DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

19 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Litoralul romanesc 2008, Pareri si impresii

radian
post 8 Jul 2008, 12:29
Post #31


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Porumbelul cu sarica face bine la burtica...

Porumbelul cel mai mare,
de la maestrul Gica,
pe cuvant de onoare...

Avem namol, avem...

Pe plaja Belogna, cel putin cate doi, trei ambulanti aud permanent...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
koldun
post 8 Jul 2008, 18:04
Post #32


un om


Group: Members
Posts: 762
Joined: 1 November 07
From: CT




QUOTE(dantes @ 8 Jul 2008, 12:20)
Asa...si? In caz de ceva 10km sau 300 km e tot aia....  Plaja Corbu o stii? e la 1-2 km de petromidia dar dupa.... si o apa mai curata ca acolo n-am vazut nicaieri pe litoralul Marii Negre.
*


Este absolut corect ce zici tu. Insa omiti un lucru mic dar nu si neinsemnat: curentii in partea de vest a Marii Negre sunt de la N la S. Si, da, ai dreptate ca la Corbu plaja si apa sunt mai curate, dar Mamaia ramane totusi in sud si e muuult mai populata si mai mizera asa cum si spui tu aici:
QUOTE(dantes @ 8 Jul 2008, 12:20)
Mizeria si jegul se aduna de la skijeturile alea si de la jegosii care uita ca sunt intr-o comunitate si arunca toate cele pe unde apuca si uita ca au si WC-uri pe plaja.....
*


...unde as mai adauga ca acea mizerie e ceea ce se vede si este putin in raport cu poluarea de la Midia si de ce nu, de la navele din rada sau in trecere. Poate vreunul dintre voi, stimabililor, ati reusit sa iesiti vreo data din apa cu pacura pe talpi... Aia nu e de la skijeturi...

Succese wink.gif


--------------------
Renault Captur TCe 0.9 2016
Oh, I’m in no condition to drive! Wait a minute... I don’t have to listen to myself, I’m drunk...!
Homer Simpson
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 9 Jul 2008, 12:02
Post #33


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Asta da. Curentii de regula sunt de la N la S iar Mamaia e prima vizata. Sunt si navele, etc...insa de cand fac plaja prin Mamaia nu mi-au crescut inca vreun deget sau mana/picior...

Poluare e peste tot. Bine ar fi daca am fi si informati despre calitatea apei inainte de a face o baie... Mai e ceva pana atunci...


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OAP
post 9 Jul 2008, 14:04
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 808
Joined: 7 November 06
From: Bucuresti




In Marea Neagra exista doi curenti CIRCULARI DE SUPRAFATA, in partea estica si in partea vestica. Ambii au directia inversa acelor de ceasornic. putem vorbii si de o directie oarecum NS paralela cu litoralul romanesc, dar nu e tocmai corect. Digurile construite la nord de Constanta tocmai din aceasta cauza au fost proiectate, sa protejeze litoralul de ceea ce ar putea cara acei curenti. Partea negativa este data de faptul ca s-a diminuat foarte mult aportul de sedimente transportate in suspensie (nisip) iar plaja de la mamaia e din ce in ce mai redusa, copil fiind imi amintesc ca dimensiunile plajei erau mult mai mari acum 25 de ani...ideea e ca mizeria din apa o fac oamenii ci nu 'saracii curenti' wink.gif


--------------------
. . .
Pus astfel în lumină, ancorat în sinergia faptelor, recursul la universalitate nu eludează meandrele concretului.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi.r
post 9 Jul 2008, 21:49
Post #35


Membru ... din cand in cand


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 14 March 06




Stefane, sanatate maxima celei mici !!! Tu ai plecat la mare cu un copil ca sa te odihnesti ? Hmmm ... mare greseala. Iti spun eu, la noi la mare, mai ales la Mamaia, tre' sa te duci odihnit, domnule ! Pe bune, nu glumesc ! Miros de condimente de mici, shaorma, etc, galagie cat cuprinde formata din muzica, sunet de motoare etc. Pai asta e atmosfera pentru o familie cu copil mic ? Si mai am sa-ti dau o veste proasta: atata timp cat exista cerere, nu vad sa se schimbe ceva in statiunea Mamaia. Am fost acu' vreo doi ani in Saturn, langa Mangalia. Binisor. Macar era liniste. Nu stiu cum o fi prin alte parti, dar mi-am zis c-o sa incerc macar Bulgaria la anul. Asta pentru ca acum e cam complicat cu fetita care are numai 2 ani.

