DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> instalare alarma Wintec LEA-826, Pe solenza

Vladd
post 16 Mar 2010, 16:34
Post #1


Membru Banatean


Group: Members
Posts: 1.453
Joined: 19 May 09
From: Resita, Caras-Severin




Salutare Domnilor,

Mi-am cumparat o alarma WINTEC LEA- 826 , dar sunt in ceata cu schema pentru inchiderea si deschiderea usilor!
Rog pe cineva care se pricepe sa-mi explice mai "babeste" sa pot intelege si eu!

Multumesc !







H2 Mufa cu 6 PINi pentru incuiere/descuiere
Cat timp sistemul opereaza incuierea/descuierea aceasta mufa controleaza releele care fac incuierea si descuierea.
Programati iesirea de curent pentru dupa caz.[trimitere la RF Features Program Table, linia a 9-a ]
* Releul de inchidere are conexiunile dupa cum urmeaza:
1. PIN Firul albastru este Com. pentru terminalul # 30 al releului (in momentul cand este actionata comanda de incuiere se face conectarea de catre alarma a firului COM-albastru#30 cu firul NO-albastru/gri#87, {impuls}; in rest firul COM-albastru#30 este conectat permanent cu firul NC-albastru/negru#87a)
2. PIN Firul albastru/gri este pinul N/O pentru terminalul # 87 al releului de inchidere al usilor
3. PIN Firul albastru/negru este pinul N/C pentru terminalul # 87al releului

* Releul de descuiere are conexiunile dupa cum urmeaza:
4. PIN Firul verde este Com. pentru terminalul # 30 al releului (in momentul cand este actionata comanda de deschidere se face conectarea de catre alarma a firului COM-verde#30 cu firul NO-verde/gri#87, {impuls}; in rest firul COM-verde#30 este conectat permanent cu firul NC-verde/negru#87a)
5. PIN Firul verde/gri este pinul N/O pentru terminalul # 87 al releului de deschidere al usilor
6. PIN Firul verde/negru este pinul N/C pentru terminalul # 87al releului de deschidere al usilor



atasez mai jos un link cu manualul de instalare :

http://www.nettrading.ro/WINTEC/MANUAL%20RO%20LEA%20826.htm


--------------------
Dacia/Bmw Solenza/320 Europa cu A/C si DA/ E90
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 9th May 2024 - 04:56
Forum Renault