DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages « < 9 10 11 12 13 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Starea Drumurilor - Moldova

Poky
post 15 Aug 2011, 20:15
Post #301


Membru autentic


Group: Members
Posts: 223
Joined: 8 January 08
From: Iasi




Pentru Iasi - Constanta ce recomandati? Google zice roman-bacau-focsani-braila-harsova-constanta ca o varianta si vaslui-barlad-galati (sau cu deviere prin tecuci pana in)- braila-harsova-constanta ca alta varianta. Din moment ce in folclorul local iasi-vaslui e cunoscut ca prapad pentru masini, inclin spre prima varianta, care are aproximativ 50 km in plus. Ce parere aveti?

This post has been edited by Poky: 15 Aug 2011, 20:16


--------------------
dacia solenza 2003 scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Anto
post 16 Aug 2011, 08:08
Post #302


Membru


Group: Members
Posts: 128
Joined: 21 February 05




Cu scuze pentru off topic...
Din ce povesteste lord wader mai sus, adaugat la vestile obisnuite despre nebunia de pe drumurile spre mare, de pe Valea Prahovei, de pe Transfagarasan etc. etc., nu poti ajunge decat la concluzia ca intreaga populatie a tarii e cu fundul in masina. Locuintele sunt pustii, continand cel mult vreun batran de 90 de ani, in scaunul cu rotile si ala.
Traim vremuri grele...

This post has been edited by Anto: 16 Aug 2011, 08:28


--------------------
Dacia Logan 2009 Preference
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 16 Aug 2011, 12:41
Post #303


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




QUOTE(Poky @ 15 Aug 2011, 20:15)
Pentru Iasi - Constanta ce recomandati?

Dupa cum se vede pe pagina de mai dinainte, Iasi-Vaslui nu e chiar de speriat. In principiu eu m-as duce tot pe Bacau, de dragul masinii. Vezi ca am postari cu drumul de la Braila la Constanta prin Harsova la Muntenia.
Ai putea incerca si un bac la Macin, drumurile in continuare prin Dobrogea sunt bune si mai libere decat prin Harsova.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 16 Aug 2011, 13:13
Post #304


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Ursul Alb, cam asa ceva radmasa.gif e ca in Mesterul Manole pasul ala.

Acum au excavat efectiv o banda pe cateva portiuni de 10-20m si banuiesc ca or sa toarne o structura de 1-2m de beton, ca atat de adanca era gaura biggrin.gif Si cand ma gandesc ca anul trecut facusera pe acolo un fel de borduri, rigole, era aproape gata drumul. Tot pe acolo s-au mai plombat unele gropi dar mai prost ca anul trecut.

Soseaua pe langa baraj merita strabatuta macar o data. E fascinant sa vezi ditamai lacul in stanga, iar in malul celalalt al lacului cum se ridica Ceahlaul. Sunt cateva zone oarecum amenajate unde poti opri si face poze inclusiv Ceahlaului care cred ca e la 10-15km distanta de sosea. Masini de IS la greu, cred ca multi merg spre Durau spoi se intorc pe aici spre Chei.

Asfaltul nu e obosit, dar e peticit de asa maniera incat sa nu iti faca probleme la masina. Nu cred ca iti tremura bordul nici macar daca masina are 100 mii km, la dacia 1310 e posibil sa simti vibratii. Ca sa zic asa... e o sosea pe care poti sa circuli chiar daca nu ai neaparat drum pe acolo, fara sa iti para rau ca ai ales varianta asta. Oricum e mult mai rau, groaznic drumul prin Tudor sau prin Nicolina in Iasi in coparatie cu asta.

This post has been edited by lord_wader: 16 Aug 2011, 13:16


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Poky
post 16 Aug 2011, 20:13
Post #305


Membru autentic


Group: Members
Posts: 223
Joined: 8 January 08
From: Iasi




QUOTE(ursul-alb @ 16 Aug 2011, 12:41)
Dupa cum se vede pe pagina de mai dinainte, Iasi-Vaslui nu e chiar de speriat. In principiu eu m-as duce tot pe Bacau, de dragul masinii. Vezi ca am postari cu drumul de la Braila la Constanta prin Harsova la Muntenia.
Ai putea incerca si un bac la Macin, drumurile in continuare prin Dobrogea sunt bune si mai libere decat prin Harsova.
*


Am inteles, multumesc.


