DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> HELP plsz, Dacia pe injectie

Hitmann
post 20 Apr 2006, 12:34
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 20 April 06




Salut !

Are cineva ceva experienta cu dacii pe injectie? Am 9000 RON si am gasit o masina de banii astia. Este o Dacia berlina din 2000 pe injectie. Are 36000 km reali (il cunosc pe proprietar!). Masina arata impecabil. Nu a fost umblat niciodata la motor. Nu a fost sifonata. Mai mult a stat in parcare. Nu are nici inchidere, nici alarma, nici casetofon macar. Astea oricum nu ma intereseaza k se pot pune dup-aia. Problema mea e alta: MERITA 9000 RON IN CONDITIILE ASTEA? Singura mea temere e legata de faptul ca in mers se aude un sunet ciudat despre care am inteles ca ar fi la fel la toate daciile pe injectie.....eu nu am mai mers cu una asa k nu stiu ce sa zic....se aude ca un suierat lung tot timpul .... nu prea stiu exact sa il descriu. Am mai inteles ca ar putea fi de la rulmentul de ambreiaj. Nu ma pricep. In rest merge bine. Motorul trage. Se cunoaste ca nu prea e folosita.

Astept un raspuns de la cine stie ceva despre asta.

Multumesc!!!

Editeaza-ti acele "K", nu sintem pe mirc!

This post has been edited by diaconuliviu: 20 Apr 2006, 13:20


--------------------
Dacia 1310 - gl-10-dnd
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
axabrt
post 20 Apr 2006, 12:53
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.062
Joined: 15 February 05
From: Ploiesti




se aude ca un suierat lung tot timpul .... nu prea stiu exact sa il descriu.

Dupa parerea mea e de la cutia de viteze...Am avut si eu una din 1998 care facea la fel.In oras nu era mare lucru, dar pe un drum pana la Constanta sau brasow gun3.gif Problema e ca nu se poate remedia. O iei asa si o vinzi la fel
La 36000 nu are ce defecte sa aiba in plus de ce ai zis, dar verifica bucsaraia


--------------------
Ford Focus mk3.5 Ecob00st
.dracnev si boboru’ este viitoru’.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 06:34
Forum Renault