DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

14 Pages « < 11 12 13 14 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Intalnirea Nationala Dacia Clasic 2014, Brasov 10-11 mai 2014

AdyC
post 12 May 2014, 21:32
Post #361


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 23 September 08




Un eveniment reusit dupa parerea mea.
Felicitari organizatorilor si participantilor.
Tin sa-i multumesc inca o data lui Danut pentru cadoul primit la plecare.

Cateva poze facute de mine. http://imgbox.com/g/mgr8xkDwef

This post has been edited by AdyC: 12 May 2014, 21:35


--------------------
2 X Dacia 1100 1969, 1971 - TR 60 RDI, TR 02 LKM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catageo
post 13 May 2014, 08:26
Post #362


Membru autentic


Group: Members
Posts: 206
Joined: 29 May 07




[quote=Ov,12 May 2014, 15:03]Personal am vrut sa dau premiul special acestei masini, dar am ales sa las participantilor placerea de a vota cea mai speciala masina. Prin urmare cu afirmatia de mai sus cred ca tocmai ai facut ~100 de participanti nerusinati! Felicitari!


*Domnule  Ovidiu,  presedinte  RCR  sectiunea  Dacia,
Vad ca pana la un punct sunteti de acord cu mine. (va place dacia de CL), insa, va rog sa nu imi puneti cuvinte in gura. Eu nu i-am jignit pe participanti, ci vreau sa-i felicit pentru efortul pe care l-au depus  venind  la Brasov si pe care il depun in fiecare zi in ingrijirea bijuteriilor lor.
  M-am adresat organizatorilor, cei  care reprezinta cea mai mare autoritate  in ceea ce inseamna Dacia ( certificare, elemente originale si dotari pe ani) si care pot oferi o parere autorizata in privinta originalitatii si aspectului unei Dacii, si pot acorda  un premiu fara sa ceara votul cuiva, asa cum ati facut in cazul daciei TM 70 UAP, ca fiind cea mai originala si  unde nu ati intrebat pe nimeni( sa nu se inteleaga ca am ceva cu posesorul masinii, am doar mult respect).  Anul trecut parca nu s-a votat nimic.
Facand un calcul matematic rezulta:
100 participanti = 100 voturi (asta presupune  in medie ca fiecare  masina  a venit cu minim 3 pasageri)
30 de masini participante = o masina cu 5 voturi si restul (70 de voturi)  nu mai conteaza?
De ce nu s-au anuntat toate rezultatele? Sau macar cati votanti au fost?
Nu existau si locul 2 sau 3?
De ce nu a fost votul organizat pe sectiuni sau categorii (dacia 1100, dacia 1300. Dacia 1310, dacia 2000, renault, masini restaurate, masini cu vopsea originala, masini tunate, etc) ?
Daca ati dat  premiu pt cel mai tanar participant, de ce nu  ati dat si pt cel mai in varsta? (Nu se stie daca la anul va mai putea veni, data fiind varsta) Oare nu merita si el o coala A4?
Eu cred ca macar o diploma de participare meritau toti cei care au venit cu masina  la intrunire.
Vreti sa fim corecti, haideti sa fim!!!!!!
Si am destula coloana vertebrala ca sa va spun toata treaba asta  in fata.  Cand doriti, ne putem auzi sau vedea.
         
          Numai bine!





This post has been edited by catageo: 13 May 2014, 08:26


--------------------
Dacia 1300 1981 - PH XX RZC
BMW E46 Touring
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 13 May 2014, 09:08
Post #363


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




ultimul raspuns pe care-l dau, evident ca nu pot multumi pe toata lumea smile.gif

QUOTE
Eu nu i-am jignit pe participanti, ci vreau sa-i felicit pentru efortul pe care l-au depus  venind  la Brasov si pe care il depun in fiecare zi in ingrijirea bijuteriilor lor.

ati jignit pe cei care nu au dat premiul acelei masini. Participantii au fost cei care au votat premiul special.

QUOTE
Anul trecut parca nu s-a votat nimic.

anul trecut a fost o organizare, anul acesta alta organizare. Mi se pare normal ca participantii sa aiba un cuvant de spus.

QUOTE
100 participanti = 100 voturi (asta presupune  in medie ca fiecare  masina  a venit cu minim 3 pasageri)
30 de masini participante = o masina cu 5 voturi si restul (70 de voturi)  nu mai conteaza?

calculul matematic e valabil in cazul in care a votat toata lumea. Ei bine n-a votat (e si asta un drept democratic tongue.gif ). Cine a votat si-a votat singur masina. Voi ati fost 4, de unde si cele 4 voturi primite. Eu n-am votat ca am zis ca-s organizator si nu ma bag. Daca votam aveam 2 masini cu acelasi numar de voturi si faceam probabil departajare dupa cea mai veche masina.

