DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vreau sa vand supernova

vladutz_sb
post 25 Apr 2010, 18:06
Post #1


Am vandut-o ...


Group: Members
Posts: 172
Joined: 20 January 09
From: Sibiu




Salutare, vreau sa vand si eu Supernova si as dori niste sfaturi in legatura cu pretul care se mai cere pentru o Supernova. Am sa pun si niste poze cu masina. Eu m-am gandit la 1900 (negociabil) euro.

Niste specificatii despre masina : este din 2001 Rapsodie, 52.000 km reali !, inchidere centralizata, jante din aliaj(poate fi considerata si asta). Are putina rugina la oale si pe la usi, dar sapt asta care vine o "bag in service". Cam atat.


PS: urmele acelea de ulei din poza nu sunt de la ea biggrin.gif

This post has been edited by vladutz_sb: 25 Apr 2010, 20:16


Attached thumbnail(s)
P1000646.JPG ( Size: 65.9k ) Number of downloads: 1100
Image0466.jpg ( Size: 388.56k ) Number of downloads: 1274


--------------------
ex Dacia Supernova Acum : Adun la pusculita
i like motocicle !!! and ai uant to da bi da best!!! i lav iu veri maci!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robert1991
post 25 Apr 2010, 18:28
Post #2


robert1991


Group: Members
Posts: 922
Joined: 13 October 09
From: pitesti




wow ce bine arata in prima poza! e poza mai veche?sau era lustruita?biggrin.gif

si pe mine m-a trecut un gand sa o dau si ceream tot 1900 E pe ea bineinteles negociabil! a mea are si aer si eleron , e clima! si fii atent ce oferta am primit de la unul pe bursa : 45 mil radmasa.gif decat sa o dau pe suma asta mai bine o mai tin 5 ani , si dupa o dau la rabla..

avand in vedere ca ai doar 52.000 km este un pret rezonabil! tine de el! vrei sa-ti iei altceva? bafta la vanzare! daca vrei,si daca poti tine-ne la curent si pe noi cu ce oferte primesti , si daca o dai sa ne spui cat ai luat pe ea smile.gif

This post has been edited by robert1991: 25 Apr 2010, 18:29


--------------------
Renault Megane IV 2018 Business - B -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladutz_sb
post 25 Apr 2010, 18:35
Post #3


Am vandut-o ...


Group: Members
Posts: 172
Joined: 20 January 09
From: Sibiu




in prima poza a fost spalata si data cu ceara lichida si poza a fost facuta cu o camera digitala... iar a doua e cu un telefon mobil.

hmmm... 45 de mil... nici gand nu o dau nici eu... masina e foarte buna numai ca vreau ceva mai mult, inca nu m-am gandit ce vreau.

Si mersi pentru bafta biggrin.gif



--------------------
ex Dacia Supernova Acum : Adun la pusculita
i like motocicle !!! and ai uant to da bi da best!!! i lav iu veri maci!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robert1991
post 25 Apr 2010, 18:40
Post #4


robert1991


Group: Members
Posts: 922
Joined: 13 October 09
From: pitesti




eu vroiam sa o dau ca sa imi iau un logan biggrin.gif

dar pe 45 mil no way!! am stat si m-am gandit mai bine si o sa o mai tin un an 2,ca dupa sa iau una mai buna decat un logan!

bine,45 mi-a oferit decat unul pentru ca daca as vrea sa o vand dupa parerea mea as obtine macar 60 mil!

This post has been edited by robert1991: 25 Apr 2010, 18:41


--------------------
Renault Megane IV 2018 Business - B -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
p_alecsu
post 25 Apr 2010, 18:57
Post #5


Alex


Group: Members
Posts: 355
Joined: 11 December 09
From: 25 km de Pitesti




Parerea mea la cum arata fara 65 nu as dao. Daca merge la fel cum arata tine de pret.


