DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages « < 5 6 7 8 9 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Serban Huidu in coma, Accident la ski

Markos
post 9 Feb 2013, 18:04
Post #181


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




87 la oră în momentul impactului (estimează tu viteza de deplasare dinaintea impactului, că ești meseriaș). A, era în localitate. Ptiu, era și ud pe jos. Și foarte aglomerat, coloană. Nasol că era și-o curbă.

This post has been edited by Markos: 9 Feb 2013, 18:16


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 9 Feb 2013, 18:07
Post #182


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.232
Joined: 24 June 07




Eu un asemenea eveniment nu l-as incadra la accident. Mai ales ca au fost la momentu' respectiv o gramada de persoane care au afirmat ca fusesera depasite de ciumpalac intr-un mod similar de a conduce.

Accident poate cand iti explodeaza un cauciuc si ajungi pe contrasens, sau iti sare copil de pe margine in fata si ajungi pe contrasens incercand sa-l eviti, si se intampla tragedia.

Da' sa mergi ca tampu' pe o sosea pe care o stii ca-i aglomerata, si sa pui in pericol pe langa viata ta, si cea a membrilor familiei si a celorlalti participanti din trafic mi se pare un fel de crima.



--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 9 Feb 2013, 18:08
Post #183


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.827
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




QUOTE(Shush @ 9 Feb 2013, 18:03)
Sa zicem ca tu vi maine la mine si ma iei de gat si imi ceri portofelul si eu ma panichez si iti dau in cap cu ce prind si te omor. Tare imi e ca o sa primesc destula parnaie. Si nu e nici voit nici premeditat.

Sau ma apuc de plictiseala sa trag cu pusca pe strada si intamplator apari tu in calea unui glont. Nici asta nu e nici voita nici cu premeditare ...
*




Compari mere cu pere...pe bune. E vorba de cu totul alt gen de situatii. Mergand pe logica asta, ca cel care provoaca un accident e criminal in aceeasi masura cu unul ca Ramaru, inseamna sa consideri ca fiecare sofer care depaseste viteza legala (sau incalca orice fel de regula de circulatie) ar trebui acuzat de tentativa de omor...ca se poate ajunge sa omori pe cineva prin incalcarea unei reguli de circulatie.

Eu vorbesc strict din punct de vedere al justitiei, si al pedepsei meritate, altfel, ce crede unul sau altul dintre noi, e doar o parere

This post has been edited by Synyster: 9 Feb 2013, 18:10


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4x4
post 9 Feb 2013, 18:09
Post #184


Übermensch


Group: Members
Posts: 3.394
Joined: 24 March 07




Nici macar nu i-ar fi luat carnetul pentru viteza.
E un sofer prost, sau un ucigas?


--------------------
W S S
Attere Dominatum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Shush
post 9 Feb 2013, 18:12
Post #185


٩(Ś̯Ś)۶


Group: Members
Posts: 2.117
Joined: 30 January 07
From: Brasov




Vezi mai sus ce a zis Merced despre ce e ala accident.
Cand faci ceva intentionat (intrat pe contrasens de exemplu) nu mai poate fi vorba de accident. Daca totusi insisti sa o faci iti asumi responsabilitatea pentru orice s-ar putea intampla.


--------------------
Seat Leon 2008 Reference 1.6 - Bv-29-Trei Litere
Yamaha YZF-R125 2009 - Bv-88-Aceleasi Trei Litere
ex Dacia Logan 2005 Laureate 1.4
If a vegetarian eats vegetables, what does a humanitarian eat ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 9 Feb 2013, 18:19
Post #186


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.232
Joined: 24 June 07




Si mai spun ceva: nici unul fara pile daca facea acelasi lucru nu facea o zi de puscarie.

Asa ca nu mai folositi textul asta, ca nu tine. Legea e facuta aiurea din punctul asta de vedere.

Nu stiu altii cum conduc, da' eu niciodata nu ma bazez pe nimeni, in afara de mine.

Eu cand ies de pe un drum secundar, nu ma bag ca smecheru' pe juma' de banda, cu gandu' ca o sa ma lase ala. De ce? Pentru ca nici eu nu prea las pe nimeni cand n-are prioritate. Stau, astapt, pan' la urma, gasesc un spatiu sa ies.

Daca ajung in spatele unui camion, si imi da ala semnal ca e liber, pana nu vad eu ca este, nu depasesc. La fel si cu carutasi d-aia binevoitori, care dau din mana ca merge. Ba, pana nu vad eu ca merge, nu depasesc. Merg cu 5km/h, si aia e.

