DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Produse de ... rahat, literalmente

Marty
post 21 Jul 2006, 10:06
Post #1


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Ma oameni buni, sa nu va puna dracu' vreodata sa cumparati cutii de ananas "LaPrima"! Ma, nici macar sa nu va uitati la ele!
Eram aseara p-acasa si n-aveam ce face pina s-ajung la programarea la frizer. Drept pentru care am subtilizat o mare cutie de ananas din frigider si m-am pus pe uitat la tv. Toate bune si frumoase pina in momentul in care, in jurul orelor 21, ma apuca o forfota destul de nelinistitoare prin stomac. Eram cu niste tovarasi care mai si insistau s-o pun d-o saorma cu ei. Bine, ei insista in fiecare Joi si eu refuz, numai ca aseara...aveam un motiv in plus.
Ma rog, ajung acasa, pun wc-ul la treaba, incepe sa-mi fie rau, sa am stari de voma, ma pun in pat si ma culc. Ma trezesc pe la 4 cu o vaga senzatie ca ma incearca o flatulatiune. Incerc sa execut operatiunea in cauza numa' ca ma trezesc ca...iese motu'. Ma duc repede pe buda si incep! De la 4.01 si pina la 4.30, am fost de vreo 15 ori la buda. N-am facut nimic altceva decit (PARDON!) pipi pe cur! La 4.30 ma pun inapoi in pat, zguduit puternic de frisoane, imi iau un halat gros pe mine si ma culc. La 6.45 , aceeasi impresie nevinovata de flatulatiune. Acelasi mot, acelasi scenariu! In continuare, e ora 11.00, dezvolt o prietenie din cale afara cu buda. Mi-e frica sa si rid ca sa nu ma aia pe mine!

In concluzie, daca tineti la sanatatea voastra si a celor dragi voua: NU CUMPARATI NICIODATA CUTII CU ANANANS PRODUSE DE FIRMA "LA PRIMA"!

Sa va dea Dzeu. sanatate si mie sa-Mi de hartie igienica cit mai moale ca ma ustura curu' de nu mai pot sta pe scaun!!! popa.gif

This post has been edited by Marty: 21 Jul 2006, 10:06


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Pedro
post 21 Jul 2006, 10:13
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 551
Joined: 16 December 03
From: Bucuresti




Prevad ca va fi un topic foarte lung si foarte bine. Sunt ceva useri pe aici plus ca vorba circula. Cu binevointa ta Marty ar fi bine sa fie loc de expozitie pentru fel si fel de astfel de produse, asa ca, sa cante muzica!


--------------------
Dacia 1300 OFF ROAD Berlina
O zi trista pentru tara, mare victorie comunista, traiasca.......
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 21 Jul 2006, 10:23
Post #3


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Pai daca-i pe d-astea...

Ca dezonorant folosesc (de obicei) stick Intesa cu Ylang-Ylang. Nu stiu ce dracu' s-a-ntimplat cu el ca nu se mai gaseste. intrucit ala vechi incepuse sa zgarie destul de nasol si se prefigura o mare criza la orizont, am decis sa achizitionez in regim de urgenta un stick Nivea 24h. MARE GRESEALA!
In primul rind, Nivea are 40 ml. si a costat 110 mii, Intesa costind 120 mii lei si avind 75 ml.
In al doilea rind, Nivea ala de se lauda ca te fereste de "candoare" 24h, te fereste sa treci neobservat pe strada! De cind am cumparat asta, am timpita impresie ca nu exista oameni nespalati, ca aia de la metrou care put de-ti invinetesc sfincterele, se spala, de fapt, da' se dau cu NIvea d-asta. Daca tine 2 ore e mare smecherie!
In al treilea rind... put in asa hal incit ma dezgust si pe mine!
Cu alte cuvinte, daca vreti sa dati cca. 100k rol pe un pisdic Nivea, mai bine-i donati lu' Nastase, sa-si mai faca o vila!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alinakes
post 21 Jul 2006, 10:25
Post #4


X


Group: Members
Posts: 341
Joined: 24 March 06
From: X




Marty nu te supara de intrebare - dar pe data fabricatiei / data expirarii te-ai uitat ?

Sunt inca destui oameni care nu se uita pe cele mai importante date ale unui produs !

Nu are datele respective - nu trebuiesc cumparate !!!

Si apoi asta chiar este un caz de OPC !

