DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Maat 7500 TS - prima alarma cu touch screen, Doar pentru forumisti pret special la noua alarma!

dae
post 23 Apr 2009, 11:13
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 7 December 05




QUOTE(romeo3108ro @ 22 Apr 2009, 21:34)
deci nu sunt genul de om care sa ma laud...

Eu vad ca exact asta faci biggrin.gif Sa ne rezumam la a-i ajuta pe membrii forumului cu informatii si sfaturi, ei sunt singurii in masura sa aprecieze apoi rezultatele muncii noastre wink.gif Si repet, ce montam si pe ce masini e raspunderea si alegerea fiecaruia, client sau montator.


--------------------
dacia pikup - b97dae
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bububim
post 12 May 2009, 10:45
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 12 May 09




Aveti grija cei care cumparati alarma asta NOUA de la MAAT cu touch screen pentru ca dupa ce dai 1500 lei pe ea aflica de fapt cipul sau este scris gresit si nu recunoaste functia CONFORT a masinii, cu alte cuvinte trebuie sa mai dai ceva bani ca sa cumperi nu stiu ce modul pentru a putea ridica geamurile.Este o alarma de cenzurat ..mi-am pus eu iar dupa ce mi-au montat-o mi-au spus ca trebuie sa mai adauge nu stiu ce modul .MARE GRIJA la alarma asta .Bani multi si nu e buna de nimic.Plus ..ca daca ai scapat telecomanda jos ...poti sa iti iei adio de la ea, este foarte sensibila iar ca sa iei alta telecomanda mai bine iti bagi un bat in fund ca e o palarie de bani smile.gif))) .

12 May 2009, 10:56:
LA Seleniu nu se cositoresc firele care se leaga la instalatia masinii ci se matiseaza.

This post has been edited by bububim: 12 May 2009, 10:56


--------------------
bmwx5 x5 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dae
post 12 May 2009, 12:50
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 7 December 05




Vad ca ti-ai facut cont special pentru postul asta blink.gif Nici nu ma obosesc sa-l comentez, se vede ca apartine unui concurent fustrat ca nu poate veni cu o contraoferta serioasa la aceasta alarma. Daca vrei ceva cu care sa dai de pamant si sa nu se strice iti recomand sa-ti cumperi de la un automat o mingiuta din aia de cauciuc de 50 de bani radmasa.gif


--------------------
dacia pikup - b97dae
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 12 May 2009, 13:22
Post #34


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.913
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Sault, MAat 861 se poate monta pe logan cu controlul complet din cheie (cheia are telecomanda de inchidere centralizata)?
E mai buna o maat 679?

This post has been edited by einstein1984: 12 May 2009, 14:38


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 12 May 2009, 13:46
Post #35


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




de asta nici eu NU recomand sa va duceti la ei!
@andrei fotache-NU te duce la ei!!
la seleniu nu se cositoresc firele!
se lucreaza de ochiul clientului,stiu destui nemultumiti de prestatia lor cat si mai ales de tarife!


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dae
post 12 May 2009, 13:52
Post #36


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 7 December 05




QUOTE(einstein1984 @ 12 May 2009, 13:22)
Sault, MAat 861 se poate monta pe logan cu controlul complet din cheie (cheia are telecomanda de inchidere centralizata)?
E mai buna o maat 679
*


Da se poate monta si Maat 861 pe Logan. Avantajul consta in faptul ca nu mai aveti nevoie de inca o telecomanta in plus, precum si in pretul ceva mai mic. Maat 679 ofera in plus cateva comenzi accesibile de pe telecomanda alarmei: deschidere portbagaj (optionala, e nevoie de montarea unui motoras de comanda suplimentar) , cautare in parcare, armare/dezarmare silentioasa. Oricum, montajul pe Logan pentru alarmele Maat achizitionate de la noi este gratuit wink.gif


12 May 2009, 14:09:
QUOTE(ydaniel @ 12 May 2009, 13:46)
de asta nici eu NU recomand sa va duceti la ei!
@andrei fotache-NU te duce la ei!!
la seleniu nu se cositoresc firele!
se lucreaza de ochiul clientului,stiu destui nemultumiti de prestatia lor cat si mai ales de tarife!
*


Cam la asta se reduce experienta ta in ceea priveste montajul unei alarme: cositorit. Din pacate pentru cariera ta de montator asta nu o sa te ajute sa montezi vreo 10.000 (zece mii) de alarme cate s-au montat la noi. Iar daca ar fi fost probleme cu profesionalismul nostru, eram iesiti de mult de pe piata cu atatia clienti "necositoriti", scuze, nemultumiti icon_mrgreen.gif