Eu cand depasesc, nu ma bazez in veci pe faptul ca o sa incetineasca ala pe care-l depasesc, si nici aia de pe contrasens. De cate ori n-a trebuit sa fac loc unor cretini, ca altfel nu stiu cum sa-i numesc, care fix asa depaseau. Tot pe drumuri de genu', ceva mai circulate, si in conditii proaste. Si la vreo doi sincer, daca nu era si viata alora de pe contrasens care n-avea nicio vina in joc, nu cred ca ridicam picioru' de pe acceleratie.

Asemenea specimene nu trebuie sa mai aiba permis, si trebuie sa faca macar un an, doi de inchisoare.

Stilu' de mers "sunt smecher, ma tine masina, daca nu ma tine, ma lasa prostii, ca le e frica sa nu dea coltu'" trebuie stopat cumva la un moment dat.

This post has been edited by Merced: 9 Feb 2013, 18:20


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 9 Feb 2013, 18:20
Post #187


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.827
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




@ Shush: Corect, iti asumi responsabilitatea pentru urmari, care pot fi nasoale sau care poate nu vor exista... intratul pe contrasens, fie el intentionat sau nu (in cazul Huidu, nu e foarte clar daca chiar a vrut sa depaseasca sau daca, din cauza vitezei, a derapat) nu e tentativa de omor. Huidu n-a intrat pe contrasens ca sa ii spulbere pe aia din Logan, a intrat din prostie/inconstienta/neatentie.

Eu am inteles ce a zis mai sus Merced, dar dpdv al legii, nu prea stiu sa se faca distinctia asta. Asta o facem noi, aici, cand ne dam cu parerea.

Ar fi interesant de vazut o statistica, referitoare la cati soferi care produc accidente cu victime, ajung la inchisoare. Am senzatia ca numarul lor e foarte mic, si ca sunt aia care erau beti, fara permis sau recidivisti...

This post has been edited by Synyster: 9 Feb 2013, 18:20


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
betamax
post 9 Feb 2013, 18:58
Post #188


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.343
Joined: 11 September 08
From: din lumea asta, prost făcută..




QUOTE(Merced @ 9 Feb 2013, 18:19)
Stilu' de mers "sunt smecher, ma tine masina, daca nu ma tine, ma lasa prostii, ca le e frica sa nu dea coltu'" trebuie stopat cumva la un moment dat.
*



Pana la urma, cam asta e ideea principala.


--------------------
renault Scenic Rx4 2000, 1.998 l, 16 V, 102 kW
"... imi place sa lucrez cu intelectuali, astia pricepe repede."
"Ori traim cu totii, ori va ia dracu' !"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 9 Feb 2013, 19:00
Post #189


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.232
Joined: 24 June 07




Exact. Si daca ar fi dupa capu' meu, le-as oferi un an de cazare la racoare acestor specimene chiar si in cazul in care accidentul nu se soldeaza cu victime.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 9 Feb 2013, 19:10
Post #190


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Dupa capu' tau, cam 8-9 mii de contravenienti ar face anual un an de puscarie.
Din '90 am fi avut cca 200.000 de contravenienti cu cazier penal, cu condamnare executata.

This post has been edited by vijelie: 9 Feb 2013, 19:12


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 9 Feb 2013, 19:12
Post #191


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.232
Joined: 24 June 07




Da.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 9 Feb 2013, 19:15
Post #192


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Sa inteleg ca la primul accident comis (ipotetic, Doamne fereste!), vei solicita un an de penitenciar ?


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 9 Feb 2013, 19:16
Post #193


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.232
Joined: 24 June 07




Ai citit si post-urile mele precedente?


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 9 Feb 2013, 19:19
Post #194


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Probabil ca nu am inteles partea cu "fara victime" (#189)

This post has been edited by vijelie: 9 Feb 2013, 19:19


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 9 Feb 2013, 19:23
Post #195


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.232
Joined: 24 June 07




Am explicat si cam cum ar arata genu' de accident pentru care, chiar si fara victime, as fi de acord cu puscaria pentru cel care le provoaca.

Sau cu o amenda d-aia porcoasa, cam cum e pentru viteza in anumite tari mai civilizate, la alegere cu parnaia. Da' multi ar alege anu' de pauza.

Sincer, mi-ar lua Doamne-Doamne mintile sa merg vreodata in stilul descris, m-as cere la parnaie un an.