QUOTE
Nu existau si locul 2 sau 3?

nu exista locul 2 si 3. Daca ar fi existat m-ati fi intrebat probabil de ce nu exista locul 4 si 5, sau poate trebuia cate o cupa pentru fiecare participant cum acuzati mai jos ca nu au existat diplome pentru fiecare.

QUOTE
Eu cred ca macar o diploma de participare meritau toti cei care au venit cu masina  la intrunire.

diplome n-au fost pentru toata lumea, dar au fost afise, ecusoane, plachete. Cel putin cu banii de plachete (~1400 roni din totalul de ~10000 cheltuiti cu organizarea acestui eveniment) faceam diplome de pleca toata lumea cu maculatura acasa.

QUOTE
De ce nu a fost votul organizat pe sectiuni sau categorii (dacia 1100, dacia 1300. Dacia 1310, dacia 2000, renault, masini restaurate, masini cu vopsea originala, masini tunate, etc) ?

votul n-a fost pe categorii pentru ca ar fi insemnat minim 20 de cupe

QUOTE
Daca ati dat  premiu pt cel mai tanar participant, de ce nu  ati dat si pt cel mai in varsta?

am dat premiul pentru cel mai tanar participant pentru ca la anul noi poate nu vom mai fi, dar ei vin din urma wink.gif si duc mai departe pasiunea asta

QUOTE
Oare nu merita si el o coala A4?

o coala A4 merita si primarul, si politistul care ne-a ajutat sa intram in piata, si mama ca m-a facut si astfel am putut organiza si veni la aceasta intalnire, si stroe ca a condus uzina si cei care au proiectat R12 si multi altii. Sa fie pace in lume! Puneti problema in mod rautacios!

QUOTE
Si am destula coloana vertebrala ca sa va spun toata treaba asta  in fata. 

faptul ca aveti anumite nemultumiri si ca va permiteti sa aruncati cu noroi in mod gratuit in organizatori, implicit in mine, dupa parerea mea si daca vreti facem un vot deschis sa vedem daca ma insel sau nu, nu demonstreaza deloc ca aveti coloana vertebrala ci doar il faceti de rusine pe Ionut, un om exceptional care a muncit enorm SINGUR la masina aceasta. Eu il apreciez foarte mult si-mi place foarte mult masina si sunt convins ca placerea de a-si privi si a-si conduce masina e cu mult peste orice cupa, diploma sau admiratia oricui.

Eu zic sa stati in banca dvs si sa va vedeti de treburi, nici macar nu va lansez invitatia sa organizati la anul sa vedeti cum e sa va rapiti timp si bani pentru un eveniment la care participa atatea masini, defapt cred ca cel mai bine ar fi sa ramaneti acasa daca tot aveti atatea nemultumiri legate de organizare!


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catageo
post 13 May 2014, 09:25
Post #364


Membru autentic


Group: Members
Posts: 206
Joined: 29 May 07




Atasez cateva poze cu bijuteria si proprietarul ei (pentru cei care nu au vazut detaliile si cei care nu au fost prezenti la Brasov). Masina este RESTAURATA pana la ultimul surubel de mainile acestui pasionat.

SAM_5383.JPG ( Size: 264.92k ) Number of downloads: 2075


SAM_5465.JPG ( Size: 351.51k ) Number of downloads: 2162
SAM_5429.JPG ( Size: 506.47k ) Number of downloads: 2073
DSC_0226.jpg ( Size: 59.3k ) Number of downloads: 2088

SAM_5412.JPG ( Size: 455.96k ) Number of downloads: 2119
SAM_5391.JPG ( Size: 421.18k ) Number of downloads: 500
SAM_5377.JPG ( Size: 464.64k ) Number of downloads: 467

10255669_768343989865905_873879812992031119_n.jpg ( Size: 79.04k ) Number of downloads: 496
DSC_0172.jpg ( Size: 164.33k ) Number of downloads: 468
DSC_0173.jpg ( Size: 156.02k ) Number of downloads: 420

DSC_0174.jpg ( Size: 134.8k ) Number of downloads: 471
DSC_0175.jpg ( Size: 155.19k ) Number of downloads: 493
DSC_0176.jpg ( Size: 152.8k ) Number of downloads: 472

DSC_0177.jpg ( Size: 134.41k ) Number of downloads: 457
DSC_0178.jpg ( Size: 139.78k ) Number of downloads: 456
DSC_0225.jpg ( Size: 188.83k ) Number of downloads: 491



--------------------
Dacia 1300 1981 - PH XX RZC
BMW E46 Touring
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tunderbird
post 13 May 2014, 10:15
Post #365


tunzator de iarba & atacator de integritatzuri


Group: Members
Posts: 3.193
Joined: 26 October 04
From: Bucuresti




[quote=catageo,13 May 2014, 09:25]
... (pentru cei care nu au vazut detaliile si cei care nu au fost prezenti la Brasov)...