This post has been edited by dae: 12 May 2009, 14:09


--------------------
dacia pikup - b97dae
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bububim
post 12 May 2009, 14:12
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 12 May 09




Domnule DAE ... gresesti ...nu e nici o concurenta aici, mai bine explica-le oamenilor faza cu confortul si cu faptul ca cipul e scris aiurea ..... eu sunt un simplu client care a montat o alarma din aceasta ...atata tot. radmasa.gif si mi-am luat tzeapa ... si pentru ca tzeapa sa nu si-o ia si altii am postat aceste aspecte inh ceea ce priveste alarma asta NOUA dar de cacao.

12 May 2009, 14:25:
radmasa.gif astia de la ...cum le zice? .... aaaaaaa SELENIU zic ca au montat 10.000 de alarme? unde?domnule DAE mai gandeste-te la numarul pe care l-ai afisat aici radmasa.gif cat despre cositorit ....lasa-ne cu misto-ul pe care il afisezi aici...eu stiu ca vrei sa creezi o imagine buna firmei dar lasa-i pe clienti sa o faca pt ca ei stiu cel mai bine daca sunteti buni sau corecti .

This post has been edited by bububim: 12 May 2009, 14:25


--------------------
bmwx5 x5 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 12 May 2009, 14:36
Post #38


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.913
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Am vazut alarma montata la tornado, in autovit. F frumos montata, merge foarte bine de vreo 4 ani cred. Insa nu am vazut nici un letcon, ci doar role intreg de izolirband.
Ma rog, daca voi spuneti ca alti montatori cositoresc lipiturile... asa o fi. Pretul cu montaj inclus la un 679 e ok din ce vad eu.
dae, multumesc de explicatii.

This post has been edited by einstein1984: 12 May 2009, 14:39


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bububim
post 12 May 2009, 14:43
Post #39


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 12 May 09




QUOTE(einstein1984 @ 12 May 2009, 14:36)
Am vazut alarma montata la tornado, in autovit. F frumos montata, merge foarte bine de vreo 4 ani cred. Insa nu am vazut nici un letcon, ci doar role intreg de izolirband.
  Ma rog, daca voi spuneti ca alti montatori cositoresc lipiturile... asa o fi. Pretul cu montaj inclus la un 679 e ok din ce vad eu.
  dae, multumesc de explicatii.
*



montata la Tornado ...bine zis .....dar nu la seleniu:))) tongue.gif

12 May 2009, 14:45:
QUOTE(dae @ 12 May 2009, 13:52)
Da se poate monta si Maat 861 pe Logan. Avantajul consta in faptul ca nu mai aveti nevoie de inca o telecomanta in plus, precum si in pretul ceva mai mic. Maat 679 ofera in plus cateva comenzi accesibile de pe telecomanda alarmei: deschidere portbagaj (optionala, e nevoie de montarea unui motoras de comanda suplimentar) , cautare in parcare, armare/dezarmare silentioasa. Oricum, montajul pe Logan pentru alarmele Maat achizitionate de la noi este gratuit  wink.gif
<span class='edit'>12 May 2009, 14:09:</span>

Cam la asta se reduce experienta ta in ceea priveste montajul unei alarme: cositorit. Din pacate pentru cariera ta de montator asta nu o sa te ajute sa montezi vreo 10.000 (zece mii) de alarme cate s-au montat la noi. Iar daca ar fi fost probleme cu profesionalismul nostru, eram iesiti de mult de pe piata cu atatia clienti "necositoriti", scuze, nemultumiti  icon_mrgreen.gif
*




"eram iesiti demult de pe piata"...mult nu mai e oricum .. la cat de arogant se vorbeste acolo, si nu o spun numai eu ...sunt destui pe alte forumuri.

