DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Montare casetofon / R-CD / Mp3 nou in Logan MCV, Cine il monteaza, afecteaza garantia?

DyJohnnY
post 23 Mar 2007, 17:02
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 23 March 07




Salut,

Tocmai si-au luat ai mei Logan Laureate. Trecem de primele impresii ale masinii care sunt foarte bune, mai ales ca noi venim de la un break 1310...

La subiect: am acasa un cas Sony cu CD si mufa usb pt Mp3 player. vreau sa-l montez pe Dacie. Unde il pot monta, si cat ma poate costa distractia asta?
Sony-ul asta nou e ceva pe care l-am castigat, nici macar nu stiu daca e in oferta sony, de abia am gasit info despre el pe net.
Asa pe NV, adica nestiind ce poate casetofonul, care am inteles ca ar fi pe la 450 Ron in magazin, ziceti ca s-ar impune alte boxe decat alea standard?

Ms

This post has been edited by DyJohnnY: 24 Mar 2007, 00:16


--------------------
Dacia Logan MCV 2007, Laureate, 1.5dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 23 Mar 2007, 17:11
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




Chiar ai un cas cu CD?


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DyJohnnY
post 23 Mar 2007, 18:12
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 23 March 07




ok, cas, cd player, ce-o fi, ideea e ca are mufa usb, si io am un player de 20giga care asteapta mufa de conectare.


--------------------
Dacia Logan MCV 2007, Laureate, 1.5dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 23 Mar 2007, 18:24
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




Ok! atunci scoate casetofonul vechi si baga-l pe asta nou caci mufele trebuie sa fie la fel(ISO) iar daca vrei poti schimba si boxele ca alea originale sunt ptr. cei mai putin pretentiosi.


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul.van.dyk
post 23 Mar 2007, 18:27
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 12 August 06
From: iasi




tre sa fie super tare cd player-u, intrarea USB face toti banii, sa-l folosesti cu placere, de montat, gasesti tu o modalitate, nu cred ca e greu; iti recomand ca mai intai sa folosesti boxele vechi, vezi cum se aude, daca nu-ti convine schimbi si boxele tongue.gif cine stie.. poate mai castigi si niste boxe smile.gif)


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DyJohnnY
post 24 Mar 2007, 00:15
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 23 March 07




nu nu nu, stati ca nu intelegeti, eu va intreb din punct de vedere garantie, am voie sa umblu cum vor muschii mei la instalatia electrica?,s a desfac bordul sa dau casetofonul vechi afara, si dupa aia sa-l pun pe cel nou la loc?

sau sa ma exprim corect...cum se da cel standard jos, si mai am garantie dupa ce il montez pe cel nou?!

LE: am gasit cum se da jos,
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=11029

acum sa caut clemele, si daca tot se poate da jos, spuneti-mi daca tzipa astia la garantie [stiu ca pot sa-l pun pe ala standard la loc, si sa ma fac ca ploua biggrin.gif]


This post has been edited by DyJohnnY: 24 Mar 2007, 02:09


--------------------
Dacia Logan MCV 2007, Laureate, 1.5dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 24 Mar 2007, 10:44
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




Pai atunci cand mergi la garantie ca sa fii sigur faci mutarea si nu te mai doare capul ,ai scapat de stresul lui!


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DyJohnnY
post 24 Mar 2007, 12:16
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 23 March 07




da, am uitat, daca s-ar putea sa nu ii ingras pe aia din service cu taxa de instalare ar fi si mai bine.

E weekend, am forte proaspete, cred ca-l schimb, revin cu detalii dupa smile.gif

later edit: montat CD/mp3-Player, pana la urma am dat de cap sistemului de scoatere.

btw. modelul de cd-player e Sony cdx gt410, si cu boxele standard de la MCV pe la 30 volumul incepe sa se distorsioneze, pe de alta parte misca masina din loc biggrin.gif

p.s. blaupunkt facea la fel?! n-am avut cand sa testez vechiul castofon, am tot lucrat si knd am folosit masina, nu aveam fata casetofonului sa ascult smile.gif

Oricum sunt multumit de schimbare, singura problemutza e ca player-ul meu de 20 gigi dupa 2 minute de conectare inca nu fusese citit complet de casetofon, sa pot si io sa ascult ceva. mai fac teste. sper sa nu fie incompatibil.



This post has been edited by DyJohnnY: 24 Mar 2007, 14:40


--------------------
Dacia Logan MCV 2007, Laureate, 1.5dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Retype
post 25 Mar 2007, 23:25
Post #9


Himera


Group: Members
Posts: 223
Joined: 27 November 06
From: Bucuresti




radio CD-ul cu Mp3, cel standard de la logan se poate monta in locul unui radio CD simplu ?
Da, normal ca da, dar m-ar interesa sa stiu daca se schimba numai fata detasabila sau trebuie sa schimbe intreg ansamblul.

Eu am pe masina un radio CD , dar degeaba e cu CD ca tot rapid se termina CD-ul si ma plictisesc si trebuie sa-l schimb. Mi-ar placea mai mult un cd cu mp3, dar sa mentin designul "default" ca nu ma deranjeaza, se asorteaza cu bordul, e simplu , deci pentru mine e ok.


--------------------
Dacia Logan 2006/ Audi 6.0 quattro 2006/ Mio a701 cu MioMap
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 26 Mar 2007, 09:02
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




1- Se schimba tot RCD-ul,unde ai vazut tu sa se potriveasca ,,fetzele " de la unul la altul???
2- Cauta la bursa poate gasesti un MP3 Blaupunkt cu care se echipeaza unele modele Logan(Prestige) apoi il vinzi pe al tau si ai rezolvat problema


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DyJohnnY
post 26 Mar 2007, 17:55
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 23 March 07




sau solutii intermediare- cumperi emitzator radio pt mp3 player [dar atentie din cate am auzti sunt multe petarde, si in nici un caz nu va fi calitatatea mp3, ca e modulat, demodulat pana sa-l auzi tu. in final depinde de boxe si pretentii.

mai e varianta si mai praf, cu caseta, daca ai R-Cas, dar am avut eu o caseta din asta...vai de mama ei, mai bine nu.

varianta 3, desfa-l, incerca sa te prinzi unde sa te legi cu niste fire de semnal sa faci bypass la partea de CD, si tragi mufe pana la MP3, dar asta e ceva cam "diehard", daca stiai sa faci asta nu ne intrebai smile.gif


--------------------
Dacia Logan MCV 2007, Laureate, 1.5dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PanDa
post 31 Mar 2007, 22:48
Post #12


Membru in rezerva


Group: Members
Posts: 163
Joined: 18 December 03
From: Bucuresti




[quote=l@u,26 Mar 2007, 11:02]
1- Se schimba tot RCD-ul,unde ai vazut tu sa se potriveasca ,,fetzele " de la unul la altul???


pai faza e ca merge
dar bineinteles ca nu iti transformi cd playerul in mp3 player schimband doar fata...


--------------------
LADA Niva 4X4 2004 - B 70 PND
DSN B13TTY (the Tweetee)
MCV 16V B74PND (DumBo)
Decat sa-i calci mai bine-i sperii!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 1 Apr 2007, 09:12
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




Pai da, da omul chiar asta vrea sa faca !!!!


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 9th May 2024 - 15:06
Forum Renault