DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Formula 1 - sezonul 2006, Numai aici despre formula 1

dantes
post 14 Apr 2006, 11:08
Post #91


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Astia ca sa-si vanda ziarul scriu orice rah...pardon...

Nu pleaca el asa usor de la Ferrari...
Deh..jurnalistii...povestiri pentru copii...


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BAC
post 14 Apr 2006, 14:23
Post #92


Membru autentic


Group: Members
Posts: 450
Joined: 1 September 04
From: Reghin




Pai e ultimul an al lui acolo, nu. Ziceau cei doi de la televizor ca s-ar putea retrage.


--------------------
ex. Opel ex.Vectra C 2007 OPC line - MS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liv05
post 14 Apr 2006, 19:16
Post #93


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 29 October 05
From: Arad




Nu mai pleaca Schumi niciunde..acolo ramane...oricum si-a facut datoria, tot cel mai bun ramane... biggrin.gif


--------------------
Opel Astra Sedan 1,7 cdti 2008, Enjoy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
WUB
post 18 Apr 2006, 11:14
Post #94


Membru incepator


Group: Members
Posts: 99
Joined: 3 July 03
From: Bucuresti




Merge cineva in Ungaria anul acesta ? Daca da poate vorbim pe PM sa vedem de cazare drum etc...


--------------------
ARR NXT 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 18 Apr 2006, 11:36
Post #95


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(dantes @ 14 Apr 2006, 12:08)
Astia ca sa-si vanda ziarul scriu orice rah...pardon...

Nu pleaca el asa usor de la Ferrari...
Deh..jurnalistii...povestiri pentru copii...
*



Pana acum lucrurile nu sunt clare deloc. Singurul lucru cert este venirea lui Alonso la McLaren......restul zvonuri. Avand in vedere ca SIGUR Raikkonen va pleca de la McLaren singurul loc unde ar putea merge ar fi la Ferrari. Se stie bine ca o conditie pusa de Kimi pentru a pilota pentru Ferrari a fost plecarea lui Schumacher de acolo ceea ce inseamna ca Schumacher va parasi de la anul Formula 1 poate spre a se muta la campionatul ala nemtesc de turisme (unde e si Alesi si Hakkinen) sau ma rog. Dupa parerea mea Schumacher nu mai isi are rostul in Campionatul mondial de F1. Toti din generatia lui s-au retras, nu se compara cu tanara generatie, nu mai are o masina competitiva; oricum anul asta nu e competitiv; ar fi cazul sa se retraga. Trebuia sa se retraga de acum 2 sau 3 ani. Mi se pare exagerata ramanerea lui in competitie atata timp cat altii din generatia lui au depus manusile in cui. Explicatia cu "sunt competitiv" nu tine. Ce Hakkinen nu era competitiv? Avea masina proasta. Asta e altceva. Dar fiecare om isi face un calcul: am o varsta, e greu sa mai revin poate 2-3 ani si la revedere sa vina altii mai tineri. Poate ocupa o alta functie in cadrul echipei.

This post has been edited by ionutctn: 18 Apr 2006, 11:38


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 18 Apr 2006, 11:51
Post #96


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(ionutctn @ 18 Apr 2006, 12:36)
... Toti din generatia lui s-au retras,...

Ai și tu în parte dreptate, da' numa' în parte.
Pe Coulthard unde-l încadrezi? La tânăra generație sau la oldies but goodies?


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 18 Apr 2006, 14:41
Post #97


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Ce treaba are Schumi cu cei care s-au retras? E problema lor.
Raikkonen poate merge si la Ferrari, dar si la Renault. Pe Schumi n-ai sa-l vezi NICIODATA in DTM (asa se numeste "campionatul ala nemtesc de turisme (unde e si Alesi si Hakkinen)"). Faptul ca Ferrari nu mai are o masina competitiva nu inseamna ca Schumi nu mai e competitiv. Eu sunt fan Ferrari, nu fan Schumi; mi-e indiferent daca Schumi ia titlul la piloti. Ma intereseaza ca Ferrari sa iasa campioni la constructori. Ma enerveaza insa, draga ionutctn, ca vorbesti doar ca sa ne arati ca existi. Asa cum Schumi poate sa se retraga, asa poti si tu sa te retragi de pe forum-ul asta. Pa!


