DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

1044 Pages « < 915 916 917 918 919 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Imbecili autohtoni, de toate soiurile

dizzy
post 28 Jun 2022, 06:12
Post #27481


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




radmasa.gif a iesit cu servetel umed culoarea de dood.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 28 Jun 2022, 15:43
Post #27482


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.902
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti






--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 29 Jun 2022, 07:20
Post #27483


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.906
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Muhahaha...


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_damian
post 30 Jun 2022, 15:33
Post #27484


Membru mult


Group: Members
Posts: 644
Joined: 21 April 04
From: Medias, Romania






--------------------
Dacia Sandero Stepway, 2021
Ex Dacia Logan KissFM 1.4, 2008
Ex Dacia 1310, 1999
Ex Dacia 1100, 1969
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
axabrt
post 30 Jun 2022, 16:08
Post #27485


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.052
Joined: 15 February 05
From: Ploiesti




Mă duc să mă rad.
Daca până mâine nu mai scriu pe forum înseamnă că am tăiat ceva mai mult decât parul de pe fata ...0630221707.jpg ( Size: 1.42mb ) Number of downloads: 341


--------------------
Ford Focus mk3.5 Ecob00st
.dracnev si boboru’ este viitoru’.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 30 Jun 2022, 16:28
Post #27486


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Vezi ca-i pentru pene, nu pentru par facial... Ai grija sa te razi unde trebuie.

This post has been edited by Marty: 30 Jun 2022, 16:29


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
axabrt
post 30 Jun 2022, 17:00
Post #27487


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.052
Joined: 15 February 05
From: Ploiesti




Confirm că sunt viu.
Drăcia funcționează cam că o rezerva gilette fusion 5 semiuzata, dar na ce sa te aștepți are o singura lama.
Rămâne de văzut cu iritațiile. Deocamdată nu mi dau seama dar pare cam la fel...


--------------------
Ford Focus mk3.5 Ecob00st
.dracnev si boboru’ este viitoru’.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 30 Jun 2022, 18:54
Post #27488


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




https://gddhd.ro/actualitate/ministrul-ener...o6H3hLY68bvEuOk

Carui partid trebuie sa-i multumim ca ni l-a adus pe imbecilul acesta pe post de ministru?

Singura mina de huila inhcisa si redeschisa a fost mina Dalja din Petrosani. Inchisa in 1931 si redeschisa in 1964. Cheltuielile au fost enorme.

Nemtii au "redeschis" cateva mine de carbuni, dar acelea nu au fost "inchise" ca cele din Valea Jiului, ci "conservate". Adica, nu au fost abandonate ci au mentinut in stare de functionare instalatiile de aeraj si de evacuare a apelor. Odata oprite aceste activitati, in doar cateva saptamani, o mina de carbuni devine compromisa 100%.

Ce drac de circuit cultural si turistic sa faci cu minele inchise? Sunt multe mine muzeu, dar pentru circuitul turistic sunt amenajate cateva lucrari miniere aflate aproape de suprafata, intretinute corespunzator (aeraj si evacuarea apelor) nu exploatari miniere inchise de ani de zile.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yoncv
post 30 Jun 2022, 21:34
Post #27489


Membru ochelarist


Group: Members
Posts: 428
Joined: 28 September 06
From: Craiova




Și pentru mine e un mister cum a rezistat așa mult timp în funcție unul dintre cei mai imbecili miniștri din ultimii 10-15 ani. Singura explicație posibilă ar fi că are sprijin masiv în servicii și șantajează persoane cu putere de decizie.


--------------------
VW Jetta 2017 - dj-17-???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 1 Jul 2022, 06:21
Post #27490


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




Mie nu mi se pare mai imbecil ca ceilalti.