--------------------
Dacia Supenova 2001 Rapsodie - AG 10 WSM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sergiu-iulian
post 25 Apr 2010, 19:04
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.103
Joined: 16 December 07




jantele nu le vinzi separat? wub.gif dau jantele mele de tabla plus diferenta..tongue.gif


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Confort - Ms 64 GVS
DACIA =>Daca Ai Cap Ia-ti Alta!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladutz_sb
post 25 Apr 2010, 19:09
Post #7


Am vandut-o ...


Group: Members
Posts: 172
Joined: 20 January 09
From: Sibiu




imi pare rau dar nu le dau separat ... asta poate fi considerat un + pentru masina smile.gif


--------------------
ex Dacia Supernova Acum : Adun la pusculita
i like motocicle !!! and ai uant to da bi da best!!! i lav iu veri maci!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fishy
post 26 Apr 2010, 11:31
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 95
Joined: 27 September 09
From: Bucuresti




Arata foarte bine masina. Cum zice @vladutz_sb si @p_alecsu tine de pret cat poti si sub 65 nu o lasa. Jantele sunt un mare +. Sunt extrem de reusite ca design macar aici a facut ceva bun Dacia.


--------------------
Dacia SuperNova Rapsoide 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pulbur
post 26 Apr 2010, 11:56
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 270
Joined: 23 June 09
From: SM




Bine faci ca o dai excl.gif

Siguranta nu ai in panarama asta de conserva,confort nu ai,spatiu nu ai,cand vine o ploaie te mai trezesti cu pesti in masina,sau cu o balta mare de antigel ca doar cei care au proiectat masina erau prea beti sa faca un calorifer calumea ! (asta daca nu faci tot feluri de reparatii dupa cati-va ani) ,iti ruginesc oalele la greu dupa 3 ani,troncane mai rau ca o caruta...interiorul ?!?! ,design din anii '80,retro,mancatiasi etc.

DAR,ai motor shukar si cutie de reno mancatiashi cu injectie multipunct mad.gif aia face toti banii !!

....pacat si aia dupa vreo 60 70 de mii scoate sunet de diesel,tre sa ii cureti corpul clapeta,motorul pas cu pas...

PS: max 1500 euro iei pe ea,nimeni nu iti da mai mult.uitat-e pe okazii.ro ce pret au supernovele,unele sub 1000 de euro.

This post has been edited by pulbur: 26 Apr 2010, 12:13


--------------------
Dacia/Fiat DSN 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 26 Apr 2010, 12:03
Post #10


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Arata bine masina... ma rog, este greu din poze sa apreciezi un pret corect. Adevarul este ca pretul lor (super novelor) a scazut extraordinar de mult in ultimii 2-3 ani. La 8.000-10.000 ron deja gasesti solenze, pentru ca si ele au scazut la pret la fel de mult.

Pe langa asta o super nova europa/rapsodie se vinde si cu 4000-5000 ron, evident nu la fel de ingrijita ca a ta dar lucrul asta atrage dupa sine o scadere fortata a preturilor. Pana la urma pretul corect ar fi cel pe care il apreciezi tu singur, pentru ca tu sti ce ai schimbat la masina, cum ai ingrijit-o, etc.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robert1991
post 26 Apr 2010, 12:23
Post #11


robert1991


Group: Members
Posts: 922
Joined: 13 October 09
From: pitesti




ala despre care spuneam ca mi-a oferit 47 mil pe super nova , am vazut ca ti-a facut si tie o oferta pe bursa de 36 mil parca! nu lua in seama ofertele astea "tentante"!


--------------------
Renault Megane IV 2018 Business - B -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 26 Apr 2010, 12:34
Post #12


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Decat sa o dai pe 3000-4000 ron, noi care am dat pe ele cel putin 8000 ron... mai bine le pastram pana pedalam ca flinstone.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robert1991
post 26 Apr 2010, 12:46
Post #13


robert1991


Group: Members
Posts: 922
Joined: 13 October 09
From: pitesti




pai banii astia ii iei daca o dai la rabla! si valoreaza mult mai mult decat o rabla!