--------------------
dacia solenza 2003 scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 17 Aug 2011, 12:05
Post #306


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Da, de la sosea la culmea de piatra a Ceahlaului sunt intre 10 si 15 km. Si se vede aproape de pe toata lungimea soselei.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 22 Aug 2011, 11:59
Post #307


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Am circulat recent pe DN 15D, numai portiunea Negresti-Vaslui. Soseaua e f buna (merge lejer 90km/h) pe o buna bucata intre Negresti si Cantalaresti/Stefan cel Mare unde incep cam multe plombe, acceptabil puse (o nota de 3 din 5 as zice) dar se mai pot evita pe sensul opus soseaua fiind destul de lejera ca trafic. Din satele mai sus mentionate pana la Vaslui cam multe plombe cum ziceam.

Nu am fost mai departe spre Roman, stiu ca am fost in anii trecuti(2008-2009) si arata f rau soseaua dupa Negresti iar intrarea in Roman criminala biggrin.gif Stiti ceva despre situatia de acum? Mi s-a parut ciudat sa vad f multe turisme de IS si NT care tranzitau deci ma gandesc ca s-a plombat ceva ceva? unsure.gif Ma bate gandul sa merg pe acolo spre Piata Neamt data viitoare, as scurta binisor(75km) decat Vaslui-Iasi-Roman ca pana acum.


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 22 Aug 2011, 13:57
Post #308


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Lasa ca acus modernizeaza astia DJ248 si o sa fie gata si centura Iasului si scapi de Bucium plus tranzit Iasi laugh.gif Ca sa nu mai zic ca o sa scapi si de Roman daca reabiliteaza si Hanul Ancutei.

Pe Bacau vad ca tot nu ai curaj sa te duci tongue.gif Si pe acolo ai scurta vreo 5 km (144 km fata de 139 pe Negresti).


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 22 Aug 2011, 19:01
Post #309


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Am ajuns ca in Romania sa ne miram cand se asfalteaza ceva. Deci orice e cu asfalt nou e bine-venit. Azi un drum judetean, maine o portiune de nationat, tot e bine. Da sa faca ceva si cu Nicolina si sa termine Tudorul ca ma dispera groplile alea in ditamai centru economic al Moldovei. Ca la noi la nimeni, prin fata pe la Praktiker si Baumax au asfaltat pe jumatati de banda ratatii iar din loc in loc au lasat niste cratere care cica vor fi pentru canalizari. Pai daca eu sau altu circul noaptea si uit de ele si tre' sa ma feresc de unu care vine tare ce fac? dau cu roata din dreapta in canal mad.gif Atata lipsa de raspundere ca la iasi nu am vazut nicunde, si nu vorbesc numai de asta sunt mai multe ca am stat ceva ani in iasi.


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugeniuz2004
post 24 Aug 2011, 10:49
Post #310


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.004
Joined: 13 August 04
From: Iasi




OFF topic!
mare grija la stampila!


--------------------
Kia Cee'd 2008 SW BEST - IS-96-AEU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 16 Mar 2012, 12:27
Post #311


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Nu mai scrie nimeni nimic?
Cum se mai prezinta soselele dupa iarna?

