DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Al treilea administrator a fugit cu banii....

Michidush
post 12 Aug 2004, 18:22
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 6 July 04




Al treilea administrator a fugit cu banii blocului in mai putin de 15 ani. Interesant este ca ultimii doi delapidatori s-au succedat la mai putin de doi ani diferenta... Ca urmare a ultimului furt blocului meu i s-a oprit alimentarea cu apa calda!
In conditiile in care la viata mea mi s-a furat pana si cainele din curtea casei ce parere aveti despre acestea?
Sa fie Romania un "buchet" de hoti pe harta Europei? Astept cu interes destainuirile voastre despre acest aspect "normal" al tarii noastre!


--------------------
"Nu aj dori sa pot zbura si sa nu ma creada nimeni, ci sa nu pot zbura dar sa ma creada toti"
Tetelu (Jurnalul lui Tetelu` A.C.)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radduu
post 12 Aug 2004, 19:02
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 526
Joined: 16 April 04
From: Bucuresti




Haahhahahahhahaaaaaaaaaaaaa .....cat de tare.......
Asta e tara in care traim....iar chestiile astea au devenit o rutina pentru toti, care fura cat mai mult ala e cel mai tare. :injuratura:
:shock: "ca la noi, la nimeni" :idea:


--------------------
Dacia 1300 /1310 1983 - B
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 12 Aug 2004, 21:03
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




L-ati cautat mult pana l-ati pus administrator ?
Comisie de cenzori nu aveti ? Era singurul care avea drept de semnatura ?
E ceva si in criteriile de selectie !


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
echosektor
post 12 Aug 2004, 23:17
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 177
Joined: 16 April 04
From: Bucuresti




ehehe...marfa..eu prima data cand am citit titlul topicului am crezut k a fugit adminu' forumului smile.gif


--------------------
null
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vlad Georgescu
post 12 Aug 2004, 23:54
Post #5


/----\ <--- Logan


Group: Members
Posts: 342
Joined: 24 July 03
From: Bucuresti




Eu nu am apa calda de vreo 2 ani pentru ca vecinii nu-si platesc intretinerea. A trebuit sa-mi pun boiler electric.

Nu stiu cum suporta vecinii mei.

Imi pare rau ca a fugit administratorul vostru.


--------------------
Volțvagăn Glonț 2080 Tdi Quad BiTurbo DSG 8 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nvmirel
post 13 Aug 2004, 07:34
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 7 May 04
From: Bucuresti




Si al meu a fugit cu banii iar faza cea mai tare este ca, fiind trecut de 75 ani nu poate fi incarcerat. Cica asa zice legea. In cazul in care va fi prins va fi obligat la plata banilor furati dar numai dupa ce i se vor scoate la licitatie bunurile personale. Pe care el a avut grija sa le vanda rudelor de grade mai indepartate ca sa se puna la adapost. Deci, teapa. Chiar daca se dovedeste ca a furat, mai ia banii daca poti. Din pensie, va dati seama ca trebuie sa asteptam vreo 100 de ani. Asa ca mosul se plimba in continuare prin bloc si prin fata acestuia si se ia de copiii care nu inchid bine usa si alte d'astea.
Asta e Romania, vorba unora de la o publicatie saptamanala: avem o tara, cum procedam?


--------------------
Dacia Solenza
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 13 Aug 2004, 09:11
Post #7


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Mai, voi aveti o problema cu administratorii astia HOTI, si anume manusile.
Ce naiba va purtati cu manusi cu ei?
Pai in locul vostru luam vre-o 2 baieti asa, mai patrati, si-i trageam una bucata bataie sora cu moartea (cu cagule, pentru o recunoastere imposibila). Se lasa jigodia in viata ca sa perceapa fraza: "asta e prima dintr-un sir de chestii asemanatoare aplicate pana apar banii".
Sau se da una bucata picior in usa cu canistra de benzina la sub-brat, se leaga jigodia de un scaun, se da cu benzina imprejur si se da foc.
Sau se prinde jigodia si i se rup unele dintre membre (mainile se rup mai usor).
Sau i se ciocanesc degetele de la picioare (la propriu, cu ciocanu').
Ce naiba mai, ce daca are 75 de ani, sa FURE banii a putut, deci poate sa merga si fara degete la picioare.
Sau i se da cu acid pe usa.
Sau i se da cu smoala.
Sau i se toarna ciment rapid
Sau i se bate usa in cuie (holzsuruburi etc).
Sau se trateaza jigodia cu acid (prima data pe picioare, a doua oara pe maini, cu amenintari ca se va ajunge si la fata).