--------------------
Renault Megane IV 2018 Business - B -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladutz_sb
post 26 Apr 2010, 12:48
Post #14


Am vandut-o ...


Group: Members
Posts: 172
Joined: 20 January 09
From: Sibiu




QUOTE(pulbur @ 26 Apr 2010, 11:56)
Bine faci ca o dai  excl.gif

Siguranta nu ai in panarama asta de conserva,confort nu ai,spatiu nu ai,cand vine o ploaie te mai trezesti cu pesti in masina,sau cu o balta mare de antigel ca doar cei care au proiectat masina erau prea beti sa faca un calorifer calumea ! (asta daca nu faci tot feluri de reparatii dupa cati-va ani) ,iti ruginesc oalele la greu dupa 3 ani,troncane mai rau ca o caruta...interiorul ?!?! ,design din anii '80,retro,mancatiasi etc.

DAR,ai motor shukar si cutie de reno mancatiashi cu injectie multipunct mad.gif aia face toti banii !!

....pacat si aia dupa vreo 60 70 de mii scoate sunet de diesel,tre sa ii cureti corpul clapeta,motorul pas cu pas...

PS: max 1500 euro iei pe ea,nimeni nu iti da mai mult.uitat-e pe okazii.ro ce pret au supernovele,unele sub 1000 de euro.
*



Am schimbat la ea multe, mai ales cand am facut verificarea.Si radiatorul l-am schimbat ca m-am trezit intr-o zi cu o mare pata verde sub masina!!!

Da, cum ai spus pacat de motor si de cutie, in rest....

QUOTE(robert1991 @ 26 Apr 2010, 12:23)
ala despre care spuneam ca mi-a oferit 47 mil pe super nova , am vazut ca ti-a facut si tie o oferta pe bursa de 36 mil parca! nu lua in seama ofertele astea "tentante"!
*



mi-e mi-a facut o oferta mai buna smile.gif) nu o dau cu atati banuti

QUOTE(Maskatu @ 26 Apr 2010, 12:34)
Decat sa o dai pe 3000-4000 ron, noi care am dat pe ele cel putin 8000 ron... mai bine le pastram pana pedalam ca flinstone.
*



asa o sa si fac daca nu o dau la un pret convenabil... am ingrijit la masina asta de numa(fiind prima masina)... cred ca mai putin de 1700 nu o dau !


--------------------
ex Dacia Supernova Acum : Adun la pusculita
i like motocicle !!! and ai uant to da bi da best!!! i lav iu veri maci!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 26 Apr 2010, 13:16
Post #15


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




ce valoare are daca ai schimbat nu se pune la calcul cand se vinde ! A ta nu are nici aer conditionat ...
Eu cred ca in 50-60 de milioane o vinzi ... vin deja loganurile la mana a doua si incep deja sa scada sub 100 de milioane.

This post has been edited by djasu82: 26 Apr 2010, 13:18


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladutz_sb
post 26 Apr 2010, 14:10
Post #16


Am vandut-o ...


Group: Members
Posts: 172
Joined: 20 January 09
From: Sibiu




QUOTE(djasu82 @ 26 Apr 2010, 13:16)
ce valoare are daca ai schimbat nu se pune la calcul cand se vinde ! A ta nu are nici aer conditionat ...
Eu cred ca in 50-60 de milioane o vinzi ... vin deja loganurile la mana a doua si incep deja sa scada sub 100 de milioane.
*



pai stiu ca piesele schimbate nu se pun in calcul, insa posibilii cumparatori pot sta fara griji in legatura cu piesele


