DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Israel și arabii, Pro și contra

radian
post 22 Oct 2023, 06:27
Post #61


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




https://www.antena3.ro/razboi-in-israel/raz...are-688841.html

https://www.youtube.com/watch?v=eoFocR_ifBA

Ajung? Poti sa-ti cauti si singur, sunt materiale cu sacul.

Daca ai putina rabdare, informatii despre acest subiect pana si pe siteul Al Jazeera...

This post has been edited by radian: 22 Oct 2023, 07:07


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 22 Oct 2023, 10:18
Post #62


membru


Group: Members
Posts: 4.529
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Aha, deci e o diferență între înțelesul pe care-l dau eu unui asemenea coridor sicelpe care-l dai tu. Pentru tine faptul că s-a spus "bai băieți, marș in sud dar numai pe Calea Victoriei" reprezintă deschiderea unui coridor umanitar. Eu întrebam de deschise spre Gaza.
https://www.theguardian.com/world/2023/oct/...ot-escape-bombs

https://www.thenewhumanitarian.org/news/202...ne-palestinians

EDIT: uite, că tot ii vedeai pe toți musulmanii exact că Hamas. Na și o opinie pacifistă, care vine de la un oficial palestinian, drept pentru care poate fi considerată reprezentativa măcar pentru o parte a populației: https://www.libertatea.ro/stiri/interviu-am...sraelul-4696556

This post has been edited by tatabobu: 22 Oct 2023, 11:03


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 22 Oct 2023, 11:39
Post #63


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE
Ambasadorul palestinian a dezvăluit un episod din 2022 de la București, când președintele Abbas a venit la Cotroceni și s-a întâlnit cu președintele Iohannis. „A venit pentru noi avem încredere în români, iar aceștia au avut un rol foarte important în trecut pentru pacea în regiune. Ei bine, președintele Abbas i-as spus președintelui Iohannis: avem încredere în voi și vă vom ruga, pentru că sunteți prieteni și cu Israelul, să negociem în București, în secret sau în public. Așteptăm să începem negocierile oricând. Nimic, niciun răspuns”.
Ambasadorul spune că, acum un an, Klaus Iohannis nu a răspuns.

– Premierul Marcel Ciolacu a fost primul șef de guvern european care a vizitat Israelul după 7 octombrie. – Noi considerăm că acea vizită nu este împotriva poporului palestinian. Avem în continuare încredere în România că poate folosi relația cu Israelul pentru negocieri de pace. România poate să-și mențină rolul istoric în această situație.


Doar ca noi nu avem oameni pregatiti pentru asa ceva.
Ciolacul a vrut sa isi faca reclama pe baza relatiilor istorice.
Javra mare, nu a dorit de fapt sa rezolve nimic.

This post has been edited by IRONICK: 22 Oct 2023, 11:44


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 22 Oct 2023, 11:45
Post #64


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Opinie pacifista poate e cam mult spus. Declaratie de diplomat. Oricum, cu o floare nu se face primavara.

In cee ce priveste coridorul umanitar, cam ce ai vrea? Li se ofera civililor sansa sa se refugieze. Egitenii, Iordanienii nici nu vor sa auda de asa ceva. Libanul asisderea. Civilii au sansa sa fuga inainte sa inceapa israelienii atacul terestru. Or sa transforme Fasia Gaza in teren agricol…


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 22 Oct 2023, 16:20
Post #65


membru


Group: Members
Posts: 4.529
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Radian,văd că vorbim împreună și ne înțelegem separat. Tu spui că au zis și la televizor că Israel au fost băieți gigea, și au făcut de câteva ori culoar umanitar prin care sa se refugieze găzarii care nu țin cu Hamas. Unde mama ciorilor sa se refugieze din nordul Gazei care e bombardat de Israel? În sudul Gazei, care e bombardat de Israel. Suficient, nu? Că asta a fost culoarul făcut de Israel: câteva ore n-au bombardat un drum anume din Gaza.
EDIT: arata-mi un îndemn la dialog din partea unui oficial al statului Israel. Daca ai. Că e extrem de ușor să dai la o parte că fiind ieșită din comun orice părere a celor la care te uiți de sus pe motiv că e singulara, adică nu cadrează cu ce știi tu despre ei ca întreg. Tu știi foarte bine că toți aia care-și in Gaza sunt susținătorii Hamas, că doar ai scris in urma că așa e (nu mă pune să-ți caut postarea), și abia acum poate incepi sa vezi că de la atacul împotriva Israelului nu s-a putut refugia nimeni din Gaza. Dar cumva asta nu contează, daca sunt de acolo și în prezența lor Hamas a ajuns ce a ajuns, sigur sunt complici. Bine le face IDF-ul, dă-i dreacu' de muzlimi.