Recomandare : Cand se constata o asemenea porcarie ( bataie de joc din partea comerciantului ) se merge cu bonul fiscal si restul produsului - daca mai exista - la OPC si astfel poate incepe scandalul !


--------------------
X X X - X
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 21 Jul 2006, 10:28
Post #5


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




alinakes, o sa ma uit diseara la data de fabricatie si la termenul de valabilitate. Din pacate n-a mai ramas nimic din ala, decit cutia. Da' pot sa ma duc sa mai cumpar daca e pe d-astea.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tarzy
post 21 Jul 2006, 10:33
Post #6


aroist


Group: Members
Posts: 1.958
Joined: 12 January 04
From: Bucuresti




marty - inainte sa te arunci la ponegrit toata gama de produse "LaPrima" ai verificat termenul de garantie la cei ai papat tu?

nu am habar de produsele acestea - nu am auzit in viata mea de ele, dar ... eu unul nu bag nimic in gura pana nu verific si termenul de valabilitate.


--------------------
DACIA / ARO / TICO L 1,6 / 244 / SX 2005 / 1993 / 1999 - B55MGY
Aha
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Como
post 21 Jul 2006, 10:41
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 679
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




Cutiile de ananas au de obicei termene de valabilitate colosale, de cativa ani. Si nici nu intra la categoria perisabile, ca nici la magazine nu stau la rece, si nici la transport. Doar ca o data desfacute nu tin mai mult de 2-3 zile, ca tind sa se inverseasca rapid. Probabil o fi scapat si ei vreo coada de sobolan in lotul ala.

Marty, dar acum nu te simti mai usor, mai light, parca simti ca poti zbura? Bine, in afara senzatiei de usturime posterioare, care te tine lipit de pamant.

Eu am luat o data o cutie de branza tartinabila Milli; am consumat putin dintr-o parte cand am vazut ca pe fundul cutiei ramasese aer, iar in spatiul respectiv se formase un mucegai de toata frumusetea. Repet, cutie noua, proaspat desfacuta, in termen de valabilitate. N-am patit la fel ca Marty, dar nu mai iau in viata mea branza de la astia.


--------------------
Ford Focus 1.6 Ti-VCT, Ex-Logan
“In a gentle way, we can shake the world.” – M. Gandhi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 21 Jul 2006, 10:46
Post #8


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




thecagero, chiar imi faceam probleme ca m-am lasat de fumat si am ajuns la 96 de kile, nu stiam cum sa le dau jos. S-a rezolvat amiabil! 04.gif

Apropo de brinza tartinabila, eu importam brinza topita Entremont din Franta. Din 50 de transporturi f. bune, ultimu' a fost genial de prost! Au pus cutiile cu brinza inca fierbinti in camion. In camion au dat de frig si au transpirat. drept pentru care, in Bucuresti au ajuns gata mucegaite. Poate asta s-a-ntimplat si la ei.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Pedro
post 21 Jul 2006, 10:48
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 551
Joined: 16 December 03
From: Bucuresti




Am luat de la agip un odorizant din acela ieftin sub forma lupului cu 6 picioare galben agip. L-am desfacut si bineanteles ca m-am sufocat in masina de la mirosul puternic insa 2 ore mai tarziu mirosul placut a disparut complet de parca sta acolo de luni de zile, nu e mare branza, doar 30000 mii dar m-am saturat de tepe.


--------------------
Dacia 1300 OFF ROAD Berlina
O zi trista pentru tara, mare victorie comunista, traiasca.......
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AIX
post 21 Jul 2006, 10:58
Post #10


quite a regular


Group: Members
Posts: 604
Joined: 21 October 04
From: Bucuresti




Starea natiunii astazi:

Marty - cufureala si mirosuri tari; coafura rezista, are programare la frizer. radmasa.gif




--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alinakes
post 21 Jul 2006, 11:00
Post #11


X


Group: Members
Posts: 341
Joined: 24 March 06
From: X




E vorba si de conditiile de depozitare ! Daca pe produs scrie o scala de valori 5 grd C - 15 grd C , iar domnii de la "angro" le tin la 30 grd C cat sunt acum , s-au dus pe copca !

