DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

80 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> LCD TV Full HD sau HD Ready ?

mk2
post 30 Nov 2009, 12:38
Post #121


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 5 August 06
From: Bucuresti




Eu unul nu m-as uita foarte tare la specificatii, pentru ca acestea sunt de domeniul stiintifico-fantasticului. La contrast, din cate stiu eu nu exista mai mare 1000 (pentru alea cu adevarat exceptionale, alea bune au cam 500, iar alea de duzina 200-300). Andy a zis-o bine cu pmp vs rms.

Inainte de a-l cumpara, du-te undeva unde poti sa-l vezi live si sa poti sa-l butonezi. Schimba-i luminozitatea, contrast, caldura culorilor si vezi care iti place cel mai mult. Asa ca o regula un ecran este cu atat mai bun cu cat se pot distinge culorile pe el la un brightness si un contrast cat mai mic.

off topic:
Si eu as fi de parere ca Samsung produce cele mai bune ecrane. Practic in lume nu sunt decat 5-6 producatori de paneluri (Samsung, LG, AU, Chimei si alte chinezarii).
Dintre toate doar Samsung si LG se remarca. Dar daca ne uitam fiecare la cine furnizeaza panelurie: Samsung (Samsung, Dell, Iiyama, Eizo, HP etc), LG (LG, Philips, Horizon, chinezarii mai rasarite etc) as spune ca se observa o diferenta.

Atentie insa, daca cumparati un Samsung mai low-level este foarte posibil sa nu fie Samsung, ci AU sau vreo chinezarie ordinara.


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006 Laureate - BxxXXX
Our enemies are never as evil as we imagine them to be. And maybe we're never quite as good.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 30 Nov 2009, 13:01
Post #122


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




AU Optronics sunt taiwanezi si sunt buni... Furnizau si catre Apple si Viewsonic.
Chimei nu stiu (desi lucram la firma cu paneluri de-ale lor, dar sunt prea simple si mici pentru a ma pronunta).


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diana
post 30 Nov 2009, 14:03
Post #123


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 67
Joined: 5 July 05




QUOTE(OAP @ 30 Nov 2009, 11:48)
Merci, banuiam ca asa e cu scart-ul dar am vrut sa fiu sigur...ii mai spune si euroscart sau mai stiu eu cum. Tot asa le am si eu cuplate prin scartu-uri , reciverul de la upc si dvd-ul
*


La mine DVD-playerul intra prin doua cabluri: un scart din asta si un HDMI parca se cheama daca imi amintesc bine. Insa e diferenta mare la calitatea imaginii. Prin HDMI se vede mult mai bine in timp ce prin scart se vede cam ca un post tv normal.


--------------------
Dacia Solenza 2004 - B-€€-€€€
Viata nu e oare de o suta de ori prea scurta, pentru a ne ingadui luxul de a ne plictisi?
Friedrich NIETZSCHE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lord Hades
post 1 Dec 2009, 12:38
Post #124


Memento Mori


Group: Members
Posts: 1.640
Joined: 28 July 07
From: Brasov




treaba cu butonatul nu prea e aplicabila datorita conditiilor din magazine (pre multe interferente). Acasa e liniste, trag perdeaua si parca as fi la cinema.

despre calitatea display-ului ca si o prima impresie cel care il am la laptop bate de la distanta pe cel de la monitorul LG de acasa si cel IBM de la munci (bate inclusiv si multe alte laptopuri) asadar toshiba nu mi se pare de asezat chiar in coada listei.

revenind la testare, am remarcat ca in cazul imaginilor ce se desfasoara foarte rapid, pe LCDurile din magazine aproape ca nu se mai intelege nimic. Tosusi erau din cele scumpe la peste 4000 lei, si presupun ca rulau imagini de pe blue ray. Totusi si eu stateam mult prea aproape de ele ...

Eu o sa aleg dupa urmatoarele criterii:
1. pretul
2. Numarul si tipurile de conexiuni (cu cat mai multe cu atat mai bine)
3. HD sau F HD
4. Marime 66 vs 81
5. Marca.