Ce pot eu sa spun: Iasi-Albita-Husi-Crasna-Barlad: de la IS la Albita soseaua e la fel evident(nu stiu cine o va mai asfalta complet vreodata). In unele locuri au aparut gropi de la TIR-uri, dar din cate stiu cei de la Raducaneni le vor plomba imediat ce va da putina caldura.
Albita-Crasna (reabilitat de anul trecut cam 85-90% asfalt nou) au aparut pe alocuri mici gropi, probabil pt. ca nu s-a turnat inca stratul de uzura, urmeaza anul asta.
Crasna-Barlad: la fel, e aproape si asta asfaltat complet inca din toamna, cu portiuni evident si praguri(ca doar traim in Ro).
Crasna-VS-Negresti, pana la VS e asa ca in anii trecuti, mai o crapatura in asfalt, mai un damb, dar merge...De la VS la Negresti tot ca in anii trecuti dar plombat fara gropi decat pe alocuri in sate. De la Buhaiesti la Iasi vor incepe asfaltarea (in sfarsit) anul asta, pana atunci nu e de mers pe acolo. Tot de la Buhaiesti(de fapt de la Cantalaresti) dar spre Negresti, asfaltul e intr-o stare exceptionala(am mers constant cu 100/h mai putin in sate unde am redus), nu stiu cum dar asa e si asa a fost mereu de cand eram copil. Spre Roman pe aici, nu am fost de 2ani dar am inteles ca sunt plombe si ca ar fi cat de cat ok.


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 31 Mar 2012, 17:04
Post #312


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




bune informatiile.
Iasi-Vaslui cum se mai prezinta? Dar Tecuci-Galati sau Birlad-Galati (prin Cuca)? Folosesc aceste rute cind merg spre Galati.


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 10 Apr 2012, 16:51
Post #313


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Barlad-Tecuci e "beton" drumul, in sens pozitiv, e ca in anii trecuti cred ca stii cum a fost mereu, mai ales ca UMB a cam terminat de asfaltat(fara strat de uzura) pana la limita de judet, deci nu mai ai valurile de pe margine de la TIR-uri.
Restul nu stiu, dar acum vreo 2 ani abia turnasera o buna bucata, ar fi ciudat sa fie prost deja.

PS: nu a trecut nimeni recent(1-6luni) de la Roman-Negresti sau invers?nu ati auzit nimic despre sosea?


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 24 Apr 2012, 08:10
Post #314


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Am fost pe urmatoarele trasee recent:

DN15D: Vaslui-Negresti-Roman-Pt. Neamt

De la Vaslui la Negresti e acceptabil, e cam la fel ca anul trecut, doar ca dupa ce iesi din satul Stefan cel Mare (intersectia cu soseaua spre Zapodeni) este pe dreapta o bucata de vreo 150m care s-a surpat, ma rog era asa si in anii trecuti dar e plombata f prost, au ramas si gropi, oricum se vede ca asfaltul e negru acolo(pe dreapta) si se poate trece pe stanga daca nu vin masini din contrasens.

Negresti-Vaslui, l-as evita mai ales noaptea sau pe ploaie. Cat tine judetul VS e cat de cat ok, am mers si cu 80-90 multe sute de metri. In satele din VS e plombat, destul de multe plombe. Insa cum treci de Bacesti in intri in NT e jale. Nu au mai plombat, sunt gropi f multe si adanci in special pe margini, daca prinzi in spate 2-3 masini care se grabesc, ai "pus-o" ori tragi pe dreapta sa treaca ori te grabesti si tu prin gropi. Unele gropi necesita tr1a si oprire pe loc, in sate iar jale plombe vechi , gauri , denivelari. Prin padure la fel de prost. Cred ca la un momentdat o sa abandoneze lumea acest drum, precum CFR cu unele cai ferate, nu se mai intretine deloc si necesita modernizare rapida altfel drumul o sa arate ca un judetean bombardat.

Roman-Pt Neamt, e ca anul trecut, e bun, mai sunt unele plombe.

Pt. Neamt-Tg. Neamt extraordinar, zici ca intri in alta tara.

Tg. Neamt-Poiana Largului bun, mai putin vesnica problema din pas, aceleasi petice, denivelari, drum cu pietris, semafor, partea stanga "cazuta" in prapastie, zici ca stau pe loc muncitorii aia.

Tg. Neamt-Pascani la fel ca anii trecuti.



--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 10 May 2012, 11:29
Post #315


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Acum vad am scris in postul anterior ca Negresti-Vaslui e rau, am gresit la scriere era vorba de Negresti-Roman, banuiesc ca unii v-ati dat seama.