Pai o javra ca aia nu ar fi stat in bloc cu mine mai mult de 2 luni, asta dupa ce aduce cat putea din bani.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nvmirel
post 13 Aug 2004, 09:29
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 7 May 04
From: Bucuresti




Esti super tare klaus biggrin.gif


--------------------
Dacia Solenza
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 13 Aug 2004, 09:49
Post #9


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Klaus, la 75 de primaveri e foarte posibil ca s-o mierleasca la primu' spit in coor, asa ca asta cade. Cel mai de efect ar fi ca de fiecare data cind se intilneste cu vreun locatar sa-si ia cite un scuipinol intre ochi. Rahatul pe usa si pe clanta functioneza si el (nu tine cu motorina incendiata pe pres si rahat sub presul respectiv, deoarece iar e o ipostaza in care ar putea sari gardul din cauza de sperietura). Se mai poate incerca si cu ciunga/smoala bagate in broasca de la usa sau usa batuta-n cuie, eventual sudata, daca are usa d-aia metalica.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
litza
post 13 Aug 2004, 10:38
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 27 August 03
From: Bavaria, DE




Bai fratilor, nu va suparati, dar daca toti locatarii sunt asa de interesati de ce se intampla cu banii asociatiei cum sunt si cei de la mine din bloc, atunci e inevitabil sa se intample din asta.
Oamenii nu se sesizeaza decat cand li se taie apa, sau ceva care sa-i deranjeze. Nu vreau sa generalizez, dar majoritatea nu-i intereseaza ce-i dupa usa lor. Si toti bat la presedinte cand e vreo problema, la sedinta vin 3 oameni, cand le bati la usa toti se uita la tine de genul "ce mai vrea si asta".

Fratilor, in orice asociatie trebuie sa existe o comisie de cenzori de minim 3 pers care verifica periodic, maxim la 3 luni, toate actele, incasari, cheltuieli, etc. Presedintele/administratorul sunt 2 persoane separate. Mai trebuie si un vicepresedinte sa-l inlocuiasca pe primul cand e plecat sau bolnav, sau etc.
Banii in casa nu pot depasii 30 mil. Restul se depune in cont la banca sau CEC, cu 2 semnaturi (presedinte si vice) pt a scoate orice leu din cont.

Eu sunt presedinte la mine in bloc, pe motivul ca tata a fost, s-a mutat la tara si am ramas eu cu beleaua de cap. Si a trebuit sa ma rog de cativa sa faca comisia de cenzori si la fiecare 3 luni iarasi ma rog de careva sa verifice dosarul de cheltuieli ca sa ma scap de idiotii care nici nu citesc tabelul de cheltuieli decat in dreptul ap. lor si se intreaba de ce sunt asa de mari cheltuielile, etc si sa fiu acoperit. Macar scap de comentariile conform carora fac ce vrea muschii mei.

Na, ca iara m-am enervat cand mi-am amintit. Noroc ca incep concediu in curand si scap o vreme.


--------------------
Dacia Solenza 2003-2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Pedro
post 13 Aug 2004, 11:01
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 551
Joined: 16 December 03
From: Bucuresti




QUOTE

Pai in locul vostru luam vre-o 2 baieti asa, mai patrati, si-i trageam una bucata bataie sora cu moartea (cu cagule, pentru o recunoastere imposibila). Se lasa jigodia in viata ca sa perceapa fraza: \"asta e prima dintr-un sir de chestii asemanatoare aplicate pana apar banii\".  
Sau se da una bucata picior in usa cu canistra de benzina la sub-brat, se leaga jigodia de un scaun, se da cu benzina imprejur si se da foc.  
Sau se prinde jigodia si i se rup unele dintre membre (mainile se rup mai usor).  
Sau i se ciocanesc degetele de la picioare (la propriu, cu ciocanu').  
Ce naiba mai, ce daca are 75 de ani, sa FURE banii a putut, deci poate sa merga si fara degete la picioare.  
Sau i se da cu acid pe usa.  
Sau i se da cu smoala.  
Sau i se toarna ciment rapid  
Sau i se bate usa in cuie (holzsuruburi etc).  
Sau se trateaza jigodia cu acid (prima data pe picioare, a doua oara pe maini, cu amenintari ca se va ajunge si la fata).  