This post has been edited by tatabobu: 22 Oct 2023, 16:29


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 22 Oct 2023, 17:15
Post #66


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Israelul a infiintat tabara pentru refugiati, niciuna din tarile arabe din jur nu-i accepta.

Ce dialog crezi tu ca ar putea avea loc intre Israel si Hamas? Dupa atrocitatile facute de Hamas este exclus orice dialog. Obiectivul Israelului este clar. Sa rada Hamas de pe suprafata pamantului. Orasul Gaza in mare masura este deja distrus. Asta o sa fie soarta intregii Fasii Gaza. Teren agricol...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 22 Oct 2023, 19:33
Post #67


bgd


Group: Members
Posts: 3.318
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




esti bucuros, deci?



--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 22 Oct 2023, 20:01
Post #68


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Razboiul nu-i un motiv de bucurie…


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 22 Oct 2023, 22:40
Post #69


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(radian @ 22 Oct 2023, 18:15)
Ce dialog crezi tu ca ar putea avea loc intre Israel si Hamas? Dupa atrocitatile facute de Hamas este exclus orice dialog.
*


Da, poate sa existe, va predati si sugetzi putza.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 23 Oct 2023, 08:47
Post #70


membru


Group: Members
Posts: 4.529
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




A infiintat-o? Unde? Că 100% sigur nu in Israel. Daca eu vin și înființez o cocioaba împotriva violenței domestice in curtea vecinului și după aia stau cu bâta la gard s-o trimit pe nevasta vecinului împreună cu copiiii in cocioabă dacă vrea sa nu și-o ia pe cocoașă de la ăla când se îmbată (dar nu o las să iasă din curte) înseamnă că i-am creat condițiile să se protejeze atât de vecin, cât și de mine când mă apuc sa arunc cu pietre în toată curtea că m-am saturat de el. Nu-i așa?


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 23 Oct 2023, 09:00
Post #71


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Cam alambicata postarea ta, n-am inteles nimic. Tu, cred, incerci sa zici ca ajutorul oferit palestinienilor de evrei este egal insignifiant. Mare lucru, putin lucru, este mult mai mult decat ajutorul zero barat oferit de fratii lor arabi. Cand or sa vina egiptenii, iordanienii, libanezii, palestinienii din sud cu solutii mai consistente mai discutam, pana atunci despici firul in patru inutil.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 23 Oct 2023, 09:58
Post #72


membru


Group: Members
Posts: 4.529
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Radian, tu ai susținut de nenumărate ori că evreii au creat culoare umanitare. Te-am rugat sa le exemplifici. Și-mi spui că faptul că au lăsat un drum nebombardat, și că declarativ au lăsat o zona din Gaza nebombardat se pune. În același timp spui că cei rămași în Gaza sigur sunt susținători Hamas, că dacă nu erau nu rămâneau acolo. Dar IDF-ul a anunțat că vor bombarda orice camion încearcă să intre în Gaza dinspre Egipt. Și au bombardat in zona punctului de trecere, că doar unul e. Spune-mi, cum diferă de "situația alambicată" pe care ți-am prezentat-o cu vecinul?
De atâta vreme de când mă tratezi drept iubitori de beduini incerc sa te fac sa pricepi niste lucruri simple:
- In Gaza nu-s doar Hamas și ai lor, sunt și cetățeni neimplicați. Care au avut ghinionul să se nască acolo. Și înainte să întrebi "de ce n-au plecat", încearcă să te gândești de câți ani acolo e practic o zona îngrădită, cu acces extrem de.dificil spre exterior.
- Nu pedepsești la grămadă o populație pentru că o parte a lor au făcut niște căcănarii, indiferent cat de mari sunt căcănarii le făcute. Și nu faci asta pentru că intră la crime de război. Daca ai nevoie și de exemplu clar, distrugerea clădirilor civile și a infrastructurii civile intra aici. Distrugerea convoaielor umanitare intra aici (poți argumenta că n-au distrus încă, doar au zis că o vor face, dar sincer nu văd diferența).

