DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Pentru cei mai "bătrâiori", Cum am supravietuit ???

luxcor
post 19 Jan 2005, 11:40
Post #1


Acaru' Păuna


Group: Members
Posts: 272
Joined: 18 February 03
From: Bucuresti - Dorobantzi




Daca ai fost copil în anii 70-80 cum ai facut sa supravietuiesti ?

1. Când eram copii mergeam cu masini care nu aveau centuri de siguranta si nici airbag.

2. Sa calatoresti în partea din spate a unei masini era o plimbare speciala. Chiar si acum ne amintim.

3. Patuturile noastra erau pictate cu culori tari, cu vopseluri pe baza de plumb!

4. Nu aveam închizatori speciale pentru copii la flacoanele de medicamente, în bai, la usi ...

5. Când mergeam cu bicicleta nu purtam casti de protectie.

6. Am baut fiecare dintre noi apa de la furtunul de udat florile din gradina bunicii, în loc de apa minerala/plata din sticla ...

7. Stateam ore în sir sa ne facem rotile. Cei norocosi care aveau si o strada în panta îsi dadeau drumul de la capatul strazii, iar la jumatatea drumului îsi aduceau aminte ca nu au frâne. Dupa cateva "întâlniri" cu tufisurile verzi am învatat sa rezolvam si aceasta problema. Pai da, noi stricam tufisurile, nu ajungeam sub rotile masinilor !!!

8. Ieseam sa ne jucam, iar singura conditie era sa venim în casa la apusul soarelui.

9. Scoala tinea pâna la 12, ajungeam acasa sa mâncam de prânz. Nu aveam telefoane mobile asa ca nimeni nu putea sa ne gaseasca. Ce bine era nu ?

10. Ne zgâriam, ne faceam tot felul de zgaibe, ne fracturam o mâna, un picior , pierdeam un dinte, dar nu era nici o reclamatie pentru aceste incidente la politie. Vina era în totalitate a noastra.

11. Mâncam biscuiti , pâine cu unt , am baut atâtea bauturi cu zahar si nu cu zaharina sau alti îndulcitori si nu am avut niciodata probleme cu greutatea, pentru ca ne jucam mereu...

12. Am împartit un Pepsi-cola la patru. Bând din aceeasi sticla si nimeni n-a murit din asta.

13. Nu am avut Playstation, Nintendo 64, Z box, jocuri video , televizor cu 99 canale , aparate video , dolby surround , telefoane celulare personale, calculatoare, chatroom pe net ... În schimb, aveam multi prieteni.

14. Ieseam afara cu bicicletele sau mergeam pâna la casa unui prieten, sunam la usa sau pur si simplu intram fara sa batem la usa. El era acolo, nimeni nu se supara si ieseam sa ne jucam.

15. Cum am facut ? Ne jucam cu bete si mingi, alcatuiam echipe pentru a juca o "partida"; nu toti eram alesi si nimeni nu se supara; nu se ajungea ca un prieten sa aiba "traume psihologice".

16. Unii dintre noi nu eram foarte buni la scoala. In studentie, daca pierdeam un an, îl repetam. Nimeni nu mergea la psiholog, la psihopedagog, nimeni nu suferea de dislexie, nici de probleme de lipsa de atentie. Pur si simplu repeta anul.

17. Aveam oarecare libertate, stari proaste, succese, responsabilitati ... si am reusit. Marea întrebare e: Cum am facut sa supravietuim ? Astazi ar fi imposibil ...

În mod sigur tinerii de azi vor spune ca eram plictisitori, dar eu spun ca eram fericiti !!!

This post has been edited by luxcor: 19 Jan 2005, 11:47


--------------------
Hyundai TUCSON 2,7 V6 AT 190 CP GLS 4WD Premium - 2007 - B 07 LUS
Batrân, bolnav și cu nervii la pamant ... ultimii 20 trecura mai repede ca primii 20 ... ardeti cât puteți ...
Ex: 1300, 1310, Supernova, Solentza
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 19 Jan 2005, 11:51
Post #2


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




A scris Cartarescu o carte pe tema asta...ehh...ce misto era "pe vremea noastra"


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 19 Jan 2005, 11:54
Post #3


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




La topic,
Fiecare generatie a supravietuit, pentru ca s-a adaptat.
E in firea lucrurilor.
Eu am trait perioada aia descrisa de Luxcor (sint nascut in 71) si am supravietuit fara traume (sau poate nu wink.gif).
Un singur avantaj are constientizarea acestor lucruri. Ma doare fix in paispe cind fiu-miu culege rimele din gradina si le degusta pentru a vedea ce le place pestilor de trag la cirlig (asta in timpul protestelor violente ale nevestei, bunicilor-femei, vecinelor, si tuturor reprezentatelor sexului MAMA).