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 18 Apr 2006, 16:45
Post #98


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(f39sor @ 18 Apr 2006, 15:41)
Ce treaba are Schumi cu cei care s-au retras? E problema lor.
Raikkonen poate merge si la Ferrari, dar si la Renault.  Pe Schumi n-ai sa-l vezi NICIODATA in DTM (asa se numeste "campionatul ala nemtesc de turisme (unde e si Alesi si Hakkinen)"). Faptul ca Ferrari nu mai are o masina competitiva nu inseamna ca Schumi nu mai e competitiv. Eu sunt fan Ferrari, nu fan Schumi; mi-e indiferent daca Schumi ia titlul la piloti. Ma intereseaza ca Ferrari sa iasa campioni la constructori. Ma enerveaza insa, draga ionutctn, ca vorbesti doar ca sa ne arati ca existi. Asa cum Schumi poate sa se retraga, asa poti si tu sa te retragi de pe forum-ul asta. Pa!
*



Vai iti multumesc de sugestie. Ce sa spun n-am cuvinte sa iti multumesc.
Si ca sa revin la subiect. Dupa cum se intelege: nu am nimic cu Schumacher, e un mare pilot dar la varsta lui ar trebui sa isi faca niste calcule cum am spus eu. In concluzie, mai are varsta si timpul la dispozitie sa devina iar campion mondial sau ma rog competitiv? Nu cred. Anul asta nu este competitiv; poate nici la anul nu va fi. Treaba asta poate dura 2-3 ani ceea ce la varsta lui inseamna mult.

This post has been edited by ionutctn: 18 Apr 2006, 16:46


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 18 Apr 2006, 16:57
Post #99


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




QUOTE(ionutctn @ 18 Apr 2006, 12:36)
Trebuia sa se retraga de acum 2 sau 3 ani. Mi se pare exagerata ramanerea lui in competitie atata timp cat altii din generatia lui au depus manusile in cui.
*



Adica trebuia sa se retraga cand castiga cursa dupa cursa si sa nu mai ia ultimele 2 titluri 2003 si 2004. Bun asa! Cu alte cuvinte sa se duca Alonso la el si sa-i zica "Tataie marsh acasa la copii si jucat fotbal sa mai castige si astia tineri ca "n-are" bre loc de matale". Coulthard e de ani de zile in F1, n-a facut mare branza si uite ca nu s-a retras...in schimb afara cu Schumi! radmasa.gif Schumi trebuia sa se retraga de prin '96 cand i se destrama masina pe pista si nu era "competitiv" dc e sa ne luam dupa tine.



--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 18 Apr 2006, 17:30
Post #100


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(Chrome @ 18 Apr 2006, 17:57)
Adica trebuia sa se retraga cand castiga cursa dupa cursa si sa nu mai ia ultimele 2 titluri 2003 si 2004. Bun asa! Cu alte cuvinte sa se duca Alonso la el si sa-i zica "Tataie marsh acasa la copii si jucat fotbal sa mai castige si astia tineri ca "n-are" bre loc de matale". Coulthard e de ani de zile in F1, n-a facut mare branza si uite ca nu s-a retras...in schimb afara cu Schumi! radmasa.gif Schumi trebuia sa se retraga de prin '96 cand i se destrama masina pe pista si nu era "competitiv" dc e sa ne luam dupa tine.
*



Intr-adevar Coulthard ar fi trebuit sa se retraga si el dar in momentul de fata el nu mai este la o echipa competitiva. De aceea sustin eu ca Schumacher ar trebui sa se retraga. Ar face loc la 2 piloti tineri la Ferrari, ar fi o competitie chiar intre coechipieri pe cand asa trebuie sa te dai la o parte ca vine Schumacher din spate si trebuie sa iasa el pe primul loc si cursa asta. Nu mi-a placut niciodata chestia asta care s-a practicat in cadrul echipei. Din cate imi dau seama plecarea lui Schumacher ar "impune" si plecarea unor tehnicieni din cadrul echipei - Jean Todd de exemplu si poate mai sunt si altii. In '96 Schumi nu avea varsta de acum asa ca nu se compara situatiile.
Scuze daca nu ma fac inteles dar parerea mea ca pentru binelele spectacolului si competitivitatii campionatului mondial de F1 ar fi bine sa fie 2 piloti tineri la Ferrari (nu conteaza cine sunt ei). Oare Schumi mai este un element de succes pentru Ferrari sau o opreliste spre noi rezultate? Cei care tin cu Ferrari ar trebui sa stie mai bine.
Cum vedeti un campionat mondial de F1 unde pilotii sunt la marile echipe toti din generatia lui Raikkonen, Alonso, Montoya, Massa, Rosberg si mai ales la nivelul lor de performanta in pilotaj si exemplele pot continua........
Daca gandim iarasi dupa modelul: sa se retraga Hagi si pe urma altul la rand pana atunci sa astepte nu progresam.