Pe la ananas iar e o chestie misto , stiu miscarea de la cineva din domeniu. Importa ( in vremurile de inflorire a "angro-ului" Europa ) ananasul din China , mergeau frumos la astia de la laborator , dadeau acolo un bax de ananas spaga ( aia il terminau ca termitele intr-o zi ) si ziceau : " da , domne astea mai merg 1 an " desi ananasul expira intr-o luna si puneau abtibilduri cu alta data de valabilitate peste cea inscrisa in original.

P.S. Imi pare rau ca trebuie sa va fac scarba - dar daca tot suntem la capitolul mancare naspa trebuie sa va zic de un caz auzit, nu stiu cat e de adevarat , cica la "saormaria" de la dristor , aia celebra de pe colt , unul din baietii de acolo isi lasa mostenitorii prin saorma dupa un frecus intens ! L-au prins si l-au dat afara !

Dar mie acum nu prea mai imi vine sa merg sa iau de la ei saorma !

Nu stiu daca ce am auzit a fost anti-reclama dar parca e prea odios gandul asta de a merge sa mai cumpar dupa ce am auzit !


--------------------
X X X - X
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 21 Jul 2006, 11:02
Post #12


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Eu nu mai mananc compot de ananas de vreo 4 ani ... adica de cand am trecut printr-o experienta terifianta care a adurat 3 zile ... in urma consumului unei conserve din asta.
Numai ca in cazul meu am facut-o in grup .. in 4 mai precis .. ca eram eu, nevasta-mea si inca o pereche care erau in vizita. Si am ingurgitat o butelca d'aia de 5 kile de la metro ... neexpirata (conform etichetei).

Marty, crede-ma ca stiu ce spun cand spun ca inteleg perfect prin ce treci smile.gif.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ciombe
post 21 Jul 2006, 11:10
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 368
Joined: 9 January 04
From: Arad




Smantana OKE! Feriti-va de ea! E pshwasser!!! mad.gif +
Feriti-va sa luati din BILLA inghetata la caserola netransparenta! Nesimtitii dreacu o halesc pe ascuns si completeaza cu apa! Sa mor de mint! dDe doua ori am patit-o! Caserola e ok, doar nu ma pun pe loc sa o desfac.. si cand ajung acasa blink.gif mad.gif - una era pe jumate consumata, alta era completata cu apa! Bataie de joc!
Atentie, tot la Billa am avut mai multe eschibitii:
Intai am reusit sa cumpar trei sticle de apa minerala Lipomi la trei preturi diferite. Cand m-am uitat pe bon acasa s anebunesc: intre 15 si 24 de mii, trei preturi diferite la aceeasi apa la 1,5 litri!
Dupa o saptamana m-am sus sa iau niste bere la naveta- si tit se coia aia d ela casa c ade ce nu platesc... i-am explicat ca o naveta de bere (la care adusesem si ambalaj la schimb) becks si 2 baghete de paine NU au cum sa coste 1,3 milioane ROL! A plecat si peste 5 minute vine alta proasta : "am inteles ca aveti probleme.. .da spuneti, ce probleme aveti .." io i-am raspuns: "doamna, se pare ca nu io am probleme ci magazinul dvs.. va rog sa verificati bounu". Aia verifica bonu, si spune cu nonsalanta pretul final: 130, XX blink.gif mad.gif Tot cu nonsaalanta ii raspund: "Daca va inchipuiti ca o sa platesc 1,3 milioane pe o naveta de bere si 2 paini - inseamna ca ori ma credeti beat, ori dvs nu calculati ceva bine acolo.. da nu sunt beat ca nu am avut bere acasa, de-ai cumpar acum bere... icon_mrgreen.gif "... in final, nu stiu ce a facut ca mi-a anulat bonu si mi-a facut altul cu pretul corect!




--------------------
Oltena 12 TRS, Dacia 1304 Papuc - B-83-JJJ, AR-30-JJJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 21 Jul 2006, 11:18
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




ce vremuri kkcioase traim radmasa.gif si eu am patit-o acum 2 saptamani, cu un tort facut de ziua prietenei la un laborator din zona. La mine a fost mai naspa, pentru ca pe langa cufureala icon_mrgreen.gif aferenta am avut parte si de stari de voma, ameteala si stari de slabiciune (aka abia ma tineam pe picioare). Noroc ca numai eu am mancat tortul ala (chiar in portie dubla--deh sunt mai mancau din fire) si ceilalti au papat altceva .. au fost inspiratii baietii, eu.. nu prea laugh.gif