--------------------
ex Dacia Supernova Acum : Adun la pusculita
i like motocicle !!! and ai uant to da bi da best!!! i lav iu veri maci!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robert1991
post 26 Apr 2010, 14:15
Post #17


robert1991


Group: Members
Posts: 922
Joined: 13 October 09
From: pitesti




a luat cineva un logan cu 80 mil! nelovit! au scazut ca lumea preturile! imi pare rau ca nu am mai asteptat ca luam una mai buna acum biggrin.gif

dar vad ca zice lumea ca nu e buna deloc DSN! dupa parerea mea , daca n-ar troncani , n-ar intra apa in ea , si daca era izolata bine din fabrica era prea buna! in vara asta incerc s-o fac sa nu mai intre apa in ea,sa nu mai troncane si o sa o si izolez cu vopsea cauciucata si pasla!


--------------------
Renault Megane IV 2018 Business - B -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alfasiomega
post 26 Apr 2010, 15:01
Post #18


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 23 April 10
From: covasna




am cumparat pe 20 aprilie o dsn la 6000 lei cu 45000 km cu itp facut in ziua cumpararii ,fara rugina.


--------------------
dacia supernova europa 2002 - cv 01 eju
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 26 Apr 2010, 15:25
Post #19


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Esti sigur ca nu are rugina? Te-ai uitat bine in spatele mochetei la oale? biggrin.gif


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
and_rei
post 26 Apr 2010, 15:34
Post #20


Membru multumit de fosta lui SupeRNova


Group: Members
Posts: 3.015
Joined: 20 November 08
From: Bucuresti




1.topicul asta nu trebuia deschis.iti dai seama si tu de ce

2.masina arata super dar ca + uri la ea nu ai decat jante si o vopsea frumoasa.nu mai zic ca e din 2001.masina e rapsodie si stii cum e romanu.compara ultima zdreanta de rapsodie cu orice rapsodie vede el.tipic...

3.1650 E zic eu ca e pretul corect

bafta la vanzare si daca nu reusesti sa o dai la banii astia pastreaz-o.eu deja imi caut o a 2 masina ,asta ramanand in familie normal.la pretuirile astea nu se merita sa o dai

This post has been edited by ianys_andrey: 26 Apr 2010, 15:35


--------------------
Renault Megane 2.1 Silver 2005
"Concentrati in metropole, condusi de GPS, vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robert1991
post 26 Apr 2010, 16:52
Post #21


robert1991


Group: Members
Posts: 922
Joined: 13 October 09
From: pitesti




alfasiomega si eu am dat pe ea tot cam cat ai dat tu si nu avea deloc rugina! pentru ca era facuta tongue.gif la oale nici acum nu am decat un punct dar a inceput la aripi si praguri! deci..peste jumatate de an sa te astepti sa iti reapara rugina biggrin.gif


--------------------
Renault Megane IV 2018 Business - B -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alfasiomega
post 26 Apr 2010, 20:06
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 23 April 10
From: covasna




am pus pretul cu care am cumparat pentru ca vladutz_sb sa vada ca o masina ca a lui are valoare.

Attached thumbnail(s)
DSC_2007.jpg ( Size: 142.26k ) Number of downloads: 863


--------------------
dacia supernova europa 2002 - cv 01 eju
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puiu82
post 26 Apr 2010, 20:52
Post #23


MOTANU'RAPIDIST!


Group: Members
Posts: 1.939
Joined: 15 August 05
From: bucuresti,giulesti




QUOTE(vladutz_sb @ 25 Apr 2010, 19:06)
Salutare, vreau sa vand si eu Supernova si as dori niste sfaturi in legatura cu pretul care se mai cere pentru o Supernova. Am sa pun si niste poze cu masina. Eu m-am gandit la 1900 (negociabil) euro.

Niste specificatii despre masina : este din 2001 Rapsodie, 52.000 km reali !, inchidere centralizata, jante din aliaj(poate fi considerata si asta). Are putina rugina la oale si pe la usi, dar sapt asta care vine o "bag in service". Cam atat.
PS: urmele acelea de ulei din poza nu sunt de la ea biggrin.gif
*



Bafta la vanzare!