This post has been edited by ionutctn: 18 Apr 2006, 17:37


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 18 Apr 2006, 17:51
Post #101


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Nu vrei sa intelegi ca Ferrari face masini slabe si ca nu Schumi e devina? In Bahrein cand a avut masina buna a stat f aproape de Alonso si putin i-a lipsit sa castige. Nu confunda lipsa de forma a celor de la Ferrari cu faptul ca Schumi are 37 de ani. F1 a avut campioni mondiali si la 39 de ani wink.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 18 Apr 2006, 22:17
Post #102


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(ionutctn @ 18 Apr 2006, 14:36)
Avand in vedere ca SIGUR Raikkonen va pleca de la McLaren

Cum asa? De unde esti tu asa sigur?


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 19 Apr 2006, 09:23
Post #103


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(ssilviu @ 18 Apr 2006, 23:17)
Cum asa? De unde esti tu asa sigur?
*




ssilviu, stii ce se intampla? Cei mai multi pun botul la ceea ce comenteaza idiotii aia doi - alexandrescu si bonifaciu - si dupa aceea arunca in stanga si in dreapta cu informatii, dandu-se cunoscatori. Iar partea cea mai proasta e ca cei doi comentatori abereaza fara oprire. Pun pariu ca daca vor spune sambata sau duminica ca, spre exemplu, de la anul vom avea o etapa de F1 si in Romania, 90% vor pune botul la asa ceva, iar sectiunea asta se va umple de astfel de discutii......


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 19 Apr 2006, 09:55
Post #104


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




@f39sor
Bine hai ca iti spun eu cum vad lucrurile: Alonse vine la McLaren; cine crezi ca va pleca de la echipa? Cu Raikkonene nu s-au purtat frumos de la inceput, nu i-au oferit tot sprijinul, masina a avut mereu probleme. De cate ori a obtinut primul loc pe grila de start si a fost nevoit sa plece de pe 10 ca schimbase motorul? De cate ori a abandonat chiar de pe primul loc masina facandu-i o surpriza "frumoasa"; Raikkonen vrea sa fie campion mondial; nush ce vrea Montoya dar dupa cum il vad eu nu e constant in evolutii si prin urmare nu are sanse. Pe acest rationament Raikkonen ar fi cel care ar parasi echipa. S-ar duce la o echipa competitiva. Nu ca zice Bonifaciu si eu mai stiu cine.

@chrome
Pai tocmai din cauza ca masina nu e competitiva Schumi ar trebui sa plece. Sunt corelate asta nu intelegeti voi. Cand treaba nu merge unii ar trebui sa se gandeasca ca nu mai e vremea lor. Masina nu e competitiva din cauza tehnicienilor care poate multi dintre ei vor pleca odata cu Schumi fiind din garda veche. Aici cred ca e legatura. Si bun daca Schumi e competitiv si masina nu este de ce nu se intreaba cati ani va mai dura pana ce masina va deveni iar competitiva? Mai poate deveni iar campion mondial daca acest lucru dureaza 2,3,4 ani???? Are deja o varsta plus perioada pana ce masina va deveni competitiva......


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 19 Apr 2006, 11:23
Post #105


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Ionutctn, nu prea ai dreptate. Dintre kimi si montoya e lesne de inteles pe cine ar alege Ron. In ceea ce priveste garda veche, and so on...asta se aplica poate la piloti. La Renault, de exemplu, sunt oameni care au facut parte din prima echipa a lui Renault in f1, din 1978. Nu cred ca se poate spune ca au expirat....