LE: argoane, o sa ma-ntorc de acolo. biggrin.gif

This post has been edited by cristi.r: 9 Jul 2008, 21:52


--------------------
megane diesel 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
koldun
post 9 Jul 2008, 23:58
Post #36


un om


Group: Members
Posts: 762
Joined: 1 November 07
From: CT




QUOTE(OAP @ 9 Jul 2008, 15:04)
...Digurile construite la nord de Constanta tocmai din aceasta cauza au fost proiectate, sa protejeze litoralul de ceea ce ar putea cara acei curenti. Partea negativa este data de faptul ca s-a diminuat foarte mult aportul de sedimente transportate in suspensie (nisip) iar plaja de la mamaia e din ce in ce mai redusa, copil fiind imi amintesc ca dimensiunile plajei erau mult mai mari acum 25 de ani...ideea e ca mizeria din apa o fac oamenii ci nu 'saracii curenti'  wink.gif
*


Ideea a fost proasta si realizarea a fost proasta. Digurile in loc sa "protejeze" au facut exact pe dos "dirijand" curentii in asa fel incat macina malul in anumite parti al e litoralului ( ex f. bun : latimea plajei in dreptul Perlei care a ajuns sa fie aproape 0!).
Eu am copilarit pe malul marii la Trei Papuci. Cat a fost digul nemtesc asa cum era el saracu, nu s-a ros nimic din plaja. Cum au inceput astia cu demolatul digului si construirea acelor "moluri" din loc in loc plus digurile de stabilopozi paralele cu malul din loc in loc putin mai in larg, s-a dus dreaq tot. Nici macar nu au avut bunul simt sa scota pietroaiele de tot: sub nivelul apei la cativa zeci de cm dai de resturile colturoase ale celui ce odinioara a fost digul nemtesc. Vai de chisoarilii oamenilor...
INTOTDEAUNA oamenii fac mizeria si poluarea. Saracii curenti doar transporta!

Succese! wink.gif


--------------------
Renault Captur TCe 0.9 2016
Oh, I’m in no condition to drive! Wait a minute... I don’t have to listen to myself, I’m drunk...!
Homer Simpson
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucian_v
post 10 Jul 2008, 17:12
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 543
Joined: 13 December 03
From: Bucuresti




QUOTE(argon @ 8 Jul 2008, 11:34)
Litoralul nostru e o reflectare a intregii tari, peste tot e ce vreti voi sa evitati la mare, si atunci nu inteleg de ce va complaceti sa traiti zi de zi in mizeria asta de tara dar pentru 7 zile sau cat e concediul nu va prieste...asa ca ar fi mai indicat sa plecati de tot.
*



In principiu ai dreptate si nu te contrazic decat partial smile.gif
Mie de exemplu imi place sa fac bani in romania si sa ii cheltui prin alte parti pe la altii care merita tongue.gif


--------------------
--- --- --- - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 1 Jul 2011, 00:57
Post #38


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Hai sa dezgrop topicul asta icon_mrgreen.gif

Deci jur pe rosu si pe ce vreti voi ca am vrut sa sprijin turismul romanesc, vara asta! Am deja planificata o saptamana de Delta, la începutul lui august, si am zis s-o leg frumos cu una de mare. Ma gandisem sa raman prin Romanica, ca-i la doi pasi delta de litoralul mioritic, asa ca m-am apucat sa cer oferte.

