DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Nu se mai dau flashuri la radare ?

Petea
post 27 Jul 2008, 14:03
Post #61


Membru


Group: Members
Posts: 142
Joined: 31 August 05
From: Iasi




In general dau flashuri ziua dar depinde si de masina. Daca e un "meseriash" care merge cu faza "de smecher" (lunga) il las sa si-o ia ca are de unde plati amenda. Daca are masina de 60 000 euro si nu a avut bani de detector, asta e. Dau flash-uri mai ales la masinile fara fite la care posesorul nu prea are bani de amenda si la alea cu soferi profesionisti (tiruri, maxi-taxi, camioane ...) la care 3 luni fara permis inseamna ca nu mai duce o paine acasa. Evit insa sa dau flashuri chiar in apropierea echipajului de politie (ca sa nu iau amenda degeaba) si nu dau flashuri noaptea, cand pot fi interpretate gresit.


--------------------
Dacia Logan 2006 - is
Eten Glofiish x500 + iGo Romania 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RIon
post 27 Jul 2008, 15:07
Post #62


pasionat


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 22 May 04
From: CJ




smile.gif ce bine ca nu se mai contorizeaza mesajele de la cafenea... am fi avut campion pe azi smile.gif asa am pierdut si eu candva vreo 3000 de posturi smile.gif)


--------------------
Skoda Octavia 2 2005, TDI 160CP 2008, Ford Focus 115 CP - de CJ
www.raresion.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sinaxis
post 27 Jul 2008, 16:07
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 388
Joined: 30 March 04




Eu dau flashuri intotdeauna pentru radar sau puncte de control, fara criterii de preferinta sau functie de masina etc...
Am, in schimb, tendinat sa flashuiesc pe bezmeticii care merg ff tare din sens opus... poate se mai potolesc smile.gif
Nu dau flashuri daca sunt 2 benzi si cel din fata merge mai incet, stiu ca lucru asta enerveaza. Daca vreau sa trec de el pana la urma o sa trec cumva wink.gif Nu dau flashuri pt cei care risca in depasiri si ma incomodeaza, atunci sunt preocupat mai tare ca totul sa iasa bine. Si eu mai gresesc iar nervii la volan nu sunt buni!


--------------------
tohan stas 2012 full
"as fi de parere ca ar trebui interzisi copiii din locurile publice (...). Un sugar stie doar sa manince, sa se cufureasca si sa urle" by Marty
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eXtenSion
post 27 Jul 2008, 17:09
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.260
Joined: 10 January 05




Nici nu ma asteptam la mai mult, ca doar sunteti om al "credintei" si al "dreptatii".

Puteti sa trageti clopotele cand pentru hoti ca sa stie ca vine proprietarul acasa, cand violeaza vreunul pe una si vine cineva sau cand sunt baietii la furat prin buzunare si trec jandarmi.

Asa ne-am invatat noi romansii, sa ne ajutam in terfelirea legii.


--------------------
Mercedes C '22 Mazda 3 '19 Logan '07 1310 '01
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 27 Jul 2008, 17:18
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




Ai si tu dreptate in felul tau... Dar ti se pare corect ca intr-o tara in care iti platesti la timp toate taxele si impozitele sa ai doar 200 km de autostrada ? Si pe langa faptul ca sunt doar 200km de autostrada, sa mai stea si astia cu radarele prin boscheti ?
Poate tie ti se pare corect, mie nu. Tocmai de-aia eu dau flashuri.

Si in alta ordine de idei, datul flashurilor este acelasi lucru cu datul prin statie sau detectarea cu detectorul..., ca prin toate 3 metodele se incearca evitarea unui radar... nu inteleg de ce va opariti in halul asta si de ce doar flashurile nu sunt legale...

Oricum as putea sa bag mana in foc ca legalizarea detectoarelor a fost combinatia cuiva din Guvern, care acum o duce foarte bine...
Deci detectoarele se pot folosi ca asa zice legea, dar flashurile nu... Give me a break, nu dau doi bani pe legea asta fara logica.

This post has been edited by andu911: 27 Jul 2008, 17:26


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
$$ilvviu
post 27 Jul 2008, 17:26
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.882
Joined: 6 January 07
From: Roman/NT




Nu dati altora flashuri, dar cand primiti e bine nu?
Eu nu am vazut pe nici unul sa ma injure ca l-am avertizat de radar.


