DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Batai undeva sub scaun stanga fata

logum
post 1 Mar 2007, 16:09
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 3 July 06




Salutari la toti, nu credeam sa fiu nevoit sa imi pun problemele si eu pe forum, deoarece pana acuma am gasit raspunsuri aici la toate fara a mai intreba eu ceva. Acuma insa se pare ca situatie e mai dubioasa. De aproximativ o luna se aud undeva sub scaunul stanga fata ceva batai super deranjante cand se scutura masina la gropi.
Am crezut in prima faza ca e in usa (Suna ca si o bucata de plastic ce se scutura in usa) , am desfacut si am strans tot. Degeaba.
Fiind in garantie am dus in service masina. Jumate de zi m-au tinut baietii acolo. Nu pot zice ca nu si-au dat interesul: au ridicat masina de vreo 4 ori si au tot strans suruburile si scuturile de sub masina. Au scos si pus la loc scaunul. Ne-am plimbat de vreo 5 ori cu masina dupa fiecare operatie si de fiecare data sunetul era acolo. La final s-au dat batuti si au zis ca is depasiti si abandoneaza.
Nota: nu is centurile, nu am nimic prin usi etc.

Daca ati avut problema asta si o rezolvare pt ea va ascult cu interes.


--------------------
Logan Laureate 1.6 MPI 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
G.R
post 1 Mar 2007, 22:19
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 224
Joined: 27 January 07




Sa ridici mocheta si sa fixezi cu banda adeziva toate cablurile care trec pe sub scaun si si cablurile care sunt sub scaunul din spate. Acestea bateau si la mine in tabla sasiului. As propune sa incepi din spate sa cauti.


--------------------
Dacia Logan Preference 2005 - CV 03 XXJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logum
post 14 Mar 2007, 11:55
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 3 July 06




O sa incerc si asta, dar cu siguranta e ceva mai mare decat niste cabluri, dupa zgomotul produs.


This post has been edited by logum: 14 Mar 2007, 11:58


--------------------
Logan Laureate 1.6 MPI 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logum
post 11 Mar 2008, 16:07
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 3 July 06




In cazul in care sunt curiosi sau oameni care intampina aceeasi problema, dupa un an s-a aflat in sfarsit cauza sunetului. A fost vorba de cablul de la frana de mana care la denivelari vibra si se lovea sub masina. A fost prins cu o sarma si e rezolvata problema.
BTW a fost nevoie de 5 vizite si aprox 20 de ore in service ca sa determine problema, deci daca auziti ceva sunete in zona respectiva sugerati-le la mecanici si posibilitatea asta pt ca altfel se prind cam greu.

This post has been edited by logum: 11 Mar 2008, 16:07


--------------------
Logan Laureate 1.6 MPI 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th May 2024 - 11:06
Forum Renault