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 19 Jan 2005, 11:55
Post #4


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




AUzi? Da' ramele or mai fi cum erau pe vremea noastra?


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 19 Jan 2005, 11:57
Post #5


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Paul, invata-l pe fi-tu sa faca pocnitori d-alea din 2 suruburi, o piulita si o punga. Alea mi-au marcat viata in mod placut! smile.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 19 Jan 2005, 11:58
Post #6


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




La ale ma gindeam acu, si la ponitori facute din injectoare de tractor (oare de la Octavia merg?)
Andrei, te invit la o partida de pescuit si aflam noi cum e cu gustul rimelor wink.gif (nu va ginditi la prostii obsedatilor)


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 19 Jan 2005, 12:03
Post #7


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Si "skateboardurile" din placaj cu 4 rulmenti..
Si corabiile de "scartaitoare" cu care ne balaceam in baltile formate prin infundarea canalelor dupa ploi...pe atunci nu ne deranjau...
Si "gardiana 10" si "tevile cu cornete" (la care unii mai perversi adaugau bolduri cu care trageau in...diverse locuri si locatii...)
Si focurile facute pe vreun maidan special pt a bubui tuburile de spray...(alea de fixtativ polonez erau dementiale...maaarii!)
Si "tunurile" cu carbid...
Si "elefanteii cu apa" pt care ne luam suturi in fund de la profi..
Si taberele si....
Si toate jocurile posibile: leapsa, gardiana 10, vat'a'scunselea, tarile, la malai, capra, machit, pietricica, sotron, patratelul, elasticul, bambilici, cazemata...la dracu..nici nu imi mai aduc aminte tot...


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adso
post 19 Jan 2005, 12:03
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 330
Joined: 19 January 04




QUOTE(Marty @ 19 Jan 2005, 11:57)
Paul, invata-l pe fi-tu sa faca pocnitori d-alea din 2 suruburi, o piulita si o punga. Alea mi-au marcat viata in mod placut! smile.gif
*




DA,DA,DA, si sa faca gaura in asfalt cu un cui, sa racaie gamalii de chibrituri si pe urma sa dea la cap cuiului cu un bolovan... cu tehnica si cantitatea necesara obtineai un foarte frumos craterut...

si neaparat, fumigenele din minge de ping-pong.


--------------------
Call me Ishmael...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LucVer
post 19 Jan 2005, 12:04
Post #9


Membru foarte autentic! ;-)


Group: Members
Posts: 240
Joined: 9 October 03
From: Brasov




QUOTE(Marty @ 19 Jan 2005, 11:57)
Paul, invata-l pe fi-tu sa faca pocnitori d-alea din 2 suruburi, o piulita si o punga. Alea mi-au marcat viata in mod placut! smile.gif
*



Da, da, eu faceam din teava de cupru si un cui prins cu elastic. "Chiușoare"! Ce vremuri! smile.gif


--------------------
Renault Fluence Expression Plus 1.6 16v 2011 - BV xx XXX
ex-Logan Laureate 1.4

Fortza fie cu tine! - Star Wars
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 19 Jan 2005, 12:04
Post #10


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




QUOTE(paulp @ 19 Jan 2005, 11:58)
Andrei, te invit la o partida de pescuit si aflam noi cum e cu gustul rimelor wink.gif (nu va ginditi la prostii obsedatilor)
*


Cand vrei...cu placere, da' io prefer viermusii ca-s mai crocanti


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luxcor
post 19 Jan 2005, 12:06
Post #11


Acaru' Păuna


Group: Members
Posts: 272
Joined: 18 February 03
From: Bucuresti - Dorobantzi




QUOTE(Marty @ 19 Jan 2005, 11:57)
Paul, invata-l pe fi-tu sa faca pocnitori d-alea din 2 suruburi, o piulita si o punga. Alea mi-au marcat viata in mod placut! smile.gif
*



Uitasem ... mama ce misto erau ... dupa 2 surub+piulita de 10 trecusem la 13, 16, apoi gasisem de cale ferata de 24 o zi am muncit sa umplu piulita cu chibrituri dar rezultatul a fost spectaculos ... mai caut si azi un surub radmasa.gif

Apropo o mai functiona cu chibriturile din ziua de azi ???