--------------------
Renault Laguna Initiale 2002 - NT-97-SLR
Suzuki Samurai 1983 NT-99-SZK
VW Golf 1.9TDI 2001 NT-99-FIX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eXtenSion
post 27 Jul 2008, 17:54
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.260
Joined: 10 January 05




Acuma eu nu vreau sa duc o disputa si aici, de aceea nu voi mai posta, dar atata timp cat mergi legal nu ai nevoie sa primesti flashuri.

Ca avem 200km de autostrada cine e de vina? Oare nu tot noi ca inghitim de secole tot ce ni se da? Nu mentalitatea de roman care prefera sa cumpere pe sub mana decat sa se mobilizeze si sa schimbe ceva? Daca un individ roman vede o posibilitate sa o duca el mai bine si o lupta ca sa o ducem toti mai bine, stim cu totii ce va alege. Daca nu voiau si altii o bucata de ciolan neros inca o duceam noi 'bine' sub comunism. Chiar si scanteia acelei pseudoRevolutii a fost un ungur - fara sa fiu rasist.

In fine, nu conteaza, 'Flashizatzie' placuta in continuare.

This post has been edited by eXtenSion: 27 Jul 2008, 17:54


--------------------
Mercedes C '22 Mazda 3 '19 Logan '07 1310 '01
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 27 Jul 2008, 18:13
Post #68


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




QUOTE(eXtenSion @ 27 Jul 2008, 18:54)
Acuma eu nu vreau sa duc o disputa si aici, de aceea nu voi mai posta, dar atata timp cat mergi legal nu ai nevoie sa primesti flashuri.

*


A fost o vreme cand faceam Craiova - Arad de 4-5 ori pe luna..., nu poti merge legal ca ajungi poimarti! (nici eu nu vreau disputa smile.gif )

Referitor la problema data, in afara localitatilor esti obligat( foarte buna masura)sa circuli cu luminile aprinse, si acest fapt contribuie la scaderea numarului celor care "atentioneaza" ,cat si la eficienta acestui sistem de avertizare, fiind greu sesizabil.


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 27 Jul 2008, 19:33
Post #69


Odihneste-te in pace, cj98czh!


Group: Members
Posts: 7.589
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Eu sunt PENTRU flash-urile de radar. Dau intotdeauna cand ma intersectez cu un radar, uneori mi s-a intamplat sa merg cu radarul in coasta si eu sa atentionez pe cei care veneau de pe contrasens, si multumesc intotdeauna cand primesc un flash.
Intr-adevar, un lucru bun era si pe soselele de la noi, dar s-a dovedit ca tot romani suntem, ca, daca iti iei tu o amenda, las' sa ia si altul, de ce sa-l feresc?
Pana la urma, pe soselele noastre mizerabile, la care ai nevoie de minim 10-12 ore ca sa traversezi tara, si asta in conditiile incalcarii de multe ori a restrictiilor de viteza, consider ca este un MUST sa ne ajutam intre noi semnalizand radarele. Nu zic nimic daca faci un accident si se dovedeste ca aveai peste limita de viteza pe acel sector de drum, fiecare este constient de riscuri si si le asuma.
Am bine peste suta de mii de km la volan, n-am avut nici un eveniment major pe sosea, in schimb am macar 8-10 amenzi luate pe sosele de la radare. Unele dintre ele le-am luat abuziv, una am luat-o pentru ca mi-am permis sa fac o depasire cat mai rapida si mai sigura (depaseam cu 121 km/h o masina care mergea cu 90, pe drum european), pe un drum aglomerat. Daca m-ar fi disciplinat aceasta amenda, as fi ajuns sa fac depasiri cu a 5-a, care s-ar fi lasat cu ciocniri frontale. Ma multumesc doar sa-mi adaptez viteza in functie de conditiile de trafic, starea drumului, vremii, etc, sa ma incadrez in cei 50 de km peste limita legala si cu asta basta.


--------------------
. . .
In memoria reputatului nostru membru, cj98czh, care ne-a servit cu atata daruire si a fost de treaba cu noi.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 27 Jul 2008, 20:16
Post #70


__________________


Group: Members
Posts: 13.013
Joined: 4 September 04
From: -




QUOTE(RIon @ 27 Jul 2008, 11:03)
Pe camionagii si tiristi nu ii opreste nimeni niciodata, si atunci sa am mila de ei>>>>????????????? &***)*)&&%%&^$&!! (injuratura cenzurata)
*


Daca exista o categorie de soferi carora n-am ce le reprosa, ei bine, aia-s tiristii. Camionagiii-s praf, da' aia cu tiruri... Flawless.

