DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Tuning interior, schimbator si frana de mana

cristian23
post 9 Apr 2009, 14:59
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 22 July 08




Salutare. Am mai postat inca o data acest mesaj deoarece cred nu il pusesem unde trebuie din prima( fiindca nu am primit nici un raspuns la el). Acum incerc sa il postez la alta sectiune ...poate asa e mai ok, daca nu scuze. Am si eu o nelamurire si nu stiu cum as putea proceda. Am cumparat din magazin un kit auto( schimbator, pedalier, frana de mana). Si sunt 2 probleme:

- la schimbator, am observat ca partea de sus a husei este prea mica si nu acopera total baza capului de la schimbator( amandoua din set - nu ma refer la capul de schimbator standard). Oare nu este potrivita pentru logan, sau am luat-o eu cu defect? Sau husa trebuie legata cu acel siret si lasata sub capul de schimbator? sper ca am fost suficient de explicit pentru a primi un sfat;
- a doua problema este ca nu se potriveste "capul " de la frana de mana pe plasticul de la logan. Cel standard e prea mare si cam oval, pe cand cel din set e mult mai subtire si rotund. Initial credeam ca pot sa pun peste...dar nu intra. Trebuie sa incerc sa scot acel plastic standard de pe maneta si sa il adaug pe cel nou? sau cum? Cei care au "tunat" maneta franei de mana, cum au procedat?

Mersi anticipat.




--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 MPI , 2008, Gri platine
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 9 Apr 2009, 15:52
Post #2


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Probabil au cumparat ceva compatibil cu loganul...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 10 Apr 2009, 09:55
Post #3


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




Sau au studiat problema inainte de a cumpara...


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th June 2024 - 05:00
Forum Renault