--------------------
Hyundai TUCSON 2,7 V6 AT 190 CP GLS 4WD Premium - 2007 - B 07 LUS
Batrân, bolnav și cu nervii la pamant ... ultimii 20 trecura mai repede ca primii 20 ... ardeti cât puteți ...
Ex: 1300, 1310, Supernova, Solentza
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adso
post 19 Jan 2005, 12:07
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 330
Joined: 19 January 04




o alta chestie de maxim angajament era folositu' masinilor vecinilor pe post de derdelus pe timp de iarna. e recomandabil sa ai pantaloni de fas.

imi aduc aminte ca'n '84 a nins atat de mult incat ne-am dat vreo trei luni pe o dacie 1100.

si mai era un lucru, o chestie pe care n-am vazut-o de mult: manusile, obligatoriu cu un deget, legate intre ele cu o ata trecuta peste gat, ca sa nu le pierzi. cand le scoteai iti atarnau la capatul manecilor. blush.gif

This post has been edited by adso: 19 Jan 2005, 12:13


--------------------
Call me Ishmael...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adso
post 19 Jan 2005, 12:15
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 330
Joined: 19 January 04




QUOTE(luxcor @ 19 Jan 2005, 12:06)
Uitasem ... mama ce misto erau ... dupa 2 surub+piulita de 10 trecusem la 13, 16, apoi gasisem de cale ferata de 24 o zi am muncit sa umplu piulita cu chibrituri dar rezultatul a fost spectaculos ... mai caut si azi un surub radmasa.gif
*



La alea tehnica era sa strangi al doilea surub in piulita juuuust right... prea tare si nu se intampla nimic, prea incet si riscai sa ranesti pe cineva sau sa se fasaie totul...


--------------------
Call me Ishmael...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 19 Jan 2005, 12:17
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




1. Esti tare ai mei nici macar masina n-au avut. Singurul prieten cu masina avea (parintii) un Wartburg (erau medici)

2. ......

3. Cu patuturile cred ca ai dreptate dar nu-mi mai amintesc!

4. Ai uitat sa spui si la prize. Oricum nu era nici un pericol mama fiind responsabila cu deschiderea flacoanelor de medicamente.

5. Asa este nu purtam. Totusi cind am facut ciclism aveam o casca pe care cred ca o purtasera generatii inaintea mea. De transpirata ce fusese era tare ca Fe

6. De la furtunul bunicii nu (cind mergeam la ei beam de la fintina) dar beam practic de la orice robinet care ne iesea in cale.

7. Asta cu rotile tre' sa fi fost mai tirtziu. Eu imi aduc aminte de carucioare pe 4 rulmenti care faceam un zgomot infernal

8. Joaca acoperea toata perioada de dupa ore pina se intuneca afara.

9. "Scoala tinea pâna la 12" jucam fotbal in curtea scolii sau la "sfat" - primaria sect. 1 - veneam acasa sa mincam si iar ieseam afara sa jucam fotbal pe Deparateanu, in echipa avindu-l uneori si pe Stoichita, care locuia la doua blocuri.

10. Practic nu exista o zi in care pielea sa fie intacta. Zgaibe noi peste zgaibe vechi era cuvintul de ordine.

11. Vara urcam pe terasa blocului sa facem plaja si ne udam cu furtunul tras de la spalatorie. Cind batea vintul faceam zmeie.

12. Da, biscuiti, piine cu unt si marmelada, inghetata cit cuprinde si tot ce era dulce (tin minte ca ma ducea sa iau sifoane pt doua batrine si imi dadeau 1 leu (greu hehehe) cu care imi luam drajeuri de ciocolata cu alune).

13. Aha.... Pepsi a aparut tirziu. Noi cu Cico.

14. televizor am avut prin liceu... Cind era Ivanhoe /Sfintul vecinul de sus imi batea in teava si mergeam sa le vad. Simbata mergeam la un prieten la TV. Tot de el luam bicicleta cu care mergeram pina la Snagov si inapoi.