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 19 May 2012, 19:25
Post #316


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.112
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(maho @ 3 Jun 2011, 17:11)
In jud. Bacau: DJ 207D Damienesti-Migla-Prajesti-Traian (vreo 35 km); infiorator, se merge cu a 2-a si a 3-a, sunt gropi si de peste 30 cm. adancime.
*


A fost carpit zilele trecute, la cate mii de petice au pus, cred ca ieseau mai ieftin cu un covor...dar mai bine decat deloc, noroc (probabil) cu alegerile apropiate.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 24 May 2012, 18:07
Post #317


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Vin cu informatii proaspete despre DN2F Vaslui-Bacau. Daca in urma cu 1-2ani as fi spus ca drumul asta e dezastru ei bine ce pot acum sa spun ca drumul e chiar practicabil. Nu stiu cum au reusit sa faca asta fara sa puna covor nou dar au reusit. Banuiesc ca prin tratamente cu piatra concasata amestecata cu smoala s-a creat impresia de drum decent. Sunt si plombe dar sunt acceptabile chiar. Sunt si gropi pe Vladia, Dragomiresti dar la 70km/h se pot ocoli ziua. Curios dar pe partea de Vaslui chiar nu mai sunt probleme mari(gropi, asfalt erodat etc)


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jfo
post 30 Jun 2012, 21:34
Post #318


Membru autentic


Group: Members
Posts: 287
Joined: 5 November 06
From: Bucuresti




Salutare!despre traseul Focsani-Lepsa stie cineva in ce stare e?


--------------------
Renault Megane 3 Limited /Clio-Hatchbach/ Limited 2016/110Cp DCI/2001 65 Cp
D C i
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Batrânul
post 2 Jul 2012, 15:09
Post #319


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.459
Joined: 22 March 05
From: Bucuresti






--------------------
Renault Clio IV 2015 / Life 1.2 16V
Ex Dacia 1300 (1975), Oltcit (1984), Dacia 1310 (1996), SuperNova (2001), R. Symbol (2007)
Cine nu are batrani sa-si cumpere... Astept oferte...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 19 Jul 2012, 19:39
Post #320


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




drumul national ce leaga Tecuci de Iasi continua sa fie in lucru, pe portiunea Tecuci-Barlad-Crasna. Ba chiar, desi multe pasaje sunt asfaltate, va veti intalni cu multe praguri neterminate, podete si poduri, o gramada de pietre, din care una a aterizat din nefericire pe parbrizul masinii subsemnatului! deci, aviz amatorilor!


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 1 Aug 2012, 08:38
Post #321


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Ca o completare la ceea ce a spus Mihai, in Crasna si la intrarea in Barlad dinspre VS au rasarit 2 sensuri giratorii, care sugruma benzile de circulatie si sunt total fara rost.
In Barlad au asfaltat strada principala dar numai unde era mai rau adica pana la primul semafor.
Eu unul as astepta sa termine soseaua asta inainte sa o mai tranzitez, e un calvar intre Crasna si Barlad, te trec caldurile pana tranzitezi un pod de ala pe pietris si praf


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DeusX
post 22 Aug 2012, 07:55
Post #322


Pilsener


Group: Members
Posts: 241
Joined: 19 March 06




Salut,

In cateva saptamani am de facut un drum de la Timisoara la Cahul (Republica Moldova), deci voi strabate estul tarii.

M-am gandit la acest traseu:
https://maps.google.com/maps?saddr=Timisoar...9&via=1&t=m&z=8

Pana la Tecuci pare in regula din ce vad aici, dar cum e dupa, pana la Oancea (in granita)?


--------------------
- - - - -
Qashqai 1.3 140 (2018)
Micra 1.0 100 (2018)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 27 Aug 2012, 10:09
Post #323


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




ai ales varianta cea mai buna, insa de la Tecuci nu stiu cum e acel drum judetean prin Matca. Ce pot eu sa iti spun insa e ca putin mai la nord DN24A si o parte mica din DN26 sunt cam dezastru, iar judetenele din zona aia(Murgeni-Falciu exceptie DJ244B) sunt la fel de rupte, deci banuiesc prin analogie ca si restul pana la Galati sunt cam la fel.

