DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Curge ceva sub masina

Smudo
post 16 Aug 2005, 19:34
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 617
Joined: 7 August 05




Si dac-o fi totusi lichidul de la catalizator?


--------------------
x x - X
Cumparindu-ti Dacia, te simti de parca te-ai duce la bagaboante dar tu esti voyeur. In loc sa te satisfaca masina prin confort si performante, trebuie sa te satisfaci tu insuti, adaugind diverse chichite si bagind bani pentru a indrepta cretinismele unui producator idiot! (Marty)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 16 Aug 2005, 19:36
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Numai Calibra are catalizator umed , Loganul are catalizator uscat smile.gif


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 16 Aug 2005, 19:48
Post #33


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




QUOTE(_LOGAN_ @ 16 Aug 2005, 15:07)
Am vrut sa pun mana dar tot "ratiunea" mi-a zis: poate fi lichid de frana sau ulei incins sau orice alt lichid care ar putea fi daunator la lontactul cu pielea.
*


Ai procedat bine. Putea chiar sa fie H2SO4, plasma sau chiar, de ce nu, lichid din rezervorul de antimaterie. Avea bunicu o vorba: "Niciodata nu poti fi prea precaut" (el o zicea in engleza "Better late than sorry"). Mare dreptate avea...


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
Ramas bun, ne vedem pe alt forum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 16 Aug 2005, 20:07
Post #34


-


Group: Members
Posts: 21.851
Joined: 19 April 05
From: Romania




Unde este localizat ce am subliniat cu verde ?

Am scos din atasamentul lui klaus


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 16 Aug 2005, 21:29
Post #35


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Ba, eu nu stiu si te rog sa ma crezi ca l-am cautat. Zicea si printr-un manual de service ca se schimba, da sa fiu al naibii daca am gasit cum! era o sagetuta mica si discreta undeva pe la grupul ventilatorului habitaclu, da' eu nu am reusit sa-l depistez (ca presupun ca ar trebui sa se schimbe relativ usor, nu sa dai jos toata hardughia cu ventilatorul din habitaclu ca pentru aia trebuie sa desfaci bordul la propriu...)

Ps: e vorba de piesa nr. 1 din desen (se cheama chiar asa filtru habitaclu). Dupa cum arata acolo ar trebui sa fie pe la pasager. daca voi reusiti sa-i dati de cap, anuntati-ma si pe mine.

Attached thumbnail(s)
climatizare2.jpg ( Size: 155k ) Number of downloads: 116


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Smudo
post 16 Aug 2005, 21:59
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 617
Joined: 7 August 05




@ costi,
Credeam ca e la fel si la LGN, ca la calibra, ca la mine mereu curge din lichidu' de la catalizator si il completez mereu. Da vad ca nu e. blink.gif


--------------------
x x - X
Cumparindu-ti Dacia, te simti de parca te-ai duce la bagaboante dar tu esti voyeur. In loc sa te satisfaca masina prin confort si performante, trebuie sa te satisfaci tu insuti, adaugind diverse chichite si bagind bani pentru a indrepta cretinismele unui producator idiot! (Marty)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 17 Aug 2005, 08:26
Post #37


-


Group: Members
Posts: 21.851
Joined: 19 April 05
From: Romania




Mi-am amintit ca un user a spus ca golanul are filtru ( informatia de la un service ). Ramane de cautat cum se scoate si inlocuieste. Poate nici nu este montat.

KLAUS - Eu stiam ca de pe la Solenta documentatia este in format electronic cu soft proprietar Dacia nu si pe hartie . . .

This post has been edited by ironickSQUAD: 17 Aug 2005, 08:33


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MAS
post 17 Aug 2005, 11:48
Post #38


Le Bubulateur


Group: Members
Posts: 205
Joined: 23 August 03
From: Bucuresti




Nu, eu cred ca ai julit Loganul pe undeva si acuma ii curge sange... sa stii ca are si el sange, si un suflet, sa stii... L-ai ranit si acum uite ce face... Sau mai poate fi o solutie... face pipi prea mult si face pe el... ia-i repede un scutec si mergi la cel mai apropiat service dacia: are probleme cu prostata...


--------------------
scandura cu rulmenti noua, din 2000 - B-02/36-MAS B222BIP
Daaati si mie minus la reputatie. 'dea D-zeu sanatate!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 17 Aug 2005, 14:39
Post #39


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.468
Joined: 1 November 04
From: sat




Ma, nu mai poate posta nimeni ceva la Logan, ca se gasesc mai ales aia care nu au (Logan) sa faca repede caterinca. Omul v-a zis clar ca nu a mai avut masina pana acum, klaus a dat raspunsuri la obiect, omul s-a lamurit probabil, voi hop!
QUOTE
Nu, eu cred ca ai julit Loganul pe undeva si acuma ii curge sange... sa stii ca are si el sange, si un suflet, sa stii... L-ai ranit si acum uite ce face... Sau mai poate fi o solutie... face pipi prea mult si face pe el... ia-i repede un scutec si mergi la cel mai apropiat service dacia: are probleme cu prostata...

Ma deranjeaza ca vin aia care au masina de la tata sa faca sexu mare ca lor nu le place ZKR si atunci din orice nelamurire fac un caz. Grow up, people!

PS. da, am Logan; da, nu ma pricep la mecanica auto; da, am pus si eu intrebari la care raspunsul putea fi gasit foarte usor (dar nu toata lumea are in fiecare zi inspiratie)

This post has been edited by Illusi0n: 17 Aug 2005, 14:51


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
_LOGAN_
post 17 Aug 2005, 15:01
Post #40


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 18 March 05




QUOTE(Illusi0n @ 17 Aug 2005, 14:39)
Ma, nu mai poate posta nimeni ceva la Logan, ca se gasesc mai ales aia care nu au (Logan) sa faca repede caterinca. Omul v-a zis clar ca nu a mai avut masina pana acum, klaus a dat raspunsuri la obiect, omul s-a lamurit probabil, voi hop!

Ma deranjeaza ca vin aia care au masina de la tata sa faca sexu mare ca lor nu le place ZKR si atunci din orice nelamurire fac un caz. Grow up, people!

PS. da, am Logan; da, nu ma pricep la mecanica auto; da, am pus si eu intrebari la care raspunsul putea fi gasit foarte usor (dar nu toata lumea are in fiecare zi inspiratie)
*



Corect, Klaus m-a lamurit, ai dreptate nu ma pricep la mecanica auto si nici nu am timp de ea, am carnet din iunie, masina din iunie...ce sa mai zic...cat despre intrebari care par simple...cand eram la inceputul meseriei si eu ma distram pe seama incepatorilor care imi puneau niste intrebari......in fine , m-am lamurit si multumesc tuturor celor care mi-au raspuns!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 17 Aug 2005, 15:15
Post #41


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Gata, treburile-s lamurite!


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 5th May 2024 - 21:25
Forum Renault