QUOTE(robert1991 @ 25 Apr 2010, 19:28)
wow ce bine arata in prima poza! e poza mai veche?sau era lustruita?biggrin.gif

si pe mine m-a trecut un gand sa o dau si ceream tot 1900 E pe ea bineinteles negociabil! a mea are si aer si eleron , e clima! si fii atent ce oferta am primit de la unul pe bursa : 45 mil  radmasa.gif  decat sa o dau pe suma asta mai bine o mai tin 5 ani , si dupa o dau la rabla..

avand in vedere ca ai doar 52.000 km este un pret rezonabil! tine de el! vrei sa-ti iei altceva? bafta la vanzare! daca vrei,si daca poti tine-ne la curent si pe noi cu ce oferte primesti , si daca o dai sa ne spui cat ai luat pe ea smile.gif
*



Defineste negociabil,te rog.

QUOTE(robert1991 @ 25 Apr 2010, 19:40)
eu vroiam sa o dau ca sa imi iau un logan biggrin.gif

dar pe 45 mil no way!! am stat si m-am gandit mai bine si o sa o mai tin un an 2,ca dupa sa iau una mai buna decat un logan!

bine,45 mi-a oferit decat unul pentru ca daca as vrea sa o vand dupa parerea mea as obtine macar 60 mil!
*



Daca te hotarasti,da-mi un privat cu TOATE problemele ei......singurul lucru pe care il cer:sa nu ma pui pe drumuri degeaba.......de 1 luna am vazut o gramada de cazane.....timp si bani pierduti,nervi la greu.

QUOTE(robert1991 @ 26 Apr 2010, 15:15)
a luat cineva un logan cu 80 mil! nelovit! au scazut ca lumea preturile! imi pare rau ca nu am mai asteptat ca luam una mai buna acum biggrin.gif

dar vad ca zice lumea ca nu e buna deloc DSN! dupa parerea mea , daca n-ar troncani , n-ar intra apa in ea , si daca era izolata bine din fabrica era prea buna! in vara asta incerc s-o fac sa nu mai intre apa in ea,sa nu mai troncane si o sa o si izolez cu vopsea cauciucata si pasla!
*



Mama lui de logan........deci,iti vinzi masina?

QUOTE(alfasiomega @ 26 Apr 2010, 16:01)
am cumparat pe 20 aprilie o dsn la 6000 lei cu 45000 km cu itp facut in ziua cumpararii ,fara rugina.
*



Sa o stapanesti sanatos! Parerea mea....ai dat un pic cam mult pe ea.

QUOTE(ianys_andrey @ 26 Apr 2010, 16:34)
1.topicul asta nu trebuia deschis.iti dai seama si tu de ce

2.masina arata super dar ca + uri la ea nu ai decat jante si o vopsea frumoasa.nu mai zic ca e din 2001.masina e rapsodie si stii cum e romanu.compara ultima zdreanta de rapsodie cu orice rapsodie vede el.tipic...

3.1650 E zic eu ca e pretul corect

bafta la vanzare si daca nu reusesti sa o dai la banii astia pastreaz-o.eu deja imi caut o a 2 masina ,asta ramanand in familie normal.la pretuirile astea nu se merita sa o dai
*



1.Ba a facut foarte bine ca l-a deschis.
2.De acord si nu prea.
Pretul corect biggrin.gif


26 Apr 2010, 22:00:
QUOTE(robert1991 @ 26 Apr 2010, 13:46)
pai banii astia ii iei daca o dai la rabla! si valoreaza mult mai mult decat o rabla!
*



La rabla nu iei bani.....si pe tichet iei MAXIM 1500 RON,deci unde e afacerea?

