DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Martor aprins zigzag, Senzor temperatura combustibil

Dutzu23
post 7 Feb 2023, 05:05
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 7 February 23




Salut. Sa aprins martorul rezistență zigzag culoarea portocalie. Am fost și am pus tester și arată senzorul de temperatura combustibil. Pe tester arată temperatura de -40°C. Am dat comandă de senzor ( pe original cel de la piese auto mia zis ca în program îi dă că vine cu tot cu pompa de injecție, am luat doar senzorul), am găsit de la bosch. Între timp până a venit senzorul martorul sa stins și masina a mers bine. Nu l-am mai schimbat că am zis că dacă sa stin poate și-a revenit, după cateva zile s-a aprins iar și la tester tot pe senzor de temperatură îi dă eroare. De data asta l-am schimbat și la început nu sa aprins dar îi arăta temperatura de 150 °C și când am plecat a început să îi dea 2-3 șuturi și îi ia din putere . În momentul când se aprinde motorul merge normal iar când se stinge îi ia din putere. Țin accelerația la blană și nu trage nu are putere, adică nu urcă mai mult de 2000 și un pic la turații. Când se aprinde martorul iar merge bine. Ce ar putea să mai fie. Alte erori nu îi arată. Sau se găsește alt senzor pe original separat de pompă?


--------------------
Dacia Logan 2013 1.5dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 17:14
Forum Renault