This post has been edited by bububim: 12 May 2009, 14:45


--------------------
bmwx5 x5 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dae
post 12 May 2009, 14:57
Post #40


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 7 December 05




QUOTE(bububim @ 12 May 2009, 14:12)
Domnule DAE ... gresesti ...nu e nici o concurenta aici, mai bine explica-le oamenilor faza cu confortul si cu faptul ca cipul e scris aiurea ..... eu sunt un simplu client care a montat o alarma din aceasta ...atata tot. radmasa.gif  si mi-am luat tzeapa ... si pentru ca tzeapa sa nu si-o ia si altii am postat aceste aspecte inh ceea ce priveste alarma asta NOUA dar de cacao.
*


Alarma nu are nici un chip scris aiurea, "faza cu confortul" depinde de masina nu de alarma domnule "client", si se poate realiza cu aproape orice model alarma, inclusiv cu Maat 7500 TS wink.gif Daca masina dumneavoastra are functia confort si aveti montata o alarma Maat 7500 TS, puteti trece oricand pe la noi sa va rezolvam problema cu "tzeapa' care nu va da liniste tongue.gif


--------------------
dacia pikup - b97dae
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tarzy
post 12 May 2009, 15:05
Post #41


aroist


Group: Members
Posts: 1.958
Joined: 12 January 04
From: Bucuresti




QUOTE(bububim @ 12 May 2009, 10:45)
...

<span class='edit'>12 May 2009, 10:56:</span>
LA Seleniu nu se cositoresc firele care se leaga la instalatia masinii ci se matiseaza.
*




am montat alarme cam 4 ani (intre 94 - 98) ... si cu cositoreala si fara ... confirm faptul ca alegerea cositoririi nu este o idee foarte buna, firul devine rigid in aceea zona si exista pericolul ca din cauza vibratiilor sa se rupa si sa provoace scurt-circuite.

Un montaj cu izolier band si facut cu atentie rezista mai mult decat masina, m-am mai vazut cu vechi clienti de pe atunci si mi-au confirmat ca au dat masina la programul rabla cu alarma pe ea perfect functionala.


--------------------
DACIA / ARO / TICO L 1,6 / 244 / SX 2005 / 1993 / 1999 - B55MGY
Aha
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bububim
post 12 May 2009, 15:07
Post #42


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 12 May 09




QUOTE(dae @ 12 May 2009, 14:57)
Alarma nu are nici un chip scris aiurea, "faza cu confortul" depinde de masina nu de alarma domnule "client", si se poate realiza cu aproape orice model alarma, inclusiv cu Maat 7500 TS wink.gif Daca masina dumneavoastra are functia confort si aveti montata o alarma Maat 7500 TS, puteti trece oricand pe la noi sa va rezolvam problema cu "tzeapa' care nu va da liniste tongue.gif
*




E normal sa nu fie recunoscut faptul ca cipul nu e bun, ca daca ai recunoaste ca e scris gresit nu ai mai vinde nimic dumneata,cat despre rezolvarea acestei probleme ca nu se ridica geamurile , masina are functia confort dar alarma nu il recunoaste si atunci vin la dumneata sa imi montezi acel modul care le ridica pe bietele geamuri, MOCA.daca nu ma costa nimic swi se rezolva ..Jos palaria..Eu alti bani nu mai dau pentru alarma asta, am dat 1500 de ron pe ea , daca o schimb imi iau un viper care e MUUUUULT mai bun decat MAAT-ul.


--------------------
bmwx5 x5 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dae
post 12 May 2009, 15:10
Post #43


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 7 December 05




QUOTE(bububim @ 12 May 2009, 14:43)
"eram iesiti demult de pe piata"...mult nu mai e oricum .. la cat de arogant se vorbeste acolo, si nu o spun numai eu ...sunt destui pe alte forumuri.
*



E foame mare, dovada ca in loc sa veniti cu un produs competitiv care sa ofere macar jumatate din ce ofera produsul nostru va tineti de aruncat cu noroi in concurenta pe forumuri smile.gif


--------------------
dacia pikup - b97dae
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bububim
post 12 May 2009, 15:11
Post #44


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 12 May 09




QUOTE(tarzy @ 12 May 2009, 15:05)
am montat alarme cam 4 ani (intre 94 - 98) ... si cu cositoreala si fara ... confirm faptul ca alegerea cositoririi nu este o idee foarte buna, firul devine rigid in aceea zona si exista pericolul ca din cauza vibratiilor sa se rupa si sa provoace scurt-circuite.