De vazut, toate se vor vedea la fel cand o sa ma uit la TV, si pt filme eu zic ca e imposibil sa nu il poti ajusta astfel incat sa scoti o imagine optima. Ca de asta ma uit direct de pe laptop biggrin.gif


--------------------
OOOO A3 2010 / Vorsprung Durch Technik - BV03:-)
"Death smiles at us all. All a man can do is smile back."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 1 Dec 2009, 12:43
Post #125


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Se iegzista semnal HD terestru in Temesvar? unsure.gif
Daca da poa` sa-mi zica si mie cineva ce si cum
Nu vreau sa le dau bani la scarbele de la upc.Cred ca voi schimba my oldie but goldie Pace sat receiver analogic pe ceva digital rolleyes.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 1 Dec 2009, 12:46
Post #126


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Dacă nu există încă, va exista în curând. Poți citi despre situația la zi aici:

http://forum.softpedia.com/index.php?showt...4&#entry7422410

http://forum.softpedia.com/index.php?showt...6&#entry7415298

Atenție la standard. DVB-T nu e tot una cu DVB-s.


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bygy007
post 1 Dec 2009, 14:51
Post #127


Membru autentic


Group: Members
Posts: 8.156
Joined: 12 May 06
From: BUCURESTI




QUOTE(Diana @ 30 Nov 2009, 14:03)
La mine DVD-playerul intra prin doua cabluri: un scart din asta si un HDMI parca se cheama daca imi amintesc bine. Insa e diferenta mare la calitatea imaginii. Prin HDMI se vede mult mai bine in timp ce prin scart se vede cam ca un post tv normal.
*


pai este foarte mare diferenta intre HDMI in care transmisia se face digital si scart in care transmisia se face analogic , de aia sint foarte mari diferente intre cele doua (asta daca nu stiai despre ce este vorba) wink.gif

This post has been edited by bygy007: 1 Dec 2009, 14:52


--------------------
LOGAN LAUREATE 1,6 GPL 2009 - B 07 BGY
din subteranele Bucurestiului
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diana
post 1 Dec 2009, 16:11
Post #128


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 67
Joined: 5 July 05




Multumesc pentru informare! smile.gif


--------------------
Dacia Solenza 2004 - B-€€-€€€
Viata nu e oare de o suta de ori prea scurta, pentru a ne ingadui luxul de a ne plictisi?
Friedrich NIETZSCHE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SilviuB
post 1 Dec 2009, 21:43
Post #129


Membru de BUKOWINA


Group: Members
Posts: 281
Joined: 19 August 04
From: Suceava-Bukowina




Am vazut o chestie interesanta pe cutia la un pananonic full hd, specificatiile cu tarile dvb-t. Sunt in poza atasata. Sa inteleg ca pentru romania nu merge tuneru' digital sau se face jmechereala care este scrisa intr-un link de mai sus de pe softpedia si se rezolva?


This post has been edited by SilviuB: 1 Dec 2009, 21:48

Attached thumbnail(s)
panasonic_1.jpg ( Size: 214.37k ) Number of downloads: 914


--------------------
VW POLO 2005 - 8XSYL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 2 Dec 2009, 11:48
Post #130


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




daca are functia cautare prin scanarea exhaustiva a frecventelor, va merge in orice tara. altminteri cautarea va fi facuta direct pe canalele definite ca atare in standardul de tara. In general sint destul de compatibile intre ele.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexio
post 2 Dec 2009, 13:37
Post #131


Ciocolata mecanica!


Group: Members
Posts: 1.108
Joined: 7 December 08




Eu le am pe amandoua modelele unul in Varianta 81 cm Panasonic celalalt in varianta 138.9 cm Sony KDL-55X4500.

Concluzia concreta fie pentru emisiunile tv HD de la ProTV fie pentru filme DVD si PC: Sunt identice numai ca unu e mai mare altu e mai mic. In rest aceeasi calitate... hmm ba chiar Panasonicu' vede mai frumos si e HD Ready...

Este irosire de bani si fala sa cumperi un Full HD incepand de astazi pana in urmatorii 10 ani.


--------------------
Dacia 1310 Berlina 1998
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 2 Dec 2009, 13:42
Post #132


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




De ce e "irosire"? Că n-ai tu player de BD? Din moment ce sunt O GROAZĂ de filme ORIGINALE la 1920x1080 pixeli (1080p), doar pentru că tu te mulțumești cu xvid, nu înseamnă că alții nu apreciază un film văzut la o calitate maximă, disponibilă AZI, nu peste 10 ani.


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexio
post 2 Dec 2009, 16:06
Post #133


Ciocolata mecanica!


Group: Members
Posts: 1.108
Joined: 7 December 08




Prietene sa nu par ipocrit si needucat... ia vezi tu intai cat costa TVurile alea si apoi dedu tu daca am eu sau nu player si ce tehnologii folosesc eu in casa sau ce filme vad. smile.gif. Apoi ia o carte si citeste despre Full HD si HD si vezi ce zice acolo. Eu pun pariu ca iti pun un 720 langa un 1080 si tu nu stii sa imi spui care e unu si care e altu. Si iti bag pe un proiector HQ un xvid si zici caa vezi Ultra Full HD

PS: Daca ochisorul tau vede diferenta intre 2,073,600 pixeli si 921,600. Eu iti dau o acadea... Vezi medicina oftalmologica si vei afla cat si ce vede ochiul uman daca nu ii spune mintea dinainte ce va vedea.

