DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> "Oale" noroi spate

agentul
post 9 Jun 2006, 12:57
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 17 May 06
From: Voluntari




Salutare,

Am un Logan Preferance din MArtie 2006, si spre stupoarea mea nu avea aparatori noroi spate (acelea de sub aripi spate), pe fata am vazut ca sunt. Acelea din plastic.

Am folosit functia "search" si nu am gasit nimic.

Deci, stiti ceva, exista in tirg Vitan, cu toate ca acum 1 saptamana am intrebat si mi s-a spus ca nu au scos astia de la Dacia nimic de genu asta.

Eu personal simt nevoia asa ceva.

Daca aveti ceva informatii va rog comunicati.

blink.gif


--------------------
Logan Preferance 1.4 MPI 2006 - IF ?? ???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 9 Jun 2006, 12:59
Post #2


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




poate o poza cu zona unde zici ca ar tb sa fie aparatorile ar fi elocventa


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 9 Jun 2006, 13:00
Post #3


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




Foarte tare frate . . . sigur a venit masina fara ele ? Nu cumva ti-au fost furate ? Sau tu faci o confuzie ?

Parca masina era din aprilie ? http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...ndpost&p=495915
Sa speram ca in urmatorul post nu este masina din mai2006

This post has been edited by IRONICK: 9 Jun 2006, 13:04


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 9 Jun 2006, 13:00
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti






--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
agentul
post 9 Jun 2006, 13:11
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 17 May 06
From: Voluntari




Mersi Codrin, voi reveni maine cu pozele alea unde ar trebui sa vina aparatorile de noroi.

Klaus: rotile din fata au din fabrica aparatori montate sub contra-aripa (daca ii pot spune asa, nu sunt mare meserias).

Ma referam, cam la acealasi lucru doar ca montat in spate sub aripi. Cand ies de pe o strada cu noroi, sau cu pietris, nu vreau sa va zic ce senzatie e sa auzi toate zgomotele alea in masina, si mai pe deasupra, ma gandesc ca imi tot sar pietre si e posibil sa penetreze protectia si HOPA si ruginica.

Cu stima,

PS: lasati glumele deoparte.
blink.gif


--------------------
Logan Preferance 1.4 MPI 2006 - IF ?? ???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 9 Jun 2006, 13:18
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




Prezenta/absenta aparatorilor n-are legatura cu zgomotele care le auzi. Oalele interioare sunt din plastic simplu, si la zontact cu pietre/nisip zangane. Altele (vezi Fabia) au oalele acoperite cu o 'mocheta' cauciucata pentru atenuarea zgomotelor.


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kostica
post 9 Jun 2006, 15:47
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 201
Joined: 6 May 06




A incercat careva capitonarea oalelor de logan ? Se imbunatateste confortul fonic sau e o simpla "magazie" de noroi ?


--------------------
LOGAN 1,6 AMB sept. 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
agentul
post 9 Jun 2006, 20:33
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 17 May 06
From: Voluntari




Nu, problema mea este tocmai lipsa acestor protectii.
De exemplu: taicamiu are o dacia 1310 si de noua a luat catva carpe si le-a imbibat in antifon si le-a lipit pe pereti contra-aripilor si a "oalelor" spate si sa stiti ca sa simtit mult efectur, deoarece protejeaza tabla.

Deci: pe logan spate nu au acea protectie (plasticile alea care sunt pe fata), si problema mea e ca in curand de la pietrele care imi sar din roata pe interiorul aripilor spate sa nu "penetreze" biggrin.gif protectia din fabrica si sa imi rugineasca tabla.

Cu toate ca din cate stiu ar fi garantata (tabla) cativa ani, ei vor zice ca datorita proastei intrebuintari (bla bla).....

wacko.gif

Revin maine (sper cu poze) despre ceea ce vreu sa zic, cu toate ca sunt sigur ca stiti ce vreau sa zic.

blink.gif


--------------------
Logan Preferance 1.4 MPI 2006 - IF ?? ???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
agentul
post 9 Jun 2006, 20:41
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 17 May 06
From: Voluntari




Apropo am scris la dacia si uitati ce mail am primit:
icon_mrgreen.gif
Va multumim pentru increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la serviciile noastre.

Referitor la solicitarea dumneavoastra privind comercializarea accesoriilor Dacia, va recomandam sa vizitati concesionarii autorizati Dacia, deoarece comanda si achizitia se realizeaza prin intermediul acestora.

Cu privire la faptul ca produsul nu a fost dotat din fabricatie cu aparatori, va comunicam ca producatorul a stabilit ca acestea pot fi achizitionate post vanzare.

Ramanem deschisi in continuare BLA BLA BLA icon_mrgreen.gif dry.gif

Le mai scriu o data ca nu sunt multumit de raspuns.

Va tin la curent .....
mad.gif


--------------------
Logan Preferance 1.4 MPI 2006 - IF ?? ???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
valiaviator
post 10 Jun 2006, 05:29
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 710
Joined: 9 March 06
From: Bucuresti




Daca te uiti mai bine vei vedea ca le are si pe spate, dar nu acopera toata suprafata de deasupra rotii(ca cele de pe fata) ci doar spre spatele masinii.


--------------------
dacia logan/laureate 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
99AIM
post 10 Jun 2006, 06:23
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.134
Joined: 26 June 05





Pentru spate are ceva aparatoare spre zona din spate insa destul de mica,problema mea e ca mi-a plesnit una din ele cred ca de la vreo piatra,stie cineva cat costa una cat si cum se da jos? capul acela de surubelnita din plastic se invarte in gol,ce e de facut?


--------------------
Clio III ph 1 Renault Fluence ph 2 1.6 dci - CT 99 xxx
Sufletele mari au intalnit intotdeauna opozitie din partea mintilor mediocre. (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex27Buc
post 10 Jun 2006, 10:51
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 25 August 04




QUOTE(RamboX @ 10 Jun 2006, 08:23)
Pentru spate are ceva aparatoare spre zona din spate insa  destul de mica,problema mea e ca mi-a plesnit una din ele cred ca de la vreo piatra,stie cineva cat costa una cat si cum se da jos? capul acela de surubelnita din plastic se invarte in gol,ce e de facut?
*



e de bagat ceva din el si tras spre inafara nu e surub ci clips bradut... dc il rupi am inteles ca se gasesc in comert de la modelele anterioare de dacii si se potrivesc


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
agentul
post 10 Jun 2006, 20:33
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 17 May 06
From: Voluntari




Voi v-ati uitat mai bine la semi-aparatorile alea de pe spate, jumatate din aparatori au un luft unde intra la noroi si sta acolo mult si bine. Treaba e facuta de mantuiala acolo. Ma gandesc sa fac ceva sa astup gaurile alea unde intra la noroi acolo. Voi pune maine ceva poze unde zic.

Azi a plouat si din nou acea senzatie mad.gif fff placuta cand imi arunca noroi rotile din spate pe aripi spate in interior. dry.gif

blink.gif



--------------------
Logan Preferance 1.4 MPI 2006 - IF ?? ???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 11:57
Forum Renault