DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cod optional TCHT0 - evolutie tehnica

speleus
post 18 Jun 2022, 12:01
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 18 June 22




Salut,
am dat o comanda online pentru Sandero Stepway cu rezervare si mi s-a generat un cod VIN.
Masina era echipata cu toate dotarile. E posibil ca acest VIN sa fie chiar real si in productie?
La 2 ore m_a sunat dealerul local si mi_a emis un bon de comanda cu descrierea variantei si a echipamentelor optionale incluse. Urmeaza sa ii dau luni varianta finala de echipare (daca mai tai din optionale sau schimb culoarea). Pe lista de optionale apare la sfarsit TCHT0. Aveti idee la ce se refera acest cod? Pe ceva site lituanian apare ca si optiune tehnica sau evolutie tehnica.
L_am mai gasit tot pe site-uri straine la Captur si Duster. Nu are impact financiar, optiunea e tarifata cu 0 euro, eram curios cam ce ar insemna atat timp cat apare in optiuni.
Multumesc.

This post has been edited by speleus: 18 Jun 2022, 12:03


--------------------
Dacia Sandero Stepway - waiting 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristio_79
post 20 Dec 2022, 15:51
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.334
Joined: 28 September 05
From: CONSTANTA




La mine apare in sectiunea de dotari optionale, pe langa PRUPTA, ALT02, Parking 2, Techno. Primele doua si TCHT0 habar nu am ce reprezinta.


--------------------
Citroen / Peugeot C3 / 308 SX 1.4 HDI 2005 / Allure 1.5 BlueHDI 2020
Mai traiti? Bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 20 Dec 2022, 16:27
Post #3


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.902
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Uneori o piesa e intr-un fel si e inlocuita de alta care e altfel. Ca uzina sa stie pe care VIN sa inceapa sa monteze noua piesa, exista un criteriu de diversitate ca asta care e folosit. Unele masini nu il au, dupa data forntiera alea noi au citeriul asta si piesa noua.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 22:30
Forum Renault