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 11 Jul 2022, 06:56
Post #27491


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




200 sute de lei pentru a-ti pune cearceaful pe plaja la Navodari. 150 de lei un sezlong / zi. Cei din HORECA se plang ca n-au clienti...Faliment scrie pe fruntea celor din Mamaia. La cat si-au batut joc de clienti in ultimii ani, o merita cu varf si indesat. Inca din luna mai, am vazut un reportaj pe net, reprezentantii agentiilor de voiaj ziceau ca vanzarile de vacante pe litoralul romanesc au scazut la jumatate fata de anul trecut

Am rezervat o minipensiune le Eforie Sud, in ultima decada a lunii august. un palier cu acces separat, 3 dormitoare + camera de zi, complet echipata cu echipamente de bucatarie + terasa generoasa + la parter un loc, de asemenea foarte bine echipata, pentru gratare, ceaun, etc. 450 lei / zi. La 10 minute de pedalat pana la baile reci de la Techirghiol si la 5 minute de o plaja care anul trecut era in lucrari de amneajare, dar zicea proprietarul ca anul acesta va fi deschisa publicului. Am fost acolo si anul trecut si chiar mi-a placut. Aproape in aceeasi formula ca si anul trecut. Mai nasol e ca unul din grup este recunoscut ca sforaie inimaginabil de insuportabil. Cel care-i programat sa doarma cu el in camera are planul B, un pat mare, confortabil in camera de zi. Cu cei doi burlaci si inca alti cativa, tot 2 masini, am fost anul trecut tot la namol, cateva zile la Sacelu, in GJ. Sforaitorul are acolo aproape, casa parinteasca. Acolo am rezolvat, relativ usor problema cu dormitul. Vara cald, si noaptea, iarba cosita de curand, A dormit sub cerul iber intr0un pat de fan. In prima noapte au vrut si ceilalti sa doarma sub cerul liber, mai putin eu. Dupa cateva ore au cedat nervos si au urcat in camere....

Mergem 6 bosorogi, doua perechi si doi burlaci, sa ne oblojim oasele la namol la Techirghiol. Aproape de low cost. Dimineata mancam pe terasa pensiunii, seara ceaun sau gratar, la amiaza la vreun impinge tava. Sunt cateva magazine de cartier in zona, asa ca nu-i problema cu aprovizionarea. Inca dezbatem daca ne ajung 20 l de tuica sau ar fi mai bne sau luam cu noi 30... Din 6 persoane, 2 femei si 4 barbati, una singura, consoarta, nu consuma alcool absolut deloc.

7 nopti, 9 zile. Mergem cu doua masini. Una a mea, am zis ca o pun la bataie dar eu nu conduc noaptea pe atusotrada. Unul din grup, taximetrist, a zis ca se sacrifica el, sa plecam seara sa castigam o zi inainte de intrarea pe noptile de cazare si sa ne intoarcem tot noaptea sa mai castigam o zi si dupa ce se termina perioada de cazare.

This post has been edited by radian: 11 Jul 2022, 07:00


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 11 Jul 2022, 07:38
Post #27492


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.460
Joined: 1 November 04
From: sat




Statul român, un stat condus de imbecili, care fac legi cu curul, că sigur nu se poate numi cap organul care a debitat asta: am cumpărat 10 scânduri de 4 metri din Dedeman și am avut nevoie de aviz de transport pentru că erau peste 0,1 mc!

La casă mi s-a spus că trebuie să aștept să primesc aviz de transport cherestea pentru că sunt peste 0,1 mc și nu mi s-a permis nici măcar să încarc mașina înainte de a primi hârtia aia, pentru care am așteptat 30 de minute, din ce am înțeles pentru că trebuie primit de la Ocolul Silvic pe raza căruia se află localitatea de destinație a celor 10 scânduri. A trebuit să dau numărul de înmatriculare al mașinii, kilometrii din bord și distanța pe care urma să transport cele 10 scânduri.

Dacă aș fi trecut de pază și aș fi plecat fără aviz și m-ar fi oprit poliția, mi-ar fi confiscat scândurile, în condițiile în care pe bonul primit figurează cele 10 scânduri cu prețul aferent, ba mai mult, fiecare scândură are atașat codul de bare și descrierea: scândură 400 cm x 15 cm x 2 cm.

România, țara hoților, unde camioanele cu bușteni circulă noaptea cu proiectoarele și faza lungă aprinse, ca să nu le vezi ce transportă și ce număr de înmatriculare au, iar mie vrea poliția să-mi confiște 10 scânduri cumpărate din magazin, cu bon fiscal și cod de bare, dacă nu am un rahat de hârtie pentru care trebuie să pierd timpul.

Bine că 0.1 mc sunt clar de furat dacă nu ai "aviz", dar camioanele cu bușteni sunt toate în regulă, ba mai iei și amendă dacă te pune dracu' să reclami.