Ma copii... deci ce preturi nesimtite (vizavi de oferta inclusa) am putut sa primesc, n-am cuvinte sa va povestesc sad.gif Jde meleoane pentru ce? Pentru asta??

Asa ca m-am orientat iar spre vecinii cu ceafa groasa de la sud, desi m-am cam plictisit si de ei. Dar, fiindca m-am trezit tarziu, ma consider norocos ca am mai prins bilete la astia, la recomandarea agentiei de turism la care apelez de obicei. In regim de UAI, am iesit mult mai ieftin decat la hotii astia din Mamaia.

Pies: ceva impresii despre Obzor asta sunt binevenite.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kaspersky
post 1 Jul 2011, 01:05
Post #39


maistru Zen


Group: Members
Posts: 1.063
Joined: 23 April 03
From: Cluj-Napoca




incetu' cu incetu' o sa te prinzi ca ioropa nu e pentru concedii icon_mrgreen.gif


--------------------
KIA Cee'd SW 1.6 GSL Base 2008
"Să fii patriot în România înseamnă să puți a iesle în timp ce constați că toate celelalte popoare ne sunt inferioare."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 1 Jul 2011, 01:11
Post #40


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Mie îmi plac senzatiile tari. Daca tot am schimbat vara trecuta la bulgari ambreiajul (culmea, am iesit binisor mai ieftin decat la Mach1 Romania) si am îndoit o janta pe "autostrada" lor, de ce sa nu încerc si vara asta ceva aventuri? icon_mrgreen.gif


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 1 Jul 2011, 07:17
Post #41


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Vezi c-ai omis alte doua senzatii traite vara trecuta la vecinii de la sud. dry.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 1 Jul 2011, 08:35
Post #42


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




Litoralul romanesc 2011:mizerie,preturi enorme,calitate zero.


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 1 Jul 2011, 09:23
Post #43


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




Acum nu stiu la ce bani ai mai prins pe la bulgari, da' cu rezervare din timp a fost o cunostinta cu 180 de euro de persoana, 6 nopti la 4 stele in Albena(bine, cica ar fi conditii de 3, da' ma rog), "ultra all inclusive". Adica imi povestea ca a cheltuit vreo 20 de euro in afara complexului, ca nu prea avea pe ce. Om in varsta, da' oricum ii dadeau aia sa manance si sa bea peste tot, chiar si pe plaja.
Pai cine-ti ofera la noi asa ceva, pentru suma aproximativa de 800 de lei? Sau chiar si pentru mai mult? La noi cu ~800 de lei daca plec acum nu stiu daca-mi ajung 3 zile sa ma cazez undeva decent, adica sa am un a/c acolo macar, nu mai zic de alte rahaturi, si sa mananc trei zile cate trei mese.
Pentru ca n-am mai ajuns sa si stau pe litoral in ultimii 2 ani, incerc sa dau o fuga pe la vecini in septembrie, poate prind ceva mai moka, macar pentru 3 nopti. La noi, daca ajung pe la Medgidia la unchi-meu, dau o fuga de dimineata pana seara la basinile din Mamaia, dar cam atat.

This post has been edited by Merced: 1 Jul 2011, 09:23


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 1 Jul 2011, 09:42
Post #44


-


Group: Members
Posts: 21.855
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(Merced @ 1 Jul 2011, 10:23)
Acum nu stiu la ce bani ai mai prins pe la bulgari, da' cu rezervare din timp a fost o cunostinta cu 180 de euro de persoana, 6 nopti la 4 stele in Albena(bine, cica ar fi conditii de 3, da' ma rog), "ultra all inclusive"
Si mancarea? Sarmale doar cu orez, mic dejun ramas din ziua trecuta, etc...
Toata lumea se lauda cu povesti pescaresti. Putini spun cu adevarat ca la banii aia primesti ce platesti. Am un coleg care a fost vara trecuta cu familia, era bataie de batjocura la mancare. Dupa ce a inceput sa le faca scandal alora, il aplaudau romanii pe acolo. Si nu este singurul exemplu.