Superba aceasta babuta! Felicitari! aplauze.gif
Il rugam pe Ionut sa-i faca un topic la sectiunea Jurnal de bord.
Ar fi mare pacat sa nu admiram pe indelete etapele lucrarii care probabil a doborat recordul romanesc, "in domeniu".


--------------------
Dacia Dacia 1100 - '69, '70 ; 1300 - '70,'81 ; 1310cli - 2000 - B 13 ABC
Renault Twingo 1,2 16V - 2001
Renault Laguna Concorde 1,6 16V - 1999

Cocoºul e mai frumos ca vulturul, numai cã nu poate zbura!
(N. Iorga)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 13 May 2014, 11:16
Post #366


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Braºov, oraºul olimpic




QUOTE(Ov @ 13 May 2014, 10:08)
........
sunt convins ca placerea de a-si privi si a-si conduce masina e cu mult peste orice cupa, diploma sau admiratia oricui.

up.gif
Banuiesc ca afirmatia e valabila pt. toti, si nu si-a facut cineva masina (sau participat) pt. un premiu, diploma sau cupa.
Democratia votului are si ea partile ei neplacute.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adifulful
post 13 May 2014, 13:24
Post #367


Негря Джор


Group: Members
Posts: 1.117
Joined: 26 April 11
From: Satu Mare




Am ajuns si eu intr-un final acasa cu baba mea, totul a mers bine, bat-o mama ei de incarcare.
Multumesc lui Ovidiu si lui Horatiu pentru ajutor.
Laude mari din partea Ucraineana pentru eveniment, a fost impresionata...( a intrebat cand este urmatorul eveniment? Sa nu cumva sa merg fara ea radmasa.gif )
am sa trimit zilele astea alternatorul inapoi.

This post has been edited by adifulful: 13 May 2014, 13:25


--------------------
DACIA 1300 Dacia Dacia 1300 1976 - STRABUNICUTA MEA
Ți-au murit lãudãtorii dom' le ?
ATENȚIE ! Mândria și prostia este printe noi !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nelutzu'
post 13 May 2014, 13:57
Post #368


Membru


Group: Members
Posts: 162
Joined: 20 November 06
From: cluj-napoca




catageo,stai linistit ca, cei cu "ochi" pt detalii au observat calitatea lucrarii + poze sub ea etc.
Ma bucur sa vad o crestere mare in ceea ce priveste calitatea reconditionarilor.

This post has been edited by nelutzu': 13 May 2014, 14:00

Attached thumbnail(s)
20140510_143419.jpg ( Size: 3.04mb ) Number of downloads: 462
20140510_143218.jpg ( Size: 3.13mb ) Number of downloads: 442
20140510_131609.jpg ( Size: 2.68mb ) Number of downloads: 467


--------------------
dacia sport 1988 - CJ xx AVE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin105
post 13 May 2014, 14:35
Post #369


Membru autentic


Group: Members
Posts: 937
Joined: 7 October 11
From: Pitesti




Stiu ca nu are legatura cu discutia topicului,poate o sa fiu sanctionat,dar este tot o intalnire ''ZILELE ORASULUI PITESTI'' din 17 mai,de unde s-a ''nascut'' marca dacia.

https://www.facebook.com/events/23455563674...6/?notif_t=like

Va asteptam,cine doreste sa expuna masina,va trebui sa sune la numarul de telefon din link-ul de mai sus.


--------------------
dacia 1100/1300 dacia 1410 sport(under constructione) 71/84
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dragos BN-LIA10
post 13 May 2014, 16:12
Post #370


Membru autentic


Group: Members
Posts: 207
Joined: 9 March 12




"Am plecat cu tinerica si m-am intors cu batrinica"

Am reusit si eu sa ajung acasa cu noua mea jucarie si doresc la rindul meu sa le multumesc din tot sufletul organizatorilor, participantilor si nu in ultimul rind vizitatorilor acestul eveniment foarte reusit.
Sper ca anul viitor sa putem remarca o crestere a entuziasmului pentru aceasta marca deosebita cu ajutorul careia avem posibilitatea de a participa la astfel de evenimente unde atmosfera familiara te ajuta sa uiti de toate problemele intilnite in viata de zi cu zi, chiar daca acest moment dureaza doar un sfirsit de saptamina.

