul pozitiv, nu traduceti chiar mot-a-mot), in fond difera doar motorul si cutia. Intr-adevar cutia originala de nova e un gunoi (nu cred ca se baga nimeni la contrazicere), dar motorul nu e chiar asa de rau (bineinteles, zgomot mai mare, consum mai mare, putere un pic mai mica, dar nu e chiar atat de tragic).

io regret un singur lucru, ca atunci cand mi-am luat masina, eram atat de impotriva daciei, incat nu m-am uitat dupa ele (mi-am luat-o totusi p'asta dintr-un "accident" sa-i zicem, adica m-a sunat un prieten intr-o seara si mi-a zis ca o vinde, mi-a convenit <de minune> pretul, si a doua zi am luat-o), dar daca mai stateam si cautam, o SN nu avem bani, dar o nova pe injectie sigur gaseam (mai puneam ceva bani, dar era altceva).


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lookin4cash
post 20 Sep 2004, 17:07
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 2 July 04
From: Iasi




Eu, cu 6460 de euro am avut ocazia sa imi iau masina noua (Logan). Daca as fi avut doar 2500 $ nu as fi putut nici in ruptul capului sa imi iau masina noua. Deci oricum, as fi fost nevoit sa imi cumpar ceva SH. Si nu mi-as fi luat vreo Nova de 5-6 ani. As fi preferat o masina straina de 15 ani vechime. Dixit!


--------------------
Dacia Logan 2004, 1.4 MPI
cash rulez!!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M.C.
post 20 Sep 2004, 17:08
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.152
Joined: 24 January 04
From: Ploiesti ,din cind in cind.




Mai oameni buni,omul a zis ca are maxim 2500 dolari !
Si ca ar vrea sa isi ia masina acum,nu peste 2-3 luni !
De ce va abateti de la subiect ?
Din pacate,se pare ca o masina mai buna decit o Nova de prin 98-99 nu prea poate sa-si ia !
Si ati inteles gresit,nu am spus ca Nova este o masina perfecta,dar la banii astia si pentru Romania este varianta cea mai buna !


--------------------
Renault Megane II Sedan Influence 1,6 16 V ,2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 20 Sep 2004, 17:22
Post #25


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




QUOTE
ca doar nu o sa va apucati la cearta !

nova, supernova, un fel de same shit different day (la modul pozitiv, nu traduceti chiar mot-a-mot), in fond difera doar motorul si cutia. Intr-adevar cutia originala de nova e un gunoi (nu cred ca se baga nimeni la contrazicere), dar motorul nu e chiar asa de rau (bineinteles, zgomot mai mare, consum mai mare, putere un pic mai mica, dar nu e chiar atat de tragic)


Esti tragic de slab informat, omule... nu doar motoru si cutia difera, ci mai sunt o multitudine de ansamble Renault pe DSN :!: NU stiu exact, cate, dar tin perfect minte reclamele la superRnova cand a aparut ea; motor cutie si peste 100 subansamble noi... Cam asa ceva 8)


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
discipolii
post 20 Sep 2004, 20:04
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 19 September 04




Oameni buni, vad ca discutia s-a aprins. Eu sunt varza :roll: in materie de masini si mi-au prins bine toate sfaturile voastre. Cred ca raman la Supernova si o sa mai plusez pana pe la 3000 si voi mai astepta ca nu e chiar urgent-urgent.
Ideea e ca la mine pica varianta cu rate ptr ca sunt medic rezident si salariul pe hartie e mic, sotia idem, asa ca nu stiu daca ne incadram si chiar daca ne-am incadra nu intentionez sa investesc asa de mult intr-o masina, deoarece imi trebuie ceva care sa ma tina vreo 5 ani. E sper ca peste 5 ani sa castig atat cat sa imi cumpar o masina adevarata (pe la vreo 10-15 K), sper sa merg sa muncesc in Franta vreo 2 ani (pe 2.000/luna ca medic rezident acolo) si atunci altele vor fi datele problemei. Poate nici nu voi mai fi in Romania atunci, cine stie :?:
Deci acu am nevoie de ceva cu care sa imi fac nevoile, care sa nu ma lase in drum in fiecare zi/luna, sa trebuiasca sa merg des la "doctor" si care sa nu coste nici prea mult. Cred ca vreau prea multe, la preturie care sunt la noi, dar sfaturile voastre mi-au prins bine si cred sa fac alegerea buna.
Merci inca o data.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 20 Sep 2004, 20:11
Post #27


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




Bafta, omule, ai grija de tine :!:

Ma bucur ca te-ai hotarat la DSN :!:


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 21 Sep 2004, 15:15
Post #28


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




Adrian_Solenza, da, ai dreptate, ar mai fi asa: rezervorul, pompa de benzina, tevile de la pompa de benzina, ambreiajul, forma pedalei de acceleratie si cam atat important. Restul pana la 100 sunt : relee, becuri, fire, coliere, etc ...


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 21 Sep 2004, 15:22
Post #29


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




UCE decodor, bord (indicatoare), amortizoare...
Supernova. Novele sunt pe linie moarta complet (sa ne impartaseasca posesorii daca mai gasesc suporti de motor de ex.), nici DSN-urile nu-s departe, dar oricum se potrivesc piesele de SLZ, care se va mai produce pana in 2007.

Deci eu as alege SUPERNOVA. Si dupa aia te invatam noi sa-i rezolvi problemele, de o sa-i mearga fulgii :twisted:


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M.C.
post 21 Sep 2004, 15:47
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.152
Joined: 24 January 04
From: Ploiesti ,din cind in cind.




E perfect ca te-ai orientat la Supernova.Este mai buna decit Nova !
Si sa te ajute Dumnezeu sa pleci in Franta,ca in tara nu sintem buni,dar sintem buni sa lucram pentru straini,si obligati sa stam departe de familiile noastre! :vmad:
Bafta !


--------------------
Renault Megane II Sedan Influence 1,6 16 V ,2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 01:20
Forum Renault