Pai ce bine daca s-ar aplica tratamentul asta celor care fura la scara larga, ex: mari demnitari ai statului , functionari in functii cheie si tot restul :vomit2:


--------------------
Dacia 1300 OFF ROAD Berlina
O zi trista pentru tara, mare victorie comunista, traiasca.......
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddan
post 13 Aug 2004, 11:12
Post #12


Speedy Gonzales


Group: Members
Posts: 795
Joined: 27 February 03
From: Bucuresti




Pai mosul n-are apartament proprietate personala? Ce mai asteptati?! Dati-l in judecata, si va recuperati banii dupa vreo doi ani de judecata, nu la pastele cailor.

Intre timp cea mai buna solutie este batutul in usa lui, cu putere, noaptea pe la 2. Cu o tigaie. :twisted:

ps.
Daca nu luati masuri urgente, inseamna ca e vina voastra, nu a lui. Sincer! :oops:


--------------------
Renault Megane II 1.5 dci 100 CP Lux Privilege... 2006/7 - Bsiceva...
Mirror mirror on the wall, show me where the forums fall...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B31AYZ
post 13 Aug 2004, 15:16
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 647
Joined: 1 April 04




Salut ,

Si eu am patit sa nu am apa calda, rece , caldura cand stateam la garsoniera pe acelasi motiv- furtul .Avand un copil si stand in acel bloc m-am bagat sa fac eu calculul la intretineri si sa tin evidenta situatiei la fiecare apartament intr-un program facut de mine - totul benevol fara bani .Intr-un an l-am prins pe noul administrator ca fura si l-am dat afara si in judecata.Situatia blocului s-a imbunatatit simtitor nu mai au datorii au plus de bani .M-am mutat din noiembrie 2003 intr-un bloc care avea de toate si acum nu mai are apa calda pentru ca nu platesc niste sarantoci cu Megane si alte masini .Cum s-a mai spus mai sus cauza este dezinteresul locatarilor . Solutii sunt dar cine le aplica ?


--------------------
DACIA 1300 din 1980 - B31AYZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
litza
post 13 Aug 2004, 16:55
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 27 August 03
From: Bavaria, DE




Eu. smile.gif La 3 luni de neplata trimit somatia! :mrgreen: Nimic in front=> urmeaza interdictia de vanzare si procesu.

Sper sa nu fie cazul. Pana acuma s-au conformat la somatii.

PS: Ajuta si daca asociatia baga penalitati pt intarzierea platii. Maximul legal poate fi 6% stabilit prin lege, dar daca nu exista decizia adunarii nu se pot baga legal. De cand se stie ca sunt penalitati, de obicei toata lumea plateste la timp.

PPS:Apropo de dezinteres: ma tot stresa un vecin cu sa verific contoarele de apa(citirile individuale). I-am zis ca n-am chef si nici timp de asa ceva, dar ii dau un formular sa mearga el din ap in ap sa le verifice, daca are dubii despre corectitudinea vecinilor. Ala a fost ultimul moment in care mi-a mai pomenit ceva de verificat contoare. :vmad:


--------------------
Dacia Solenza 2003-2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 8 Aug 2005, 17:31
Post #15


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




QUOTE(Michidush @ 12 Aug 2004, 19:22)
Al treilea administrator a fugit cu banii blocului in mai putin de 15 ani. Interesant este ca ultimii doi delapidatori s-au succedat la mai putin de doi ani diferenta... Ca urmare a ultimului furt blocului meu i s-a oprit alimentarea cu apa calda!
In conditiile in care la viata mea mi s-a furat pana si cainele din curtea casei ce parere aveti despre acestea?
Sa fie Romania un "buchet" de hoti pe harta Europei? Astept cu interes destainuirile voastre despre acest aspect "normal" al tarii noastre!
*