Attached thumbnail(s)
DSC_0337.JPG ( Size: 78.56k ) Number of downloads: 518


--------------------
Dacia Double Cab 4X4 2005 - BN-LIA10
Dacia1310TX´86,DoubleCab4x4/´05,1300´72,1310TLE´91Break,Oltcit1.1R´89,Oltcit1.1RL´92,R12´75,R17TS´76,R18GTL´81Break,R18GTS´79,Aro10´84 etc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutz78
post 13 May 2014, 18:34
Post #371


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 17 March 11
From: Cãlãrași




Salutãri tuturor dacioților și felicitãri pentru cum aratã mașinile lor, pentru efortul depus pentru a veni la aceastã întâlnire!
Le mulțumesc în special lui Remus Azoiței, Dãnuț Crainiciuc, Ovidiu Mãgureanu, Catageo, thunderbird, nelutzu, dacia_gpg și celorlalți pentru aprecieri, și le cer scuze pentru aceastã intervenție, dar nu pot sã stau deoparte.
Cei care mã cunosc, știu cã nu îmi place sã îmi bat joc de munca mea, nu alerg dupã cupe sau premii nemeritate și nu intervin în niciun fel pentru a le primi. Deși anul trecut era o altã organizare, s-au dat premii cam pt aceleași persoane, și anul acesta au fost mult mai multe mașini care meritau premii.
Pãrerea lui Catageo este una liber exprimatã pentru cã trãim într-o țarã democraticã, pãrerile pot fi împãrțite, însã aceleași pãreri ca și el, le-au avut și alți participanti, aceasta înseamnã cã existã mai multe persoane care nu cred în transparența organizãrii acestui eveniment. Vã spun acestea ca un lucru constructiv, ca pe viitor sã se acorde o atenție mãritã acestor detalii, și cu siguranțã veți primi idei bune și de la alți dacioți.
O micã precizare pentru domnul Ovidiu Mãgureanu, noi nu am fost 4 persoane, am fost doar 3 și pentru cã nu ni s-a pãrut normal sã ne votãm toți 3 mașina, am rugat copilul sã aleagã altã mașinã care îi place ei, iar ea a ales sã voteze cu SV 16 DAN. Așa cã le mulțumesc din suflet celorlalți 2 care m-au votat.
Va doresc multa putere de munca pentru a avea grija de babute!


This post has been edited by ionutz78: 13 May 2014, 18:37


--------------------
dacia 1300 1975, 1978 - CL 75 UAP, CL 78 UAP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius1978
post 13 May 2014, 20:57
Post #372


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.036
Joined: 27 December 10
From: I.L.Caragiale- Dambovita




Felicitari Ionut pentru masina, este impecabila. Ma mandresc si eu cu ceva, cam toate masinile pe care le-am vandut au ajuns "bine" dar asta iese din tipar, a ajuns super bine, bravo aplauze.gif


--------------------
Dacia 1300 1970 - DB-70-UAP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 13 May 2014, 21:46
Post #373


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.600
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




A fost OK in Piata Sfatului in ciuda vremii ploioase si rece.
Multe masini frumoase si pasionati Dacia.

@+


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutz78
post 13 May 2014, 22:21
Post #374


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 17 March 11
From: Cãlãrași




QUOTE(marius1978 @ 13 May 2014, 20:57)
Felicitari Ionut pentru masina, este impecabila. Ma mandresc si eu cu ceva, cam toate masinile pe care le-am vandut au ajuns "bine" dar asta iese din tipar, a ajuns super bine, bravo aplauze.gif
*



Multumesc, Marius! wink.gif


--------------------
dacia 1300 1975, 1978 - CL 75 UAP, CL 78 UAP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danut 69-71
post 13 May 2014, 22:48
Post #375


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.933
Joined: 26 January 07
From: SUCEAVA




QUOTE(catageo @ 13 May 2014, 10:26)
Si pot acorda  un premiu fara sa ceara votul cuiva, asa cum ati facut in cazul daciei TM 70 UAP, ca fiind cea mai originala si  unde nu ati intrebat pe nimeni( sa nu se inteleaga ca am ceva cu posesorul masinii, am doar mult respect).  Anul trecut parca nu s-a votat nimic.


Nu cred ca trebuia sa se voteze deoarece este cea mai originala si veche masina participanta si din acest an, ma refer la Dacia 1300.

Si anul trecut am militat tot pentru aceeasi masina desi eu eram cu o dacie 1300 din 1969 dar revopsita..." Dai ceazrului , ce-i al cezarului".

Pentru viitor ar trebui sa cautam solutii si nu vinovati, noi nu facem politica...de regula, pomii care fac fructe se arunca cu pietre in ei, asa-i la romani.