Un montaj cu izolier band si facut cu atentie rezista mai mult decat masina, m-am mai vazut cu vechi clienti de pe atunci si mi-au confirmat ca au dat masina la programul rabla cu alarma pe ea perfect functionala.
*




aici ai dreptate , faptul ca band izolierul e mai bun decat cositoritul. wink.gif


--------------------
bmwx5 x5 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dae
post 12 May 2009, 15:16
Post #45


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 7 December 05




QUOTE(bububim @ 12 May 2009, 15:07)
E normal sa nu fie recunoscut faptul ca cipul nu e bun, ca daca ai recunoaste ca e scris gresit nu ai mai vinde nimic dumneata,cat despre rezolvarea acestei probleme ca nu se ridica geamurile , masina are functia confort dar alarma nu il recunoaste si atunci vin la dumneata sa imi montezi acel modul care le ridica pe bietele geamuri, MOCA.daca nu ma costa nimic swi se rezolva ..Jos palaria..Eu alti bani nu mai dau pentru alarma asta, am dat 1500 de ron pe ea , daca o schimb imi iau un viper care e MUUUUULT mai bun decat MAAT-ul.
*



Asa cum am scris mai sus, si nu e o gluma, puteti trece oricand pentru a se lega functia confort fara nici o cheltuiala in plus, repet, cu conditia ca masina sa aiba aceasta functie iar alarma sa fie montata la noi. Daca sunteti intradevar clientul nostru nu aveti de ce sa va faceti griji, se va rezolva, daca sunteti de la concurenta atunci nu am cu ce sa va ajut icon_mrgreen.gif


--------------------
dacia pikup - b97dae
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bububim
post 12 May 2009, 15:17
Post #46


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 12 May 09




QUOTE(dae @ 12 May 2009, 15:10)
E foame mare, dovada ca in loc sa veniti cu un produs competitiv care sa ofere macar jumatate din ce ofera produsul nostru va tineti de aruncat cu noroi in concurenta pe forumuri smile.gif
*




concurenta? care concurenta? faptul ca am pomenit de alarma viper iti spune ca sunt concurenta? radmasa.gif Doamne dumnezeule....cred ca foamea e la voi rolleyes.gif repet ..sunt un client si atata tot dar daca asta te face sa te simti bine ca eu as fi concurenta ...ok .Iar daca tot vorbim despre produs .... ce are el special ..alarma asta 7500TS decat ca are touch screen .... TOATA LUMEA stie ca VIPER e VIPER ... si atat. tongue.gif
Auzi ..sunt concurentza phuhahahahaha radmasa.gif


--------------------
bmwx5 x5 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dae
post 12 May 2009, 15:19
Post #47


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 7 December 05




QUOTE(bububim @ 12 May 2009, 15:11)
aici ai dreptate , faptul ca band izolierul e mai bun decat cositoritul. wink.gif
*


Te-ai razgandit ? radmasa.gif


--------------------
dacia pikup - b97dae
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bububim
post 12 May 2009, 15:23
Post #48


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 12 May 09




QUOTE(dae @ 12 May 2009, 15:19)
Te-ai razgandit ?  radmasa.gif
*




nu m-am razgandit ..nu ai citit bine cu intonatie , sau trebuia sa scriu eu ca sa intelgi:"Auzi la el , cica sunt concurenta" eu am scris Auzi ...sunt concurenta ..si m-ai inteles gresit ca si cum as fi smile.gif)


--------------------
bmwx5 x5 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 12 May 2009, 16:04
Post #49


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Domnilor, sunteti rugati sa purtati aceste discutii pe PM sau altfel; aici este un loc pentru Anunturi de Vanzare, nu discutii despre calitatea produselor; ok fiecare si-a spus parerea, toata lumea intelege fiecare caz, dar si faptul ca nu se poate generaliza de la un singur mesaj si asa mai departe.

Va rog sa nu continuati !

Multumim,


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dae
post 12 May 2009, 17:05
Post #50


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 7 December 05




Pentru cine doreste mai multe informatii despre Maat 7500TS, atasez manualul alarmei in format pdf. In manual se pot gasi toate functiile alarmei, dintre care amintesc doar cateva:
Dezamarea prin cod PIN introdus de pe ecranul pagerului (functie programabila), doar cel care cunoaste codul pin poate dezarma alarma, deci nu e suficient ca cineva sa va fure pagerul si cheile ca sa poata pleca cu masina!
Memorare ora si data eveniment si afisarea listei acestora pe pager la dezarmare
6 canale auxiliare programabile independent
Avertizare depasire timp in parcare cu plata
Afisare temperatura masina
Afisare tensiune baterie
Avertizari pe pager prin sinteza vocala
etc
Attached File  MANUAL_7500_TS1.pdf ( 5.5mb ) Number of downloads: 143


This post has been edited by dae: 12 May 2009, 17:09


--------------------
dacia pikup - b97dae
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 15:38
Forum Renault