Se pare ca si administratorul blocului meu a furat toate incasariile de 1 an incoace. Cum am aflat? Pentru ca nu mai era apa calda de 1 saptamana si am facut scandal la RADET ca administratoru ne spunea ca sunt lucrari and shit. Si aia ne-au spus ca nu e de la lucrari ci pentru ca nu s-au mai platit darile de 1 an mad.gif mad.gif

Ce se intampla in acest caz? Eu personal sunt pentru linsat! mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif

Pentru cei care cititi: dati un telefon la RADET si altele din 3 in 3 luni sa va asigurati ca administratoru isi face treaba, ca va treziti ca mine cu banii luati si fara apa calda sau ceva. Noroc ca electricitatea mi-o platesc singur!

This post has been edited by Valentine: 8 Aug 2005, 17:32


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tutzigureanu
post 8 Aug 2005, 18:28
Post #16


Membru


Group: Members
Posts: 129
Joined: 3 August 05




La mine la bloc, administratorul si-a facut asigurare de viata...acum citind acest topic inteleg de ce...


--------------------
Dacia Break '96 Seat Izbiza '88 - cenzurat
Vine valu' imi i-a calu'...imi i-a Dacia din cotetz....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 8 Aug 2005, 18:40
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




QUOTE(Valentine @ 8 Aug 2005, 18:31)
Se pare ca si administratorul blocului meu a furat toate incasariile de 1 an incoace.
*


Si continuarea? sau s-a mutat rapid?


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 8 Aug 2005, 18:49
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Se pare ca august este luna in care fug administratorii! radmasa.gif


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LOVENDAL
post 8 Aug 2005, 19:21
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 241
Joined: 19 January 05




QUOTE(Sony @ 8 Aug 2005, 19:49)
Se pare ca august este luna in care fug administratorii! radmasa.gif
*


Pai da..e luna vacantelor smile.gif)


--------------------
Renault / Dacia Renault Megane 2 - IS-XX-DWB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 8 Aug 2005, 19:27
Post #20


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




QUOTE(Codrin @ 8 Aug 2005, 19:40)
Si continuarea? sau s-a mutat rapid?
*


Nu, e la parter asteapta sa fie linsat mad.gif ... se pare ca paguba este de vreo 350 de milioane de lei ... acuma inteleg de unde a avut bani pentru un Ambition! mad.gif mad.gif


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 8 Aug 2005, 19:43
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Angajati-l pe Klaus ca recuperator.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 8 Aug 2005, 20:25
Post #22


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




QUOTE(Sony @ 8 Aug 2005, 20:43)
Angajati-l pe Klaus ca recuperator.
*


Sa stii ca mi-ai dat o idee buna ... care aveti contacte de la firme de recuperat banii bagati mare 243.gif ... abia astept sa vad aplicate live ideile lui klaus cool.gif rolleyes.gif


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AIX
post 8 Aug 2005, 20:33
Post #23


quite a regular


Group: Members
Posts: 604
Joined: 21 October 04
From: Bucuresti




Valentine, spune-ne si zona, ar putea sa fie si adminstratoru' nostru 04.gif

Are apartament/masina - are ce vinde ca sa acopere datoria; plus daune morale ca va lasa fara apa calda si din cauza asta creste stresul.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 8 Aug 2005, 21:04
Post #24