Personal, am fost la Brasov pentru prieteni, schimburi de experienta si nu pentru titluri/diplome/cupe, important este participarea aceasta fiind cel mai mare castig, e doar o opinie personala.

Am spus si repet, Ionut merita aplauze la scena deschisa, o parte din vina ii apartine deoarece nu a fost mediatizata pe forum, aceasta minunata lucrare, meritul ii apartine.
Din pricina anumitor atitudini din partea colegilor de forum, cred ca a luat o decizie pe care trebuie sa si-o asume.

Eu am vazut acesta masina pe facebuc inainte de plecare la intrunire, altfel nici nu stiam de ea.
Cand intram in Brasov, a inceput sa ploua, primul lucru pe care l-am facut, l-am sunat pe Ionut poate se oprea in drum sa nu stropeasca masina pe dedesubt deoarece era pacat de la Dumnezeu pentru munca depusa, poate sa comfirme si Ionut afirmatiile mele.

Dupa un tur in forta de la motel pana in Piata Sfatului, la intrare am stat la coada cam 7 minute si mi s-a inecat masina, intrarea a fost una triumfala cu masina impinsa, care-i baiul, cad avioane ce mai vorbim de masini vechi.

Sa mai indulcim putin topicul, trecem la partea plina a paharului.

Ne-am satisfacut papilele gustative cu jumate de metru patrat de slanina/sunca/clisa cu ceapa si un digestiv pentru pofta de mancare. radmasa.gif
A fost superb, adevarate clipe de neuitat. wub.gif


--------------------
Colectionar Dacia 1300 - 0744/555816
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BTL gordini
post 14 May 2014, 07:18
Post #376


Membru autentic


Group: Members
Posts: 355
Joined: 11 November 10




O intalnire cred eu reusita chiar daca am vazut doar poze iar nivelul " competitorilor" este unul tot mai ridicat de la an la an biggrin.gif .Am vazut masini pe care nu le mai vazusem dar am vazut progrese la ceilalti colegi.E f. frumos ca nu se lasa mai prejos unul fata de celalalt si drept dovada masinile lor tot mai frumoase.
Danut se pare ca a ''comis-o '' dinou cu slaninuta cu care a triumfat si la francezi radmasa.gif , spor la cat mai multa si traditia trebuie respectata tongue.gif


--------------------
dacia 1300 1976 - AB 02 BTL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tunderbird
post 14 May 2014, 09:04
Post #377


tunzator de iarba & atacator de integritatzuri


Group: Members
Posts: 3.193
Joined: 26 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(ionutz78 @ 13 May 2014, 18:34)
Salutãri tuturor dacioților și felicitãri pentru cum aratã mașinile lor, pentru efortul depus pentru  a veni la aceastã întâlnire!
  Le mulțumesc în special lui Remus Azoiței,  Dãnuț Crainiciuc,  Ovidiu Mãgureanu,  Catageo, thunderbird, nelutzu, dacia_gpg și celorlalți pentru aprecieri, și le cer scuze pentru aceastã intervenție, dar nu pot sã stau deoparte.
Cei care mã cunosc, știu cã nu îmi place sã îmi bat joc de munca mea,  nu alerg dupã cupe sau premii nemeritate și nu intervin în niciun fel pentru a le primi. Deși anul trecut era o altã organizare, s-au dat premii cam pt aceleași persoane, și anul acesta au fost mult mai multe mașini care meritau premii.
Pãrerea lui Catageo este una liber exprimatã pentru cã trãim într-o țarã democraticã, pãrerile pot fi împãrțite, însã aceleași pãreri ca și el, le-au avut și alți participanti, aceasta înseamnã cã existã mai multe persoane care nu cred în transparența organizãrii acestui eveniment. Vã spun acestea ca un lucru constructiv, ca pe viitor sã se acorde o atenție mãritã acestor detalii, și cu siguranțã veți primi idei bune și de la alți dacioți.
O micã precizare pentru  domnul  Ovidiu Mãgureanu,  noi nu am fost 4 persoane, am fost doar 3 și pentru cã nu ni s-a pãrut normal sã ne votãm toți 3 mașina, am rugat copilul sã aleagã altã mașinã care îi place ei, iar ea a ales sã voteze  cu SV 16 DAN.  Așa cã le mulțumesc din suflet celorlalți 2 care m-au votat.
Va doresc multa putere de munca pentru a avea grija de babute!
*




Ionut,

Niste oameni cu 10 trepte peste gradul normal de inteligenta spuneau cam asa:
"Modestia si intelepciunea sunt complementare."
si
"E intelept sa te multumesti cu ceea ce se poate."

Altcineva spunea asa:
"Nu cunosc solutia pentru a atinge succesul, dar stiu ca pentru a esua e suficient sa incerci sa multumesti pe toata lumea."