+ ia in calcul ca exista un raport diagonala ecran, rezolutie,distanta ochi>TV. Daca iti bag in sufragerie pe asta al meu de 138.9 cm si iti pun un FULL HD o sa vezi mai urat ca la cel de 81 cm pe Ready HD pentru ca esti prea aproape si vezi foarte pixelizat.

htfimgcache23283.th.gif

PS: Eu spun din ce am in casa si din ce vad practic si testat cu ochiul meu zi de zi nu din ce aud la altii sau citesc pe net ori vazut in treacat la magazinul din colt. Cine doreste sa ma asculte bravo lui cine nu iar bravo lui.

This post has been edited by Alexio: 2 Dec 2009, 16:58


--------------------
Dacia 1310 Berlina 1998
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 2 Dec 2009, 16:57
Post #134


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Când vei învăța să te exprimi, poate vom putea dialoga. Până atunci află că elucubrațiile înșirate de tine aici nu sunt argumente.


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexio
post 2 Dec 2009, 17:02
Post #135


Ciocolata mecanica!


Group: Members
Posts: 1.108
Joined: 7 December 08




Cunosti pe nenea acela care nu este destul daca nu este si fudul? smile.gif Si concret ai in casa cele 2 modele sa ne spui practic diferenta?

This post has been edited by Alexio: 2 Dec 2009, 17:06


--------------------
Dacia 1310 Berlina 1998
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SilviuB
post 2 Dec 2009, 17:13
Post #136


Membru de BUKOWINA


Group: Members
Posts: 281
Joined: 19 August 04
From: Suceava-Bukowina




Si daca full-hdul panasonic despre care vorbesc costa 1800 lei ? ... nu mai merita 300 in plus fata de un hd ready pentru calitate?

This post has been edited by SilviuB: 2 Dec 2009, 17:13


--------------------
VW POLO 2005 - 8XSYL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexio
post 2 Dec 2009, 17:20
Post #137


Ciocolata mecanica!


Group: Members
Posts: 1.108
Joined: 7 December 08




Eu am spus despre ce au parintii mei: Sony KDL-55X4500 - ~12000.00 RON comparativ cu celalalt TV Panasonic TX-32LE8PA - ~1665.73 LEI... Si am spus ca din cati prieteni si oameni au venit si au vazut filme la ele toti au remarcat faptul ca diferenta nu se simte. Intre 1080 si 720.
Eu sunt fan Panasonic.

This post has been edited by Alexio: 2 Dec 2009, 17:24


--------------------
Dacia 1310 Berlina 1998
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 2 Dec 2009, 17:28
Post #138


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




1. Se estimează că ochiul uman are aproximativ 25 Mpix.

2. Fiecare pixel reprezintă O INFORMAȚIE. Mai mulți pixeli = mai multă informație.

3. O imagine Full HD are 2073600 pixeli, deci ceva mai mult de 2Mpix.

4. O imagine HD Ready are 1049088 pixeli, deși filmele pentru această rezoluție au maxim 1280x720, deci 921600 pixeli, deci sub 1Mpix.

5. E o aberație să spui că nu e nicio diferență, și că nu se percepe nicio diferență, cantitatea de informație vizuală fiind mai mult decât dublă.

6. Când compari un panel Full HD cu unul HD Ready, COMPARĂ 2 DIAGONALE IDENTICE, nu unul de 81 cm cu unul de 140 cm. NICIODATĂ un ecran HD Ready nu va atinge nivelul de detalii al unuia Full HD, la aceeași diagonală.

7. Alegerea diagonalei ecranului se face în funcție de distanța de la care se va face vizionarea, deci nu are legătură cu rezoluția.

8. La aceeași diagonală, diferența între cele 2 rezoluții e dată de DPI, distanța între 2 pixeli fiind mult mai mică în cazul Full HD, de unde rezultă iarăși, pe lângă plusul de informație afișată, și o calitate mai bună.

9. Bădărănismele nu le comentez.




--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexio
post 2 Dec 2009, 17:32
Post #139


Ciocolata mecanica!


