DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Zgomot dreapta spate, telescop?

klaus
post 3 Feb 2006, 11:56
Post #31


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Cochilia e prinsa in suruburi, si in "agrafe". Se bate cu palma pentru a se "strange" fest, dupa care se strang suruburile.
S-ar putea insa ca una din piulitele de la cochilie sa nu mai fie prin zona (una din ele cade cam la toate loganurile cand desfaci cochilia)


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragos1908
post 4 Feb 2006, 12:31
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 6 September 04
From: craiova




Te reveri la cochilia care imbraca ceasurile de bord (aia la mine inca nu se misca)sau la cochilia suerioara de pe axul volanului (cea de sub ceasurile de bord)? Ca asta ultima face zgomot.
Si ornamentele stalpilor din spate cum se strang? Ca la mine se deplaseasa fiecare cum vrea el, basca lovesc si in tablele rezistentei de la luneta. (daca sunt offtopic stergeti postul si mii de scuze....dar nu am reusit sa gasesc cum se strang ornamentele de plastic de pe stalpii din spate si vibreaza din ce in ce mai rau).


--------------------
Dacia logan ambition 1.6 MPI 2006, - DJ20TAL, Mio C520
Am, nu dau, si bine fac!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 4 Feb 2006, 12:35
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




QUOTE(dragos1908 @ 4 Feb 2006, 12:31)
cochilia suerioara de pe axul volanului (cea de sub ceasurile de bord)? Ca asta ultima face zgomot.
*


Este legata de cochilia inferioara prin 2 suruburi in partea de jos. Strange acolo.


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 4 Feb 2006, 21:01
Post #34


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(dragos1908 @ 4 Feb 2006, 12:31)
Si ornamentele stalpilor din spate cum se strang? Ca la mine se deplaseasa fiecare cum vrea el, basca lovesc si in tablele rezistentei de la luneta.
*
Se scoate spatarul banchetei si este un surub torx 20 acolo.
Se scoate chederul in zona ornamentului
si se trage de ornament si se recentreaza (sau se pun la loc) agrafele romboidale care il mai prind de tabla (nu ma intreba unde se gasesc, ca nu stiu).
Dupa recentrare se bate (cu mana) sa intre clipsurile in gauri, se pune surubul la loc, se pune chederul la loc si se pune spatarul banchetei la loc.
Daca nu prea sunt clipsurile alea pe spate (ceea ce e probabil daca ti se misca asa), e bine sa te duci in service pe garantie, sa-ti puna ei clipsurile alea. Sa se descurce...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 8th June 2024 - 20:04
Forum Renault