This post has been edited by IRONICK: 1 Jul 2011, 11:56


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 1 Jul 2011, 10:04
Post #45


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(Merced @ 1 Jul 2011, 10:23)
ii dadeau aia sa manance si sa bea peste tot
*

Ii turnau Kamenitza-n urechi si-i bagau franzele-n kur.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 1 Jul 2011, 10:06
Post #46


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




Eu am impresia ca a venit mai gras cu 5 kile de cand l-am vazut, si inca un dement care a mers cu el radea ca si-a dat doua gauri de curea dupa saptamana respectiva.
Intr-adevar a zis ca de exemplu, la mic dejun, chestii care poate ramaneau, gen mezeluri si branzeturi probabil ca erau folosite la pranz pentru a face diverse placinte umplute cu asa ceva. Dar n-am auzit sa se vaite de mancare, mai ales ca la micu' dejun cica erau atatea variante ca nu stiau ce sa aleaga. Mancarea era toata in regim de bufet suedez, deci daca nu vroiai sarmale cu orez, nu le luai.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 1 Jul 2011, 11:43
Post #47


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(Merced @ 1 Jul 2011, 09:23)
... La noi cu ~800 de lei daca plec acum nu stiu daca-mi ajung 3 zile sa ma cazez undeva decent, adica sa am un a/c acolo macar, nu mai zic de alte rahaturi, si sa mananc trei zile cate trei mese...

*



Acuma depinde ce intelegi tu prin decent, dar la cum te cunosc nu esti exagerat de pretentios (adica nu esti genul sa ti se aplece daca stai la mai putin de 4*), dar nu-i chiar asa.

De exemplu, la o pensiune absolut decenta, cu aer conditionat, internet wireless, loc de parcare, camera cu balcon si grup sanitar, localizata in zona centrala, aproape de plaja, in varf de sezona, sejur de sase nopti ma costa 400 de lei (cu mic dejun inclus). Sa nu-mi spui, ca 400 de lei nu-ti ajung pentru mancare pentru 6 zile (ca sa ma incadrez in cifrele date de tine).

This post has been edited by radian: 1 Jul 2011, 11:45


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_2300
post 1 Jul 2011, 14:12
Post #48


Banned


Group: Members
Posts: 5.050
Joined: 5 May 06
From: București




În ce stațiune? icon_mrgreen.gif


--------------------
Opel Astra J - 2016 - Diesel inside.
My friends, it has often been said that I like war. Friends, I love war!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 1 Jul 2011, 14:15
Post #49


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




pe langa Petrosani.

This post has been edited by Markos: 1 Jul 2011, 14:15


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 1 Jul 2011, 15:20
Post #50


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(radian @ 1 Jul 2011, 12:43)
Sa nu-mi spui, ca 400 de lei nu-ti ajung pentru mancare pentru 6 zile (ca sa ma incadrez in cifrele date de tine).
*

Sezlong 15 lei/zi (l-am pus la minim), 6 zile - 90 de lei. Ramin 310 de lei;
Cafea, apa, sucuri, bere - 15 lei/zi (cu exceptia cazului in care bei Poiana Tevii cit cuprinde, cam mori de sete cu banii astia), 6 zile - 90 de lei. Ramin 220 de lei;
Mincare - 30 de lei pe zi (am pus o medie de doua shaorme pe zi sau doua meniuri Springtime a la dragoselu, ca altceva nu prea vad c-ai putea minca), 6 zile - 180 de lei, ramin 40 de lei.
Eh, de 40 de lei te distrezi ca nebunu': iei un pleiboi si-l bati in cap pe mutu' pin' la loc comanda! In felul asta te incadrezi in cei 400 de lei pe 6 zile, ba chiar te-ntorci si cu bani acasa!

P.S.: Observi ca am facut calcul pentru o singura persoana si n-am inclus tigarile si benzina!