Fara a avea cine stie ce pretentii de mare luminat, te intreb eu: care a fost scopul pentru care ai muncit la acea masina? unul de fatada?... pentru a-ti promova imaginea proprie si personala?... pentru a te "fali" (citez una din "somitatile in materie") si aduna cat mai multe foi de hartie (a se citi diplome) si cupe stralucitoare? sau ai facut-o pentru multumirea ta sufleteasca, pentru satisfactia lucrului bine facut fara compromisuri, si nu in ultimul rand, din respect fata de trecutul nostru istoric?




--------------------
Dacia Dacia 1100 - '69, '70 ; 1300 - '70,'81 ; 1310cli - 2000 - B 13 ABC
Renault Twingo 1,2 16V - 2001
Renault Laguna Concorde 1,6 16V - 1999

Cocoºul e mai frumos ca vulturul, numai cã nu poate zbura!
(N. Iorga)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ag02cws
post 14 May 2014, 09:31
Post #378


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.443
Joined: 2 December 06
From: Bucuresti / Pitesti




Gordini nu s-ar fi inecat biggrin.gif


--------------------
Dacia 1310 L 1994 / Dacia Sandero 1.4 MPI 2008 / Kia Cee'd 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danut 69-71
post 14 May 2014, 09:54
Post #379


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.933
Joined: 26 January 07
From: SUCEAVA




QUOTE(AdyC @ 12 May 2014, 23:32)
Tin sa-i multumesc inca o data lui Danut pentru cadoul primit la plecare.

*


Prefer sa fac cadouri decat sa le vand. wink.gif

QUOTE(adifulful @ 13 May 2014, 15:24)
Multumesc lui Ovidiu si lui Horatiu pentru ajutor.
*


Data viitoare vei veni cu ce stii ca merge, multumesc de aprecieri.

Masina-i ca femeia, te lasa cand iti este lumea mai draga sau cand nu te astepti. blink.gif

QUOTE(ag02cws @ 14 May 2014, 11:31)
Gordini nu s-ar fi inecat biggrin.gif
*


Probabil!

Am asteptat aproximativ o luna jumate pana au venit piesele la Gordini si cu o zi inainte a fost finalizata, fizic nu mai era timp pentru pregatirile de drum.

Multe masini au avut probleme pe drum anul acesta, dar ma bucur ca s-au rezolvat.


--------------------
Colectionar Dacia 1300 - 0744/555816
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TitiMotanu'
post 14 May 2014, 13:30
Post #380


Membru


Group: Members
Posts: 126
Joined: 10 March 11




felicitari pentru intalnire si pentru cum s-au prezentat masinutele! Sper sa le vad la cat mai multe evenimente (Retromobil sau nu).

This post has been edited by Ov: 14 May 2014, 16:26


--------------------
- - - - - - - - B -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 14 May 2014, 15:33
Post #381


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




Eu vreau sa le multumesc organizatorilor:Horatiu+ echipa de la Euromotor,familiei Magureanu,lui Paul si Andradei si tuturor celor care au dat un sfat,o sugestie,o idee pt aceasta intalnire!
Ma bucura ca numarul Daciilor in stare buna este in crestere:multe dintre ele nu sunt vehicule istorice si trebuie sa fie atestate;alta dorinta de-a mea este ca cei care au venit la Intalnirea nationala sa vina si la celalte evenimente din calendarul Retromobil Club Romania!


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
remusro
post 15 May 2014, 13:25
Post #382


Membru autentic


Group: Members
Posts: 856
Joined: 24 November 10
From: Tara umeda




Am avut cateva zile de vis la Brasov, am revazut prieteni mai vechi si mi-am facut altii noi. smile.gif

Am vazut niste masini mortale, asta a lui Ionutz e chiar impecabila, Renoul lui Horatiu, Dacia de Galati care rupe tot, plus cele consacrate al lui Cristi th, Danut, etc, multe multe altele. Ma bucur ca masina mea a avut onoarea sa stea langa asa bijuterii, pana la urma e o sarbatoare a acestei marci, cred ca lumea uita treaba asta.

Pentru mine orice Dacie e frumoasa, chiar daca nu e neaparat pusa la punct. Se vede pasiune chiar prin simplul fapt ca o detii. Nu ii inteleg pe unii care sunt ultra-pasionali si arata cu degetul, ca aia e mai nasoala ca ailalta si invers, sau ca aia merita sau nu, ca a doborat recordul in domeniu, etc. Mi se pare o viziune limitata, negativa si care e paralela cu fenomenul in discutie aici oricum.