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 21 Jul 2006, 11:30
Post #15


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(Marty @ 21 Jul 2006, 11:06)
Ma oameni buni, sa nu va puna dracu' vreodata sa cumparati cutii de ananas "LaPrima"!...
*



Astea-s blestemele maneilistilor...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 21 Jul 2006, 11:31
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Cand mai aveti "chef" sa stati toata ziua pe buda meditand la conserva de ananas va recomand Imodium. E incercat de nenumarate ori icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 21 Jul 2006, 11:36
Post #17


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




nici samburii de maslina nu-s de lepadat, pentru cine poate sa-i inghita...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Como
post 21 Jul 2006, 11:38
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 679
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




Sigur nu iese mitraliera?


--------------------
Ford Focus 1.6 Ti-VCT, Ex-Logan
“In a gentle way, we can shake the world.” – M. Gandhi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 21 Jul 2006, 11:39
Post #19


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Anul trecut, prin septembrie, m-am dus la cofetaria Ana de pe Dorobanti sa iau oarece prajituri la pachet. Ajuns acolo, taraboi mare. O cucoana destul de lucida si de civilizata le reprosa vanzatoarelor ca rulada luata de la ele era mucegaita. Alea, nimic, e fff buna, nimeni nu se plange, chiar si noi mancam etc. Madam ia o rulada, o rupe-n doua si ce sa vezi? Mucegai! Mai ia una, idem prima. Nu stiu daca tanti si-a luat banii inapoi pe prajituri ca eu m-am carat si de atunci nu mai iau nici paine de la Ana. De fapt, nu am mai luat niciodata prajituri...


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neumann
post 21 Jul 2006, 11:58
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 783
Joined: 6 November 03
From: Spermezeu




Imodiumul ca imodiumul, da cu benzina ai incercat? radmasa.gif

PS: SA uneasca careva' posturile...

This post has been edited by cristianco2002: 21 Jul 2006, 12:01


--------------------
... .. ..
Americanii il vor pe Ciolos.. i-au dat si viza!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bulan
post 21 Jul 2006, 11:58
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




QUOTE(Marty @ 21 Jul 2006, 11:06)

In concluzie, daca tineti la sanatatea voastra si a celor dragi voua: NU CUMPARATI NICIODATA CUTII CU ANANANS PRODUSE DE FIRMA "LA PRIMA"!

Sa va dea Dzeu. sanatate si mie sa-Mi de hartie igienica cit mai moale ca ma ustura curu' de nu mai pot sta pe scaun!!!  popa.gif
*


Probabil ca ce ti s-a intamplat era vreo polita restanta si care in final a fost platita!

QUOTE(alinakes @ 21 Jul 2006, 11:25)

Sunt inca destui oameni care nu se uita pe cele mai importante date ale unui produs !

Nu are datele respective - nu trebuiesc cumparate !!!

*


Cata naivitate!Pai comerciantii au cultura si probitatea morala a unui director de muzeu si datele alea sunt vreun tablou de vreun pictor celebru ca sa nu poata sa fie falsificate

QUOTE(Marty @ 21 Jul 2006, 11:46)

Apropo de brinza tartinabila, eu importam brinza topita Entremont din Franta. Din 50 de transporturi f. bune, ultimu' a fost genial de prost! Au pus cutiile cu brinza inca fierbinti in camion. In camion au dat de frig si au transpirat. drept pentru care, in Bucuresti au ajuns gata mucegaite. Poate asta s-a-ntimplat si la ei.
*


Goana dupa profit va facut sa-l pistonati pe producator in asa hal ca nu a mai respectat tehnologia pana la capat si confirma-ne ca ultimul transport genial de prost a luat calea crematoriului si ca nu au fost sterse cutiile de branza Entremont cu carpe udate in apa cu otet!

QUOTE(alinakes @ 21 Jul 2006, 12:00)
E vorba si de conditiile de depozitare ! Daca pe produs scrie o scala de valori 5 grd C - 15 grd C , iar domnii de la "angro" le tin la 30 grd C cat sunt acum , s-au dus pe copca !

Pe la ananas iar e o chestie misto , stiu miscarea de la cineva din domeniu. Importa ( in vremurile de inflorire a "angro-ului" Europa ) ananasul din China , mergeau frumos la astia de la laborator , dadeau acolo un bax de ananas spaga    ( aia il terminau ca termitele intr-o zi ) si ziceau : " da , domne astea mai merg 1 an " desi ananasul expira intr-o luna si puneau abtibilduri cu alta data de valabilitate peste cea inscrisa in original.