Ontopic: daca nu se mai dau flashuri probabil e pt ca multi merg ca posedatii-n localitate cu +100 la ora ca au scule de masini. De ce sa-i ajuti? Las' sa-i parleasca miltistii. Pe mine m-a oprit radarul in localitate, aveam ceva viteza, si gaboru' mi-a zis: "Pai cu asta mai baiete??? Daca aveai vreun Passat ( blink.gif ) mai intelegeam!"
So, parerea mea... Asta e, mergeti mai incet si gata smile.gif


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 27 Jul 2008, 20:23
Post #71


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




QUOTE(bulan @ 27 Jul 2008, 14:07)
Nu pe noi nu ne opreste nimeni niciodata dar ne vine la firma abaterea si administratorul firmei comunica datele soferului.Pe DN7 in comuna Tureni jud. Cluj m-a luat radarul la km454,km457 si la km 458 cu 71,72 si 71km/h.Asa ca am platit trei amenzi si 9 puncte permis.
Multumit?
PS:mama mama ce de amenzi ne luam si noi via Posta Romana.
*


Nasol ! sad.gif


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 27 Jul 2008, 20:40
Post #72


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(eXtenSion @ 27 Jul 2008, 17:54)
Acuma eu nu vreau sa duc o disputa si aici, de aceea nu voi mai posta, dar atata timp cat mergi legal nu ai nevoie sa primesti flashuri...
*



Sa nu-mi spui ca atunci cand dai de vreun sat care are indicatorul de localitate la vreun km de prima cladire, tu reduci la 50 km/h, doar asa de amorul artei, nu te cred...

Nemai vorbind de situatii aiurea cand portiuni de drum sunt reabiltate, dar din motive greu de inteles, desi asfaltul este ca-n palma, pe marginea drumului sunt indicatoare cu restrictii la 30, 40 km/h, avertismente de drum cu denivelari, atentionare de semafor (dar semaforul a fost mutat de luni de zile) si alte indicatoare cu restrictii aberante.

Din Arad fiind, ori circuli cu masina doar spre Nadlac, ori nu prea iesi cu masina din oras. Daca faci un drum pana la Constanta, si "mergi legal" jumatate din concediu il petreci pe drum.

Sunt adeptul flashurilor. Le multumesc celor care ma atentioneaza, si eu la randul meu ii avertizez pe ceilalti.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 27 Jul 2008, 20:45
Post #73


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Poti sa te gandesti si asa. Daca dai flash unui tembel care merge cu 100+ in localitate, poate salvezi viata cuiva. Poate ca tembelu' te vede ca dai flash si reduce viteza nebuneasca si la prima trecere de pietoni reuseste sa opresca la timp ca sa nu faca terci vreo babuta.

Am vazut un filmulet pe undeva, unde calculasera ca de la 60km/h la 65km/h distanta de franare creste cu 5m (5 metri care pot face diferenta intre viata si moarte!). Si cred ca se refera la distanta de franare din momentul observarii pericolului si pana la oprirea completa si nu doar la distanta efectiva cu rotile blocate.
&feature=related

Asta e ca sa fim totusi constienti ca 5km/h in plus pot sa insemne foarte mult daca nu suntem atenti.


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 27 Jul 2008, 20:49
Post #74


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




Din ce in ce mai putina lume franeaza cu blocarea rotilor... Chestie de ABS...
Eu personal dadeam flashuri mai demult, dar acum nu mai dau decat extrem de rar. Asa cum eu ma pot abtine sa n-o "calc", asa pot si altii. Si daca nu pot, treaba lor. Am si eu undeva mult peste suta de mii de km, si n-am primit decat 2 amenzi pentru depasirea vitezei legale, ultima fiind in 1998. Si nici nu s-a plans nimeni de mine ca merg ca melcul...

This post has been edited by xcss: 27 Jul 2008, 20:49


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 27 Jul 2008, 20:49
Post #75


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




Dau flash-uri intotdeauna si indiferent ce masina are cel din sens opus, poate sa ai ba Estate sau X6 tot aia si tot flash-ul de rigoare il primeste. Ciudat si amuzant e ca unii soferi raman foarte mirati, nu inteleg de ce le dau flash. blink.gif


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 27 Jul 2008, 20:52
Post #76


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




@xcss Cand am zis blocarea rotilor, de fapt m-am referit la franare de urgenta. Iar ABS-ul in Romania poate sa mareasca distanta de franare (nu e locul aici sa discutam de ce).