--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 9 Feb 2013, 19:28
Post #196


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Amenda? Te-am luat mai tare si te-ai inmuiat.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 9 Feb 2013, 19:53
Post #197


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.232
Joined: 24 June 07




Amenda de vreo zece mii de euro. Daca nu vrea sau nu poate, un an la racoare.

Tu nu ai inteles sau nu vrei sa intelegi ce fel de soferi vreau eu sa dispara complet din peisaj. Cu trecerea anilor as vrea sa vad camerele alea de si le monteaza oamenii benevol acum, obligatorii. In cazul unui accident de genul astuia se vede exact cam cum mergea omu' in momentul in care a decis ca isi ia responsabilitatea pentru mai multe vieti in afara de a lui.

Pentru mine stilul de a conduce pe care l-am descris anterior mi se pare un fel de tentativa de omor. Si cum pentru tentativa de omor se pedepseste cu puscaria, de ce nu s-ar pedepsi si asta?

Cu siguranta si-ar mai baga unii mintile in cap, nu crezi? Sau tu intalnesti in trafic doar soferi civilizati? Ca nu te vad ca fiind printre descreieratii care incep sa depaseasca coloane de masini pe DN1 si cand nu mai au loc, asteapta sa franeze ceilalti, ca sa li se faca.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4x4
post 9 Feb 2013, 20:02
Post #198


Übermensch


Group: Members
Posts: 3.394
Joined: 24 March 07




Nasol pentru racerii care croseteaza prin trafic, soferii de duba, si toti obositii care depasesc doar ca sa fie depasiti dupa 3 minute pe drumuri nationale.


--------------------
W S S
Attere Dominatum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 9 Feb 2013, 20:11
Post #199


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.232
Joined: 24 June 07




Dupa ce ca n-avem sosele, si viju stie mai bine asta, avem tara plina de soferi care se cred buricu' pamantului. Si fenomenul e pe o curba ascendenta de ani de zile.
Deznodamantul acestui caz nu face decat sa le intareasca credinta ca orice tampenie ar face in trafic, mare lucru n-au sa pateasca.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 9 Feb 2013, 20:23
Post #200


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




QUOTE(betamax @ 9 Feb 2013, 17:47)
Nu-i tin palma lui Zegrean, dar Caragiale are cateva  mii de replici, daca ai citit tot ce a scris. Te referi doar la aia pe care o stii tu ("amice, esti idiot"), ca a mai fost vehiculata pe aici.
Iar invitatia cu trecerea la cafenea suna a baiat de cartier (de Bucuresti). 
In problema cu "nu suport prostii', banuiesc ca te autopozitionezi in tabara adversa, a desteptilor. Confirma vreun act oficial asa ceva ? Probabil ca nu. Deci e doar parerea ta.

Si repet parerea mea : Huidu trebuia sa faca puscarie. Daca cineva nu e de acord, nu inseamna neaparat ca e prost.
*



Aha, i-ai numarat replicile lui Caragiale. (Daca n-ar fi fost vehiculata pe aici, n-ai fi auzit de ea in viata ta)

Invitatia cu trecerea la cafenea suna a bun simt, tinand cont ca aici suntem la stiri. Dar nu e cazul tau...


Banuiesc ca te pozitionezi in tabara desteptilor. Confirma vreun act oficial asa ceva? Probabil ca nu. E doar parerea ta.

Nu, cine nu e de acord cu o opinie, nu e prost. Prost e ala care nu e in stare sa-si argumenteze opinia, dar o sustine cu nesat. Prost mai e si ala care-i tine isonul.

"Huidu trebuia sa faca puscarie. Daca cineva nu e de acord, nu inseamna neaparat ca e prost." Corect. E destept. Atunci tu ce esti, parerile voastre fiind in contradictie?

This post has been edited by Victoras2001: 9 Feb 2013, 20:24


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 9 Feb 2013, 20:41
Post #201


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.017
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




Victoras, bunul simt si educatia nu-mi permit sa-ti raspund. Nici aici, nici la cafenea. Esti mult prea exceptional (stiu, "exceptional" nu are grade de comparatie), cunosti arta dialogului si combati parerile celorlalti cu vorbe alese. Eu nu ma pot ridica la acest nivel, deci cedez.

P.S.
Postarea mea era insotite de niste "emoticoane". Ramane la latitudinea ta sa le-ntelegi rostul. Sau nu.


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yhattori
post 9 Feb 2013, 22:43
Post #202


*


Group: Members
Posts: 492
Joined: 18 August 09




in curind o sa va certati care cedeaza primul...