P.S. Imi pare rau ca trebuie sa va fac scarba - dar daca tot suntem la capitolul mancare naspa trebuie sa va zic de un caz auzit, nu stiu cat e de adevarat , cica la "saormaria" de la dristor , aia celebra de pe colt , unul din baietii de acolo isi lasa mostenitorii prin saorma dupa un frecus intens ! L-au prins si l-au dat afara !

Dar mie acum nu prea mai imi vine sa merg sa iau de la ei saorma !

Nu stiu daca ce am auzit a fost anti-reclama dar parca e prea odios gandul asta de a merge sa mai cumpar dupa ce am auzit !
*


Totul este cauzat de lipsa de respect care ne caracterizeaza pe absolut toti!Cand suntem doar usor ironizati de catre cineva mintea noastra pe loc pune la cale cele mai malefice planuri si conspiratii si sa-L fereasca nenorocul pe VLADICA sa-l supere pe opinca atunci cand VLADICA asteapta sa fie servit cu ceva de mancare.

QUOTE(Ciombe @ 21 Jul 2006, 12:10)
Smantana OKE! Feriti-va de ea! E pshwasser!!! mad.gif +
Feriti-va sa luati din BILLA inghetata la caserola netransparenta! Nesimtitii dreacu o halesc pe ascuns si completeaza cu apa! Sa mor de mint! dDe doua ori am patit-o! Caserola e ok, doar nu ma pun pe loc sa o desfac.. si cand ajung acasa  blink.gif  mad.gif  - una era pe jumate consumata, alta era completata cu apa! Bataie de joc!
*


Eu la serviciu execut ordinele sefilor mei(nu ale patronului) cu sfintenie iar serviciile pe care le prestez clientilor firmei de la care primesc salariu sunt ireprosabile si peste tot pe unde apelez la servicii in calitate de consumator daca nu sunt servit ireprosabil nu plec deacolo pana cand angajatul cu pricina nu este sanctionat. DOMNUL MARTY mai bine nu deschide-ai acest topic pentru ca daca mesajele vor curge garla cu exemple ca pana acum s-ar putea sa nu mai mancam si sa ne apucam de sport:Saritura peste mese!


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 21 Jul 2006, 12:38
Post #22


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(bulan @ 21 Jul 2006, 12:58)
Goana dupa profit va facut sa-l pistonati pe producator in asa hal ca nu a mai respectat tehnologia pana la capat si confirma-ne ca ultimul transport genial de prost a luat calea crematoriului si ca nu au fost sterse cutiile de branza Entremont cu carpe udate in apa cu otet!
*



Imi oprim foarte multe vorbe care ar descrie cu succes alaturarea ta cu organul meu genital!

1. N-am pistonat pe nimeni, era contract semnat, cu termene de livrare clare! Si daca tu-ti inchipui ca Entremont e o fabrica ce are vreo 5 vaci si scoate 10 litri de lapte si 3 cutii de brinza pe zi, te-nseli amarnic! Na, ia si te informeaza: http://www.entremont-alliance.com/fr/index.php

2. Transportul genial de prost a fost analizat in vederea importului la Sanvet Obor! Exista un aviz general de import eliberat de Min. Agriculturii, aviz eliberat dupa vizitarea platformelor de productie! Dupa primele plingeri, marfa a fost analizata de SGS, sigilata si dusa la Glina, stropita cu albastru de metil si apoi arsa!

3. Daca tu poti sa desfaci o cutie de brinza topita, sa stergi mucegaiul dinauntru si sa-i pui capacu' la loc fara sa se observe ca s-a umblat in cutie, esti David Copperfield! Si-n plus, daca ai constiinta sa mai si scoti pe piata un asemenea produs, te mai gratulez cu inca o alaturare mai sus descrisa!