QUOTE(djasu82 @ 26 Apr 2010, 14:16)
ce valoare are daca ai schimbat nu se pune la calcul cand se vinde ! A ta nu are nici aer conditionat ...
Eu cred ca in 50-60 de milioane o vinzi ... vin deja loganurile la mana a doua si incep deja sa scada sub 100 de milioane.
*



Corect!

Scuzati-mi postarile,dar sunt nervos si m-am saturat de pierdut timp,bani,de nervi facuti aiurea cu diversi care nu stiu sa isi aprecieze corect valoarea CAZANELOR din dotare.
Pt cine nu stie,de mai bine de 1 luna caut o supernova clima in stare buna(si fara urme si tentative de tuning mad.gif ) si ofer maxim 6000 ron.


This post has been edited by puiu82: 26 Apr 2010, 21:00


--------------------
Toyota Auris 2011 - B-999-CGS
Mandru posesor de doua maini stangi!!!
Ex-clima verde jad.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
and_rei
post 26 Apr 2010, 21:03
Post #24


Membru multumit de fosta lui SupeRNova


Group: Members
Posts: 3.015
Joined: 20 November 08
From: Bucuresti




am zis ca nu l-a deschis bine pentru ca o sa apara persoane carora le place supernova si unele carora nu le place (vezi mai sus).si uite asa o sa se bata parerile cap in cap iar omul nu o sa se aleaga cu nici un raspuns concret


--------------------
Renault Megane 2.1 Silver 2005
"Concentrati in metropole, condusi de GPS, vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 26 Apr 2010, 21:06
Post #25


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Eu zic ca "s-a ales" cu destule raspunsuri corecte si la subiect.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladutz_sb
post 26 Apr 2010, 23:20
Post #26


Am vandut-o ...


Group: Members
Posts: 172
Joined: 20 January 09
From: Sibiu




nu prea iau in calcul comentariile sa zicem putin "off topic".

Si am ajuns la concluzia ca supernovuta mea valoareaza 1700 euro.mai putin de atat nu o dau. asta comparand alte preturi de pe net.

Stiu ce poate, stiu ca e buna, stiu ca ma va mai duce cativa ani.

Am sa pun maine niste poze cu interiorul, dupa care mai astept pareri iar dupa aceea stabilesc pretul final !.

This post has been edited by vladutz_sb: 26 Apr 2010, 23:22


--------------------
ex Dacia Supernova Acum : Adun la pusculita
i like motocicle !!! and ai uant to da bi da best!!! i lav iu veri maci!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 27 Apr 2010, 05:50
Post #27


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Si eu am dat 2000 pe ea (calculat la cursul curent) si am bagat in ea peste 700 de euro... nu mai pun la socoteala munca la ea. Deci a mea valoreaza 2700 nu? blush.gif


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pulbur
post 27 Apr 2010, 07:07
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 270
Joined: 23 June 09
From: SM




QUOTE(ianys_andrey @ 26 Apr 2010, 21:03)
am zis ca nu l-a deschis bine pentru ca o sa apara persoane carora le place supernova si unele carora nu le place (vezi mai sus).si uite asa o sa se bata parerile cap in cap iar omul nu o sa se aleaga cu nici un raspuns concret
*



Spune-mi sincer,foarte sincer,ce anume iti place ?

Eu cand mi-am cumparat masina,am dat pe ea 1550 euro,acum 10 luni...de atunci permanent o inbunatatesc,
nicidecum performante sau tunning...ci mai mult sa repar lucrururile cu care a venit din fabrica,prost concepute.Sa incep?
Oglinzile,is vai de mama lor,scaunele,mai ales cele din fata,caroseria(inainte,cand nu am avut bara intre suporturile scaunelor din spate,ridicam masina pe crick si nu puteam inchide/deschide usa),Niste amortizoare mai bune nu ar stica,pana si in 1310 ai mai mult confort,si nu mai am chef sa vb de macanica si de restul chestiilor ca numa ma enervez.