This post has been edited by lord_wader: 27 Aug 2012, 10:15


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DeusX
post 13 Sep 2012, 21:56
Post #324


Pilsener


Group: Members
Posts: 241
Joined: 19 March 06




Ok, multam.
Maine dimineata incep calatoria, va spun dupa ce ma intorc cum e drumul in jurul vamii de la Oancea.


--------------------
- - - - -
Qashqai 1.3 140 (2018)
Micra 1.0 100 (2018)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
i96nds
post 21 Dec 2012, 21:49
Post #325


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.708
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




Salut,

Stie cineva cum se mai merge zilele astea pe DN2 - E85, date fiind conditiile de iarna cu ceva zapada pe carosabil ?

Multumesc,


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
Stefan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MyKe89
post 22 Dec 2012, 00:40
Post #326


Membru RFG


Group: Members
Posts: 3.016
Joined: 16 December 07
From: Bucuresti




Pana la Buzau se mergea bine, ceva mai multa zapada asternuta in zona Urziceniului, dar daca ai anvelope de iarna n-ai probleme. Se merge cu 80-100.


--------------------
'23 Honda CR-V e:HEV
‘23 Honda NC750XA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulian'71
post 29 Dec 2012, 17:50
Post #327


membru uneori batut in cap


Group: Members
Posts: 895
Joined: 18 April 10




Pentru cei ce calatoresc spre nordul Moldovei si trec prin Adjud ii avertizez ca intrarea in oras dinspre Focsani, incepand chiar de dupa podul peste raul Trotus, este plina de gauri. De altfel si prin oras sunt mai multe santuri ce traverseaza DN2, ramase neasfaltate.
Pentru cei ce trec si prin Bacau la intrarea dinspre Focsani in zona statiei Petrom functioneaza un semafor in intervalele orare 7.00-8.00 si 16.00-17.00. Multa atentie la acesta fiindca aproape zilnic agentii stau la cules permise.
LA MULTI ANI, SANATATE si FERICIRE in 2013!!!!!

This post has been edited by iulian'71: 29 Dec 2012, 17:59


--------------------
Renault Megane sedan/ Kadjar Expr. 1.5dci85cp.2009/Business 2018 1.5dci 110cp - GL-07-***
Mersul pe jos face piciorul...peste 45.
Grabeste-te incet.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nokia_6260
post 9 Mar 2013, 09:11
Post #328


Membru autentic


Group: Members
Posts: 251
Joined: 8 April 11




De la Bacau la Targu-Mures pe unde e mai bine?
1.Bacau-Moinesti-Miercurea-Ciuc-Odorheiul Secuiesc-Praid Targu Mures?
2.Bacau-Bicaz-Gheorghieni-Sovata-Targu Mures?
3.Bacau-Onesti-Sfantu Gheorghe-Sighisoara-Targu Mures?
Ultimul e mai lung cu vreo 120 km dus-intors,dar totusi nu vreau sa rup masina.
Pareri?Multumesc.


--------------------
Renault Captur 1,2 Tce 2017 - HSK-IP-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Batrânul
post 12 Mar 2013, 09:53
Post #329


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.459
Joined: 22 March 05
From: Bucuresti




Ultimul (Bacau-Onesti-Sfântu Gheorghe-Sighisoara-Tg. Mures).


--------------------
Renault Clio IV 2015 / Life 1.2 16V
Ex Dacia 1300 (1975), Oltcit (1984), Dacia 1310 (1996), SuperNova (2001), R. Symbol (2007)
Cine nu are batrani sa-si cumpere... Astept oferte...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Anto
post 12 Mar 2013, 10:31
Post #330


Membru


Group: Members
Posts: 128
Joined: 21 February 05




S-a stricat atat de rau drumul intre Bicaz si Tg.Mures? Pana nu de mult il stiam destul de bun.


--------------------
Dacia Logan 2009 Preference
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
16 Pages « < 9 10 11 12 13 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


4 User(s) are reading this topic (4 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th June 2024 - 01:07
Forum Renault