15. Mergeam in gara unde aruncau resturile de la vagoanele restaurant sa recuperam capace de bere straina pe care le bateam cu ciocanul sau le puneam pe linia de tramvai sa le faca plate si jucam cu ele "capace"

16. "În mod sigur tinerii de azi vor spune ca eram plictisitori, dar eu spun ca eram fericiti !!!"
Eu am fost intr-adevar fericit. Nu mi-as dori sa copilareac in ziua de azi !


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luxcor
post 19 Jan 2005, 12:18
Post #15


Acaru' Păuna


Group: Members
Posts: 272
Joined: 18 February 03
From: Bucuresti - Dorobantzi




QUOTE(asarban @ 19 Jan 2005, 12:03)
Si "skateboardurile" din placaj cu 4 rulmenti..
Si corabiile de "scartaitoare" cu care ne  balaceam in baltile formate prin infundarea canalelor dupa ploi...pe atunci nu ne deranjau...
Si "gardiana 10" si "tevile cu cornete" (la care unii mai perversi adaugau bolduri cu care trageau in...diverse locuri si locatii...)
Si focurile facute pe vreun maidan special pt a bubui tuburile de spray...(alea de fixtativ polonez erau dementiale...maaarii!)
Si "tunurile" cu carbid...
Si "elefanteii cu apa" pt care ne luam suturi in fund de la profi..
Si taberele si....
Si toate jocurile posibile: leapsa, gardiana 10, vat'a'scunselea, tarile, la malai, capra, machit, pietricica, sotron, patratelul, elasticul, bambilici, cazemata...la dracu..nici nu imi mai aduc aminte tot...
*



Si dedelusul de la Hala Obor sau IOR si zapada adevarata de 50-80 cm in Bucuresti ...
Si saniile facute din placi tego cu care ne dadeama drumul pe muntele de nisip creat cand au realizat pasajul Obor ...
Cazemata noastra facuta din mii de lazi de sticle in spatele fostului parc obor (astazi au facut primarie ca tot stam bine cu parcurile in buc) ...
he ... he ... ce vremuri neica ... era nasol dar si bine ...


--------------------
Hyundai TUCSON 2,7 V6 AT 190 CP GLS 4WD Premium - 2007 - B 07 LUS
Batrân, bolnav și cu nervii la pamant ... ultimii 20 trecura mai repede ca primii 20 ... ardeti cât puteți ...
Ex: 1300, 1310, Supernova, Solentza
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 19 Jan 2005, 12:21
Post #16


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Andrei, ma , tu ai jucat elasticu' ??? Saracu' , ce copilarie ai putut sa ai.... pun pariu ca si acum iti mai pastrezi papusile.
Bre, da' voi de FRUNZA n-ati auzit ???? Pantaloni, genunchi, coate, tricouri.....


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gaby
post 19 Jan 2005, 12:23
Post #17


neica nimeni


Group: Members
Posts: 125
Joined: 24 May 02
From: Bucuresti




Da' pahare de inghetata de 3 lei puse la roata din spate a bicicletei, sa haraie intr-un mod inegalabil ....
Da' cracanele cu invizoace ...


--------------------
Toyota Avensis 2,0 D4D 2007
"Everything in life is location... "
(Mel Brooks)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adso
post 19 Jan 2005, 12:26
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 330
Joined: 19 January 04




QUOTE(asarban @ 19 Jan 2005, 12:03)
Si toate jocurile posibile: leapsa, gardiana 10, vat'a'scunselea, tarile, la malai, capra, machit, pietricica, sotron, patratelul, elasticul, bambilici, cazemata...la dracu..nici nu imi mai aduc aminte tot...
*



cum se juca machit? ce era asta? io p'asta l'am ratat

as adauga castelul, frunza (aparut mai tarziu), tsaca, ratele si vanatorii, douashuna, respinsea, chestia aia in care erai obligat sa stai intr=un cerc si sa marchezi cu capul..., chestia ailalta, in care faceai sageti de trebuia sa se tina trupa dupa tine... ai dreptate, cred ca mai sunt de trei ori p'atat, da' nu mi le aduc aminte pe toate..