Group: Members
Posts: 1.108
Joined: 7 December 08




Ai concret in casa un Full HD si un HD Ready sa vezi tu practic seara diferentele la filme? Sau o luam altfel ai un Full HD sa afisezi pe el un 720 si un 1080 sa vezi diferentele tu cu ochiul tau?

Nu este nici o badaranie insa hai sa nu vorbim din ce "zice" pe net ci din ce avem noi practic ca omul probabil pentru asta a facut topicul.

La citit pe net si expus aici stim toti.

This post has been edited by Alexio: 2 Dec 2009, 17:34


--------------------
Dacia 1310 Berlina 1998
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 2 Dec 2009, 18:35
Post #140


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Să înțeleg că astea sunt argumentele tale?
N-are sens să îți dau ție socoteală despre ce am sau n-am, și probabil că apoi o să vrei și poze, chitanțe...

Ca să fi tu împăcat, presupune că nu mai e nimeni ca tine, și întoarce-te la BOV și tobe...

This post has been edited by C a t a l i n: 2 Dec 2009, 18:45


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexio
post 2 Dec 2009, 19:42
Post #141


Ciocolata mecanica!


Group: Members
Posts: 1.108
Joined: 7 December 08




Frustrări... cumva te oftici ca m-am plictisit si vrea sa incerc BOV si tobe? Ai vreo problema daca eu vreau sa iau motoru' de pe Mazda sa il pun pe Dacie? Ai vreo problema ca eu spun oamenilor pe forum din ceea ce am si nu citesc de pe net sau de la altii?
Eu unu incetez orice conversatie cu tine caci dai dovada de... omul acela care pe langa calitatea de "fudul" mai are una. Repet... este bine si educat ca pe orice forum cand se deschide un topic daca nu ai tu personal ceva legat de titlul topicului sa taci, caci pe net stim toti sa citim.

This post has been edited by Alexio: 2 Dec 2009, 20:05


--------------------
Dacia 1310 Berlina 1998
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 2 Dec 2009, 20:03
Post #142


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.274
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Hai sa incerc sa va impac smile.gif
O idee ar fi ca un HD Ready e suficient pentru persoanele obisnuite, care urmaresc tv prin cablu, cate un film avi, cate un dvd. Pentru aceste persoane diferenta de calitate in plus de la HD Ready la HD nu justifica plata unor sume consistente in plus sau cumpararea unui Full HD de diagonala mai mica.
O alta categorie de oameni mai pretentieosi, care urmaresc in principal materiale Full HD sau care pur si simplu vor sa aiba posibilitatea ca uneori (chiar daca rar) sa vada cate ceva 'lacrima' nu ar concepe sa nu ia Full HD.

Personal ma situez in prima categorie, in parte si constrans material.

Ce nu inteleg eu - atata timp cat cineva are idei/concepte/pasiuni diferite fata de noi, e suficient sa ne spunem frumos parerea si eventual sa argumentam de ce, insa nu sa incercam sa impunem altuia stilul nostru de viata, conceptele noastre, ideile noastre.

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexio
post 2 Dec 2009, 20:06
Post #143


Ciocolata mecanica!


Group: Members
Posts: 1.108
Joined: 7 December 08




Frumos si bine spus.


--------------------
Dacia 1310 Berlina 1998
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
74r12
post 3 Dec 2009, 11:38
Post #144


Membru autentic


Group: Members
Posts: 514
Joined: 2 July 04
From: Planeta Pământ (Terra)




QUOTE

e super ok
QUOTE
Dragos poti explica un pic cu intrarea scart te rog...din ce am vazut eu in prospectul pe care il atasez are cam toate intrarile de care ai nevoie in modul "casnic". Cat despre calitatea imaginii cica are functie "cristal clear" and staff.

Calitatea imaginii e data de ce intra in TV - in ce priveste intrarile scart, calitatea semnalului este mult sub HDMI sau component video (Y Pb Pr sau YUV). De fapt, ierarhia calitatii imaginii (de altfel ilustrata si in cartea tehnica) este: HDMI, apoi component-video, apoi scart si la urma s-video si video-composit.
Personal am fost f. dezamagit de calitatea imaginii furnizata de dvd-player prin cablu scart (din cele ieftine ~6 ron), asa ca am achizitionat un set de cabluri component video de firma gold + ecranate (80 ron) iar dvd player-ul l-am setat pe progressive scan, calitatea imaginii rezultate fiind incomparabila cu ce era ianinte. Din pacate dvdplayerul meu nu are hdmi , dar din ce am citit pe net n-ar fi mare diferenta intre upscalingul pe hdmi si progressive scan pe component video.
Pt. conectarea receiverului digi am achizitionat un cablu scart gold + ecranat (25 ron), astfel incat am putut seta output-ul receiverului pe RGB - lucru imposibil pe cablu scart obisjnuit (ulterior am aflat ca multe astfel de cabluri noname nici macar nu au conexiunile la toti pinii).
Iar ultimul lucru pt o imagine buna, dupa ce am incercat calibrarea tv-ului cu AVIA sau Digital Video Essentials, a fost renuntarea la setarile predefinite gen Film sau Vivid sau Game si mi-am setat eu parametrii de imagine atat pt filme pe dvd cat si separat pt programe tv (tv-ul memoreaza separat setarile pt diferitele surse)
In consecinta, calitatea imaginii depinde mult de conectica utilizata (cu totii am observat in magazine ce imagini de toata jena au uneori tv expuse)