Înafara de asta văd că nu ai idee despre situația din teren, in momentul in care pomenești că pe cei din Gaza puteau să-i ajute "palestinienii din sud". Radian, Gaza e o fâșie de vreo 350 de kilometri patrati. Vreo 40 lungime, și în cea mai lata parte are cred sub 15 km. Toată bucata asta e in partea de sud, prinsa între marea Mediterană, Israel și Egipt. În zona asta sunt locuitori cat in tot Bucureștiul. Spre Israel e zid, fix că ăla de-l voia Trump între USA și Mexic, spre Egipt exista un singur punct de trecere. Ăla pe care IDF-ul amenință că-l bombardeaza.
Îți dai seama care e densitatea populației? E, zi-mi și mie, care sunt "palestinienii din sud" care nu-i ajută pe cei din Gaza? Tot ei, nu-i așa?


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 23 Oct 2023, 10:03
Post #73


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




QUOTE(IRONICK @ 22 Oct 2023, 12:39)

Pe surse de la sefii tai . Cica ceva ani in urma s-a semnat un tratat cu ovreii ca in caz da o adica in RO sa se poata refugia pana la 3 meleoane . blink.gif Asta ar explica constructia haotica de blocuri te miri pe unde care cam stau goale , ca sunt cam vandute.Alte spatii actualmente comerciale sunt capabile de transformare rapida in locuinte.In spatele cumparatorilor de terenuri ptr. constructii sunt actionari din Israel.Au cumparat cand era ieftin. Doar nu crezi ca csolak a mers acolo de capul lui innaintea altor lideri.A fost chemat la ordin.
Al dreac de prasila sunt muslimii daca izolati de 70 de ani acolo au ajuns sa fie peste 2 meleoane.Apa , curent haleala de unde?Daca sunt izolati ca la la Aiud.

This post has been edited by bion: 23 Oct 2023, 10:07


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 23 Oct 2023, 10:59
Post #74


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Pana una alta din Egipt au intrat in Gaza cateva zeci de camioane si n-am vazut ca vreunul sa fi fost bombardat.

Zici ca zona de sud e supra aglomerata. Sunt convins ca niste tabere provizorii tot s-ar fi putut gasi solutii.

Faptul ca asigura culoar de trecere nebombarda intre oreal x si Y pentru tine nu inseamana culoar de trecere? Ce ai fi vrut, sa-i astepte cu covorul rosu si fanfara? Tum mi le repeti pe ale tale. Ca sa fim chit, si eu ti le repet pe ale mele. Frati arabi au facut pentru palestinieni zero barat.

Nu stiu care treaba aia cu zidul de care vorbesti dar banuiesc ca nu-i ca si zidul Berlinului sa nu aiba porti de trece.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 23 Oct 2023, 14:21
Post #75


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(bion @ 23 Oct 2023, 10:03)
QUOTE(IRONICK @ 22 Oct 2023, 12:39)

Pe surse de la sefii tai . Cica ceva ani in urma s-a semnat un tratat cu ovreii ca in caz da o adica in RO sa se poata refugia pana la 3 meleoane . blink.gif Asta ar explica constructia haotica de blocuri te miri pe unde care cam stau goale , ca sunt cam vandute.Alte spatii actualmente comerciale sunt capabile de transformare rapida in locuinte.In spatele cumparatorilor de terenuri ptr. constructii sunt actionari din Israel.Au cumparat cand era ieftin. Doar nu crezi ca csolak a mers acolo de capul lui innaintea altor lideri.A fost chemat la ordin.
Al dreac de prasila sunt muslimii daca izolati de 70 de ani acolo au ajuns sa fie peste 2 meleoane.Apa , curent haleala de unde?Daca sunt izolati ca la la Aiud.
*


Eu n-am vazut blocuri noi goale.... se muta in ele cand ala de vis a vis e inca la rosu....