Eu daca luam toate premiile sau nu, ma durea fix undeva, nu asta e important ci faptul ca am facut coloana aia incredibila de Dacii claxonand si am stat la o bauta seara cu oameni pasionati de acelasi lucru. Asta e tot ce conteaza si cu asta ramai, cel putin in viziunea mea.

Eu multumesc tuturor care au fost la Brasov, care s-au chinuit sa aduca masini de departe pentru acest eveniment. Apoi, nu uitati organizatorii, care in mod benevol s-au legat la cap, si-au inrosit teleoanele si si-au petrecut timpul liber organizand aceste zile PENTRU NOI. Ovidiu, Horatiu, Paul si Andrada si care mai sunt. Respect, respect, respect.

Abia astept sa ne reintalnim in viitor, dragi prieteni. cheers.gif

This post has been edited by remusro: 15 May 2014, 14:11


--------------------
Renault 12 cu volan pe dreapta 1971 - HYY997K
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
christith
post 15 May 2014, 16:41
Post #383


Membru alcolic


Group: Members
Posts: 487
Joined: 10 March 07
From: Timisoara




Frumos spus !
10++!!


--------------------
Dacia 1300 / 1300 - 1970 / 1971 - TM 70/71 UAP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RawSteel
post 15 May 2014, 22:33
Post #384


RawSteel


Group: Members
Posts: 112
Joined: 21 May 04
From: Brasov




Remus....nota 11!


--------------------
Dacia 1310TX 1987
DACIA 1310 1987 in curs de transformare.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sspoitoru
post 16 May 2014, 21:33
Post #385


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.788
Joined: 8 April 08
From: Brasov




pozele sa lasa asteptate...


--------------------
Membru cu rugina turbata ...Dacia 1310 - TLX 1987
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AdyC
post 19 May 2014, 22:59
Post #386


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 23 September 08




Reportaj Dig24, emiliunea La volan, minutul 15:00.

http://www.digi24.ro/Emisiuni/Digi24/La+Vo...n+-+17+mai+2014


--------------------
2 X Dacia 1100 1969, 1971 - TR 60 RDI, TR 02 LKM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tunderbird
post 20 May 2014, 16:52
Post #387


tunzator de iarba & atacator de integritatzuri


Group: Members
Posts: 3.193
Joined: 26 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(remusro @ 15 May 2014, 13:25)
Nu ii inteleg pe unii care sunt ultra-pasionali si arata cu degetul, ca aia e mai nasoala ca ailalta si invers, sau ca aia merita sau nu, ca a doborat recordul in domeniu, etc. Mi se pare o viziune limitata, negativa si care e paralela cu fenomenul in discutie aici oricum.


Corect, te-ai prins wink.gif


--------------------
Dacia Dacia 1100 - '69, '70 ; 1300 - '70,'81 ; 1310cli - 2000 - B 13 ABC
Renault Twingo 1,2 16V - 2001
Renault Laguna Concorde 1,6 16V - 1999

Cocoºul e mai frumos ca vulturul, numai cã nu poate zbura!
(N. Iorga)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catageo
post 28 Jun 2014, 22:39
Post #388


Membru autentic


Group: Members
Posts: 206
Joined: 29 May 07




QUOTE(catageo @ 12 May 2014, 10:23)
CL 75 UAP, a fost cea mai bine restaurata masina de la intalnire din punctul meu de vedere. Atentia la detalii este foarte importanta. Multi nu au observat cum arata masina si pe dedesubt, pacat ca proprietarul nu a adus o oglinda cu el. Rusine organizatorilor ca nu au premiat in nici un fel aceasta superba masina si nici proprietarul care a reconditionat-o singur pana la ultimul surubel. Felicitari Ionut pentru munca depusa.
[attachmentid=1627945553]
*





Salutare Dacioti, tocmai m-am intors de la Concursul de eleganta de la Sinaia, cu mare bucurie in suflet. Bunul meu prieten Ionut Dutu a obtinut doua bine meritate premii: Locul 2 la categoria Fabricat in Romania si premiul pentru cea mai buna restaurare personala. Felicitari Ionut, in sfarsit munca depusa ti-a fost rasplatita. Bravo. Ma bucur ca am putut fi prezent astazi la Sinaia sa fiu mandru ca imi esti prieten.

CAM01159.jpg ( Size: 1.46mb ) Number of downloads: 177


--------------------
Dacia 1300 1981 - PH XX RZC
BMW E46 Touring
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maru
post 29 Jun 2014, 09:22
Post #389


Rromania..da leand uof cios


Group: Members
Posts: 672
Joined: 1 September 13




de fiecare data cand intru aici nu pot zice decat atat: FELICITARI BAIETI !
o s`o repet de fiecare data...toate sunt superbe dar cea cu numere de calarasi pune capac ! ma gandesc oare cat timp si mai ales cati bani o fi investit omu` ala in masinuta aia ca e o bijuterie nu altceva..