Inca un filmulet si mai ...neasteptat..si oarecum tragicomic.:
&feature=related


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 27 Jul 2008, 20:54
Post #77


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




Am citit tona de discutii pe tema asta smile.gif


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BlaueCorsa
post 27 Jul 2008, 21:27
Post #78


Membru cu Prafuitor


Group: Members
Posts: 1.097
Joined: 6 October 03
From: Socola Tower, Iasi




Sunt de acord cu Petea si xcss. Inca dau flash-uri la radar, desi... daca-ti permiti o masina sport nu cred ca n-ai bani de un amarat de detector. Si m-am saturat de zmeii care iti bronzeaza retina cu flash-uri din spate. Iar pe E85 era sa o patesc urat de vreo doua ori (din cauza unor idioti care stationau fara avarii si cu luminile stinse) pentru ca am avut bunul simt sa ma dau din calea unor teribilisti.

Cat am facut naveta Iasi-Bucuresti, am mers suficient de tare... dar niciodata in localitate. In 50.000 km am luat o singura amenda... pentru exact 12 km/h peste viteza legala. Va las pe voi sa trageti concluziile.

Si inca un lucru. Am un foarte bun prieten, vitezoman inrait. Omul nu da niciodata flash-uri. Depaseste corect. Deci... se poate! Si nici amenda n-a luat niciodata, pentru ca si-a luat un detector meserias. Asa ca... o sa dau mai rar flash-uri. Te grabesti, suporta consecintele!


--------------------
Dacia / Renault Duster / Captur 2018 Confort / 2015 Authentique
Mon amour, tu es la lumière de mes jours...
sans numéro! sans numéro! sans numéro!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sinaxis
post 27 Jul 2008, 21:41
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 388
Joined: 30 March 04




QUOTE(eXtenSion @ 27 Jul 2008, 19:09)
Nici nu ma asteptam la mai mult, ca doar sunteti om al "credintei" si al "dreptatii".

Puteti sa trageti clopotele cand pentru hoti ca sa stie ca vine proprietarul acasa, cand violeaza vreunul pe una si vine cineva sau cand sunt baietii la furat prin buzunare si trec jandarmi.

Asa ne-am invatat noi romansii, sa ne ajutam in terfelirea legii.
*



Ce sa spun?!
god_hand.gif
Tie nu o sa-ti dau flashuri. Numa cum mi-oi da seama ca esti tu? post-336-1110552483.gif


--------------------
tohan stas 2012 full
"as fi de parere ca ar trebui interzisi copiii din locurile publice (...). Un sugar stie doar sa manince, sa se cufureasca si sa urle" by Marty
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 27 Jul 2008, 22:19
Post #80


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




QUOTE(sinaxis @ 27 Jul 2008, 22:41)
Ce sa spun?!
god_hand.gif
Tie nu o sa-ti dau flashuri. Numa cum mi-oi da seama ca esti tu? post-336-1110552483.gif
*



Parinte parinte... Cam ofensiv emoticon asta, ultimu... nono.gif


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi.r
post 27 Jul 2008, 22:39
Post #81


Membru ... din cand in cand


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 14 March 06




Am facut atat discutie si observ ca se pierde din vedere esentialul. Daca primesti flashuri de radar poti spune "multumesc". Dar daca nu primesti ? Ce faci ? Il omori cu pietre ? De ce nu vreti sa intelegeti odata pentru totdeauna ? Conditiile de trafic s-au schimbat, e mai multa politie, sunt mai multe masini in trafic, etc. E mult mai solicitant. A sta cu mana pe maneta blocului de lumini ajunge sa fie ultima grja (poate nici aia) a unui participant la trafic.
Si ce daca a vazut radarul ? Poate se gandeste ca mai e un echipaj mai incolo, poate nu i s-a platit salariul la timp, poate are un necaz in familie, poate, poate, poate. Asa-i ca-i mai usor sa dai vina pe altii pentru problemele tale ?


--------------------
megane diesel 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
J o h n n y
post 28 Jul 2008, 00:22
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 538
Joined: 12 April 05
From: Cluj




Oare de ce unii posteaza doar pentru ca nu au nimic mai bun de facut?