This post has been edited by marksman: 11 Jul 2022, 07:41


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 11 Jul 2022, 07:40
Post #27493


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Km din bord???? Asta oare ce relevanta are? Bine ca nu ti-au cerut sa faci dovada ca ai ITPul facut, RCA si reovigneta valabile...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 11 Jul 2022, 07:49
Post #27494


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.906
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(radian @ 11 Jul 2022, 06:56)
200 sute de lei pentru a-ti pune cearceaful pe plaja la Navodari. 150 de lei un sezlong / zi. Cei din HORECA se plang ca n-au clienti...Faliment scrie pe fruntea celor din Mamaia. La cat si-au batut joc de clienti in ultimii ani, o merita cu varf si indesat. Inca din luna mai, am vazut un reportaj pe net, reprezentantii agentiilor de voiaj ziceau ca vanzarile de vacante pe litoralul romanesc au scazut la jumatate fata de anul trecut

Am rezervat o minipensiune le Eforie Sud, in ultima decada a lunii august. un palier cu acces separat, 3 dormitoare + camera de zi, complet echipata cu echipamente de bucatarie + terasa generoasa +  la parter un loc, de asemenea foarte bine echipata, pentru gratare, ceaun, etc. 450 lei / zi. La 10 minute de pedalat pana la baile reci de la Techirghiol si la 5 minute de o plaja care anul trecut era in lucrari de amneajare, dar zicea proprietarul ca anul acesta va fi deschisa publicului. Am fost acolo si anul trecut si chiar mi-a placut. Aproape in aceeasi formula ca si anul trecut. Mai nasol e ca unul din grup este recunoscut ca sforaie inimaginabil de insuportabil. Cel care-i programat sa doarma cu el in camera are planul B, un pat mare, confortabil in camera de zi. Cu cei doi burlaci si inca alti cativa, tot 2 masini, am fost anul trecut tot la namol, cateva zile la Sacelu, in GJ. Sforaitorul are acolo aproape, casa parinteasca. Acolo am rezolvat, relativ usor problema cu dormitul. Vara cald, si noaptea, iarba cosita de curand, A dormit sub cerul iber intr0un pat de fan. In prima noapte au vrut si ceilalti sa doarma sub cerul liber, mai putin eu. Dupa cateva ore au cedat nervos si au urcat in camere....

Mergem 6 bosorogi, doua perechi si doi burlaci, sa ne oblojim oasele la namol la Techirghiol. Aproape de low cost. Dimineata mancam pe terasa pensiunii, seara ceaun sau gratar, la amiaza la vreun impinge tava. Sunt cateva magazine de cartier in zona, asa ca nu-i problema cu aprovizionarea. Inca dezbatem daca ne ajung 20 l de tuica sau ar fi mai bne sau luam cu noi 30... Din 6 persoane, 2 femei si 4 barbati, una singura, consoarta, nu consuma alcool absolut deloc.

7 nopti, 9 zile. Mergem cu doua masini. Una a mea, am zis ca o pun la bataie dar eu nu conduc noaptea pe atusotrada. Unul din grup, taximetrist, a zis ca se sacrifica el, sa plecam seara sa castigam o zi inainte de intrarea pe noptile de cazare si sa ne intoarcem tot noaptea sa mai castigam o zi si dupa ce se termina perioada de cazare.
*


hotel savoy mamaia, ultra allinclusive, 3500 lei pentru 2+1 persoane pe 2 zile si una "cadou" din partea lor. La bulgari, tot 4 stele 7500 lei pe 7 zile, fara cadouri. In conditiile in care bulgarul are vreo 4 restaurante in afara de ala principal, echipa de animatie, baby club etc

km din bord au remevanta ca sa stie de unde ai plecat cu lemnul ala, sa nu faci aviz ca tu pleci din brasov dar de fapt vii din haghita

This post has been edited by einstein1984: 11 Jul 2022, 07:50


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 11 Jul 2022, 08:05
Post #27495


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.460
Joined: 1 November 04
From: sat




Păi bonul ăla are datele de identificare ale magazinului. Dacă eu cumpăr scândură de la Deva și o duc la Timișoara dar de fapt mă opresc la Făget și i-o las vărului meu c-a avut nevoie urgentă, e strict problema mea. Am plătit marfa, am bonul sau factura care dovedesc cât, de unde, cu cât am cumpărat-o. Ce fac cu ea e problema mea.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 11 Jul 2022, 08:38
Post #27496