This post has been edited by 74r12: 3 Dec 2009, 11:44

Attached thumbnail(s)
conect.JPG ( Size: 29.52k ) Number of downloads: 716


--------------------
Megane 2.2 Expression+ 1,5 dci 85 cp
Megane 3 Sport Tourer Privilege 1,5 dci 110 cp EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 3 Dec 2009, 11:52
Post #145


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.274
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Se poate folosi si asa ceva, numai pt imagine daca nu aveti hdmi la PC:
Eu am avut o vreme pe mana un proiector, si asta foloseam la filme.
Cred ca in specificatiile televizoarelor scrie "conexiune PC" smile.gif

http://www.short-circuit.com/images/produc...a2vga-cable.jpg
http://www.tvone.com/images/1t-vga-cattx-rear.jpg

Bafta!



--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lord Hades
post 3 Dec 2009, 21:42
Post #146


Memento Mori


Group: Members
Posts: 1.640
Joined: 28 July 07
From: Brasov




Mult zgomot pt nimic sad.gif eu pana la urma ce sa imi cumpar?

Ce ma dispera pe mine in tara asta este amatorismul. Si ce e culmea e ca toti cei care ar trebui sa fie foarte bine informati, sunt cei mai pe langa subiect oameni.

Ma duc ca omul in magazin, si daca il intreb pe cercopitec ce e ala un Pixel fac pariu ca nu o sa stie sa imi raspunda. Si atunci, cum sa il intreb eu care e diferenta intre F HD si HD? Ca el, normal ca o sa imi bage pe cat versiunea cea mai scumpa!

Sa nu ii mai pomenesc pe cei care vand masini ...


--------------------
OOOO A3 2010 / Vorsprung Durch Technik - BV03:-)
"Death smiles at us all. All a man can do is smile back."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 3 Dec 2009, 21:47
Post #147


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Îmi cer scuze atunci dacă te-am deranjat când am făcut "mult zgomot pt nimic".

Sfaturile de mai sus le consideri zgomot, p-ăia din magazine îi faci circopiteci (aici îți dau dreptate), atunci eu zic să alegi cu ochii închiși, sau să iei o mândră cu tine. să-ți dicteze produsul X, că arată frumos.

Încă odată, îmi cer scuze că am făcut "zgomot".


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lord Hades
post 3 Dec 2009, 21:48
Post #148


Memento Mori


Group: Members
Posts: 1.640
Joined: 28 July 07
From: Brasov




Daca tot avem wikipedia gratis pe net ...
http://en.wikipedia.org/wiki/HD_ready


--------------------
OOOO A3 2010 / Vorsprung Durch Technik - BV03:-)
"Death smiles at us all. All a man can do is smile back."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lord Hades
post 10 Dec 2009, 21:41
Post #149


Memento Mori


Group: Members
Posts: 1.640
Joined: 28 July 07
From: Brasov




Care va sa zica m-am decis.
Vreau:
1. Pret <= 1500 lei
2. Diagonala 66 cm
3. Full DH daca sunt norocos biggrin.gif
4. Conectori: HDMI, VGA, S-Video, YPbR (sau care o fi denumirea oficiala), intrare audio, iesire audio & casti, eventual si SCART.
5. Producator: a) Panasonic, Samsung, Philips
b ) LG, Sony, Toshiba
c) Restul
6.Tuner TV digital.

Ce ziceti, gasesc or ba? La un prim research pe net slabe sanse de F HD pe 66 ...

This post has been edited by Lord Hades: 10 Dec 2009, 21:42


--------------------
OOOO A3 2010 / Vorsprung Durch Technik - BV03:-)
"Death smiles at us all. All a man can do is smile back."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 10 Dec 2009, 21:52
Post #150


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti






--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
80 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th May 2024 - 06:58
Forum Renault