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu zic sa-l amenint ca raspunde solidar toata familia cu el si intra cu totii la puscarie, nu numai el... nu-i adevarat, dara daca nu stie prea bine C.Pen. merge.
Si data viitoare sa va uitati IN FIECARE luna pe factura de radet (daca are intarziere la plata apar penalitati, care in mod normal nu ar trebui sa apara...)
Sivedeti, poate loganul/casa nu mai sunt pe numele lui ci pe ale copiilor, sa vedeti voi ce recuperare de sume o sa faceti...
Aia cu parnaia e cea mai buna amenintare, mai ales la adresa familiei.
Va raliati vecinii si ziceti ca nevasta/copilul a fost casier o perioada...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 8 Aug 2005, 21:29
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Toate aceste lucruri se intimpla pentru ca aceasta delapidare nu este incadrata penal ci civil. Cu alte cuvinte asociatia de proprietari trebuie sa intenteze proces pentru recuperarea sumelor. Statul este de-a dreptul indolent. De ani de zile se intimpla aceste hotii cu consecinte dureroase asupra a zeci sau sute de familii si nu s-a dat incadrare penala. In acest caz hotul ar fi fost acuzat de procuror nu de asociatie si ar fi ajuns rapid la mititica. O vinzatoare care te insala la cintar cu 5 RON poate fi pedepsita penal rapid. Acesta este motivul pentru care aceste hotii nu se mai termina. Eu cred ca majoritatea o fac constient, ca pe o afacere, un imprumut pe care il va plati cind va dori el.
M-a amuzat si pe mine lista lui klaus, cred ca se uita prea mult la Soprano biggrin.gif:, dar fiti siguri ca daca ii faceti ceva hotului legea care nu v-a aparat de furt va va pedepsi imediat si aspru.

This post has been edited by simon: 8 Aug 2005, 23:43


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bertro
post 8 Aug 2005, 22:23
Post #26


Membru dezmembrat


Group: Members
Posts: 592
Joined: 3 June 05
From: IASI, rumenia




si la noi fostul administrator a plecat cu tot cu vreo 300 de milioane (asta inainte sa ma mut eu in bloc). suma cu care asociatia a ramas datoare la furnizori si pe care trebuie s-o platim noi locatarii in cazul in care instanta nu-l executa silit pe moshneag (este proces).

mi-au dat o idee pagubitii de la MTS Leasing care au apelat la niste "baieti de baieti" din mafia rusa pentru a recupera banii.


--------------------
DACIA Nova GT - xx xx XXX
posesor de DrACIA NOVA GT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 9 Aug 2005, 01:55
Post #27


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




Si de cat timp se desfasoara procesul?!


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bertro
post 9 Aug 2005, 07:11
Post #28


Membru dezmembrat


Group: Members
Posts: 592
Joined: 3 June 05
From: IASI, rumenia




pai de vro trei ani si ceva, incepuse inainte sa ne mutam noi in bloc. si se pare ca sanse de solutionare sunt din parti dry.gif . cand am facut actele sa-l treaca socrii pe numele sotiei ne-a trebuit adeverinta de la asociatie. si nu ne-a dat adeverinta pana nu am semnat ca suntem de acord sa platim la un loc cu toti locatarii datoriile la furnizori in cazul in care nu se reuseste recuperarea banilor furati. deci practic eu o sa ajung sa dau bani pentru utilitati pe care nu le-am consumat, iar restul oamenilor o sa plateasca inca o data respectivele utilitati...

culmea e din cate am inteles ca mosul ar fi bine mersi in libertate si culmea mai e si in bloc! cum pana mea are tupeul sa ramana in mijlocul oamenilor pe care i-a furat? nasol ca nu stiu cum arata ca i-as aplica cate o talpa in figura la fiecare intalnire. nu pricep cum de nu l-au linsat pana acum

This post has been edited by bertro: 9 Aug 2005, 07:13


--------------------
DACIA Nova GT - xx xx XXX
posesor de DrACIA NOVA GT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 9 Aug 2005, 12:03
Post #29


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




QUOTE(bertro @ 9 Aug 2005, 08:11)
ca suntem de acord sa platim la un loc cu toti locatarii datoriile la furnizori in cazul in care nu se reuseste recuperarea banilor furati. deci practic eu o sa ajung sa dau bani pentru utilitati pe care nu le-am consumat, iar restul oamenilor o sa plateasca inca o data respectivele utilitati...
*


Deci asta ma asteapta? Sa mai platesc inca odata toate utilitatile?!! mad.gif mad.gif Chiar nu se poate face nimic? Astia pot sa fure si nu patesc nimic, nu tu puscarie, amenzi nimic?!!!! huh.gif wacko.gif E INCREDIBIL!!!


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 9 Aug 2005, 12:25
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Tot klaus ramane solutia.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 08:33
Forum Renault