DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Bucurestiul capitala Europeana?

sstanescu
post 11 Sep 2003, 14:38
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Asta e si ma mishto! Si probabil nici nu poti sa dai pe nimeni in judecata ca ai intrat singurel in balta! Si in definitiv ce, ne pune cineva sa ne tot fataim cu masinile? Sa dea dom'le o lege cu rationalizat benzina si sa circule doar o litera pe saptamana (prima din grupul de 3 din finalul numarului).


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
letitia
post 11 Sep 2003, 14:39
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 20 August 02
From: Bucuresti




Pai daca esti idiot pe cine poti sa dai in judecata pt propria prostie?!!!!!


--------------------
Fiat Seicento 2001, 899cmc - B------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 11 Sep 2003, 14:50
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Pe alocuri cred ca suntem chiar prea destepti (uitandu-ma la "distrusii" din SUA de exemplu). Poate ar trebui sa facem prostii si apoi sa incepem sa ne judecam pentru toate fleacurile. De exemplu, sa solicitam sa faca gaturi diferite, fara posibilitate de incurcare, pentru benzina cu, fara plumb si motorina (stiu eu o colega...). Sa se puna afise in zonele astea ca in caz de ploaie/zapada circulatia pe bulevard este inchisa. Si multe altele.

Atunci poate unii producatori vor fi obligati sa faca masini mai sigure, macar cu componente vitale care sa nu cedeze (na, ca sa aiba legatura cu forumul).


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 11 Sep 2003, 14:51
Post #34


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




QUOTE
Cand fusei eu la F1 de am stat in ambuteiaj cateva ore bune la plecare, n-ai idee cat mi-a fost de ciuda pe aia de plateau probabil o groaza de bani sa ia shuttle-ul aerian!


la care F1?....de unde?.... daca la Hungaroring, shuttle-ul aerian era cam 4-500 euro... laugh.gif ...8-9 drumuri si-ti luai supernova noua...


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 11 Sep 2003, 14:54
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Da, la unguri. Banuiam ca pe acolo e scorul, insa dupa ce am stat blocati prin tot soiul de satuce pana am dat in autostrada blocata de vreo doua accidente, zau ca mi-as fi dorit sa fiu Nabbabo sa ma dau cu elicopterul!


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 11 Sep 2003, 14:59
Post #36


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




QUOTE
haha... ma indoiesc.
dar probabil ca sint tzigani care sa spele parbrize.


nu rade ca asta chiar am vazut, nu acum ci mai demult....un tigan cu un cal care, contra cost evident, tragea afara masinile (in acel moment Oltcit-urile) ramase blocate in pasaj (la piata muncii).... si nu erau deloc sume mici, dar oamenii le dadeau injurand ca sa-si salveze masinile


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 12 Sep 2003, 22:42
Post #37


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




QUOTE
Pe Bd. Pionierilor era apa la greu. Cand am trecut eu, am facut stanga-imprejur rapid, ca erau unii opriti in dreptul palatului cu avariile puse in mijlocul baltii.


Io inteleg ca la unii ne-am mers mai bine pe vremea lu' Impuscatu' dar cu el nu mai exista SuperNova si Solentza! Asa ca sa stii ca lu' Pionierul aista ii zice Tineretului! Stiu pt. ca acolo stau!


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
Never drive faster then your angel can fly !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 15 Sep 2003, 09:18
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Io am ramas cu Salajan (pronuntat specific), Bd Pionierilor, Miciurin, Ana Ipatescu. Cred ca am imbatranit prea repede...


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 2 Oct 2003, 14:56
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




In buricul Capitalei,
Un canal al Romtelecom a pus pe butuci 20 de autoturisme

Pneuri facute ferfenita, jenti indoite, masini puse pe butuci si vreo 20 de soferi care injura pe rupte: asta e tabloul ce putea fi intalnit marti seara, putin peste ora 20.00, in fata Parlamentului. Un puhoi de lume se adunase ca la circ, majoritatea curiosilor fiind convinsi ca este vorba de un carambol de proportii. Autoturismele puse pe avarii sunt aliniate ca intr-o parcare. In spatele lor, la doar douazeci de metri, se casca o gura de canal. Capacul a fost sfaramat probabil de un camion de mare tonaj. In doar cateva minute, in aceasta "capcana" au cazut mai bine de zece soferi bucuresteni. Unul dintre ghinionisti povesteste ca a fost aproape imposibil de evitat gura de canal: "S-a plecat in coloana de la stopul dinspre Izvor si in fata Parchetului am intrat unul dupa altul in gaura asta. Cativa au reusit s-o evite in ultimul moment, dar erau sa-i buseasca pe aia de pe celelalte benzi. Restul, cum vedeti... planetarele distruse, aripile strambate, jenti indoite, iar de cauciucuri nici nu mai vorbesc, ca poti sa le arunci la gunoi". In spate, gura de canal a fost semnalizata cu o creanga si o cutie goala de bere, plasata strategic in varf. Nu trec insa zece minute si un taximetrist ia in plin "semnalizarea". Urmeaza alte 4-5 masini, dupa care un sofer se arunca precum un kamikaze in fata canalului. Unii il claxoneaza, altii il si injura, dar omul reuseste sa salveze cateva zeci de masini de la aceeasi soarta. Intr-un final, dupa mai bine de o ora, la fata locului si-a facut aparitia un echipaj de politie. Agentii spun ca au fost anuntati prin dispecerat, au lasat un alt caz nerezolvat si au venit la locul cu pricina. Mai mult decat sa evalueze pagubele si sa-i compatimeasca pe soferi nu au avut ce face. Au dat totusi o sugestie: "Mergeti in strada Candiano Popescu, poate luati o dovada, vreo constatare si apoi ii dati in judecata pe astia de la Romtelecom". De la Romtelecom am aflat ca pentru asemenea cazuri se pot plati despagubiri, dar numai in urma unei actiuni in instanta. Care actiune dureaza adesea mai bine de un an de zile. Proprietarii autoturismelor cu asigurari tip Casco sunt singurii care ar putea sa-si repare masinile fara sa scoata vreun ban din buzunar. Insa, dintre cei 20 de ghinionisti, doar patru aveau astfel de asigurari.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 2 Oct 2003, 15:04
Post #40


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Concluzia pe care o vad eu la articolul asta este: FACETI-VA CASCO OAMENI BUNI !


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 03:59
Forum Renault