--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 1 Jul 2011, 15:23
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




nu mai stai in sezlong ....ramane si de un hustler, pentru variatie icon_mrgreen.gif :


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 1 Jul 2011, 17:04
Post #52


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(cosmin_2300 @ 1 Jul 2011, 14:12)
În ce stațiune?...
*



Eforie Nord.

Marty, Merced a vorbit strict de cazare si papa. In rest sunt perfect de acord cu tine.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 1 Jul 2011, 17:12
Post #53


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




Stai ma, ca io acum vad: deci este vorba de cazare 6 nopti si papa 6 zile pe litoral in plin sezon cu 400 RON?
radmasa.gif radmasa.gif
Cred ca nici la cort nu te descurci cu banii astia. Pai ce mananci intr-o zi? Mic-dejun, pranz si cina, nu? Daca le cumperi din market, te ajunge undeva pe la 30 RON/zi/persoana. Deinmultit cu 6 vine in jur de 180 - 200 de RON. Mai raman 220 de ron cazare pentru 6 nopti! Adica 35 RON/noapte! UNDE?


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 1 Jul 2011, 17:16
Post #54


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(Merced @ 1 Jul 2011, 09:23)
...La noi cu ~800 de lei daca plec acum nu stiu daca-mi ajung 3 zile sa ma cazez undeva decent, adica sa am un a/c acolo macar, nu mai zic de alte rahaturi, si sa mananc trei zile cate trei mese...
*



Mai cititi odata punctul de plecare al discutiei.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 1 Jul 2011, 17:18
Post #55


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(kum @ 1 Jul 2011, 18:12)
Stai ma, ca io acum vad: deci este vorba de cazare 6 nopti si papa 6 zile pe litoral in plin sezon cu 400 RON?
Nu, jtu copac!
Este vorba ca mic dejun si cazare costa 4 milioane. 4 milioane ramin de papica.

radiane, vezi ca neica Merced a zica ca vrea siel cu 800 de rn aceleasi conditii ca la neamu' lu' ciafa. Asta implica mincare cit cuprinde, bautura cit cuprinde si sezlong pe plaja. wink.gif Ca sa nu mai zicem ca unii-ti ofera si piscina.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 1 Jul 2011, 17:22
Post #56


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Asta-i mai greu...

Oricum nu mi-am propus sa fac campanie in favoarea litoralului nostru in defavoarea ofertelor bulgaresti, turcesti sau grecesti. Singurul motiv pentru care am optat pentru Eforie Nord sunt tichetele de vacanta ale sotiei, pe care era pacat sa le pierdem.

This post has been edited by radian: 1 Jul 2011, 17:22


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 1 Jul 2011, 18:10
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Pomanagiule. Te-a mituit Nutzi tongue.gif biggrin.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 1 Jul 2011, 18:13
Post #58


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(radian @ 1 Jul 2011, 18:22)
Singurul motiv pentru care am optat pentru Eforie Nord sunt tichetele de vacanta ale sotiei, pe care era pacat sa le pierdem.
*


De acord. De curiozitate, despre ce suma vorbim?


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 1 Jul 2011, 18:38
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Grec calic te-ai halosi la tichetu portocaliu al unui bujetar su al unui palmas la patron care are profit. biggrin.gif
Valoarea maxima deductibila a tichetelor de vacanta este de 4.020 lei/salariat/an.Tichetele de vacanta au valori nominale de 10, 20, 30, 40, 50 lei .


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 1 Jul 2011, 18:44
Post #60


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(bion @ 1 Jul 2011, 19:38)
Valoarea maxima deductibila a tichetelor de vacanta este de 4.020 lei/salariat/an.
*


Am pus-o! Io le-am dat lui ady si lui bmw tichete de cinci mii de lei de caciula frustrat.gif


le: lasa ca le opresc o vreme din alea de masa nedumerire.gif

This post has been edited by Markos: 1 Jul 2011, 18:49


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
19 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 9th May 2024 - 14:43
Forum Renault