DAR,de ce nu o dau?Si acuma ' ianys_andrey' poate va raspund la intrebarea pusa de mine.
Pentru ca intretinerea e ieftina?si ca tousi e masina din 2002 !
Sa fim totusi putin realisti,si daca stam sa calculam tot ce am cheltuit noi,cei care totusi ne ingrijim cat de cat masina, ieseam mult mai bine daca ne luam o panarama din 95 96 !DA,exact,poate sa zica oricine orice vrea.

Si acuma,se va intreba lumea,si 'pulbur' de ce nu o vinde?! Pentru ca mai mult de 1000 de euro nu iau pe ea radmasa.gif , ca taxele au devenit mai mici,se invadeaza tara in fiecare luna cu si mai multe masini sh straini,si nimeni nu mai e prost,scuze desptept sa dea 1500 de euro pe o panarama de masina in care ploua si care dupa cativa ani rugineste,scartaie si cu confortul zero.

Ce credeti de ce scad asa drastic preturile la dsn?

Parerea mea,umila.

This post has been edited by pulbur: 27 Apr 2010, 07:19


--------------------
Dacia/Fiat DSN 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 27 Apr 2010, 07:29
Post #29


Membru


Group: Members
Posts: 3.435
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




parerea mea: tot ce este romanesc pe masinile marca dacia este extrem de prost. motorul si cutia de viteze sunt foarte reusite. daca cumva reusesti sa repari ce au gresit cei din fabrica atunci vei avea o masina foarte buna, doar ca reparatiile nu prea merita deoarece e mai ieftin sa cumperi o masina care este deja reparata din fabrica.
pe mine ma enerveaza cel mai tare lipsa antifonarii, bolturile de la balamalele usilor, zdranganitul tablelor goale la trantirea usilor (inclusiv plafonul scoate zgomot de tabla chioara), plouatul in masina, rugina de la oale, bucsile de la bara stabilizatoare, spatarele scaunelor din fata care se lasa singure pe spate in timp, parbrizul care s`a pistruiat cu dracu` stie ce de nu mai vezi noaptea nimic daca vine o masina din contrasens, stergatoarele care se ridica de pe parbriz la viteza de peste 120km/h, chederele de la luneta si la parbriz, plastice care scartaie...sa continui? tongue.gif
am si eu dacie si inca nu sunt hotarat...sa ma apuc sa o fac cap-coada sau sa ma scap de ea sa imi iau ceva facut cu cap. datorita crizei economice cred ca o sa incerc o tentativa de "imbunatatire" care trebuia sa existe din fabrica.
pot sa zic un lucru cu mana pe inima: nu voi mai cumpara niciodata o masina romaneasca deoarece urmaresc si problemele de la logan, sandero si abia astept sa le vad pe cele de la duster. astia nu or sa se invete minte niciodata si tot gunoaie vor produce.
macar o atifonare nu cred ca urca pretul masinii cu mai mult de 200 de euro! si nu aveai impresia ca ai motorul pe bancheta din spate sau ca o groapa luata iti rupe masina in 2.
in concluzie, motorul si cutia de viteze sunt bune...in rest fiecare cum are noroc (ca nici daca o ingrijesti mai ceva decat pe un copil nu scapi de rugina de la oale. sunt stan patitu` la solenza).
bafta la vanzare!


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b13mat
post 27 Apr 2010, 09:32
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 256
Joined: 9 March 08




super unele comentarii, dar unele....sunt de tot rasul. Cum sa ti se ridice stergatoarele la peste 120km/h? Asta e chiar buna. Ploua in ea pt. ca nu ai facut nimic ca sa inlocuiesti un amarat de cheder. Cat sa tina si el? 8 ani? 8ani pt. un cheder e fffff mult


--------------------
Renault Laguna 2 phase 2 1.9 dCI 2005 privilege - B 13 MAT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 14th June 2024 - 12:26
Forum Renault