--------------------
* * *
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 9 Feb 2013, 23:01
Post #203


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.827
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




QUOTE(Merced @ 9 Feb 2013, 19:53)
Amenda de vreo zece mii de euro. Daca nu vrea sau nu poate, un an la racoare.

Tu nu ai inteles sau nu vrei sa intelegi ce fel de soferi vreau eu sa dispara complet din peisaj. Cu trecerea anilor as vrea sa vad camerele alea de si le monteaza oamenii benevol acum, obligatorii. In cazul unui accident de genul astuia se vede exact cam cum mergea omu' in momentul in care a decis ca isi ia responsabilitatea pentru mai multe vieti in afara de a lui.

Pentru mine stilul de a conduce pe care l-am descris anterior mi se pare un fel de tentativa de omor. Si cum pentru tentativa de omor se pedepseste cu puscaria, de ce nu s-ar pedepsi si asta?

Cu siguranta si-ar mai baga unii mintile in cap, nu crezi? Sau tu intalnesti in trafic doar soferi civilizati? Ca nu te vad ca fiind printre descreieratii care incep sa depaseasca coloane de masini pe DN1 si cand nu mai au loc, asteapta sa franeze ceilalti, ca sa li se faca.
*



Cred ca toti vrem sa dispara astia de pe sosele. Insa nu cred ca puscaria e solutia, pentru ca dupa un an la racoare, poate iese schumacherul si face la fel. Cum sunt hoti recidivisti, violatori recidivisti, pot foarte bine sa faca si astia pe nebunii in continuare. Cred ca mai eficient si mai economic pentru stat (un puscarias costa o gramada de bani lunar) ar fi sa li se retraga definitiv dreptul de a conduce, si daca incalca interdictia sa intre la puscarie...


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 9 Feb 2013, 23:07
Post #204


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Vezi ca discutia era in contextul "fara victime", ceea ce nu presupune decat RCA valabil (optional CASCO) si o vizita la politie.
De aici si pana la sute de mii de detinuti e cale lunga si nejustificata.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 9 Feb 2013, 23:15
Post #205


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.232
Joined: 24 June 07




Tot n-ai inteles. N-are nimic. Oricum nu se va intampla vreodata asa ceva.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 9 Feb 2013, 23:23
Post #206


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Eu am inteles ca Huidu a provocat un accident cu 7 victime (3 decedati si 4 raniti mai mult sau mai putin serios).


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 9 Feb 2013, 23:37
Post #207


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.232
Joined: 24 June 07




Din ce am scris eu?


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 10 Feb 2013, 08:14
Post #208


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Io l-as pune sa plateasca,din banii lui,daunele..Simplu.

Carmen Paunescu a platit cu varf si indesat pt tragedia produsa de ea.

Pe cei morti nu-i poate invia.
Da' sa plateasca el si urmasii lui.

Atentie,omu' acea antecedente in privinta soferitului..
Ironia sortii face ca politistu' ajuns la fata locului sa fie acelasi care cu ceva timp inainte de tragedie sa-i fi suspendat permisu' pt depasirea vitezei..

Politist care a fost intampinat de cretinu' asta cu telefonu' in dreptu' prohabului spunandu-i cat de smecher este el..

Stiu faza de la cineva.

Asa cum s-a spus p-aici una-i accidentu' si-alta-i cand alergi ca idiotu' si tai curbe.
C-avea ML,ce madularu' lui..

Da' si nevasta-sa aia ce pazea? Avea copii in masina,bona..

Plus permisu' anulat..
Sa mai conduca intr-o viata viitoare..


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 10 Feb 2013, 09:47
Post #209


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Aia care dau violul drept exemplu, vedeti ca situatia nu e clara de foarte multe ori. Daca te culci cu respectiva si a doua zi ea se duce la politie si declara ca ea de fapt nu a vrut vei fi anchetat pentru viol. Si la cum functioneaza politia si justitia la noi ai sanse mari sa faci parnaie daca nu ai bani si pecereuri.
Anularea permisului nu e o solutie pentru ca dupa perioada condamnarii are dreptul sa faca din nou scoala de soferi si sa-si ia permisul.

This post has been edited by dizzy: 10 Feb 2013, 09:49


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 10 Feb 2013, 09:51
Post #210


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Pai lumea are incredere maxima in organe, nu vezi ca unii renunta la rca si se vor direct in penitenciar ?


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
11 Pages « < 5 6 7 8 9 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th May 2024 - 16:49
Forum Renault