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Banuiesc ca ar avea vreun motiv sa ceara toate datele cu pricina, dar mi se pare aiurea. Cata vreme am bonul de la casa care atestat ca am cumparat scandurile din magazin, si scandurile la randul lor sunt marcate care atesta ca sunt cele de pe bon, le duc unde vrea pwla mea si le plimb cati km imi face mie placere sa le plimb.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 11 Jul 2022, 08:41
Post #27497


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.906
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Tu iei scandura cu acte de la deva, o lasi la faget si iei alta, care nu avea acte de la varu tau care are gater (cum naiba sa stai la faget si iei scandura de la dedeman? ) cu care te duci la timisoara. Sa stii ca nu neaparat daca nu intelegi tu ceva inseamna ca nu are si rost...
Bine, limita de 0,1 metri cubi mi se pare ridiciol de mica dar asta e alta problema.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 11 Jul 2022, 09:03
Post #27498


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Vezi prima postare pe acesta discutie a lui Marksman. Fiecare scandura este stantata.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 11 Jul 2022, 09:16
Post #27499


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Pt utilizatorul casnic care ia 10 scanduri, regula e imbecila de-a dreptul.
Pentru un Camion cu sa cu scanduri, nu mai imi pare idioata.
Da' domnu nu putea sa intrebe pana la cate scanduri nu mai trebuie cancanul asta?
Ca daca raspunsul era 5 , luam acum 5 si mai faceam peste o juma de ora bon de 5, le puneam unele peste altele si muje garda!


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 11 Jul 2022, 09:23
Post #27500


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.906
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




a aflat cand avea deja 10 si era la casa smile.gif


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 11 Jul 2022, 09:23
Post #27501


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.460
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(einstein1984 @ 11 Jul 2022, 08:41)
Tu iei scandura cu acte de la deva,  o lasi la faget si iei alta, care nu avea acte de la varu tau care are gater (cum naiba sa stai la faget si iei scandura de la dedeman? ) cu care te duci la timisoara. Sa stii ca nu neaparat daca nu intelegi tu ceva inseamna ca nu are si rost...
  Bine, limita de 0,1 metri cubi mi se pare ridiciol de mica dar asta e alta problema.
*


Nu, tu nu înțelegi.
Să zicem c-ar fi logic să iau 0.1 mc de scândură cu acte de la Deva și să iau aceeași cantitate fără acte de la Făget. Care-i câștigul? În plus, fiecare scândură din magazin are cod de bare. N-ar fi evident la control că nu pușcă descrierea de pe bon cu marfa?
Să mergem mai departe: iau cantitate mai mare de la Făget. Pe bon scrie 10 scânduri de 4m x 48 lei bucata. Nu e evident la control că bonul e pe 10 scânduri de 4 m iar eu am 25 de 4.5 m?
Cine fură nu fură câte 10 scânduri transportate pe bare transversale pe plafonul unui autoturism, fură cu metrul cub, cu duba sau camioneta.

Că ziceai de ce aș lua scândură din Dedeman dacă stau la Făget, ceea ce se și întâmplă: du-te la gaterele din Făget, Hăuzești, Fârdea, Mănăștur sau oriunde vrei prin împrejurimi și cere 10 scânduri de ce lungime vrei, cu mențiunea că vrei să fie uscate, nu tăiate acum o lună. Menționează chiar și că banii nu-s problemă, dar vrei marfa acum, nu peste un an. Dup-aia să vii să mă întrebi de ce iau scândură din Dedeman.

11 Jul 2022, 09:25:
QUOTE(dizzy @ 11 Jul 2022, 09:16)
Pt utilizatorul casnic care ia 10 scanduri, regula e imbecila de-a dreptul.
Pentru un Camion cu sa cu scanduri, nu mai imi pare idioata.
Da' domnu nu putea sa intrebe pana la cate scanduri nu mai trebuie cancanul asta?
Ca daca raspunsul era 5 , luam acum 5 si mai faceam peste o juma de ora bon de 5, le puneam unele peste altele si muje garda!
*


8 scânduri și nu mai trebuia aviz. Doar că trebuiau cărate 40 km.