--------------------
Call me Ishmael...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 19 Jan 2005, 12:29
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




machit = alcoholic.gif


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adso
post 19 Jan 2005, 12:30
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 330
Joined: 19 January 04




aaaa, io d'asta am inceput sa joc prin liceu, si mi-am desavarsit tehnica in anul I si II...

joc de oameni mari


--------------------
Call me Ishmael...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 19 Jan 2005, 12:31
Post #21


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Pai uitati-va la Andrei ce fata are si veti intelege imediat ce era machitul! 04.gif Bai dom' avocat, noi de machit ne-am apucat mai tirziu, n-am fost precoci ca matale ! tongue.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 19 Jan 2005, 12:31
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




lapte gros, s-a-noit caprita, ..

pai sa-l prin io acum pe fi-miu ca joaca lapte gros ca-l sparg.. cand ma gandesc cu ce sete ne aruncam pe spinarile celorlalti...

da saptamanile de practica agricola? io la buzau eram norocos: struguri scria pe mine.. am inteles ca pe aici prin bucuresti se purtau cartofii, ardeii, rosiile..

baba oarba in scara blocului cand se lua curentul...
cu lingura nu cu mana trebuia sa ghicesti..

tevi cu cornete, ore petrecute in zona blocurilor in constructie, furtul tevilor, fuga de paznici...

hai fratilor ca imbatranim, suntem ridicoli... astea deja sunt file de poveste , cine ne mai crede...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adso
post 19 Jan 2005, 12:34
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 330
Joined: 19 January 04




stateam in bucurestii noi si faceam incursiuni dese in triaj si in zona caii ferate la chitila.

una dintre distractii era sa fugim dupa serpi si sa punem pantofi vechi pe linia ferata sa ii taie locomotiva... mai scapam caii si puneam si pietre de terasament care se faceau nisip... cand nu zburau ca niste ghiulele. sa stiu ca fii-miu ar putea sa faca asa ceva...

pe mine nu m-a marcat atat practica, cat porcariile de 23 august. am borat o noapte intreaga cu insolatie, si durere de cap ca atunci...


--------------------
Call me Ishmael...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 19 Jan 2005, 12:40
Post #24


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Noi puneam monede de 25 de bani pe calea ferata, citamai chifteaua se facea dupa cite un marfar ... smile.gif
Cind mi-aduc aminte ca-mi zicea taica-miu "baaaaa, cind eram de virsta ta jucam fotbal c-o minge de cirpe", ii inotrceam spatele tifnos. Acu' s-ai zica Paul lu' fi-su ca in momentul in care baga Pepsi/Brifcor la Cofetarie se face coada ca la Harry Plotter si inchisoarea lui Asarban. 04.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adso
post 19 Jan 2005, 12:48
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 330
Joined: 19 January 04




uitai: mai erau baile la pod in herastrau, si saritul in apa de pe salcie... am gasit si mingi de golf, de la fostul teren al diplomatilor... astea erau cele mai frumoase zile posibile de vara petrecute in bucuresti.


--------------------
Call me Ishmael...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 19 Jan 2005, 12:54
Post #26


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Eu am facut practica la "casa poporului"
2 subdezvoltati carau cate o dala de bca de 50 kg...
Uite asa am facut discopatie...mama lor de jegosi...


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gaby
post 19 Jan 2005, 13:08
Post #27


neica nimeni


Group: Members
Posts: 125
Joined: 24 May 02
From: Bucuresti




Noi, cei din Drumul Taberei, mergeam pe Steaua, sa cautam gusteri si pe poligonul din spate, dupa cartuse.


--------------------
Toyota Avensis 2,0 D4D 2007
"Everything in life is location... "
(Mel Brooks)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 19 Jan 2005, 13:11
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Bai Gaby las-o jos ca macane.
Tu esti mic. Am eu asa un feeling.


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 19 Jan 2005, 13:24
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




n-am avut noroc d-asta io...

imi amintesc si io de ce-mi spuneau masii din familie despre cum era pe vremea lor si ma uitam compatimindu-i in mintea mea...

deja vad ca am trecut in partea aia...

si ca sa revin... lampa cu gaz care era sfanta iarna, (am inteles ca in buc. nu era asa de groasa cu luatul luminii), faimoasele jocuri: cartoane/tablite, 9 caramiz/i9 lemne, etc...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ionut_r2100
post 19 Jan 2005, 13:50
Post #30


Slow Mo


Group: Members
Posts: 87
Joined: 8 December 04
From: Bucuresti




Dar de tzaca-tzaca(scuzati "tz") pe surprizele de la guma Turbo..... biggrin.gif


--------------------
Opel Corsa Enjoy 1.3 CDTi Black Saphirre 2007 - B-x8-AIM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
12 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 7th June 2024 - 04:47
Forum Renault