This post has been edited by ssilviu: 19 Apr 2006, 11:25


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
..IcemaN..
post 19 Apr 2006, 13:20
Post #106


membru drept superior


Group: Members
Posts: 38
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti-Dristor




QUOTE(Liv05 @ 14 Apr 2006, 20:16)
Nu mai pleaca Schumi niciunde..acolo ramane...oricum si-a facut datoria, tot cel mai bun ramane... biggrin.gif
*




Schumi a fost odata...
pune-i pe Schumi si pe Raikkonen in masini exact la fel si puneti-i sa faca fiecare cate-un tur..... va spun ca sigur kimi il bate pe mosneag icon_mrgreen.gif

This post has been edited by ..IcemaN..: 19 Apr 2006, 13:21


--------------------
Dacia Berlina 1997, 1.4 L - B- -ICE
CHOKE!!!
on my exhaust smoke ! :))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 19 Apr 2006, 13:34
Post #107


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(..IcemaN.. @ 19 Apr 2006, 14:20)
Schumi a fost odata...
pune-i pe Schumi si pe Raikkonen in masini exact la fel si puneti-i sa faca fiecare cate-un tur..... va spun ca sigur kimi il bate pe mosneag  icon_mrgreen.gif
*


Daca la Imola Schumi va castiga, atunci intra din nou in lupta pentru titlu. Daca Ferrari ii va da o masina competitiva pentru tot restul sezonului, Schumi va iesi cu siguranta campion. Nu conteaza cine e mai rapid pe un tur. Conteaza cine e in frunte cand se trage linia la finalul sezonului. Ghinionist sau nu, Raikkonen n-a reusit sa fie n#1 deocamdata. Alonso, da. Are timp Raikkonen sa castige campionatul, insa nu cu McLaren si nu anul asta............


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 19 Apr 2006, 17:34
Post #108


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Schumi mosneag? Nu prea cred... In sportul asta nu alergi tu ci masina! El inca se simte in stare sa castige! La faza cu Raikonnen si Schumi in masini egale, va castiga cu siguranta Schumi! Motivul? Cat se poate de simplu! EXPERIENTA! In momentul in care alergi de atata timp stii tot ce se poate in domeniu! Nu zic acuma ca Raikonnen nu e bune! Doar ca momentan inca mai invata! Orice om cat traieste invata si acumuleaza experienta, si stie ce sa faca la un moment dat!


Pana la anu' sa vedem care o sa se duca colo sau dincolo, momentan mai avem inca muuuuuuuult sezon 2006! Multi piloti buni nu si-au spus inca cuvantul! Iar anul asta pare unul super competitiv si spectaculos!

Sa castige cel mai bun!


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 19 Apr 2006, 18:53
Post #109


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Eu zic ca nimeni nu poate spune cu siguranta daca o sa castige Schumacher sau Kimi...


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daciaclub-ncristi
post 19 Apr 2006, 19:38
Post #110


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 3 August 05




Anula asta o sa fie al lui renault smile.gif


--------------------
renault by dacia logan ful opshans
renault by dacia
logan ful opshans..scaune, butoane & stuff

Functioneaza toate!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 20 Apr 2006, 07:33
Post #111


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(ncristi @ 19 Apr 2006, 20:38)
Anula asta o sa fie al lui renault  smile.gif
*



Pun o bere la bataie ca va fi anul lui Ferrari!


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 20 Apr 2006, 07:50
Post #112


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




Stati mai linistiti ca anul acesta nu se pune nimeni cu cei de la Renault. Si chiar daca ar face cineva o masina apropiata ca performate ar face diferenta Alonso care e un mare pilot. Cat despre diferenta intre Schumi si Raikkonen imi place mai mult finlandezul ca stil de pilotaj: a facut la viata lui niste chestii incredibile cu o masina care nu era tocmai fiabila. Sa nu uitam plecarea de pe ultima pozitie a grilei de start si terminarea pe locul trei. Are initiativa, isi propune si o strategie foarte buna in functie de locul de pe grila; pacat ca nu il ajuta masina. Cand va avea pe mana o masina competitiva atunci va fi si campion modial. Oricum nu i se poate reprosa nimic ca pilotaj.


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 20 Apr 2006, 09:26
Post #113


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(ionutctn @ 20 Apr 2006, 08:50)
Stati mai linistiti ca anul acesta nu se pune nimeni cu cei de la Renault. Si chiar daca ar face cineva o masina apropiata ca performate ar face diferenta Alonso care e un mare pilot. Cat despre diferenta intre Schumi si Raikkonen imi place mai mult finlandezul ca stil de pilotaj: a facut la viata lui niste chestii incredibile cu o masina care nu era tocmai fiabila. Sa nu uitam plecarea de pe ultima pozitie a grilei de start si terminarea pe locul trei. Are initiativa, isi propune si o strategie foarte buna in functie de locul de pe grila; pacat ca nu il ajuta masina. Cand va avea pe mana o masina competitiva atunci va fi si campion modial. Oricum nu i se poate reprosa nimic ca pilotaj.
*



Pun o bere la bataie ca va fi anul lui Ferrari!