This post has been edited by marksman: 11 Jul 2022, 09:25


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 11 Jul 2022, 09:47
Post #27502


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.906
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Mai curios sunt ce nnaiba faci daca vrei sa duci retur scadurile, ca-ti raman dupa proiect...


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 11 Jul 2022, 09:49
Post #27503


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.460
Joined: 1 November 04
From: sat




Din ce rețin, nu-s returnabile. Oricum nu rămân, că-s calculate la centimetru, dar în cel mai rău caz se fac lemne de foc dacă nu-s bune la altceva.

This post has been edited by marksman: 11 Jul 2022, 09:50


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 11 Jul 2022, 09:57
Post #27504


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.906
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Capture.JPG ( Size: 104.66k ) Number of downloads: 226

Apropo de ce zicea Radian.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 11 Jul 2022, 10:15
Post #27505


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Daca-ti raman scanduri nefolosite la bagi pe foc la gratar.

Cu 250 de lei imi iau sezlong si umbrela din Dedeman. Am avut doua + dau scaunele rabatabile + o masa. Dar si-au trati traiul si-au mancat malaiul. M-au tintu aproape 20 de ani. Titrate, au vizitat Bulgaria, Grecia, de multe ori litoralul romanesc, plus nenu,arate iesri la iaba verde. S-au uzat, s-au rupt. Au cedat psihic. Tabruetele au ajuns lemn de foc la gratar. Sezlongurile la container de unde au fost recuperate de "magneti"


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 11 Jul 2022, 10:25
Post #27506


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(radian @ 11 Jul 2022, 10:15)
Cu 250 de lei imi iau sezlong si umbrela din Dedeman.
*


'Geaba daca n-ai unde sa le pui tongue.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 11 Jul 2022, 10:35
Post #27507


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.906
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Are tata socru, le duce in fiecare an la mamaia (mai putin anul asta ca probleme de lipsa timp de concediu). Aia de la plaja de prosoape fac ochii mari cand il vad smile.gif
Dar neplatid taxa de sezlong isi scoate diferenta intre biletul de tren si benzina arsa pana acolo.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 11 Jul 2022, 10:56
Post #27508


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




QUOTE(einstein1984 @ 11 Jul 2022, 10:57)
Capture.JPG ( Size: 104.66k ) Number of downloads: 226

Apropo de ce zicea Radian.
*



Meleardari

11 Jul 2022, 11:58:
QUOTE(marksman @ 11 Jul 2022, 10:23)

<span class='edit'>11 Jul 2022, 09:25:</span>

8 scânduri și nu mai trebuia aviz. Doar că trebuiau cărate 40 km.
*



Asa de chitibusareala:
Eu cumpar 5 scanduri, nu trebuie aviz, le pun pe masina ta;
Tu cumperi 5 scanduri, le pui pe aceeeasi masina, mai hacana;
2 bonuri, total 10 scanduri
Merge asa?



This post has been edited by dizzy: 11 Jul 2022, 10:58


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 11 Jul 2022, 11:40
Post #27509


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.460
Joined: 1 November 04
From: sat




Cred că ar fi mers faza, dar nu ne-am gândit. Eram concentrați pe obținerea materialului, am găsit, l-am pus pe cărucior, am mai luat și alte alea, și am ajuns la casă. Acolo ne-a dat vestea.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 11 Jul 2022, 11:44
Post #27510


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Conform legii, nu. Au croit o aplicație, SUMAL îi zice, in care trebuie înregistrate mijloacele de transport care duc de la 0.1 metri cubi de lemn in sus.
Că nu se prinde vânzătorul că iau doi oameni cate 5 scânduri și le vara cu aceeași mașină e altceva, dar daca dai de un organ încăpățânat nu vânzătorul e in culpa ci transportatorul. Pentru că în lege nu au prevăzut că s-ar aplica doar celor care transporta profesionist, ci tuturor, taman că să aibă cum să-l prindă pe Gică atunci când pleacă din pădure cu doi bușteni tăiați pe șest.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Atentie! Postarile din acest topic care fac referire la alti useri daciaclub se vor considera jignire sau atac la persoana (pct 2. e)) si se vor sanctiona conform regulamentului forumului (pct 7. e)) .


--------------------
Go to the top of the page
1044 Pages « < 915 916 917 918 919 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 16:11
Forum Renault