--------------------
Ford Focus 2 TDCI 2005 Ghia 109 CP
Simplicity is the ultimate sophistication!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 28 Jul 2008, 06:30
Post #83


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




Raspunsul este continut in intrebare smile.gif


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Misu Cartus
post 28 Jul 2008, 07:53
Post #84


Membru incepator


Group: Members
Posts: 60
Joined: 9 May 08




Nu sunt deacord cu treaba asta cu masinile, ce conteaza ce masina are respectivul? Tot ce conteaza este daca vrei sa il ajuti sau nu, in rest mi se pare o chestie de educatie comunista sa il taxezi numai ca are o masina mai scumpa ca tine biggrin.gif

Eu dau flash cand vad radar cu scop informativ la cat mai multe masini, in special la cei cu masini puternice, ca ala cu 1310 nu prea are sanse sa depaseasca cu mult viteza.


--------------------
D*A*C*I*A L*O*G*A*N 1.6 16v - AG-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OAP
post 28 Jul 2008, 09:51
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 808
Joined: 7 November 06
From: Bucuresti




Peste tot in lume se dau flash-uri ca avertizare pentru radar wink.gif


--------------------
. . .
Pus astfel în lumină, ancorat în sinergia faptelor, recursul la universalitate nu eludează meandrele concretului.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CIPTUNING
post 28 Jul 2008, 10:16
Post #86


Membru autentic


Group: Members
Posts: 891
Joined: 22 November 05




QUOTE(BZN @ 27 Jul 2008, 18:13)

Referitor la problema data,  in afara localitatilor esti obligat( foarte buna masura)sa circuli cu luminile aprinse, si acest fapt contribuie la scaderea numarului celor care "atentioneaza" ,cat si la eficienta acestui sistem de avertizare, fiind greu sesizabil.
*



Dupa ce trec de radar, eu sting farurile ca sa fie flashurile vizibile.. icon_mrgreen.gif Chiar si noaptea ii poti avertiza pe cei din fata, dandu-le foarte scurte si dese, astfel nu se confunda si se vede clar ca inseamna "altceva".
Dar, pana la urma, oare scopul radarelor si al flashurilor, nu este acelasi, adica reducerea vitezei si a accidentelor? Am impresia ca voi, cei anti-flashuri, tineti cu ursul, adica cu planul ala nerecunoscut de amenzi al Politiei. Scopul radarului este reducerea riscului. Ia sa se puna placuta cu "atentie radar" la intrare in toate localitatile, dar sa fie obligatoriu si radarul acolo permanent, iar soferii sa stie asta. Urmare: vor merge marea majoritate incet, stiind ca este radar, accidente grave nu vor mai fi, amenzile vor scadea. Nu ati vazut accidente cauzate de franarea brusca la vederea radarului?Unde este prevenirea?


--------------------
SLZ SCALA - BZ 04 XLZ
"Religia-o frază de dânșii inventată
Ca cu a ei putere să vă aplece-n jug"
Eminescu- Imparat si proletar ;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OAP
post 28 Jul 2008, 10:20
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 808
Joined: 7 November 06
From: Bucuresti




Am vazut in Austria BMW-uri ce flash-uiau la greu iar dupa curba am vazut si masina cu radar ascunsa dupa un parapet... wink.gif


--------------------
. . .
Pus astfel în lumină, ancorat în sinergia faptelor, recursul la universalitate nu eludează meandrele concretului.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 28 Jul 2008, 10:21
Post #88


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(CIPTUNING @ 28 Jul 2008, 10:16)
...Nu ati vazut accidente cauzate de franarea brusca la vederea radarului?Unde este prevenirea?
*

Da, corect. In acest sens propun ca incepand de azi Politia Rutiera sa scoata pe teren numai agente 90-60-90 imbracate sumar. Practica a demonstrat ca imaginea clasica a gaborului burtos, fara chef si cu sapca lasata pe ceafa a bulversat emotional generatii intregi de oameni corecti si prudenti cum sunt soferii romani.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OAP
post 28 Jul 2008, 10:24
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 808
Joined: 7 November 06
From: Bucuresti




QUOTE(vijelie @ 28 Jul 2008, 11:21)
Politia Rutiera sa scoata pe teren numai agente 90-60-90 imbracate sumar.

....alternate cu agenti 60-90-60....dezbracati complet...


--------------------
. . .
Pus astfel în lumină, ancorat în sinergia faptelor, recursul la universalitate nu eludează meandrele concretului.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 28 Jul 2008, 10:25
Post #90


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Ai dreptate, acum suntem europeni smile.gif


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 2nd June 2024 - 01:07
Forum Renault