DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Probleme audio, Sunt eu sau dealerul surd ?

danb1961
post 26 Oct 2006, 04:16
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 27 September 06




Tocmai am "aruncat " cu banii pe varianta Laureat Plus (de 24h), si am prima nemultumire.
CD Player-ul, un Blaupunkt se aude nasol de tot( cu inalte dat la max-nivel 7 se aude " spart" ,fara claritate, parca nu ar avea inalte si asta pe radio ca pe CD inca nu am incercat). Tipul de la Dacia zice ca "se aude foarte bine"(o fi el surd) sau ca "toate se aud la fel."-citat
Din cite stiu firma este una bine cotata asa ca:
1 E ceva defect : CD, Boxe... sau atita poate CD-ul
2. Pentru cei care au accelasi CD la ei cum se aude ?
Va rog niste sfaturi, pareri
Multumesc

This post has been edited by danb1961: 26 Oct 2006, 08:10


--------------------
fara fara 1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 26 Oct 2006, 07:47
Post #2


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




cand ai ridicat masina ti s-a facut proba?... daca DA, ai sesizat atunci?... daca ai sesizat, ai scrie in procesul-verbal problema?.... de ce ai ridicat masina?...

acum poti emrge la ORICE SERVICE DACIA solicitand remedierea pe garantie sau sa-ti dea scris ca nu are nimic in vederea reclamarii la OPC... daca nu vor sa-ti inregistreze plangerea in scris si sa-ti raspunda la ea in service, bagi email sau scrisoare la Vocea Clientului, cerand acelasi lucru... sa ai o reclamatie scrisa si raspuns la ea, chiar daca considera ca asa trebuie sa functioneze...


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danb1961
post 26 Oct 2006, 07:59
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 27 September 06




1. Problema este ca nu imi dau seama daca atit duce CD-ul, mi-ar pride bine sa-mi spui daca al tau se aude omeneste...


--------------------
fara fara 1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pick73
post 26 Oct 2006, 08:08
Post #4


Membru incepator


Group: Validating
Posts: 52
Joined: 11 November 04
From: ---




@danb1961 eu cred totusi ca asteptarile tale fata de sistemul audio au fost mai mari decat ar trebui. Trebuie stiut, ca in ciuda faptului ca ai un sistem blaupunkt in masina nu e totusi unul foarte performant. Eu zic sa mai incerci si alte masini inainte de ati face o parere.


--------------------
--- --- 1900
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 26 Oct 2006, 08:49
Post #5


-


Group: Members
Posts: 21.901
Joined: 19 April 05
From: Romania




Eu cred ca este mai mult o problema de "asa de prost se aude el".

Uite aici un topic despre cat de bun este modelul Blaupunkt: http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=55648

This post has been edited by IRONICK: 26 Oct 2006, 13:04


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stanila
post 26 Oct 2006, 14:33
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 26 April 06




cand ai ridicat masina ti s-a facut proba?... daca DA, ai sesizat atunci?... daca ai sesizat, ai scrie in procesul-verbal problema?.... de ce ai ridicat masina?...



e buna intrebarea asta. eu cand am ridicat masina, m-au invitat la ei in birou mi-au spus una alta, au intocmit actele si apoi la sfarsit mi-au dat sa semnez procesul verbal cu pricina. am mers pe increderea reprezentatntului de acolo (ca il cunosteam) si am semnat pv-ul fara sa vad masina. dar nu sfatuiesc pe nimeni sa mai faca asa ca mine. nu semnati nimic fratilor pana nu vedeti masina si pana nu testati tot ce se poate. aveti grija.


--------------------
dacia logan laureate 1,4 2006 - 1,4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danb1961
post 26 Oct 2006, 14:59
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 27 September 06




1. Vazut link-ul....fara cuvinte+injuratura
2. Da am sezisat pe hirtia de receptie problema
3. Am ridicat masina pt. ca de prea mult timp am asteptat-o; macar ca asta sa fie singura problema.
4. Am fost la service si tipul dat hirtie ca totul functioneaza bine= inchis gura.
Dead end= Ma apuc sa string bani de sistem audio





--------------------
fara fara 1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragos_alx
post 27 Oct 2006, 09:21
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 470
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




va spun si eu "ultima generatie de blaupunk" modelul cu fata detasabila NU este asa de bun! eu l-am dat jos imediat ce am ajuns acasa cu masina si l-am pus pe cel de la solenza (tot rcd) modelul care era standard pana mai acum ceva vreme. degeaba stie el mp3, va spun inca o data: nu se aude clar, ecranul ala mi se pare de prost gust, in condtiile in care tot ce apare cat de cat ori e color, ori nu stiu ce numai ce au pus ei nu, nu mai zic de faptul ca sare. din pacate asta este, eu l-am refuzat initial, dar mi s-a spus ca stie mp3 si atunci mi-au inchis gura. dupa juma de ora l-am dat jos. oricum tipa care mi-a livrat masina mi-a zis ca "daca asa a considerat uzina, inseamna ca e bun"


cautati sa va luati separat! eu inca raman la ideea ca cel "vechi" e unul dintre cele mai reusite! nu sare si se aude si bine!




--------------------
Megane 2 CC Privilege 1,5Dci/Logan Ambition/Kia Sportage CRDI 2009 / 2006 / 2011 - B 727 X D X
Megane cu Car Pc si Internet inside :) GPS IGO 2014, harta 3D in relief cu ecran de 7"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Pokemon
post 2 Nov 2006, 19:12
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 1 November 06
From: Oradea




In mod cert, daca vrei sa se auda bine muzica in masina, atunci iti faci tu o noua linie audio. Cu totul schimbat, in afara de cablaj. Asa am facut eu, am schimbat boxele din fata cu unele mai tari, pe 3 cai, pe spate mi-am pus ovale pe 4 cai si mai tari si cu un mp3 player nu f. scump dar super la banii aia, toate de o singura firma - concluzie: acum am un sunet extra, de ma invidiaza toti colegii chiar daca nu mi-am antifonat suplimentar masina cum au facut altii si mai pretentiosi.
N-am dat numele firmei ca sa nu zica cineva ca-i fac reclama in detrimentul altora.


--------------------
Dacia Logan 2005, Preference 1.4 - BH-XX-XXX
ex Logan 1.4 mpi Preference 2005
Mitsubishi Outlander 2.2 DiD Intense Plus 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zaheiu
post 7 Nov 2006, 18:01
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 371
Joined: 3 November 05




Am ascultat si eu Blaupunktul (+difurile stock) din Prestige si se aude chiar nasol. Am ascultat sitemul stock si intr-un almera - la fel de nasol.
Concluzie: daca esti pretentios la muzica trebui sa schimbi tot (inclusiv firele de alimentare ale HU).


--------------------
Dacia Nova chioara - vl02jcr
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th May 2024 - 00:45
Forum Renault