This post has been edited by einstein1984: 24 Oct 2023, 07:49


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 23 Oct 2023, 15:16
Post #76


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Fa o plimbare in Valea jiului si iti arat o gramada in Lupeni, Vulcan, Uricani. Blocuri fantoma, locuinte abandonate.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 23 Oct 2023, 15:35
Post #77


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.003
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(einstein1984 @ 23 Oct 2023, 15:21)
P
Eu n-am vazut blocuri goale.... se uta in ele cand ala de vis a vis e inca la rosu....
*


De cind nu ai mai mers pe A1?


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yoncv
post 23 Oct 2023, 16:08
Post #78


Membru ochelarist


Group: Members
Posts: 428
Joined: 28 September 06
From: Craiova




Cică în China au blocuri goale în care ar avea loc peste 1 miliard de oameni. Tot evreii le-or fi făcut? wacko.gif


--------------------
VW Jetta 2017 - dj-17-???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 23 Oct 2023, 18:35
Post #79


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Tatabobu tu plangi cu lacrimi de crocodil de dragul palestinienilor. Dar, faci abstractie ca populatia civila de acolo in 2006 a adus Hamas la putere prin vot democratic. Cum iti asterni asa dormi... Hamas are o sustinere puternica din partea populatiei civile. Cei care aveau opinii diferite, de-a lungul anilor au plecat. Pana si fratele lor mai mare, Egiptul, se fereste ca dracu de tamaie sa accepte refugiati palestinieni. Pentru ei, refugiatii civili = import delule teroriste Hamas. Arabia Saudita, Emiratele Arabe Unite declara Hamas ca fiind organizatie terorista, nici nu vor sa auda de ea.

La jumatatea anilor 2000 Fasia Gaza a beneficiat de ajutoare nerambrursabile de multe miliarde de dolari, de la USA, tarile arabe bogate, inclusiv Israel. Cu banii aia puteau sa-si dezvolte tara. Infrastructura, spitale, scoli, fabrici, etc. Hamasul cu sprijinul tacit al populatiei civile, a deturnat banii, a construit reteaua impresionanta de tunele de unde sa-i atace pe israelieni si fabrici de armament subterane. Sper ca evreii sa le distruga cat mai repede.

Dupa alegeri Hamas a interzis alegeile, ei sunt alesi pe viata, si-au eliminat fizic adversarii.

Daca pana acum Israelul nu a transformat Fasia Gaza in teren agricol se datoreaza exclusiv eforturilor diplomatice ale americanilor s UE care incearca sa salveze cat mai multi din civilii palestineni.

Nu le mai plange de mila palestinienilor, isi merita soarta cu varf si indesat...

Arabii, diversele clanuri, ideologii religioase diferite, se urasca intre ele de moarte. Zic unii, altii, daca prin absurd Iranul ar fi lasat sa dezvolte bomba nucleata, prima victima a lor ar fi Arabia Saudita...

This post has been edited by radian: 23 Oct 2023, 18:36


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 23 Oct 2023, 23:24
Post #80


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(yoncv @ 23 Oct 2023, 17:08)
Cică în China au blocuri goale în care ar avea loc peste 1 miliard de oameni. Tot evreii le-or fi făcut? wacko.gif
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Debiteaza bion niste constipatii cateodata ...

This post has been edited by IRONICK: 23 Oct 2023, 23:25


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 24 Oct 2023, 00:00
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Am citat din sefii tai. In spatele multor investitii imobiliare sunt israelieni. Nu papagalii care apar in media.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 24 Oct 2023, 07:46
Post #82


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




https://www.hotnews.ro/stiri-politic-216843...-din-guvern.htm

Papagalul asta s-a gasit s-o faca pe smecherul cu ironii de doi bani la adresa jurnalistilor din zona de razboi care nu fac decat sa respecte niste proceduri standard in caz de alarma aeriana. E drept, el este un privilegiat, politician invatat sa se pise cu bolta pe proceduri, lege, etc.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 24 Oct 2023, 07:50
Post #83