--------------------
Dacia 1310 Break 2003
Zambeste, maine poate fi mai rau !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dragos BN-LIA10
post 30 Jun 2014, 14:18
Post #390


Membru autentic


Group: Members
Posts: 207
Joined: 9 March 12




QUOTE(maru @ 29 Jun 2014, 08:22)
ma gandesc oare cat timp si mai ales cati bani o fi investit omu` ala in masinuta aia ca e o bijuterie nu altceva..
*


Cind te apuci si mai si reusesti sa aduci un astfel de proiect la bun sfirsit sunt sigur ca singurul lucru care mai conteaza este satisfactia personala ca ai reusit , cum, ce si cind sunt toate date uitarii, cel putin pina te apuci de urmatorul care normal vrei sa-ti iasa si mai bine si asa mai departe ... smile.gif smile.gif smile.gif


--------------------
Dacia Double Cab 4X4 2005 - BN-LIA10
Dacia1310TX´86,DoubleCab4x4/´05,1300´72,1310TLE´91Break,Oltcit1.1R´89,Oltcit1.1RL´92,R12´75,R17TS´76,R18GTL´81Break,R18GTS´79,Aro10´84 etc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









user posted image


Va prezentam programul intalnirii:

9.00 – adunarea participantilor in parcarea Motelului Timisul de Jos;
9.15 – plecarea coloanei spre Piata Sfatului;
10.00 -13.30 – expunerea masinilor in Piata Sfatului;
14.00 – 16.00 servirea mesei la restaurantul hotelului (Timisul de Jos);
16.00 – concursuri pentru a va testa abilitatile de dacioti;

Inscrierile se vor face prin e-mail la secretariat@daciaclasic.ro sau telefonic la 0724 363 528. Pentru inscriere va rugam sa specificati modelul autoturismului, anul de fabricatie, numarul de inmatriculare si daca masina are atestat de vehicul istoric. Accesul masinilor in Piata Sfatului se va face pe baza inscrierilor. Intrucat sunt disponibile cca. 50 de locuri, prioritate vor avea masinile clasice nemodificate.

Pentru cazare in noptile de Vineri (9 Mai) si/sau Sambata (10 Mai), s-a negociat o reducere la preturile de lista. Rezervarile se fac individual, direct la receptia hotelului , la numarul de telefon 0268 306 283 dupa ora 16.30 sau la 0752 041 041, cu specificatia pentru intalnirea Retromobil – Dacia Clasic. Preturile pe noapte de cazare sunt : 180 RON/apartament, 130 RON/camera dubla, 110 RON/camera single. Preturile includ mic-dejun.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ov 2000 / 1982
remusro R12/1971
danut69-71 1300/71
danut69-71 R12G/1973
STORMTROOPER 1310/1987
maho 1310 / 1983
CyPz 1300 / 1980
bassethound 1300/1972
Dj Alin 1300/1973
adifulful 1300/1974
horace1971 Renault 12/1970
horace1971 1300 / 1971
Billancourt 1300 / 1975
THE ELANTIS 1300 / 1970
Floryn_Cis 1300 / 1974
marius1978 1300 / 1970
AdyC 1100 / 1969
AdyC 1100 / 1969
danut69-71 R12 Break
razvan_89 1300 / 1971
danut69-71 1100 / 1970
danut69-71 1300 / 1979
danut69-71 1300 / 1974
Mircea Zahan 1310 / 1988
viocarabus 1300/1978
danut69-71 1300 / 1975
danut69-71 R12 / 1974
tribepaul 1300 / 1971
tribepaul 1300 / 1974
tribepaul 1300 / 1973
tribepaul 1300 / 1976
tribepaul 1300 / 1975
tribepaul 1300 / 1976
mail (LVR) 1300 / 1978
sspoitoru 1310 / 1987
Albert Einstein 1410 Sport / 1987
Albert Einstein 1300 / 1973
jgr1001 1300 / 1974
jgr1001 1100 / 1970
mail (GKP) 1300 / 1976
Rob3rto 1300 / 1981
sity_boy84 1300 / 1979
mail (VAF) 1300 / 1975
mail (AGA) 1300 / 1974
ionutz78 1300 / 1975
katalin5 1300 / 1975
Victor 007 1300 / 1971
mail (UAP) 1100 / 1971
Dragos BN-LIA10 1310 / 1991
hondarul 1300 / 1974
cristith 1300 / 1970


--------------------
Go to the top of the page
14 Pages « < 11 12 13 14 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 12:09
Forum Renault