P.S.: Mi-ai fost simpatic dar vad ca esti cam...intr-un fel anume!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crintea1949
post 21 Jul 2006, 12:51
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 92
Joined: 24 April 05




asta nu apropo de ce vremuri pot veni.
Ca orice produs trebuie sa aiba inscriptionata perioada de garantie, valabilitate care nu trebuie depasita. Ia vezi si poate o preyinti Oficiului de Protectie al Consumatorului, vezi adresa pe google.
In rest sa auzim numai de bine


--------------------
dacia solenza - B33HRZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 21 Jul 2006, 12:54
Post #24


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




QUOTE(Marty @ 21 Jul 2006, 13:38)
Imi oprim foarte multe vorbe care ar descrie cu succes alaturarea ta cu organul meu genital!
*


.... si de acu sa vezi tu razboi si warnuri....


Suma respectelor,Alydor.


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bulan
post 21 Jul 2006, 12:59
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




"""1. N-am pistonat pe nimeni, era contract semnat, cu termene de livrare clare!"""

Atunci inseamna ca EI s-au grabit in goana dupa profit si au pagubit!!!
"""2. Transportul genial de prost a fost analizat in vederea importului la Sanvet Obor! Exista un aviz general de import eliberat de Min. Agriculturii, aviz eliberat dupa vizitarea platformelor de productie! Dupa primele plingeri, marfa a fost analizata de SGS, sigilata si dusa la Glina, stropita cu albastru de metil si apoi arsa!"""Eu stiam ca asa s-a intamplat dar te-am provocat!Domnul Marty ca importator a platit marfa+transportul si trebuia sa primeasca calitate 100%.SGS a stabilit a cui e vina si cine plateste paguba iar marfa la gunoi.Bineinteles ca asigurarile au platit marfa deteriorata!
"""P.S.: Mi-ai fost simpatic dar vad ca esti cam...intr-un fel anume!"""Avand in vedere ca eu am o gramada de defecte pe care nu stiu cum sa mi-le ascund mai bine nu pot avea pretentii la tine care esti un pic mai iute la manie si care imi esti simpatic in continuuare dar ai grija cu shaorma sa nu cumva Domnul BIG sa se deghizeze in vanzator de shaorme!!!


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 21 Jul 2006, 13:00
Post #26


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Am zis ca le reprim, nu ca le exprim! Si-n alta ordine de idei, mi se pare c-am fost acuzat de anumite chestii. wink.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Rigor
post 21 Jul 2006, 13:14
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 206
Joined: 11 December 03
From: Iasi




Marty, daca nu ai terminat cu procesul germinativ eu am o idee. Pune pe cineva sa mestece o lama orbit si sa sufle de la departare in reactor, in reclama am vazut ca ingheata tot, poate se coaguleaza.


--------------------
ZKR Preferat - IS-01
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bulan
post 21 Jul 2006, 13:21
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




Eu as ruga respectuos grupul de moderatori sa inchida acest topic ca sa ne tihneasca si noua mancarea in urmatoarele saptamani.Amatorii de senzatii tari sunt rugati ca din cercul personal de cunostinte sa gaseasca pe cineva care sa le povesteasca ce se intampla pe la diferite fabrici de produse alimentare.Eu personal am un coleg care dupa ce a transportat cativa ani la rand doar MEZELURI s-a lasat de acest gen de transporturi si azi e vegetarian.


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neumann
post 21 Jul 2006, 13:25
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 783
Joined: 6 November 03
From: Spermezeu




radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Adica acum transporta doar legume?


--------------------
... .. ..
Americanii il vor pe Ciolos.. i-au dat si viza!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 21 Jul 2006, 13:31
Post #30


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(bulan @ 21 Jul 2006, 13:59)
Mi-ai fost simpatic dar vad ca esti cam...intr-un fel anume!"""Avand in vedere ca eu am o gramada de defecte pe care nu stiu cum sa mi-le ascund mai bine nu pot avea pretentii la tine care esti un pic mai iute la manie si care imi esti simpatic in continuuare dar ai grija cu shaorma sa nu cumva Domnul BIG sa se deghizeze in vanzator de shaorme!!!
*


Bijti, ma! imbratisare.gif

QUOTE(Rigor @ 21 Jul 2006, 14:14)
Marty, daca nu ai terminat cu procesul germinativ eu am o idee. Pune pe cineva sa mestece o lama orbit si sa sufle de la departare in reactor, in reclama am vazut ca ingheata tot, poate se coaguleaza.
*



Stai ca s-a purjat instalatia! A-nceput sa vina aer. 04.gif

This post has been edited by Marty: 21 Jul 2006, 16:00


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th May 2024 - 04:54
Forum Renault