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RABADU
post 20 Apr 2006, 09:27
Post #114


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 7 June 05




Dau eu berea numai sa fie anul Ferrari .


--------------------
DACIA LOGAN PREFERANCE 1.4 - MM05XXX
,,Oamenii invata din greseli . Oamenii destepti invata din greselile altora. "
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 20 Apr 2006, 10:34
Post #115


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(ionutctn @ 20 Apr 2006, 10:50)
Oricum nu i se poate reprosa nimic ca pilotaj.
*



Prea agresiv. Si in Europa anul trecut cu JV, si anul acesta in Australia cu Button, a franat prea tare in depasire, si-a facut roata patrat si pe urma a suportat consecintele...

This post has been edited by ssilviu: 20 Apr 2006, 10:35


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 20 Apr 2006, 10:35
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Schumi si Raikkonen. Dintr-o cursa cu 60 de tururi, Kimi poate o sa fie mai rapid in 59 din ele dar Schumi o sa termine al 60-lea tur in fata lui...asta e diferenta wink.gif. Ferrari nu putea sa domine vesnic. In '98 si '99 McLaren facea legea, apoi a devenit mai putin competitiva. Dupa asta a venit dominatia Ferrari 5 ani la rand. Era normal sa aiba si o perioada slaba. Dar de la asta pana la "Schumi e mosh si atarna greu in masina" mai e cale lunga. Nu are 60 de ani sa zici ca nu mai are reflexe bune si poarta funduri de sifon. Cei care spun ca a imbatranit, ca e timpul sa iasa la pensie si ca bla bla...sa spuna clar ca nu-l suporta pe neamtz, nu sa caute tot felul de scuze rolleyes.gif

This post has been edited by Chrome: 20 Apr 2006, 14:02


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 20 Apr 2006, 12:22
Post #117


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(f39sor @ 20 Apr 2006, 10:26)
Pun o bere la bataie ca va fi anul lui Ferrari!
*



Nu mai va faceti sperante ca anul asta nu ii ajunge nimeni pe cei de la Renault si Alonso va fi campion mondial pentru a doua oara. Si eu as vrea sa fie un duel la varf intre Ferrari, Renault si McLaren dar nu se poate anul asta. McLaren si Ferrari au masini sensibil mai slabe decat Renault. Si eu speram la o revenire a celor de la McLaren dar m-am resemnat deja. Poate vor mai imbunatati masina prin iunie dar pana atunci nimic.


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BAC
post 23 Apr 2006, 15:04
Post #118


Membru autentic


Group: Members
Posts: 450
Joined: 1 September 04
From: Reghin




La ora la care scriu mai sunt 28 de ture, iar Alonso a recuperat teribil de mult, acum incearca depasirea lui Schumacher. Am vazut insa pe imagini cum se deformeaza eleronul de la Ferrari.


--------------------
ex. Opel ex.Vectra C 2007 OPC line - MS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucian BLK
post 23 Apr 2006, 15:52
Post #119


membru blue extreme


Group: Members
Posts: 621
Joined: 20 April 04
From: Pitesti - Bucuresti




In fine, Ferrari!
Bravo Ferrari!
Huo Schumacher!
Bravi Renault!
Bravo Alonso!
Bravo Montoya!


--------------------
Renault Megane Bicorp 1.6 16V 2007
Renault Megane Bicorp
Daewoo Matiz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 23 Apr 2006, 15:54
Post #120


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




n-are suficienta rezistenta psihica alonso... neamtu' tot neamt e, si cand pui ca mai e si schumacher... dupa ce era sa rateze curba, alonso s-a linistit, s-o fi gandit ca nu merita diferenta de 2 puncte riscul, si a incetinit, dar neamtu' a scos acelasi timp, tur dupa tur, chiar si dupa ce alonso se daduse batut
pe cat de mult nu-mi plac mie nemtii, pe atat de mult il admir pe schumacher...


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 8th May 2024 - 00:33
Forum Renault