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(miki @ 23 Oct 2023, 15:35)
De cind nu ai mai mers pe A1?
*


acu 2 saptamani, nu am vazut blocuri pe langa autostrada

This post has been edited by einstein1984: 24 Oct 2023, 12:18


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 24 Oct 2023, 12:09
Post #84


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Or fi pe langa. Ca pe carosabil e nasol


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 24 Oct 2023, 12:19
Post #85


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(bion @ 24 Oct 2023, 00:00)
Am citat din sefii tai. In spatele multor investitii imobiliare sunt israelieni. Nu papagalii care apar in media.
*


da, pentru ca se fac bani buni din imobiliare si relativ repede. Dar le fac si le vand, nu le tin ca sa aiba unde se refugia..... blush.gif blush.gif rolleyes.gif wacko.gif

This post has been edited by einstein1984: 24 Oct 2023, 12:19


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 24 Oct 2023, 13:15
Post #86


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.003
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(radian @ 23 Oct 2023, 19:35)
Tatabobu tu plangi cu lacrimi de crocodil de dragul palestinienilor. Dar, faci abstractie ca populatia civila de acolo in 2006 a adus Hamas la putere prin vot democratic.
............................................
Nu le mai plange de mila palestinienilor, isi merita soarta cu varf si indesat...

*


Cam ca in koreea de nord
dupa cum se vede la TV, piticul obez are o sustinere imensa

QUOTE(einstein1984 @ 24 Oct 2023, 08:50)
acu 2 saptamani, nu am vazut blocuri pe langa autostrada
*


Sa te uiti mai cu atentie pe dreapta in sensul spre Pitesti, cam prin dreptul Hornbach


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 24 Oct 2023, 13:45
Post #87


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Cand a murit tatal piticului obez toata natiunea plangea de durerea suferita.
Hamas a ajuns la putere prin alegeri democratice.

This post has been edited by radian: 24 Oct 2023, 13:51


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 24 Oct 2023, 14:03
Post #88


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.003
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




Glumesti!?
Cu alegerile democratice....


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 24 Oct 2023, 14:23
Post #89


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




In 2006 Hamas a ajuns la putere prin vot popular. Ulterior si-au eliminat fizic adversarii politici si au interzis alegerile electorale.

“Sa-i aruncam pe evrei in mare” nu este doar lozinca Hamas ci si a majoritatii civililor palestinieni. Bine civilii nu se duc in Israel sa decapiteze copii si sa vaneze tineti ca intr-un safari african.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 24 Oct 2023, 14:25
Post #90


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(miki @ 24 Oct 2023, 13:15)
Cam ca in koreea de nord
dupa cum se vede la TV, piticul obez are o sustinere imensa
Sa te uiti mai cu atentie pe dreapta in sensul spre Pitesti, cam prin dreptul Hornbach
*


Acolo ma uit la drum, ca de obicei eu conduc si e aglomerat, unii incetinesc, altii accelereaza.
Dar pune tu X pe harta, ca vad ca poza e 2023. Eu nu vad locuinte pe acolo

Capture.JPG ( Size: 327.4k ) Number of downloads: 63

<span class='edit'>24 Oct 2023, 14:27:</span>
QUOTE(radian @ 24 Oct 2023, 14:23)
In 2006 Hamas a ajuns la putere prin vot popular. Ulterior si-au eliminat fizic adversarii politici si au interzis alegerile electorale.

“Sa-i aruncam pe evrei in mare” nu este doar lozinca Hamas ci si a majoritatii civililor palestinieni. Bine civilii nu se duc in Israel sa decapiteze copii si sa vaneze tineti ca intr-un safari african.
*


nu te contrazic, dar ce fac colonii israelieni prin Gaza si Cisiordania stii? Doar intreb, nu zic ca justifica ce fac hamsii in niciun fel.
Dar era o vorba in vechiul testament, ceva cu ala fara de pacat sa arunce primul piatra

This post has been edited by einstein1984: 24 Oct 2023, 14:28


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
20 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 19:10
Forum Renault